Srbsko – Španělsko 4:3 (1:0 po s.n.) | Austrálie – Belgie 4:10 (kon.) | Rumunsko – Island 3:2 (po pr.)
Austrálie
4:10 (1:4, 1:3, 2:3)
Belgie
Neděle 19.04.2015, 18:30 • Laugardalur Arena, Reykjavík • Mistrovství světa - II. A Divize

Aktuální tabulka před posledním zápasem turnaje:

1. Rumunsko – 12 bodů, skóre 24:9
    2. Belgie – 8 bodů, skóre 22:15
    3. Srbsko – 7 bodů, skóre 18:22
    4. Španělsko – 7 bodů, skóre 16:20
    5. Island – 6 bodů, skóre 15:10
    6. Austrálie – 2 body, skóre 11:30 (21:06:06)

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou ve 22:00 u zápasu Island – Belgie, který bude závěrečným bojem tohoto turnaje.

Je dobojováno! Belgičané se stávají prvním (a nejspíš i jediným) týmem na turnaji, který dokázal v jednom zápase vstřelit deset branek. Odnesla to Austrálie, které čtyři góly nestačily na to, aby držela se soupeřem krok a její osud v divizi II A je zpečetěn.

60:00
    Adam GERIC - 4:10

59:50
    Austrálie právě vstřelila branku!
    Australané ještě deset sekund před koncem kosmeticky upravují skóre na konečných 4:10. Po nahození od Dargeho poslal z první puk pod víko ADAM GERIC. Asistence: Wehebe Darge, Robert Malloy.

59:05
    Alexandre Bremer dostává menší trest za krosček, takže Belgie bude dohrávat zápas v oslabení.
    Mitch MORGAN - 3:10

58:34
    Belgie právě vstřelila branku!
    Předposlední zápas celého turnaje nakonec přináší první desítku, které dosahují Belgičané! Ti si teď teď totálně pohráli s australskou obranou a MITCH MORGAN mohl pálit do odkryté branky. Asistence: Jordan Paulus, Maxime Pellegrims.

57:59
    McGregor opouští trestnou lavici a Australané jsou v plném počtu.

57:07
    Byers se vrací na led. Belgičané jsou teď hodně bezzubí.

56:40
    Protinožcům se teď dokonce ve dvojnásobném oslabení podařilo držet kotouč a ušetřit hodně času.

55:59
    Australané jdou do tří! Shannon McGregor dostává dvě minuty za podražení.

55:57
    Van Looy se vrací na led a začíná zkrácená přesilovka Belgičanům.

55:07
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Na trestnou odjíždí James Byers, který si odsedí dvě minuty za sekání.

55:01
    Belgičanům se podařilo vyhodit kotouč ven ze třetiny.

54:41
    Todd se dostal ke střele, ale Legrand byl pozorný.

53:57
    Je tu další vyloučení na straně Belgie. Za nedovolené bránění si tentokrát odpyká dvě minuty Kristof van Looy.
    Thomas POWELL - 3:9

51:49
    I ve třetí části splní Australané normu jedné branky na třetinu! THOMAS POWELL propálil Legranda a upravil skóre na 3:9 z pohledu hráčů v zelených dresech. Asistence: Cameron Todd, Lliam Webster.

51:15
    Yoren de Smet dostává dvě minuty za podražení, což znamená přesilovku pro Australany.

50:00
    Čeká nás poslední desetiminutovka, která bude na nějaký čas poslední desetiminutovkou Australanů v divizi II A.

48:48
    Australané si teď vytvořili obrovskou šanci, ale ani nadvakrát se jim nepodařilo propasírovat kotouč za ležícího Legranda!
    Patrick VAN NOTEN - 2:9

46:45
    Desítka je na spadnutí! Belgie zvyšuje už na 9:2, když se po přesilovkové kombinaci prosazuje PATRICK VAN NOTEN, který měl snadnou práci, když zevnitř levého kruhu stačilo trefit zcela odkrytou branku. Asistence: Jordan Paulus, Jens Engelen.

46:14
    Vyloučení na straně Australanů. Mitch Humphries dostává menší trest za hrubost.

44:07
    Z otočky to teď zkoušel Powell, ale trefil jen připraveného Legranda.

43:13
    Belgičané pokračují i ve třetí třetině v aktivní hře a rozhodně není vyloučeno, že si Austrálie nakonec ze zápasu odnese dvouciferný gólový příděl.
    Mitch MORGAN - 2:8

41:50
    Kolodziejczyk vyslal do samostaného úniku MITCHE MORGANA, který tvrdou ranou pod víko nedal Broekmanovi šanci. Asistence: Bryan Kolodziejczyk, Vadim Gyesbreghs.

41:21
    Todd tvrdě vypálil, ale minul branku.

40:57
    Darge prověřil přízemní střelou Legrandovu pozornost. Belgický brankář vyráží puk betonem do rohu kluziště.

40:01

Je za námi druhá třetina a utkání má zcela jednoznačný průběh. Belgie vede po čtyřiceti minutách 7:2 a nepřipouští jakékoliv drama. Třetí třetina začne přibližně v 19:59.

40:00

39:07
    Australané teď vytvořili velký závar před Legrandem, kterému se však nakonec podařilo zalehnout kotouč a hra je přerušena.

38:05
    Po odpískání došlo k potyčce u australské branky, ale zdá se, že se vše nakonec obejde bez trestu.

37:20
    Belgičané drží kotouč v útočném pásmu a australská obrana má teď hodně práce.
    Adam GERIC - 2:7

35:53
    Klokani se i ve druhé třetině mohou alespoň jednou radovat! Cameron Todd přihrál do levého kruhu ADAMU GERICOVI, který z úhlu propálil Legranda. Asistence: Cameron Todd.

35:29
    Webster ve velké šanci míjí belgickou branku!

34:58
    Hra je přerušena kvůli posunuté belgické brance. Vhazovat se bude před Legrandem.

33:56
    McKenzie se vrací na led. Australané tentokrát oslabení zvládli.

33:37
    Darge vyvezl kotouč do útočného pásma a ušetřil další cenné sekundy.

33:03
    Australanům se podařilo vyhodit kotouč až k Legrandovi.

31:56
    Je tu další problém pro Australany. Austin McKenzie dostává menší trest za vysokou hůl a Belgie si zahraje další přesilovku.
    Alexandre BREMER - 1:7

29:49
    Belgičané využívají přesilovou hru a odskakují už na rozdíl šesti branek! Kristof van Looy našel přihrávkou zpoza branky volného ALEXANDRE BREMERA, který zblízka usměrnil kotouč do odkryté poloviny branky. Asistence: Kristof van Looy, Jens Engelen.

29:07
    Belgie si zahraje přesilovku. Za držení hole odchází na trestnou Greg Oddy.

28:09
    Druhá třetina je zatím celkem chudá na střelecké pokusy. Je to hlavně boj ve středním pásmu. Belgie, která ve druhé části vstřelila dvě branky má zatím v této třetině úspěšnost střelby 66,6%.

27:06
    Po vzájemné potyčce jsou shodně na dvě minuty vyloučeni Kristof van Looy a Greg Sturrock. Pokračovat se bude při hře 4 na 4.

25:57
    Po šesté inkasované brance se Australané rozhodli pro střídání na postu brankáře. Fraser Carson odjíždí na střídačku a do branky se místo něj staví Joshua Broekman.
    Alexandre BREMER - 1:6

25:57
    Tohle začíná zavánět velkým debaklem! Belgičané se dostali ve třech před branku a Dewin našel přihrávkou na druhou tyč úplně volného ALEXANDRE BREMERA, který z bezprostřední blízkosti dopravil kotouč za Carsona. Asistence: Timo Dewin.

23:45
    Paulus se vrací na led. Belgie zvládla dlouhé oslabení.

23:11
    Belgičané vyhazují kotouč pryč ze své obranné třetiny.

22:56
    Australané sice drželi útočné pásmo, ale absolutně tomu z jejich strany chyběla střelba. Van Looy se vrací na led a Belgie je z nejhoršího venku.

21:45
    Belgičané jdou do tří! Jordan Paulus se provinil vysokou holí a Austrálie bude mít k dispozici 71 sekund ve dvojnásobné početní výhodě.

20:56
    Přesilovku si teď zahrají Australané. Kristof van Looy dostává dvě minuty za sekání.
    Frank NEVEN - 1:5

20:47
    Belgie nakonec využívá přesilovku čtyři sekundy před jejím koncem! Kolodziejczyk nabídl puk do gólové pozice FRANKU NEVENOVI, který zblízka překonává Carsona. Asistence: Bryan Kolodziejczyk, Mitch Morgan.

20:41
    Carson vyráží střelu od modré, ale Belgie zůstává v přesilovkovém tlaku.

20:01

Po první třetině vede Belgie nad Austrálií čtyři jedna a hráči s klokanem na dresech už to budou mít se snahou o záchranu hodně těžké. Momentálně je od ni dělí čtyři vstřelené branky. Jak se Australané s nepříznivým vývojem popasují, uvidíme ve druhé třetině, která začne přibližně v 19:12.

20:00

19:22
    Belgičané se usadili s pukem v útočném pásmu.

18:53
    Přesilovku si poprvé zahraje Belgie. Shannon McGregor dostává menší trest za nedovolené bránění.
    Lliam WEBSTER - 1:4

18:35
    Australané se přeci v první třetině také prosazují! Todd našel před poloodkrytou brankou volného LLIAMA WEBSTERA, který bekhendem dopravil puk do sítě. Legrand si sice na kotouč sáhl, ale nepodařilo se mu dostatečně změnit jeho směr. Asistence: Cameron Todd, Thomas Powell.
    Maxime PELLEGRIMS - 0:4

18:17
    Belgičané rázně směřují za záchranou! Kolodzejczyk přihrával z levé strany před branku, kde stál MAXIME PELLEGRIMS, který z bezprostřední blízkosti překonává Carsona střelou k levé tyči. Asistence: Bryan Kolodziejczyk, Jens Engelen.

15:08
    Belgičané hrají v plném počtu. Oslabení zvládli na jedničku.
    Ben VERCAMENN - 0:3

14:03
    Trestné střílení měl na starost BEN VERCAMENN, který překonává Carsona střelou mezi betony a Belgie zvyšuje už na 3:0 druhým gólem v oslabení.

14:03
    Belgičané ujeli do protiútoku a Webster musel sáhnout k nedovolenému zákroku, za které je nařízeno trestné střílení!

13:08
    Austrálie si zahraje další přesilovku. Belgie špatně střídala a dostává menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

12:08
    Australané se stále nemohou dostat do nějaké slibné střelecké pozice. Belgická obrana pracuje velmi dobře.

10:57
    Australané se dokáží s pukem dostat do útočného pásma a nějakou dobu se v něm držet, ale nevytvářejí si žádné šance. Naopak Belgie je každým svým útokem nebezpečná.
    Maxime PELLEGRIMS - 0:2

09:27
    Morganovu střelu zblízka ještě Carson dokázal vyrazit, ale ke kotouči se následně dostal MAXIME PELLEGRIMS, který dorazil puk za záda australského gólmana a zvýšil tak na 2:0 pro Belgii. Asistence: Mitch Morgan, Bryan Kolodziejczyk.

07:05
    Paulus se vrací z trestné a Belgičané jsou kompletní.
    Mitch MORGAN - 0:1

06:43
    Belgie se při vlastním oslabení dostává do vedení! MITCH MORGAN vystihl rozehrávku Australanů a rázem byl sám před Carsonem, kterého překonal střelou mezi betony. Bez asistence.

05:48
    Reprezentanti ze země protinožců si teď nepohlídali přechod přes útočnou modrou a je z toho odpískaný ofsajd.

05:05
    Je tu první vyloučení. Za držení protihráče si dvě minuty odsedí Jordan Paulus (BEL).

04:47
    Australané se usadili s kotoučem v útočném pásmu, ale nedaří se jim dostat se do střelecké pozice.

03:11
    Oba týmy teď po přechodu do útočného pásma rychle ztrácí puky a nedaří se jim vytvořit nějakou útočnou hrozbu.

01:40
    V úvodu zápas je aktivnější Belgie, která již třikrát vystřelila na branku a drží kotouč v útočném pásmu.

00:01

Austrálie: Carson (Broekman) – Malloy, Sturrock, McGregor, Baranzelli, Byers, Huxley – Geric, Oddy, Darge – Todd, Powell, Webster – McDowell, McKenzie, Humphries – Funes, Kubara, Kyros.

Belgie: Legrand (Cornelis) – Gyesbreghs, Paulus, Engelen, Neven, Thurura – Morgan, Kolodziejczyk, Pellegrims – Vercammen, van Looy, de Smet – Dozin, Everart, Bremer – Dewin, van Noten, Evers.

Rozhodčí: Pawel Meszynski – Maksims Bogdanovs, Thomas Caillot.

Srbové porazili Španělsko po samostatných nájezdech a zajistili si tak záchranu, což znamená, že zápas Austrálie – Belgie bude přímým soubojem o udržení, v němž Belgii stačí jakýkoliv bodový zisk.

TABULKA po čtyřech zápasech:

2. Island – 6 bodů, skóre 15:10
    3. Španělsko – 6 bodů, skóre 13:16
    4. BELGIE – 5 bodů, skóre 12:11
    5. Srbsko – 5 bodů, skóre 14:19
    6. AUSTRÁLIE – 2 body, skóre 7:20

Zdravím všechny hokejové příznivce! Dnes je na programu poslední kolo skupiny A druhé divize MS v ledním hokeji a stále se hraje o hodně! O postupujícím už je sice rozhodnuto, ale boje o záchranu ještě slibují dramatickou zápletku. Zatím poslední Austrálie má na svém kontě pouhé dva body za výhru v prodloužení proti Sbrsku, ale přesto dnes protinožcům stačí výhra k jistotě udržení. V případě tříbodového zisku by se totiž Australané bodově dotáhli právě na Belgii, se kterou by měli lepší vzájemné utkání a Belgičané by se pak udrželi pouze v případě, že v zápase hraném od 15:00 Srbové nebodovali se Španělskem, což by znamenalo sestup srbské reprezentace. Důležité tedy je, že v tomto zápase je rozhodně o co hrát a čeká nás dramatické rozuzlení sestupové zápletky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 19. Webster (Todd, Powell), 36. Geric (Todd), 52. Powell (Todd, Webster), 60. Geric (Darge, Malloy) – 7. Morgan, 10. Pellegrims (Morgan, Kolodziejczyk), 15. Vercamenn (TS), 19. Pellegrims (Kolodziejczyk, Engelen), 21. Neven (Kolodziejczyk, Morgan), 26. Bremer (Dewin), 30. Bremer (van Looy, Engelen), 42. Morgan (Kolodziejczyk, Gyesbreghs), 47. van Noten (Paulus, Engelen), 59. Morgan (Paulus, Pellegrims)

Austrálie: Carson (26. Broekman) – Malloy, Sturrock, McGregor, Baranzelli, Byers, Huxley – Geric, Oddy, Darge – Todd, Powell, Webster – McDowell, McKenzie, Humphries – Funes, Kubara, Kyros.

Rozhodčí: Pawel Meszynski – Maksims Bogdanovs, Thomas Caillot