Slovensko – Bělorusko 5:2 (kon.)
Montreal Canadiens
3:2 (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0) Stav série: 1:0
Ottawa Senators
Sobota 18.04.2015, 01:00 • Bell Centre, Montreal (kapacita 21287 míst) • Play-off NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (04:19:07)

Československá stopa v dnešním zápase:

Tomáš PLEKANEC (MTL) – 0+1, 3 střely, čas na ledě 21:02

Milan MICHÁLEK (OTT) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:07

Hvězdy utkání:
    1. P. K. SUBBAN (MTL) – 1+0, 5 střel, čas na ledě 29:06
    2. Max PACIORETTY (MTL) – 1+0, 3 střely, čas na ledě 20:22
    3. Andrew HAMMOND (OTT) – 39 úspěšných zákroků, 3 inkasované góly, úspěšnost zásahů 92,9%

Největší čas na ledě: Subban 29:06 – Karlsson 27:19

Branky a nahrávky: 28. Pacioretty (Desharnais, Markov), 37. Subban (Smith-Pelly, Desharnais), 64. Galchenyuk (Gallagher, Plekanec) – 19. MacArthur (Stone, Ceci), 54. Wiercioch (Stone, Karlsson). Diváci: 21287 (vyprodáno). Rozhodčí: Dwyer, Furlatt – Miller, Galloway.

Tahle série má opravdu náboj kanadského derby, i dnešní utkání bylo ohromující. Zápas začal hodně ostře, od samého začátku bylo k vidění řada tvrdých hitů. Ottawa dokázala první třetinu vyhrát, v závěru první části hry se prosadil Clarke MacArthur.

Druhá třetina ale patřila Montrealu, Habs v prostřední části hry přestříleli Senátory v poměru 14:3 a dokázali překlopit stav zápasu na svou stranu. V 28. minutě využil přesilovou hru navrátilec do sestavy Max Pacioretty, o deset minut později se tvrdou ránou prosadil P. K. Subban

Ve třetí třetině nejdřív Canadiens nevyužili několik přesilovek, aby následně inkasovali v oslabení. V 54. minutě se v končící početní výhodě Senators prosadil obránce Patrick Wiercioch, který tak poslal utkání do prodloužení.

Nastaveného času si ovšem diváci v natřískaném Bell Centre neužili dlouho, už ve 4. minutě prodloužení totiž rozhodl o vítězství Montrealu Alex Galchenyuk. Canadiens tak zvládli i druhý zápas série na vlastním ledě a pojedou do Ottawy s vedením 2:0!

Alex GALCHENYUK - 3:2

63:40
    Montreal právě vstřelil branku!
    Je konec, Montreal vítězí i v druhém utkání série! Nejdříve se ke střele z úhlu dostal Brendan Gallagher, jeho střelu ještě dokázal Hammonda vyrazit, na dorážku ALEXE GALCHENYUKA z otočky byl už ale i on krátký! Asistence: Brendan Gallagher a Tomáš Plekanec.

63:13
    Po zakázaném uvolnění Senators se hra stěhuje zpátky před Hammondovu branku.

62:56
    Hráči Sens v útočném pásmu nedokázali nic vytvořit, Price nemusel zasahovat proti žádné střele.

62:14
    Smith-Pelly málem překvapil Hammonda bekhendovou střelou z velkého úhlu.

61:45
    Puk se odrazil od hráčů na domácí střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.

61:19
    Carey Price kryje střelu Erika Karlssona od levého mantinelu v naprostém klidu na svých chráničích.

60:53
    Methot je na ledě, Ottawa hraje v plném počtu.

60:24
    Mohlo být rychle rozhodnuto, Devante Smith-Pelly ale nasměroval svou střelu pouze do Hammondova betonu.