Gruzie – Bosna a Hercegovina 4:1 (kon.) | Turecko – Hongkong 10:1 (kon.) | KLDR – Lucembursko 5:2 (kon.)
KLDR
5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Lucembursko
Čtvrtek 09.04.2015, 18:30 • İzmir BB Buz Sporları Salonu • Mistrovství světa - III. A Divize

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

KLDR

Člen IIHF: od 8. 8. 1963
    Pořadí v žebříčku IIHF: 43.
    Nejvyšší vítězství: KLDR – Mongolsko 22:1 (14. 4. 2010, MS III. divize, Jerevan, Arménie)
    KLDR – Gruzie 22:1 (6. 4. 2014, MS III. divize, Lucemburk, Lucembursko)
    Nejvyšší porážka: KLDR – Francie 1:24 (15. 3. 1983, MS skupiny C, Budapešť, Maďarsko)

KLDR se řadí k těm lepším týmům třetí divize. V zemi je registrováno 1575 hráčů a z toho je 640 mužů. Momentální počet stadionů je na čísle 15, avšak to je tak vše, co přesně lze říct o hokeji v KLDR. Počet týmů nelze přesně určit a a celkově lze o domácí lize říct prakticky jen to, že byla založena pravděpodobně v roce 1956.

Lucembursko

Člen IIHF: od 23. 3. 1912
    Pořadí v žebříčku IIHF: 42.
    Nejvyšší vítězství: Lucembursko – Arménie 38:3 (10. 3. 2005, MS III. divize, Mexico City, Mexiko)
    Nejvyšší porážka: Lucembursko – Španělsko 0:31 (25. 3. 1992, MS skupiny C2, Johannesburg, Jižní Afrika)

I Lucembursko je jedním z potenciálních favoritů na postup. Co se týče stadionů, tak ty jsou v Lucembursku jen 3, což však vzhledem k velikosti státu není nic hrozného. Domácí ligu pak hraje pět celků z nichž nejúspěšnější je několikanásobný mistr Torpedo Lucemburk. Největší hvězdou lucemburské reprezentace je pak naturalizovaný Švéd Marcus Eriksson.

7. Gruzie 0-0-0-4, 11:51, 0 b.

Příjemný podvečer! Vítejte u zápasu MS III.divize, ve kterém se utká KLDR s Lucemburskem. Jedná se o dva dosud neporažené celky a tudíž týmy, které mohou pomýšlet na postup. Rozbruslení mají oba celky za sebou, zápas za chvíli začne!

00:01

00:48
    KLDR právě vstřelila branku!
    Tak to je parádní vstup do zápasu z pohledu KLDR! CHUN RIM HONG měl dostatek prostoru na zakončení a po 48 sekundách otevírá skóre. Asistence: Chol Min RI

01:38
    Lucembursko právě vstřelilo branku!
    A je vyrovnáno! Hned v druhé minutě utkání vyrovnává na 1:1 po pěkné akci COLM CANNON. Asistence: Sacha Backes

05:09
    Lucembursko bude hrát první přesilovou hru. Chun Rim Hong (PRK) podrazil svého soupeře a dostává dvě trestné minuty.

07:19
    Po přesilové hře Lucemburska budou mít výhodu i Severokorejci. Na lavici hanby putuje Robert Beran (LUX), který se provinil sekáním.

09:19
    Přesilovka KLDR nevedla k brance a Lucemburčané tak hrají v plném počtu.

11:36
    Je za námi více než polovina první třetiny, střelecky jsou zatím aktivnější hráči KLDR. Ti vypálil 9krát, Lucmbursko jen 4krát.

15:29
    Opravdu velmi vyrovnaná je zatím první třetina. KLDR je na tom sice stále střelecky lépe, avšak velkých šancí zatím nepřibývá.

19:55
    Pět sekund před koncem první třetiny jde KLDR do oslabení. Il Pong Ri je potrestán za nedovolené bránění.

20:00

V první třetině zbývalo Lucemburčanům jen 5 sekund přesilovky, které nevyužili a tak začnou ve výhodě třetinu druhou. Po dvaceti minutách je stav utkání vyrovnaný 1:1 a zápas se tak zatím odvíjí tak, jak se dalo předpokládat. Pro oba týmy je totiž toto utkání velmi důležité.

20:01

21:05
    Ještě připomínám, že Lucembursko hraje na začátku druhé třetiny přesilovou hru. Zatím však na K.Ch.Paka šla jen jedna střela.

21:55
    KLDR v plném počtu.

26:23
    Již podruhé dnes na trestnou lavici míří Robert Beran (LUX). Tentokrát je potrestán za vysokou hůl.

28:23
    Lucembursko přežilo přesilovku KLDR a je v plném počtu.

28:55
    No a záhy budou hrát ve výhodě právě Lucemburčané. Kwang Ho Kim (PRK) je vyloučen za podražení.

30:50
    Pět sekund budou hrát hokejisté Lucemburska v pěti proti třem. Na trestnou lavici totiž za faul kolenem odchází Chol Hjok Kim (PRK).

32:50
    Přesilová hra Lucemburska je u konce a žádnou šanci si hokejisté ze země Beneluxu prakticky nevybojovali. Střelecky je naopak i v druhé třetině aktivnější KLDR.

37:48
    Střelec vyrovnávací branky z druhé minuty, Colm Cannon (LUX) dostává dvě trestné minuty za hákování.

38:12
    Severokorejci už jsou na více než dvaceti střelách, avšak Michel Welter zatím drží Lucembursko. Jeho celek naopak vystřelil zatím jen třináctkrát.

39:27
    KLDR využívá přesilovou hru a jde do vedení! 33 sekund před koncem druhé třetiny se prosazuje SONG JIN PAK a Lucembursko tak inkasuje nepříjemný gól do kabiny. Asistence: Kwang Ho Kim

40:00

Čtyřicet minut utkání je fuč a KLDR po zásluze vede 2:1. Počet střel je momentálně 22:14 ve prospěch Severní Koree a Lucembursko tak bude muset přidat, aby se mu podařilo vyrovnat.

40:01

43:52
    KLDR je i na začátku třetí třetiny střelecky aktivnější. Po pár minutách již Severní Korea přestřílela Lucembursko 3:0.

46:25
    Korejská lidově demokratická republika si vypracovává zřejmě nejdůležitější náskok zápasu. CHOL MIN RI přidává branku na 3:1 a Lucemburčané jsou v těžké pozici. Bez asistence.

46:25
    Ve stejném čase dostává Kai Linster (LUX) desetiminutový trest za nesportovní chování.

48:31
    Ale pozor! Přichází snížení! Naturalizovaný Švéd MARCUS ERIKSSON dostává pěknou kontaktní brankou Lucembursko zpět do hry. Asistence: Serge Milano

49:38
    Pong Il Ri (PRK) je vyloučen za vysokou hůl a Lucembursko tak má šanci na vyrovnání!

49:49
    Jenže vše je jinak! V oslabení se prosazuje KLDR, přesněji řečeno IN HYOK KANG, který svému celku vrací dvougólové vedení. Asistence: Kwang Ho Kim, Song Jin Pak

52:35
    Troufnu si říct, že je hotovo! Pátou branku KLDR přidává HYOK CHOL RI a Lucembursko již ztrácí tři góly. Asistence: Pong Il Ri, Chol Hyok Kim

55:00
    Pár minut před koncem třetí třetiny a také zápasu vede KLDR na střely 32:19 a dnešní vítězství tak bude zcela zasloužené.

57:26
    Za držení protihráče ještě na trestnou lavici míří Chol Hyok Kim (PRK), který je potrestán za držení protihráče. Na vítězství KLDR však ani případná branka Lucemburska nic nezmění.

58:40
    Přesilová hra Lucemburska předčasně končí. Za úder do oblasti hlavy či krku dostává trest na 2+10 minut Ronny Scheier (LUX).

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

60:00

Dnešní utkání je u konce a KLDR slaví důležité vítězství 5:2. Lucembursko se prohrou prakticky odepsalo ze souboj o postup do II.divize, naopak KLDR zůstává spolu s Tureckem dosud neporaženým celkem.

Ode mě je to vše, u dalších onlajnů se na vás bude těšit Lukáš Podleśny. (20:38:03)

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 1. Ch.R.Hong (Ch.M.Ri), 40. S.J.Pak (K.H.Kim), 47. Ch.M.Ri, 50. I.H.Kang (K.H.Kim, S.J.Pak), 53. H.Ch.Ri (P.I.Ri, Ch.H.Kim) – 2. Cannon (Backes), 49. Eriksson (Milano)

KLDR: K.Ch.Pak (I.Pak) – Ch.H.An, P.I.Ri, N.H.Kim, S.G.Kim, Ch.H.Kim, M.Ch.Kim, S.J.Pak, S.Ch.Jon – H.J.Kim, Ch.R.Hong (A), Ch.M.Ri – S.H.Ju, I.H.Kang, K.H.Kim (C) – S.G.Ri, J.H.Kim, H.Ch.Ri (A) – K.H.Pak
    Lucembursko: M.Welter (Mangen) – Thiry, Linster, Milano, Scheier (C), Gronlund, Siner, Biver . B.Welter (A), R.Beran, T.Beran – Cannon, Schon (A), Backes – Eriksson, Wambach, Mosr – Biver

Rozhodčí: Gergely Kincses (HUN) – Murat Aygun (TUR), Anton Gladčenko (UKR)