Jablonec – Hr. Králové 4:0 (kon.) | Bohemians 1905 – Ostrava 0:2 (kon.)
0:2 (0:0)
FC Baník Ostrava
Pátek 10.04.2015, 20:15 • Ďolíček • Synot liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Krásný páteční večer u sledování nejlepší tuzemské kopané. Jeden ze dvou předehrávaných duelů 23. kola Synot ligy proti sobě svede ve vršovickém Ďolíčku týmy Bohemians Praha 1905 a FC Baník Ostrava. Zápas dvou sousedů v prvoligové tabulce začíná na stadionu zelenobílých patnáct minut po dvacáté hodině a jeho průběh, včetně gólových animací, můžete sledovat v podrobném online přenosu na portálu Onlajny.com.

„Klokani“ okupují po dvaadvaceti odehraných kolech třináctou příčku s pětibodovým náskokem na sestupové pozice. Pivarníkovi svěřenci se po reprezentační přestávce představili ve vršovickém derby proti Slavii. V Edenu sice brankou Vukadinoviče prohrávali, po vyloučení slávistického střelce ale zelenobílí vyválčili na půdě rivala alespoň bod, když se těsně před koncem trefil ze standardky Matúš Mikuš.

Tomu bude v pátek z dúvodu karetního trestu chybět parťák z útoku Elvis Bratanovič, kvůli čtvrté žluté kartě v sezoně si nezahraje ani levý bek Radek Šírl a zdravotní neduhy zase do zápasu možná nepustí Lietavu s Jarolímem. Bohemians se doma pokusí zdolat Ostravu poprvé od září 2002, kdy v zelenobílém dresu skórovali pří vítězství 2:1 Kisel s Hartigem. Od té doby Baník na půdě „klokanů“ třikrát vyhrál a dvakrát remizoval. Ve prospěch Slezanů výrazně hovoří i celková bilance vzájemných ligových utkání.

Jarní bilance ostravského Baníku je vskutku mizerná. Po podzimu pátý tým tabulky se po šesti jarních zápasech odporoučel až na dvanácté místo Synot ligy a na soutěžní výhru čeká už dlouhých osm zápasů.

Na obranu svěřenců trenéra Petra Frňky je však třeba poznamenat, že v úvodních jarních kolech se Baník utkal se čtyřmi týmy bojujícími o účast v evropských pohárech. Nejtěsnějším rozdílem Ostravané podlehli Teplicím i Mladé Boleslavi, doma vyválčili remízu se Spartou a naposledy prohráli 0:2 s Plzní. Baník letos sráží především nízká produktivita, s 16 góly je tým z Bazalů nejhůře střílejícím mužstvem soutěže, na hřištích soupeřů skóroval Baník v jedenácti zápasech jen pětkrát.

Zajímavosti

• Jen čtyřikrát se v dosavadních 25 vzájemných duelech v lize radovali z vítězství fotbalisté Bohemians. Baník Ostrava vyhrál proti soupeři z Vršovic jedenáct zápasů, deset jich skončilo remízou.

• Fotbalová Ostrava se do Prahy podívá poprvé od srpna minulého roku, kdy ve 4. kole úspěšně zakončila pražský trojboj výhrou na Spartě. V prvním kole „baníkovci“ remizovali na Julisce s Duklou, o týden později prohráli na Slavii.

• Bodový odstup Baníku od klokanů činí dva body, domácí tak mají možnost svého soupeře v tabulce v případě výhry přeskočit, hosté se naopak mohou odpoutat na příjemnější rozdíl pěti bodů.

• 1. listopad 2014 – datum, kdy Baník Ostrava naposledy vyhrál ligový zápas. Domácí vítězství nad Hradcem Králové ozdobil dvěma góly reprezentant do 21 let Daniel Holzer.

• Bohemians v roce 2015 v Ďolíčku ještě neprohráli. Na jaře doma dvakrát bezbrankově remizovali – s Jihlavou a Duklou -, zatím jedinou jarní výhru si připsali před domácím publikem proti Příbrami (3:1).

• Oba týmy byly tabulkovými sousedy také ve stejné fázi loňského ligového ročníku. Tehdy však se stejným bodovým ziskem 19 bodů okupovali Baník s Bohemkou sestupové příčky. Obě mužstva se nakonec zachránili.

• Čtyřikrát v řadě „baníkovci“ venku neskórovali. Gól venku za Ostravu naposledy vstřelil Davor Kukec, který mírnil porážku v Příbrami z konce října loňského roku.

Poslední vzájemný zápas

Synot liga (9. kolo), 27. 9. 2014:
    FC Baník Ostrava – Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)
    Branky:
    90+1. Stronati.
    Sestava domácích: Pavlenka – Frydrych, Baránek, Stronati, Sukup – Greguš (C), Šichor (84. Byrtus) – Kukec, Lindpere (70. Mensah), Štěpán (74. Holzer) – Narh.
    Sestava hostů: Švenger – Pauschek, Brabec, Šmíd, Šírl – Moravec (89. Bartek), Jindřišek (C), Rada, Mosquera – Mikuš (86. Lietava), Bratanovič.

Příjemný večer z pražských Vršovic před zápasem Bohemians Praha 1905Baník Ostrava. Domácí „klokani“ i hostující „baníkovci“ se už několik minut pilně rozcvičují na hrací ploše, utkání tabulkových sousedů, které na dvanáctém a třináctém místě dělí pouhé dva body, začne v Ďolíčku zhruba za půl hodiny.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Necelých dvacet minut zbývá do zahájení utkání 23. kola mezi Bohemians a Ostravou.

Bohemians Praha 1905: Zlámal – Pauschek, Škerle, Gajič, Kalina – Moravec, Jindřišek (C), Rada, Mosquera – Bartek, Mikuš.
    Náhradníci: Švenger – Žaloudek, Hubínek, Šmíd, Krch, Cicman, Havel.

FC Baník Ostrava: Pavlenka – Štěpán, Frydrych, Kouřil, Lučić – Foltyn, Jirásek – Sukup, Kukec, Sivrić – Baroš (C).
    Náhradníci: Šrom – Kaša, Mensah, Mišák, de Azevedo, Narh, Holzer.

Rozhodčí: Tomáš Kocourek – Václav Štěrba, Pavel Peřina.

Domácí trenér Roman Pivarník musel v sestavě vynechat vykartované Šírla s Bratanovičem, kvůli zranění se dnes na trávníku v Ďolíčku neobjeví ani Lietava a Jarolím. Hostující kouč Petr Frňka naopak vsadil na totožnou jedenáctku, která před týdnem prohrála v domácím prostředí 0:2 s Viktorií Plzeň.

1

1
    Rozhodčí Tomáš Kocourek zahájil utkání. O úvodní výkop se postarali domácí.

1
    Na Bartka letěl dlouhý centr z hloubi pole, v souboji s urostlým Kouřilem neměl domácí rychlík šanci.

2
    Na polovině hřiště se faulem provinili hosté, Jakub Rada rozehrál standardku ve spolupráci se stopery.

3
    Kalina chtěl na levé straně obloučkem vysunout Mosqueru, balon ale poslal až do zámezí.

3
    Baroš prodlužoval dlouhý balon od Pavlenky na rozběhnutého Sukupa, před něj se natlačil domácí Gajič, podle fanoušků nejlepší hráč „klokanů“ v měsíci březnu.

4
    Mosquerův centr z levé strany byl odvrácen na první roh zápasu.

5
    Radův centr z vápna vyhlavičkoval Jirásek, následný dlouhý centr Škerleho skončil v náruči Pavlenky.

6
    Komplikace pro Baník! Kapitán Milan Baroš opouští hřiště na nosítkách, trenér Frňka bude muset střídat, protože útočná opora hostí si poranila zadní stehenní sval.

7
    Moravec se zprava dostal do pokutového území, jeho přízemní střelu na zadní tyč vytáhl na další roh Pavlenka.

7
    Místo zraněného Baroše přišel na hřiště Francis Narh.

8
    Ani druhý roh Bohemky v utkání nepřinesl ohrožení Pavlenkovy brány.

8
    Ondřej Sukup stáhl na útočné polovině domácího Jakuba Radu a je prvním karetně potrestaným hráčem zápasu.

9
    Na Mosquerův centr do pokutového území si naskakoval Mikuš s Moravcem, nebezpečí vyřešil z ostravského pohledu pozorný Lučić.

10
    Zelenobílí jsou v úvodní desetiminutovce aktivnější, Baník je prozatím na útočné polovině naprosto bezzubý.

11
    Další faul na Radu zastavil ofenzivní postup Narha, balon z klidu rozehraje opět tým „klokanů“.

12
    Škerleho rozehrávku vystihl Narh, exolomoucký stoper ale stačil své zaváhání napravit a vybojoval balon zpět pro Bohemku.

14
    Baníku se nyní podařilo trochu otupit zelenobílý tlak, hra je v posledních minutách hodně rozkouskovaná, plná osobních soubojů.

15
    Třetí roh pro Bohemians vybojoval na levé straně Bartek.

16
    Jakub Rada si exekuci zopakuje, do zámezí odhlavičkoval Foltyn.

16
    Radův další centr trefil v pokutovém území stojícího Jiráska, od něj balon putoval jen těsně vedle pravé Pavlenkovy tyče. Bohemians rozehrají další roh.

17
    I napopáté se Baník ubránil. Pokus o rychlý přechod do útoku už ale svěřencům Petra Frňky nevyšel.

18
    Matej Sivrič napřáhl z osmnácti metrů velice nepřesně.

19
    Sivričův centr z pravé strany nikoho v modrém nenašel, do útoku mohou domácí.

20
    Rychlý protiútok zastavil faulem Davor Kukec. Kvůli čtvrté žluté kartě v sezoně si nezahraje v dalším utkání Baníku proti Slovácku.

21
    Radův centr po přímém volném kopu sebral pohodlně ze vzduchu Pavlenka.

22
    První rohový kop také pro Baník. Lučičovu přihrávku zleva odehrál do autu Škerle.

23
    Také Ostravané ovšem budou muset exekuci rohového kopu příště výrazně vylepšit, chtějí-li ohrozit brankáře Zlámala.

24
    Poněkolikáté byl dnes faulovaný Jakub Rada, vzápětí se však i on provinil nedovoleně, u balonu jsou proto hosté.

25
    Další Mosquerův balon do pokutového území na přední tyči málem tečoval Mikuš, brankář Pavlenka stačil vyboxovat.

26
    „Klokani“ opět zavařili obraně Baníku! Moravec nejdříve nepřesně přihrával Bartkovi, o několik vteřin později už hlavou našel Radu, jehož střelu zablokovala defenziva Ostravy na roh.

27
    Moquera zakončoval hlavou, Pavlenkovu branku netrefil.

28
    Vzrušení také před Zlámalem! Lučičův centr hlavou nasměroval do tyče Narh, případný gól by však neplatil kvůli ofsajdu.

30
    „Klokanům“ nevyšel signál po standardní situaci, Radův pas na Mosqueru byl totiž dlouhý.

31
    Narh se snažil v pokutovém území obtočit okolo Gajiče, který ale jeho úmysl přečetl.

32
    Pauschek fauloval Kukece a Baník může zahrozit z přímého volného kopu, nebezpečím v pokutovém území bude určitě vysoký Kouřil.

33
    Ještě před exekucí standardní situace dostal za protesty žlutou kartu hostující Milan Jirásek.

33
    Narh ve skluzu nacentroval před bránu a Frydrych na přední tyči předskočil Zlámala, ostravský kapitán hlavičkoval jen do boční sítě.

35
    Rozběhnutý Mosquera teď nepotěšil fanoušky, protože místo přihrávky na Bartka, který by šel sám na Pavlenku, posunul balon k Mikušovi, který v těžké pozici o balon přišel.

36
    Mikuš se do pokutového území prodíral tentokrát z pravé strany a po souboji s Kouřilem vybojoval další roh pro Bohemku.

37
    Centr mířící na Gajiče „baníkovci“ odhlavičkovali, neuspěl ani Moravec, který o balon přišel před pokutovým územím.

37
    Štěpán hledal v šestnáctce Narha, ten na centrovaný míč nedosáhl.

38
    Na střed si navedl balon na hranici pokutového území z levé strany Václav Kalina, pravačkou ostravskou bránu netrefil.

40
    Třetí ofsajd Baníku Ostrava, všechny má na svědomí Francis Narh.

41
    Hosté zakládají na vlastní polovině postupný útok, přechod na útočnou polovinu jim ale zatím nevychází.

41
    Sám na sebe to vzal nakonec Francis Narh, po dobrém uvolnění se od bránícího Jindřiška ale střílel zcela mimo.

42
    Bartek byl faulovaný na polovině hřiště, zelenobílí standardní situaci nevyužili.

44
    První poločas se už jen dohrává, před přestávkou se branky v Ďolíčku pravděpodobně nedočkáme.

45
    Tak přeci jen menší příležitost, kterou si vytvořil Baník. Sukup však po centru zleva mířil z voleje nepřesně.

45+1
    Francis Narh se objevil s balonem za domácí obranou, stál však znovu v ofsajdu.

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je u konce a gól zatím slušně zaplněný Ďolíček neviděl. Aktivnější je zatím domácí tým, který ale, kromě střely Jana Moravce z úvodu zápasu, nedokázal přímo ohrozit brankáře Jiřího Pavlenku. Baník se počas první půle vzpamatovával z brzkého zranění Milana Baroše, jenž přepustil místo Francisi Narhovi už v sedmé minutě.
    Z perspektivy domácího kotle.

46

46
    Bohemians v poločase jednou vystřídali. Místo Jana Moravce přišel Pavol Cicman.

47
    Oba týmy kupí po přestávce velké množství chyb.

48
    Jednu z nich udělal na vlastní polovině Škerle, který namazal nepřesnou přihrávkou Sivričovi a ten vyslal do samostatného nájezdu Francise Narha, jenže ghanský útočník byl v koncovce nepřesný!

49
    Další chyby v rozehrávce mohl využít Sukup, ale balon se mu zamotal pod nohou. Výrazným pískotem dali najevo nespokojenost s hrůzostrašným stupem domácích do druhé půle i fanoušci.

51
    Baník je stále na dostřel Zlámalovy brány, Kukecovi rána z hranice pokutového území nesedla.

52
    Pauschek fauloval na vlastní polovině Lučiće, Ostravané rozehrají přímý volný kop z levé strany hřiště.

53
    Rozehrávka nakrátko vyústila v rohový kop hostí, z něho „baníkovci“ žádné ohrožení Zlámalovi nepřipravili.

54
    Martin Foltyn viděl, jako čtvrtý hráč Ostravy, žlutou kartu.

55
    Bartek se zprava snažil projít do vápna, Foltyn s Kouřilem domácího útočníka odzbrojili.

57
    Baník převzal ve druhém poločase iniciativu. Jsou to právě hosté, kteří mají, i díky laciným chybám zelenobílých, po přestávce více ze hry.

58
    Jindřišek přihrál do pokutového území Pauschekovi, který z ostrého úhlu trefil připraveného Pavlenku.

60
    Druhé vynucené střídání Baníku Ostrava. Zraněného Ondřeje Sukupa nahradil Daniel Holzer.

61
    Máme za sebou úvodní čtvrthodinu druhého dějství, v níž především domácí vyrobili několik chyb, tu největší z nich mohl potrestat Narh, jenže ve stoprocentní šanci vůbec netrefil Zlámalovu bránu.

62
    Další zdravotní problém má ostravský Kouřil, jenž se svíjí na zemi po souboji s Mikušem.

63
    Potřetí dnes jsou v permanenci nosítka, opět kvůli hráči Baníku Ostrava. Kouřil utrpěl zřejmě tržnou ránu v obličeji, po krátkém ošetření se však zřejmě vrátí zpět do hry.

64
    Kalina dostal z levé strany nadvakrát balon před bránu, Cicmanova hlavička byla pro Pavlenku lehkým soustem.

65
    Po centru do pokutového území se o akrobatické zakonbčení nůžkami pokoušel Davor Kukec, střihl však naprázdno.

65
    Baník právě vstřelil branku!
    Baník potrestal letargický výkon Bohemians ve druhém poločase. Po přesné přihrávce Davora Kukece z levé strany míč k přední tyči uklidil nehlídaný FRANCIS NARH!
    Francis NARH - 0:1

67
    Vršovický Ďolíček je dnes vyprodaný. Na tribuny si našlo cestu 5000 fanoušků.

69
    Individuální akci zakončil z pravé strany střelou k přední tyči ostravský Štěpán, Zlámal byl na střelu připravený.
    Choreo fanoušků Ostravy

70
    Hra zelenobílých postrádá myšlenku, Baník získává míče snadno díky pokračujícím chybám v rozehrávce.

71
    Štěpán hledal v pokutovém území Jiráska, před ním hlavičkoval Škerle.

73
    Dlouhý centr do pokutového území od Luky Lučiče vrátil Matej Sivrič k MICHALU FRYDRYCHOVI, který hlavou podruhé překonal bezmocného Zdeňka Zlámala!
    Michal FRYDRYCH - 0:2

75
    Také třetí střídání Baníku Ostrava bylo vynucené. Zraněného Luku Lučičce nahradil Filip Kaša.

76
    Rada střílel zpoza vápna nepřesně.

77
    Pavol Cicman na hřišti dlouho nevydržel. Své místo přepustil Michalu Šmídovi.

78
    Bartkovu nedůraznou hlavičku bez potíží lapil Pavlenka.

79
    Po faulu na Jhona Mosqueru dostal žlutou kartu Martin Kouřil.

80
    Jhon Mosquera byl pravděpodobně faulovaný v pokutovém území Baníku Ostrava, k překvapení domácích se však pokutový kop nepískal.

81
    Terčem dalšího faulu „baníkovců“ byl opět domácí Mosquera, „klokani“ ovšem po standardních situacích výrazněji nehrozí.

83
    Ostravané drží balon na kopačkách a kontrolují své dvoubrankové vedení, po odkopu Gajiče do autu budou ve svém snažení pokračovat v blízkosti pokutového území Bohemians.

85
    Bohemians se sice zmocnili míče, jenže na útočné polovině jsou po přestávce bezzubí pro změnu právě oni.

86
    Baník dohrává zápas ve velké pohodě, z Ďolíčku si dnes hosté odvezou velmi cenné tři body.

87
    Foltyn fauloval Radu, domácí mohou snížit ze standardní situace.

88
    Sám Rada centroval do pokutového území, kde byly nejvýše žluté rukavice Jiřího Pavlenky.

89
    Mosquera kombinoval na pravé straně s Pauschekem, domácí hráči už ale působí odevzdaným dojmem.

90
    Mikuš z vápna nedůrazně hlavičkoval do náruče Pavlenky.

90
    Rozhodčí Kocourek nastavil čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby.

90+1
    Josef Jindřišek vystřelil z dvaceti metrů těsně vedle Pavlenkovy brány, „klokanům“ se naděje alespoň na kontaktní gól vzdalují.

90+2
    Baník v závěru rozehraje další roh.

90+3
    Další střelu vyslal Jakub Rada, ani on však netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

90+4
    Naopak třetí branku mohl v samotném závěru přidat Francis Narh, jenže po přihrávce Kukece pálil z ideální jen do připraveného Zlámala.

90+4

Zatímco v první půli drželi otěže zápasu pevně v rukou domácí hráči, po poločase to byl Baník, který kontroloval hru a po gólech Francise Narha a Michala Frydrycha si z vršovického Ďolíčku odváží důležité tři body.

Nejlepšími hráči zápasu byli zvoleni domácí Jhon Mosquera a hostující Francis Narh.

Baník Ostrava zvítězil v lize po osmi zápasech a od Bohemians se v tabulce odpoutal na rozdíl pěti bodů. Loučím se s vámi a u sportovních přenosů na portálu Onlajny.com se na vás opět těším na shledanou. (22:14:30)