New Jersey – NY Rangers 2:4 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 5:4 (kon.) | Ottawa – Pittsburgh 4:3 (po pr.)
Detroit – Carolina 3:2 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 0:1 (kon.) | Chicago – Minnesota 1:2 (kon.)
Colorado – Nashville 3:2 (kon.) | Calgary – Arizona 3:2 (kon.) | Edmonton – Los Angeles 4:2 (kon.)

3. Andy Greene (NJD) 0+0

Prezidentovu trofej vyhrávají hráči New Yorku Rangers zcela zaslouženě. Dnes svého soka jasně přehráli.

60:00

59:30
    Devils ještě bojují, ale dnes to na body stačit nebude.

59:00
    Poslední minuta.
    Carl HAGELIN - 2:4

58:12
    Rangers právě vstřelili branku!
    A je to jasné, CARL HAGELIN skóruje do prázdné branky, hosté vedou o dva góly. Asistence: Kevin Hayes.

58:00
    Mnoho času domácímu týmu nezbývá.

57:10
    Eric Gelinas selhal v zakončení.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:24
    Jesper Fast v zakončení minul, nechybělo mnoho a mohlo být rozhodnuto.

56:00
    Do konce základní hrací doby zbývají čtyři minuty.

55:23
    Carl Hagelin nedokázal překonat domácího brankáře, další brankou by mohl dát hostům pohodlný dvoubrankový náskok.

53:27
    Derick Brassard rychlou střelou nedokázal prostřelit Schneidera.

53:13
    Hra je přerušena, neboť je kotouč na střídačce domácího celku.

52:46
    Talbot kryje kotouč po střele Scotta Gomeze.

52:24
    Komerční přestávka.
    Steve BERNIER - 2:3

51:32
    Devils právě vstřelili branku!
    Hostující hráči si kotouč srazili do vlastní branky, hodně nešťastná chvilka pro Rangers. Autorem branky je STEVE BERNIER. Asistence: Travic Zajac, Mike Cammalleri.
    James SHEPPARD - 1:3

50:31
    Rangers vedou o dvě branky. Z takřka nulového úhlu vystřelil Dominic Moore, jehož střelu tečoval JAMES SHEPPARD. Asistence: Dominic Moore, Marc Staal.

49:17
    Adam Larsson se dostal do brejku, brankáře Cama Talbota nedokázal překonat, domácí gólman stále drží šance na "dobrý" výsledek.

47:58
    Dominic Moore ukončil hokejovou nudu zajímavou střelou, se kterou si brankář dokázal poradit, ale šance to byla velká.

46:16
    Na ledě se toho moc neděje, jakoby hráči zapomněli, že mají střílet. Hosté stále drží svůj náskok.

46:04
    Komerční přestávka, střelecky jsou aktivnější Rangers, vedou v tomto ohledu 34:14.

45:02
    Sledujeme pasáž hry, která nenabízí střelecké pokusy na branku. Gólmani momentálně mnoho práce nemají.

42:36
    Damon Severson rychlou střelou nedokázal zamířit přesně.Velká šance.

41:58
    Následně Mike Cammalleri trefil jen brankáře Jezdců.

41:46
    Nejprve se do dobré šance dostal hostující Chris Kreider, který branku minul.

40:45
    Rick Nash v dobré střelecké pozici gól s díky odmítl, trefil brankovou konstrukci.

40:01

Ve druhé třetině branka nepadla, a tak je skóre stále 1:2. Střelecky jsou aktivnější hosté, kteří vedou 33:10.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:31
    Derek Stephan mohl hosty poslat do dvoubrankového vedení, jenomže minul branku.

39:05
    Vyloučen Eric Gelinas na dva minuty z hrubost.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

38:20
    Travis Zajac nedosáhl na dlouhou přihrávku, a tak se puku zmocnil soupeř.

38:20
    Talbot si připsal parádní zákrok, předvedl semafor proti střele Reid Bouchera.

37:46
    Ryan McDonagh nedokázal v dobré pozici zamířit přesně.

37:36
    Domácí v plném počtu. Poměrně snadno se Devils ubránili.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:20
    Přesilovka se hostujícímu celku nedaří podle představ, nemůže se stabilně dostat do útočného pásma.

35:36
    Vyloučen domácí Steve Bernier na dvě minuty za držení protihráče.

35:32
    Carl Hagelin se dostal do dobré střelecké pozice, ale brankáře nepřekonal.

35:00
    Domácí v plném počtu. Druhá třetina se blíží ke svému konci.

34:50
    Domácí vyhazují kotouč daleko od své vlastní branky.

34:01
    Patrik Eliáš si ve spolupráci s brankářem připsal velmi dobrý obranný zákrok. Společně zneškodnili střelu Ryana MCDonagha.

33:00
    New York Rangers hraje stále aktivně, což podpoří i přesilová hra. Za zdržování hry odchází na dvě minuty Jacob Josefson.

32:00
    Hostující J. T. Miller se dostal do zajímavé střelecké pozice, branku výrazněji neohrozil, ale Schneider musel zasahovat.

30:41
    Kevin Hyes vyhrál vhazování ve středním pásmu nad Scottem Gomezem.

30:20
    Zápas se dostává do své druhé poloviny, střelecky aktivnější jsou hosté, ti vedou 24:8.

29:37
    Postavení mimo hru překazilo útočnou akci hostujícího celku.

28:49
    Zakázané uvolnění vrací hru do obranného pásma Devils, kteří buly vyhrávají, a tak se hra přesouvá do středního a následně útočného pásma.

27:50
    Přesilovka se Jezdcům vůbec nedaří, nemohou se dostat do útočného pásma, Zajac navíc zlomil hůl.

27:09
    První střela hostů v přesilovce, postaral se o ni Keith Yandle, který trefil jen brankáře Schneidera.

26:32
    Domácí Adam Henrique vyloučen na dvě minuty za krosček.

26:25
    Andy Greene se dostal do brejku, který neproměnil, velká šance domácího týmu.

25:39
    Největší šanci předchozích dvou minut měl hostující Rick Nah, Schneider ho vychytal.

24:31
    Přesilovka se domácím vůbec nedaří, v oslabení ujel jeden z hostujících hráčů, který ovšem v brejku brankáře Ďáblů nepřekonal. Rick Nash to byl.

24:15
    Jezdci vyhazují přes všechny čáry, o něco později se píská zakázané uvolnění domácího celku, hra se tak vrací před Schneidera.

23:39
    Derek Stephan vyloučen na dvě minuty za hákování. Šance pro domácí celek na vyrovnání.

22:57
    Sledujeme pasáž hry, která nenabízí mnoho střeleckých příležitostí. Hraje se o střední pásmo.

21:10
    Talbot kryje střelu od modré čáry, buly před jeho brankou.

20:50
    Postavení mimo hru se píská proti domácímu celku, který se do útočné třetiny dostal v rozporu s pravidly.

20:01

Po první třetině vedou na střely hosté 19:4, na skóre 2:1. Jezdci jsou výrazně aktivnějším týmem v dosavadním průběhu utkání.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:15
    Vhazování v útočném pásmu New Jersey Devils, buly ovšem vyhráli hosté, a tak se směr hry rychle otáčí. Byl to Rick Nash, kdo vyvážel kotouč z obranné do útočné třetiny.

19:00
    Po několika šancích hostujícího týmu se hra uklidnila, probíhá poslední minuta hry v první třetině.
    Patrik ELIÁŠ - 1:2

17:44
    Na konci nádherné přesilovkové akce stál PATRIK ELIÁŠ. Puk putoval po ose Scott Gomez – Steve Bernier až k českému hráči, který se prosadil z předbrankového prostoru. Rychle sehraná kombinace v přesilovce znamená minimální rozdíl ve skóre. Asistence: Scott Gomez, Steve Bernier.

17:07
    Derek Shephan vyhodil kotouč přeš všechny čáry, přesilovka se domácím příliš nedaří.

16:17
    Přesilovka pro domácí, vyloučen Tanner Glass na dvě minuty za hákování.

15:21
    Chris Kreider ani Dominic Moore další branku nepřidali, byť měli hodně dobré střelecké pozice. Brankář Ďáblů tentokrát svůj tým podržel.
    Ryan MCDONAGH - 0:2

14:32
    Je to tak, Jezdci vedou o dvě branky, prosadili se v přesilovce, stačilo jim na to sedm sekund. RYAN MCDONAGH se prosazuje střelou od modré čáry. Schneider toho moc neviděl, byl před ním hodně hustý provoz. Asistence: Keith Yandle, Kevin Hayes.

14:25
    Vyloučen domácí Jacob Josefson na dvě minuty za hákování proti Jamesu Sheppardovi. Šance pro hosty navýšit náskok.
    Kevin HAYES - 0:1

13:45
    Gelinas přišel za brankou o puk, vybojoval ho Martin St. Louis, který našel v předbrankovém prosotru volného KEVINA HAYESE, který tentokrát už dokázal překonat domácího brankáře. Schneider se snažil, ale na tohle byl už krátký. Asistence: Martin St. Louis, Carl Hagelin.

13:39
    Hostující tým si vytvořil tlak v útočném pásmu, dokázal vystřídat kompletní formaci aniž by přišel o kotouč. Tlak vygradoval střelou Dereka Stephana, se kterou si Schneider poradil.

12:20
    Marc Staal střelou příklepem nedokázal překonat domácího brankáře, o deset sekund později se dostal stejný hráč do šance, a znovu souboj vyzněl lépe pro maskovaného muže.

11:33
    Keith Yandle nedosáhl na dlouhou přihrávku do středního pásma, hra je tedy přerušena pro icing.

11:11
    Dan Girardi se střetl s protihráčem ve středním pásmu, výsledkem je tvrdý hit, který odpovídá pravidlům sepsaným pro hru zvanou lední hokej.

10:55
    Komerční přestávka, necelou minutu po polovině první třetiny, střelecky jsou aktivnější hosté, vedou 4:2.

10:26
    Derek Stephan se pokoušel zpracovat dlouhou přihrávku, kterou na něj poslal spoluhráč, to se mu ovšem nepovedlo, a tak tato akce nekončí střelou na domácí branku, nýbrž ztrátou kotouče.

09:42
    Matt Hunwick prokličkoval až k zakončení, bekhendovou střelou trefil prostor, kde byl připravený brankář Schneider.

08:52
    Derick Brassand sestřelil Erica Gelinase, který hit absolutně nečekal.

08:06
    Zakázané uvolnění hostujícího celku, buly před brankářem Schneiderem.

07:45
    Patrik Eliáš se objevil v předbrankovém prostoru, poskakující kotouč ovšem netrefil přesně. Náznak první šance, kterou měl český hráč.

06:33
    Domácí hráči vyhráli buly v útočném pásmu, ale udržet v něm kotouč, to se jim nepodařilo, a tak Jezdci otáčejí směr hry.

05:55
    Rick Nash, nejproduktivnější hostující hráč, se dostal do zajímavé střelecké pozice, zařízení ovšem minul.

05:35
    Rangers vedou na střely poměrem 3:1, ani jednu však nelze označit jako gólovou.

05:14
    Domácí v plném počtu. S přehledem se domácí hráči ubránili. Jezdci nevyužili dvojnásobnou ani následnou klasickou přesilovku.

03:41
    Domácí hráči jsou ve čtyřech.

03:35
    Jeden z hráčů Rangers zlomil na útočné modré hokejku, a tak přišli hosté o útočné pásmo. To už se první trest blíží ke svému konci.

03:14
    Travis Zajac vyhazuje přes všechny čáry, domácí střídají.

02:52
    Martin St. Louis se nedostal k dorážce Yandleho střely, početní výhodu nehrají hosté špatně, jen jim chybí rychlost.

02:14
    Vyloučen domácí Adam Larsson na dvě minuty za hru loktem. Rangers hrají přesilovku pět na tři.

01:41
    Máme tu první vyloučení, na trestnou lavici usedá domácí Mike Cammaleri na dvě minuty za hru vysokou holí.

01:38
    Eric Hagelin se dostal do zajímavé pozice, nicméně Talbota rychlou střelou nepřekonal.

00:31
    Do prví šance zápasu se dostali hostující hráči, Hagelin si vybruslil před branku, rychlou střelou ovšem nedokázal překonat Schneidera.

00:01

Utkání brzy začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Domácí tým odehrál 79 utkání, ve kterých má bilanci 29-39-11. Vybojoval 77 bodů, v tabulce je na 25. místě. Nejproduktivnějším hráčem je Adam Henrique (16+25), druhý je Mike Cammalleri (27+13), trio uzavírá Patrik Eliáš (11+21). Do branky by se měl vrátit Cory Schneider.

Hostující celek odehrál 79 utkání (51-21-7), získal 109 bodů a vede tabulku celé soutěže. Nejproduktivnějším hráčem je Rick Nash (42+27), druhý je Derick Brassard (18+41), trio uzavírá Derek Stephan (16+39). V brance pravděpodobně nastoupí Cam Talbot.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům toho nejlepšího světového hokeje. V tomto zápase proti sobě nastoupí New Jersey Devils a New York Rangers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 18. Eliáš (Gomez, Bernier), 52. Bernier (Zajac, Cammalleri) – 14. Hayes (Louis, Hagelin), 15. McDonagh (Yandle, Hayes), 51. Sheppard (Moore, Staal), 59. Hagelin (Hayes)

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Merrill, Galenas, Fraser, Severson, Greene, Larsson – Henrique, Gomez, Bernier – Cammalleri, Zajac, Tootoo – Matteau, Eliáš, Zubrus – Boucher, Josefson, Ruutu
    New York Rangers: Talbot (Lundqvist) – Yandle, Hunwick, Staal, Boyle, McDonagh, Garardi – Nash, Brassard, Zuccarello – Kreider, Stephan, Miller – Hagelin, Hayes, St. Louis – Glass, Moore, Fast

Rozhodčí: Pollock, Walsh- Cormier McElman

Diváci: 16 592