Slovensko – USA 0:10 (kon.) | Lotyšsko – Česko 1:4 (kon.) | Rusko – Německo 6:0 (kon.)

Tresty: 4:2
    Nejlepší hráči: Andrej Hatala – Auston Matthews (16:47:58)

Konec zápasu. Ve třetí třetině další gól nepadl a Američané se radují z výhry 10:0. Slováci předvedli ve třetí třetině o poznání lepší výkon než v předchozích 40 minutách. USA si tak připisují první body do tabulky.

60:00

59:23
    Američané stále mají kotouč pod kontrolou. Slováci jim ale nechtějí dát nic zadarmo a tvrdě dohrávají souboje.

58:35
    Hosté drží útočné pásmo, ale pohybují se po rozích a před branku si nikdo nesjíždí. Zřejmě už jen chtějí v klidu dohrát.

58:00
    Hlasatel právě oznámil poslední dvě minuty třetí třetiny. U kotouče jsou Američané.

57:26
    Před Húskou mohlo být znovu zle. Američany ale zastavuje pozorný čárový sudí a ofsajd.

56:53
    Dnešní utkání sleduje 290 diváků.

55:58
    Kolesár u mantinelu tvrdě dohrál Greenwaye a americkému útočníkovi se to vůbec nelíbilo. Svou nespokojenost vyjádřil ihned poté, co se vrátil na nohy. Oba kohouty musel trhat netypicky hlavní sudí. Vše se obejde bez trestu.

55:10
    Slováci drží kotouč v útočné třetině a americká defenziva si není úplně jistá. Ke střele se ale domácí nedopracovali.

54:17
    Ta přišla. Grman namísto vyvezení kotouče otočil k vlastní brance a u mantineu ho Američané obrali o kotouč. Braccova střela ale jen vyprášila lapačku Húsky.

53:24
    Znovu americké kombinace ve středním pásmu a rozvážné čekání na chybu.

52:48
    Američané, přestože si stále drží viditelnou převahu, nechodí již do všeho zcela naplno. Ostatně za tohoto stavu se není čemu divit. Pokud Slováci zaberou, mohlo by se jim podařit snížit.

51:59
    Po delší sekvenci v obranném pásmu Slováků se hra na krátký okamžik přesunula až k americké brance.

51:05
    Další Húskův zásah. Slovenští brankáři čelili už takřka čtyřiceti pokusům.

50:30
    Bracco to zkusil individuálně, ale třetí hráč už na něj byl příliš. Jeho přihrávka tak skončila na slovenské hokejce a hra se nakrátko obrátila.

49:26
    Húska má zase plné ruce práce. Američtí mladíci se drží v útočném pásmu a po pár přihrávkách testují jeho pozornost.

48:48
    Američané rozvážně kombinují za vlastní brankou. Slováci se snažili napadat, ale úspěch neslavili.

48:20
    Už to jsou totiž znovu hráči Spojených států, kdo kontroluje kotouč u soupeřova brankáře.

47:25
    Slováci vyslali na led čtvrtou formaci a té se podařilo proniknout za soupeřovu obranu. Jejich snažení ale nemělo dlouhého trvání.

46:58
    Hra se trochu uklidnila a bojuje se zejména o střední pásmo. Američané se už zřejmě nechtjěí drát do útoku za každou cenu.

45:58
    Američané jsou nastěhovaní v útočném pásmu. Domácím se ale tentokrát daří držet s protivníkem krok.

45:15
    Spojené státy v plném počtu, do útoku se ale ženou Slováci.

44:40
    Zbytek přesilové hry už ale nevypadá nijak dobře. Američanům se daří osvobozovat se a ani slovenské kombinace nemají šťávu.

43:23
    Už se zdálo, že Slováci zaznamenali první gól. Horváth už měl ruce nad hlavou, ovšem kotouč skončil po střele ze spodku kruhu v gólmanově lapačce. Stále tak trvá stav 0:10.

43:10
    Americký tým čeká hra ve čtyřech. Steven Ruggiero dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

42:57
    Až nyní přišla rychlá kombinace a shození kotouče mezi kruhy. Jonesovu střelu vytáhl Húska vyrážečkou a puk zamířil do ochranné sítě.

42:29
    Američtí hokejisté zatím rozhodně nepřipomínají ty ze druhé třetiny.

41:36
    Hra se v úvodu třetí třetiny přelévá z jedné strany na druhou a i Slováci tak často navštěvují útočnou třetinu.

40:24
    Američané se hned dostávají do útočného pásma. Slováci se ale rychle osvobozují.

40:01

Zápas se Spojenými státy se pro Slováky stal noční můrou. Ve druhé třetině se Američani prosadili hned šestkrát a vypracovali si astronomické vedení 10:0. Na slovenských mladících se začíná navíc projevovat únava z neustálého pohybu Američanů v jejich pásmu.

40:00

39:27
    Ještě jedno vhazování v obranném pásmu Slováků – zakázané uvolnění.

39:04
    Začala poslední minuta druhé třetiny a u kotouče jsou hosté.

38:24
    Žitný bojoval v útočném pásmu o kotouč, tři američní hráči na něj ale byli příliš a hra se znovu posouvá k Húskovi.

38:00
    Američané přežili oslabení v naprosté pohodě a znovu mají na ledě pět bruslařů.

37:04
    Slovákům přesilovka skutečně nevychází, stav utkání se na nich viditelně podepsal. U kotouče jsou většinou američtí hráči.

36:24
    I v oslabení jsou Američané nebezpeční. Dvakrát se do brankoviště drze dral Kunin.

35:55
    Přesilovka čeká nyní na slovenský tým. Thompson srazil mimo hru Žitného a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

35:24
    Slováci jsou kompletní, toto oslabení přežili. Z vlastního pásma se ale zatím nedostali.

34:20
    Američané se drží v pásmu, avšak stále vyčkávají na nějaké okénko v postavení slovenských bránících hráčů.

33:19
    Roman Žitný dostává dvě minuty za hru vysokou holí a slovenská čtyřka se bude muset bránit.

32:46
    Až nyní je puk mimo slovenskou třetinu. Hráči ale sotva tahají nohy a jen jej odevzdávají a míři na lavičku.

32:20
    Stále se domácím nedaří osvobodit. Navíc mají střídačku na vzdálenější straně hřiště.

31:22
    Slovenští mladíci jsou znovu zatlačeni na malý prostor před vlastní brankou. Zápas se v posledních minutách změnit na exhibici amerického výběru.
    Mike FLOODSTRAND - 0:10

30:27
    USA právě vstřelilo branku!
    To už je pro Slováky opravdu hodně kruté. Američané znovu v pozici mezi kruhy a ani tentokrát nezaváhali. Svižnou střelou se prosadil BRENDAN WARREN, na jehož pokus si Húska sáhl, ale nedokázal kotouč udržet. Asistence: Mike Floodstrand a Casey Fitzgerald.
    Luka KUNIN - 0:9

29:46
    Jedna rychlá přihrávka na osu hřiště a je tu další přesná trefa hráčů ze zámoří. Fischer našel z pravé strany LUKA KUNINA, který puk nasměroval do branky. Asistence: Christian Fischer a Jordan Greenway.

29:24
    Slováci jsou znovu zatlačení před vlastní branku. Američané kombinují zejména po rozích a podél mantinelu.
    Casey FITZGERALD - 0:8

28:46
    Krátce po ztrátě pásma se ale Američané vrátili a proti rozhozené obraně měli snadnou úlohu. CASEY FITZGERALD poslal kotouč z pravého rohu přesně pod horní tyč. Asistence: Matthew Tkachuk a Jack Roslovic.

28:35
    Další možná minutový zámek. Tentokrát se Slovákům podařilo osvobodit.

27:50
    Američané ani za vysokého vedení nepolevují a drží kotouč v útočném pásmu. Slováci už navíc vypadají poměrně unaveně.

26:21
    Po sedmé inkasované brance sahá slovenská lavička ke změně. Do branky jde hrdina zápasu se Švédy Adam Húska.
    Jeremy BRACCO - 0:7

26:21
    Slováci se ani nestačili vzpamatovat a loví z branky další puk. Terryho střela se od zadního mantinelu odrazila přímo na hokejku JEREMYHO BRACCA, který poslal kotouč do prázdné branky. Asistence: Troy Terry a Joseph Masonius.
    Auston MATTHEWS - 0:6

24:49
    Další rychlá akce a další kotouč za zády Cibulky. Floodstrand našel z pravé strany AUSTONA MATTHEWSE, který střelou z první navýšil americké vedení. Asistence: Mike Floodstrand.

24:10
    Hráči vedení jako hosté už jsou ale znovu nastěhovaní v útočním pásmu a pohodlně drží kotouč.

23:40
    Další akce hráčů Spoených států, tentokrát je zastavuje ofsajd.

22:52
    Slováci se pokusili o dlouhý pas za obranu. Puk ale nepřešel ani střední pásmo. Americký tým zvládá zápas zatím ve velké pohodě.

22:21
    Konečně se osmělili i slovenští mladíci. Ze zmatku na brankovišti, ale nic nevytěžili.

21:20
    Americká druhá formace dnes skutečně řádí a obstarala už čtyři branky. Nyní sice není na ledové ploše, ale přesto jsou Američané v tlaku.
    Auston MATTHEWS- 0:5

20:28
    Američané hned z tlaku těží. Znovu se o to postarala druhá formace. Tkachuk našel na kruhu volného AUSTONA MATTHEWSE a ten z první poslal puk pod horní tyč. Asistence: Matthew Tkachuk a Jack Roslovic.

20:16
    Američané získali po vhazování kotouč a okamžitě se dostávají do pásma.

20:01

Hráči a sudí jsou na ledě, vše je připraveno na druhou třetinu.

Po první třetině to nevypadá se slovenskými šancemi v dnešním utkání vůbec dobře. Americký tým si vypracoval čtyřbrankový náskok a dominuje nejen na světelné tabuli. Hráči Spojených států zatím své soupeře přehrávají ve všech aspektech.

20:00

19:55
    Slovenský tým je znovu v útočné třetině, ale už mají málo času a navíc hrají v rohu.

19:20
    Slováci s blížícím se koncem třetiny ještě jednou vyrazili do útoku, avšak Američané do vytlačili do rohu a získali kotouč.
    Jack ROSLOVIC - 0:4

18:17
    Čtvrtý kotouč ve slovenské brance. Matthews zatáhl kotouč podél mantinelu a viděl na středu najetého JACKA ROSLOVICE. Tomu poslal krásnou žabku, kterou Roslovic umístil do branky. Asistence: Auston Matthews.

17:30
    Známý obrázek první třetiny je k vidění i nyní. Američní reprezentanti jsou v útočném pásmu a rychlým pohybem krouží po třetině.

16:48
    Pokud na Slováky čekají v dnešním zápase nějaké šance, tak určitě z kontrů. Už poněkolikáté se jeden ze slovenských útočníků takřka vytrhl obránci, stále tomu ale chybí jeden krok navíc.

16:23
    Američané se po lehčím zaváhání znovu dostávají ke kotouči a kontrolují ho na útočné polovině.

15:31
    Lešťan se ocitl v obrovské šanci. Při rychlém protiútoku se ocitl zcela sám před brankařem soupeře, avšak jeho svižná střela zápěstím skončila vedle branky.

14:47
    Hra je přerušena ve střední třetině a ještě než se bude vhazovat v blízkosti slovenského pásma, čeká hráče reklamní pauza.
    JACK ROSLOVIC - 0:3

14:20
    Tato kombinaci ale už úspěch slaví. Tkachuk tentokrát nahrával a jeho pas našel před brankou číhajícího JACKA ROSLOVICE, který bez váhání poslal puk do branky. Asistence: Matthew Tkachuk a Auston Matthews.

13:48
    Američané znovu praktikují přesilovky, kdy se snaží střílet z kruhů. Slovákům se ale zatím daří střelce pokrývat.

13:09
    Terry chtěl parádním pasem napříč pásmem vyzvat spoluhráče před prázdnou brankou. Slovensko ale zachránil Bondra, který kotouč vytečoval mimo ledovou plochu.

12:57
    Špatné střídání a Slováci jdou znovu do čtyř. Trest pro hráčskou lavici odsedí Roman Žitný.

12:30
    Spojené státy jsou znovu nastěhované v útočné třetině. Slovenským mladíkům se ale daří držet protihráče u mantinelu.

11:40
    Přes slibné vedení ale neusínají. I po vstřelené brance jsou aktivnějším týmem a drží se na kotouči.
    Matthew TKACHUK - 0:2

10:47
    Slováci se na chvíli osvobodili, ale následně inkasují. Přesilovou hru využil MATTHEW TKACHUK, jehož vybídl Roslovic a Američané vedou o dva góly. Asistence: Jack Roslovic.

10:00
    Američané dobře kombinují a dostávají se ke střelám z kruhu. Ovšem snad ani jedna jim nesedla a Cibulka zasahovat nemusel.

09:10
    Druhé slovenské oslabení. Peter Horváth musel na brankovišti pacifikovat dotěrného soupeře a podle sudích si pomohl nedovoleně – dvě minuty za krosček.

08:37
    Slovenští mladíci se dlouho drželi v pásmu a vybojovali si dobrou příležitost. Andrisik se dostal ke střele na vrchu kruhu, ale znovu si na Sarthoua nepřišel.

07:55
    Po dlouhé době se domácí dostali až do zakončení. Murínova střela ale nenadělala americkému gólmanovi potíže.

07:17
    Terry zatím hraje povedené utkání. Nyní převzal kotouč ve středním pásmu a zkusil Cibulku z mezikruží. Kotouč ale zamířil do slovenského náručí.

07:08
    Slováci jsou zpět v plném počtu a hned se rýsovalo přečíslení. Americký obránce však nájezdníka zastavil a ač se to mnohým nezdá, sudí nechává hru běžet.

06:35
    Až nyní se po rychlé kombinaci tlačil z rohu před branku Tkachuk, ale Cibulka za pomocí zadáků jeho tlak odrazil.

05:56
    Zámořským hráčům se první polovina výhody nijak zvlášť nepodařila a často se museli vracet do svého pásma.

05:02
    Američané si zahrají přesilovku. Patrik Oško dostává dvě minuty za hákování.

04:43
    Nebezpečnou teč teď vyprodukoval Terry, který vložil hůl do Ruggierovy střely. Cibulka ale zasáhl betonem.

04:15
    Nyní mohli jít Slováci do přečíslení, zastavil je ale přechod útočné modré a ofsajd.

03:55
    Američané úvodním minutám skutečně dominují. Slovenský tým se kromě úvodní minuty nepodíval za polovinu kluziště.

03:25
    Hosté drží Slováky pod zámkem a těm se nedaří dostat kotouč z amerických holí.

02:47
    Gól měl na hokejce americký kapitán Luke Kunin. Ten se ocitl zcela sám mezi kruhy, Cibulka ale ukázal pekelně rychlou lapačku.

01:48
    Američané zatáhli kotouč do pásma i po vstřelené brance, tentokrát se ale z rohu nedostali.
    Troy TERRY - 0:1

01:09
    Spojené státy se brzy ujímají vedení. Floodstrand zatáhl kotouč po pravé straně do útočného pásma, odkud ho poslal před branku. Tam se nadvakrát prosadil TROY TERRY. Asistence: Mike Floodstrand.

00:50
    Slováci vstoupili do zápasu aktivně, avšak Američané dobře pokrývají střední pásmo.

00:20
    Po úvodním vhazování se oba celky vystřídaly v držení kotouče a pokusech o útok.

00:01

Hráči obou týmů již jsou na ledové ploše a zápas tak může pomalu začít.

Slovensko: Cibulka (Húska) – Vadovič, Hatala, Kosecký, Trska, Roman, Grman, Kolesár, Bodák – Bondra, Valent (C), Lešťan – Sadecký, Sloboda, Hecl – Murín, Oško, Andrisik – Horváth, Žitný, Solenský.

USA: Sarthou (Opilka) – Jones, Boka, Krys, McAvoy, Masonius, Fitzgerald, Ruggiero – Bracco, Keller, White – Tkachuk, Matthews, Roslovic – Kunin, Greenway, Fischer – Warren, Floodstrand, Thompson – Terry.

Rozhodčí: Harnebring (SWE), Lindqvist (FIN) – Otmachov (RUS), Tscherrig (SUI).

Hráči Spojených států prožili opačný začátek turnaje. V prvním zápase na ně čekal souboj s Ruskem a tradiční hokejová bitva měla východního vítězě. Rusové zvítězili 3:1.

Američané tak zůstali po prvním dni bez bodu a před dnešními zápasy jim patří třetí příčka ve skupině. Slováci jsou druzí za Ruskem.

Slovenský národní tým má za sebou povedený vstup do šampionátu. Ve čtvrtek si překvapivě poradil se silnými Švédy a zaskočili nejednoho hokejového fanouška a odborníka.

Slováci se dostali do vedení na konci druhé třetiny, přičemž Švédům se podařilo hned ze začátku posledního dějství vyrovnat. Závěr utkání ale znovu patřil slovenským mladíkům. Ti nakonec zvítězili poměrem 3:1.

Krásné odpoledne ze švýcarského Lucernu, kde druhým dnem pokračuje mistrovství světa do 18 let. Dnešní program skupiny A zahájí duel mezi Slovenskem a USA.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:45.

Martin Zíta

Branky a nahrávky: 2. Terry (Floodstrand), 11. Tkachuk (Roslovic), 15. Roslovic (Tkachuk, Matthews), 19. Roslovic (Matthews), 21. Matthews (Tkachuk, Roslovic), 25. Matthews (Floodstrand), 27. Bracco (Terry, Masonius), 29. Fitzgerald (Tkachuk, Roslovic), 30. Kunin (Fischer, Greenway), 31. Warren (Floodstrand, Fitzgerald)

Slovensko: Cibulka (od 27. Húska) – Vadovič, Hatala, Kosecký, Trska, Roman, Grman, Kolesár, Bodák – Bondra, Valent (C), Lešťan – Sadecký, Sloboda, Hecl – Murín, Oško, Andrisik – Horváth, Žitný, Solenský.
    USA: Sarthou (Opilka) – Jones, Boka, Krys, McAvoy, Masonius, Fitzgerald, Ruggiero – Bracco, Keller, White – Tkachuk, Matthews, Roslovic – Kunin (C), Greenway, Fischer – Warren, Floodstrand, Thompson – Terry.

Rozhodčí: Harnebring (SWE), Lindqvist (FIN) – Otmachov (RUS), Tscherrig (SUI)