1:1 (0:0)
Hertha BSC
Pátek 10.04.2015, 20:30 • HDI-Arena, Hannover • Německá Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Vítejte u našeho on-line přenosu! Německá Bundesliga má na programu své 28. kolo, v jehož rámci změří síly celky Hannover 96 a Hertha BSC. Úvodní výkop naplánován od 20:30 a průběhem celého utkání Vás prostřednictvím textové online reportáže provede Lukáš Jasoněk.

Který z týmů obdrží první červenou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hannover 96: Zieler – Sakaj, Marcelo, Felipe, Schulz – Briand, Kijotake, Sané, Stindl, Albornoz – Ya Konan.
    Náhradníci: Almer – Andreasen, Prib, Joselu, Schlaudraff, Bittencourt, Stankevičius.

Hertha BSC: Kraft – Pekarík, Langkamp, Brooks, Schulz – Skjelbred, Lustenberger – Beerens, Stocker, Haraguči – Kalou.
    Náhradníci: Burchert – Heitinga, N'Djeng, Hegeler, Niemeyer, van den Bergh, Wagner..

1

1
    O úvodní výkop se postarali fotbalisté Hannoveru, kteří nastoupili v červených dresech, hosté z Berlína oblékli modrobílou kombinaci dresů.

2
    První útočná akce domácích fotbalistů nebyla úspěšná, míč totiž před rychle se blížícím útočníkem lapil gólman Kraft.

3
    Pekarík vyslal centr do pokutového území, balon ale obrana Hannoveru odvrátila do bezpečných míst.

4
    Domácí dostali možnost ohrozit bránu soupeře z nařízeného přímého kopu, centr Kijotakeho však správného adresáta nenašel.

5
    Hráči v červených dresech rozehrávali rohový kop, míč ale po uvedení míče do hry opustil vymezený prostor hrací plochy a bude z toho pouze odkop, který provede od své svatyně Kraft.

7
    Momentálně jsou u míče fotbalisté Hannoveru, kteří kombinují na útočné polovině a svými přihrávkami zaměstnávají defenzivu Herthy Berlín.

8
    U postranní čáry došlo k nedovolenému zákroku, který měl na svědomí Lustenberger, následovat tak bude přímý volný kop, který rozehraje Kijotake.

9
    Obranná řada Herthy však bránila pozorně a útočícím hráčům Hannoveru nedovolila zakončit.

10
    Po rohovém kopu si na míč vyskočil Felipe a svůj hlavičkový pokus neumístil do prostoru mezi třemi tyčemi, Kraft tak nemusel zasahovat.

12
    Briand si střihl souboj s protihráčem a na polovině Herthy vybojoval pro svůj tým autové vhazování.

13
    Útočné choutky dostali také hosté, jejich průnik podél pravé lajny byl však v souladu s pravidly zneškodněn.

14
    Stindl se dopustil nedovoleného zákroku, po kterém budou přímý volný kop ze zajímavé pozice rozehrávat hosté.

15
    Hertha vstřelila gól, jenže nebyl uznán. Důvodem bylo předchozí ofsajdové postavení Langkampa, ze kterého přišla gólová přihrávka.
    Ofsajdové postavení, gól tak neplatí

17
    Dalekonosným pokusem se prezntoval Schulz, hráč Hannoveru však kulatý nesmysl nasměroval daleko mimo prostor tři tyčí.

19
    Na druhé straně centroval míč do šestnáctky Beerens, ale pozorná defenziva hráčů v červených dresech atak svých soupeřů zarazila.

20
    Překvapivý pozdrav vyslal z velké dálky Kalou, gólman Hannoveru byl však pozorný a s lehkou střelou si poradil.

22
    Nyní se hraje ve středu hracího pole, kde probíhají četné souboje o míč, který velmi často střídá svého majitele.

23
    Briand se v pokutovém území pokusil vypálit na bránu z první, míč ovšem netrefil zcela ideálně a ten tak ne bránu nezamířil.

24
    Na opačné straně se dostal k odraženému míči Haraguči a vyslal skákavou ránu, po které musel Zieler k zemi, aby míč směřující k jeho pravé tyči následně vytěsnil na rohový kop.

25
    Skjelbredův centr z rohového kopu však obraně Hannoveru příliš starostí nenadělal, hostům se nepodařilo úspěšně zakončit.

26
    Po pravé straně unikal Kalou, jenž se dostal do ostrého střeleckého úhlu, pokusil se přelobovat brankáře, avšak spolu s ním přestřelil i břevno.

28
    Hosté nkombinovali nebezpečně blízko pokutového území, ale do střelecké pozice se jim nakonec protlačit nepodařilo.

29
    Ostrý zákrok předvedl ve středu hracího pole Lustenberger a hlavní arbitr neváhal ani vteřinku a okamžitě ospískal faul.

30
    Za hranicí pravidel byl k zemi poslán také Kijotake, kterého fauloval obránce Herthy Schulz.

31
    Hráči domácího celku se po centru ze standardní situace dostali k hlavičkovému pokusu, Sané však mířil pouze do středu brány, kde se nacházel pozorný Kraft.

33
    Po rychlé kombinační souhře se v pokutovém území dostal do zakončení Briand, ani tentokrát se ovšem skóre nemění, jelikož záložník Hannoveru brány Krafta vysoko přestřelil.

35
    Mírnou územní převahou disponuje domácí tým, který momentálně obléhá pokutové území berlínské Herthy.

36
    V posledních minutách se hraje hodně ve středu hřiště a po obě pokutová území, o vyložené příležitosti je zatím nouze.

38
    Hráči v modrobílých dresech vybojovali ve středovém kruhu míč a pelášili vpřed, Haraguči našel v pokutovém území Stockera, který v ideální pozici bránu trestuhodně přestřelil.

39
    Hosté zapojili do své rozehrávky také brankáře Krafta, který míč nakopl až k půlící čáře, kde balon skončil na kopačkách fotbalistů domácího týmu.

40
    Hráči Herthy však vybojovali míč zpět a zpoza šestnáctky se pokusil brankáře ohrozit Kalou, útočník celku z hlavního města všan nedokázal dostatečně přesně srovnat mířidla a vypálil tak mimo zařízení.

42
    Skjelbred vyslal do vápna přihrávku, jejímž adresátem měl být Stocker. Ten však po kontaktu s protihráčem upadl, píšťalka hlavního arbitra ovšem zůstala němá.

43
    Stocker se možná cítil trochu ukřivděně a dopustil se útočného faulu, když znepříjemnil chvíle na hřišti Felipemu, který musí být ošetřen.

44
    Vypadá to, že obránce Hannoveru je v pořádku a za malou chvíli bude opět pokračovat ve hře.

45
    Hlavní arbitr se v prvním poločase rozhodl nastavit jednu minutu.

45+1
    Stindl podle názoru hlavního arbitra zahrál rukou a s míčem tak budou moci hrát hosté.

45+1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

V úvodním poločase jsme branku neviděli a bezbrankový stav plně odpovídal průběhu hry. Hrál ose především ve středu hřiště a po obě pokutová území, bez větších vyložených šancí. Uvidíme, jestli se ve druhé půli hra zkvalitní a mužstva budou hrát ofenzivněji. Rozhodně zůstaňte s námi, druhý poločas začne zhruba ve 21:32

46

47
    Hra probíhá především ve středu hřiště, tempo v úvodu druhé půle není nikterak závratné.

48
    Míč se po odrazu jednoho z hráčů v modrém dresu ocitl v zámezí a zpět do hry jej uvede Sakaj.

49
    Kraft nemožně chyboval, když míč pomalým tempem směřující vedle jeho brány tečoval do zámezí, když mu přeskočil kopačku. Následovat tak bude rohový kop pro Hannover.

50
    Nebezpečný pokus Larse Stindla, který vypálil zpoza pokutového území, skončil na tyči.
    Stindl orazítkoval tyč

52
    Ya Konan fauloval jednoho ze svých protihráčů a s míčem tedy mohou kombinovat hosté.

53
    První žlutou kartu obdržel za nedovolený zákrok Christian Schulz (Hannover 96).

54
    Následný centr z přímého volného kopu byl příliš přetažený a míč skončil až v zámezí. Výkop tak bude moci provést Zieler.

55
    Domácím se podařilo prokombinovat k šestnáctce svých soupeřů a vybojovali rohový kop.

56
    Centr Kijotakeho však úspěch nepřinesl, defenziva Herthy se úspěšně ubránila.

58
    Beerens vnikl do pokutového území a po nepatrném kontaktu s bránícím Albornezem teatrálně upadl.

58
    Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Jimmy Briand, přichází Leonardo Bittencourt.

60
    Salomon Kalou podstoupil v pokutovém území souboj s jedním z obránců, po kterém bude muset být ošetřen.

61
    Úvodní branka nepadla ani po hodině hry, vstřelený gól by utkání rozhodně prospěl.

63
    Fotbalisté v červených dresech se snaží o útočnou kombinační souhru, obrana Herthy je však velmi pozorná a útočným výpadům domácího celku odolává.

64
    Domácí stále obléhají pokutové území Herthy Berlín, ale nedaří se jim zakončit.

65
    Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Didier Ya Konan, přichází Joselu.

65
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Roy Beerens, přichází Jens Hegeler.

67
    V ofsajdovém postavení byl přistižen Salomon Kalou, domácí tak budou rozehrávat nepřímý volný kop z místa přestupku.

69
    Lustenberger se provinil podražením, což neuniklo pozornosti hlavního arbitra, který odpískal přímý volný kop.

71
    Hosté získali výhodu autového vhazování na své polovině, míč uvede zpět do hry krajní slovenský obránce Pekarík.

72
    Hra je z obou stran velmi neučesaná a dochází v ní k mnoha nepřesnostem, což oku diváka rozhodně není lahodící.

73
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Fabian Lustenberger, přichází Peter Niemeyer.

75
    Hannover právě vstřelil branku!
    Domácí čtvrthodiny před koncem otevírají skóre zápasu a ujímají se tak vedení! K odraženému míči se v malém vápně dostal CHRISTIAN SCHULZ a střelou z bezprostřední blízkosti rozvlnil síť.
    Christian SCHULZ - 1:0

77
    Žlutou kartu dostává Sebastian Langkamp (Hertha BSC).

78
    O střelecký pokus se zasloužil Haraguči, jeho ránu však zblokoval obětavým zákrokem jeden z obránců.

80
    Střídání v týmu Hannover 96: ze hřiště odchází Hiroši Kijotake, přichází Leon Andreasen.

81
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Genki Haraguči, přichází Sandro Wagner.

82
    Hráči v modrobílých dresech se snaží o rychlé vyrovnání, obrana Hannoveru jim to však opravdu neusnadňuje a brání velmi pozorně.

83
    Hertha právě vstřelila branku!
    Berlínskému celku se podařilo vyrovnat! Autorem branky je VALENTIN STOCKER, který se na hranici vápna opřel do míče a jeho střela zapadla přesně k tyči. Proti této výstavní ráně, která navíc byla skryta za obránci, byl Zieler bez šance.
    Valentin STOCKER - 1:1

85
    Žlutou kartu za faul dostává Salif Sané (Hannover 96).

87
    Domácí se ale pokusí vrátit vedení na svou stranu po centru z rohového kopu.

88
    Nepodařilo se. Defenziva berlínského celku byla při bránění této standardní situace pozorná a nabíhajícím soupeřům nedovolila zakončit.

90
    Žlutou kartu dostává za nedovolený zákrok Felipe (Hannover 96).

90+1
    Hlavní rozhodčí se ve druhém poločase rozhodl přidat tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+2
    Fotbalisté Hannoveru zahrávali v závěru zápasu rohový kop, Stindlův centr byl však odhlavičkován do bezpečí.

90+3
    Probíhá závěrečná minuta nastaveného času a v držení míče jsou fotbalisté domácího celku, kteří kombinují v prostoru před šestnáctkou.

90+4

Je dobojováno! Po bezbrankové úvodní půle jsme ve druhém poločase zaznamenali dvě branky. Nejprve se v 75. minutě prosadil domácí obránce Schulz a o osm minut později vrátil nerozhodný stav Stocker. V předehrávce 28. kola si tedy Hannover s Herthou body rozdělí. (22:23:22)