Standard – Anderlecht 3:1 (kon.) | Waregem – Mechelen 0:1 (kon.)
3:1 (1:0)
RSC Anderlecht
Neděle 12.04.2015, 18:00 • Stade Maurice Dufrasne • Belgická Jupiler Pro League

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Minulý týden se v Belgii rozjeli boje o celkové prvenství, jichž se účastní 6 týmů. Mezi nimi i Standard Lutych a RSC Anderlecht, kteří poměří své síly ve druhém kole nadstavbové části.

Do bojů o titul vstoupili Anderlechtští hubeným vítězstvím nad Charleroi. Tři body za výhru 1:0 trefil v 63. minutě srbský mladík Aleksandar Mitrović. Na vedoucí Club Bruggy ztrácí Anderlecht 2 body.

Zástupci Standardu Lutych vstoupili do skupiny o titul výborně. V prvním zápase vyzvali favorita z Brugg a hned ve 2. minutě se zásluhou trefy francouzského záložníka Adriena Trebela ujali vedení. O něj však ještě před poločasovým hvizdem přišli. Lior Refaelov ve 44. minutě z penalty vyrovnal. Tentýž hráč nakonec rozhodl o výhře Brugg v 67. minutě, když se prosadil opět trefou z nařízeného pokutového kopu. Lutych tedy má co napravovat. Podaří se mu to v utkání s Anderlechtem?

Poslední vzájemné zápasy

26.01.2015 Standard Lutych – RSC Anderlecht 2:0
    26.10.2014 RSC Anderlecht – Standard Lutych 0:2
    27.04.2014 RSC Anderlecht – Standard Lutych 2:1
    30.03.2014 Standard Lutych – RSC Anderlecht 1:0

Standard Lutych: Thruram – Van Damme, Scholz, Teixeira, Milec – trebe, Enoh – Mujangi Bia, Carcela – Ezekiel, de Camargo.
    Náhradníci: Kawashima, Arslanagic, Andrade, Faty, Ono, Louis, Ezekiel

RSC Anderlecht: Proto – Deschacht, Nuytinck, Rolando, Vanden Borre – Dendocker, Mbemba – Acheampong, Defour, Praef – Mitrović.
    Náhradníci: Roef, Conte, Cyriac, Kawaya, Leya Iseka, Mbemba, N'Sakala, Tielemans

Rozhodčí: S. Delferière – R. Vanyzere, S. Hutsebaut (T. Nijssen).

Oba celky nastupují na hrací plochu. Za malý okamžik začínáme.

Stadion je zaplněn do posledního místečka. Mezi fanoušky panuje dobrá nálada. Všichni se těší, co nám fotbalisté dnes předvedou.

1

1
    Sudí Delferière vkládá píšťalku do úst. Hosté rozehrávají.

1
    Domácí začínají parádně. Geoffrey Mujangi Bia se hned ve 40. vteřině prosmýkl po pravém křídle až do vápna a vypálil ostrou ránu. Silvio Proto stál na svém místě a tvrdou střelu vyrazil pravou nohou.

3
    Další stoprocentní tutovka. Igor De Camargo si ve vápně zpracoval míč na prsa a zkoušel zakončit nůžkami. To se mu povedlo, míč však míjí levou tyč o pár decimetrů.
    Akrobatické zakončení De Camarga

4
    Drobné vzrušení na druhé straně. hosté mají k dispozici standardní situaci z dobrých 30 metrů.

5
    Centrovaný míč odvrací první bránící hráč pryč z pokutového území.

5
    Povedenější centr přišel z pravé strany. Naskočil si na něj Frank Acheampong, ale hlavičkoval nepřesně.

7
    Aleksandar Mitrović využil nedorozumění v domácí rozehrávce a vyslal krásnou střelu na vzdálenější tyč. Yoann Thuram-Ulien míč vyškrábl konečky prstů. Bude to rohový kop.
    Mitrovičova střela

8
    K hlavičce se protlačil Olivier Deschacht, ale zády k bráně se zakončuje těžko. Míč míří vysoko nad.

9
    Jelle Van Damme ostrým skluzem zastavil Franka Acheamponga. To je faul, sudí to vidí stejně jako já.

10
    Střelecké pokusy zatím 1:3. To je dobrý počet na 10 minut hry. Zatím sledujeme atraktivní podívanou.

11
    Olivier Deschacht zastavuje průnik Mehdiho Carcela-Gonzáleze jen za cenu faulu. Při svém skluzu sice trefil balón, ale byl to zákrok tak nebezpečný, že jej sudí posoudil jako nedovolený. Přímý volný kop ze 23 metrů pro Lutych.

13
    Martin Milec se rozhodl vystřelit přímo na bránu. Přesněji řečeno nad bránu.

14
    Teď brankáře Silvia Prota málem zasáhl hozený předmět z rozvášněných tribun. Je třeba ocenit, že Proto to vzal jako chlap, nezačal brečet. Předmět odhodil do zámezí a hraje se dál.

15
    Hosté mají míč na svých kopačkách a volí postupnou rozehrávku.

16
    To se jim nedaří.na řadě jsou fotbalisté Lutychu. Vymyslí něco?

17
    Nevymyslí. Sami se nepřesnou přihrávkou dostali do zámezí.

17
    Tak přeci jenom něco. Domácí budou rozehrávat rohový kop.

18
    No jo, ale centrovaný míč musí letět vzduchem, jinak hrozí, že jej první bránící hráč odpálí do širé dali, jak se stalo před malým okamžikem.

19
    Geoffrey Mujangi Bia nezpracoval skákající přihrávku. Silvio Proto bude odkopávat od své branky.

20
    Domácím se povedlo roztáhnout obrannou formaci Anderlechtu. Rychlé přenesení hry z pravé strany na levou sice otevřelo vrátka, ale nikdo z domácích se nenabídl kolmým náběhem.

21
    Standard právě vstřelil branku!
    Hezká akce Standardu Lutych. Po centru z levého křídla na zadní tyč, vrací míč do malého vápna Igor De Camargo. Osamocený IMOH EZEKIEL doklepává do odkryté klece. Kde byli hostující obránci? Nevím. Vím jen to, že domácí se ujímají vedení 1:0.
    Imoh EZEKIEL - 1:0

24
    Imoh Ezekiel si v hlavičkovíém souboji pomohl rukama. A to není povoleno. Sudí píská. Jasný faul.

25
    Nikoli snad za svůj drobný faul, leč za následné zbytečné protesty vidí žlutou kartu belgický záložník Leander Dendoncker (AND).

27
    Mehdi Carcela-González se nabídl náběhem po pravém křídle. Vysněnou přihrávku ale nedostal, proti byl Bram Nuytinck.

28
    Steven Defour nakopává dlouhý míč na své spoluhráče z útoku. Je to ale tak dlouhý nákop, že končí až za autovou čarou. Zdviženou rukou se svým kolegům za tuto odchylku omlouvá.

30
    Imoh Ezekiel vycvičil hostující obránce na pravé straně. Doslova jednoho z nich posadil na zadek. Poté se jal centrovat a nastřelil ruku, nebo spíše rameno, Rolanda Jorge Pirese da Fonsecy. Domácí příznivci se dožadují odpískání pokutového kopu. Sudí jejich prosby nevyslyšel.

33
    Hosté přeřadili na vyšší rychlost a ženou se kupředu.

33
    Nepřesným centrem do šestnáctky ale sami ukončují ambiciózní plán na vstřelení gólu.

34
    Martin Milec u rohového praporku sundal Franka Acheamponga. Bude to přímý volný kop pro Anderlecht.

35
    Na centr si vyskočil Aleksandar Mitrović, ale hlavičkou nedokázal usměrnit míč do branky.

37
    Imoh Ezekiel se uvolnil ve vápně, ale svou střelu poslal jen mezi diváky.

39
    Adrian Trebel se nebojí popřít do míče z velké vzdálenosti. To je jedna věc, druhá věc je, jak moc jsou jeho střelecké pokusy přesně. Dnes moc ne.

40
    Začíná poslední pětiminutovka první půle. Domácí stále drží hubený jednobrankový náskok.

41
    A je to právě Trebel, kdo se staví k míči při rozehrání přímého volného kopu z levé strany.

42
    Centr do vápna nadělal hostující obraně velké starosti.

42
    Hosté mohli založit rychlý protiútok. Kdyby nebylo žlutého faulu Jorgeho Teixeiry (STA).

43
    Imoh Ezekiel je dnes velmi aktivní, ale ne vše se mu vydaří. Tak jako tato střela z hranice vápna. vysoko vysoko nad.

44
    Imoh Ezekiel v další šanci. Potáhl si míč po levé straně, ale nevyšel mu krok. Nohou máchl do prázdna a míč se samovolně dokutálel ve směru jízdy za autovou čáru.

45
    Sudí Delferière v prvním poločase nastaví 1 minutu.

45+2

Prvních 45 hry je za námi. Viděli jsme atraktivní fotbal, v němž byli o jednu branku úspěšnější fotbalisté Standardu Lutych. Zásluhou Imoha Ezekiela se ve 21. minutě dostali do vedení 1:0, které udrželi až do poločasového hvizdu.

Zda se hostům podaří s nepříznivým vývojem utkání něco udělat se dozvíme ve druhé poločase, který začíná v 19:05.

46

46
    O poločase se připravilo nějaké to střídání.Do druhého poločasu již nezasáhne Rolando, kterého nahrazuje Conté.

46
    Stejně to má Leander Dendoncker, který pouští na plac Youriho Tielemanse.

46
    A aby toho nebylo málo, vystřídali také domácí. Mehdi Carcela-González přepouští své místo Yujimu Onovi.

48
    Domácí si vytvořili mírný tlak, který zakončují tvrdou střelou přímo doprostřed brány, kde stojí pozorný Silvio Proto.

50
    Jorge Teixeira si nelámal hlavu s nějakou rozehrávkou. Bez velkého přemýšlení odpálil míč co nejdál od vápna.

52
    Domácí budou rozehrávat rohový kop.

54
    Secvičená akce. Přízemní centr si pro sebe uzmul Jorge Teixeira a vypálil jej bez přípravy těsně nad břevno.

56
    Anthony Vanden Borre centruje do vápna, jeho centr je ale sražen do zámezí. Bude to rohový kop.

57
    Ne hostům se nedaří ohrozit branku Standardu. Frank Acheampong vracel míč do pokutového území, ale podklouzl a kvalita centru tomu odpovídala.

58
    IMOH EZEKIEL se uvolnil ve vápně a vystřelil. jeho první ránu brankář Proto vyrazil, ale na dorážku už byl zatraceně krátký. Domácí navyšují své vedení.
    Imoh EZEKIEL - 2:0

61
    Geoffrey Mujangi Bia si vyšlápl na Stevena Defoura. Faul u středového kruhu.

62
    Tak to je euforie v domácích řadách. Imoh Ezekiel zatáhl míč do vápna po pravém křídle a zeptal se svého spoluhráče, jímž byl GEOFFREY MUJANGI BIA, zda se chce k němu připojit v kolonce střelců dnešního utkání. Belgický záložník s jeho návrhem souhlasil a míč uklidil k tyči.
    Geoffrey MUJANGI - 3:0

65
    S hosty to vypadá bledě. Do konce utkání zbývá necelá půlhodinka a Standard Lutych vede 3:0.

66
    Po dlouhé odmlce se o míč přihlásil Aleksandar Mitrović. Nic kloudného ale hostující forvard nevymyslel.

67
    A tohle už je o hlavě. Sudí píská špatně hozený aut hostů.

68
    Sudímu se rozvázala tkanička. Chvilku strpení, pánové.

69
    Hotovo. Pokračujeme ve hře. Silvio Proto bude odkopávat od brány.

69
    Kop to je vysoký, daleký, nepřesný.

70
    Hosté značně přitvrdili. Frekvence skluzů je po třetím inkasovaném gólu více než dvojnásobná.

70
    Hosté naposledy v dnešním utkání střídají. Odchází obránce Bram Nuytinck, přichází útočník Cyriac. Hosté sází na jednu kartu. Tu ofenzivní.

71
    Rohový kop pro Anderlecht.

71
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Nádherná střela YOURIHO TIELEMANSE, ke kterému se odrazil míč. Hostující borec napřáhl ke vzdálenější tyči a trefil přesně do černého. Anderlecht snižuje na 1:3. V závěru utkání to bude ještě drama.
    Youri TIELEMANS - 3:1

73
    A další rohový kop pro RSC Anderlecht.

73
    Tentokrát bez gólové tečky.

73
    Domácí potřebují zastavit nápor Anderlechtu. Využívají k tomu střídání. Na lavičku náhradníků odchází nejlepší hráč dnešního utkání Imoh Ezekiel, opačným směrem putuje De Sart.

75
    Aleksandar Mitrović se dostal k hlavičce z bezprostřední blízkosti, ale trestuhodně minul branku.

76
    Do vápna Lutychu teď prší centry. Hosté se v posledních minutách nadechli k velkému náporu.

79
    Míč má ve své moci Yoann Thuram-Ulien. S rozehrávkou nepospíchá. Domácí jsou s aktuálním skóre nadmíru spokojeni.

80
    Je to rohový kop pro hosty. A vzápětí hned další.

80
    No a druhý roh už byl o poznání nadějnější. Chancel Mbemba se prodral k hlavičce. Chyběly centimetry a mohlo to být 3:2.

81
    Adrien Trebel posílá do vápna vysoký centr. Hostující obrana odvrací.

82
    No, je to nahoru dolů v posledních minutách. Hosté budou zahrávat další rohový kop.

82
    Rozehrání nakrátko nebylo nejlepším řešením, jak se borci z Anderlechtu posléze dozvěděli.

84
    No jo, to už je obehraná písnička. Rohový kop Anderlechtu.

84
    Katastrofální centr trefil prvního bránícího hráče. Hosté mají nicméně možnost reparátu.

85
    Teď pro změnu přetažený centr.

86
    Naposledy vidíme střídání stráže. Adrien Trebel dnes podal solidní výkon. Uvidíme, co nám předvede v posledních minutách zápasu borec z Haiti, Jeff Louis

89
    Základní hrací doba se chýlí ke konci. Hostům už mnoho času nezbývá.

89
    De Sart mohl přidat čtvrtý hřebíček. Jeho pumelici vyráží Silvio Proto nad. Bude to rohový kop.
    Proto předvedl skvělý zákrok

90
    Sudí nastaví nad rámec základní hrací doby 3 minuty.

90+1
    Aleksandar Mitrović je nachytán v ofsajdové pasti. Tady je hotovo. Hosté už cítí, že dnes jejich výkon nebude ohodnocen žádným bodem.

90+3
    Ještě jeden přímý volný kop pro hostující celek.

90+3
    Steven Defour poslal míč do vápna, ale to klíčové, tedy gól, ne a ne přijít.

90+4
    Domácí brankář bude odkopávat od své branky. To bude asi to poslední, co dnes uvidíme.

90+4

Domácí vítězi. O jejich tříbodovém úspěchu rozhodla čtyřminutová pasáž hry. V 58 .minutě přidal svůj druhý gól v dnešním utkání Ezekiel. V 62. minutě zvýšil na 3:0 Mujangi a bylo hotovo. Hosté mocně finišovali, ale zmohli se pouze na jedinou branku, o kterou se zasloužil Tielemans.

Pro dnešek je to vše. Díky za pozornost a na shledanou. (19:57:12)