Kazachstán – Maďarsko 5:0 (kon.) | Itálie – Ukrajina 2:1 (po pr.) | Japonsko – Polsko 0:2 (kon.)
Itálie
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
Ukrajina
Pondělí 20.04.2015, 16:30 • Krakow Arena • Mistrovství světa - I. A Divize

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Krásné, dobré odpoledne. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů Mistrovství světa – 1. Divize, sk. A, kde se dnes představí Itálie, kterou vyzve Ukrajina. Úvodní vhazování je naplánováno na 16:30, tak u toho buďte s námi.

Itálie

Itálie se stále pohybuje mezi hokejovou elitou a 1. Divizí, sk. A. Od Mistrovství světa 2008 v Kanadě byl italský reprezentační výběr na MS celkem čtyřikrát. Vždy se ovšem museli domácí smířit s neúspěchem v podobě sestupu.

Naposledy se Itálie představila mezi elitou loni. Loňské vystoupení Itálie můžeme považovat za nevydařené. Na konci Mistrovství světa v běloruském Minsku se musela Itálie poroučet do nižší divize. V Bělorusku se podařilo italskému výběru zvítězit pouze v duelu s Francií, což bylo málo.

Ukrajina

Ukrajina si naposledy zahrála mezi elitou v roce 2007 na MS v ruské Moskvě a Petrohradu. Následovaly tři Mistrovství světa 1. Divize, kde se Ukrajina snažila o návrat mezi nejlepší týmy světa. V Japonsku, Polsku, ani v Nizozemsku se jim to nepodařilo. Ukrajina vždy skončila na druhém místě. Tedy první nepostupové příčce. V roce 2011 měli Ukrajinci výhodu domácího prostředí, ale tam skončili dokonce na třetím místě.
    Od roku 2012 byla skupina "A" vyšší soutěží, než-li skupina "B". Ukrajina v roce 2013 zvítězila v 1. Divizi sk. "B" na vlastní půdě celkem jasně a postoupila do 1. Divize sk. "A", kde se momentálně nachází.

Italové začali turnaj proti domácímu Polsku. Nad tím dokázali zvítězit v poměru 2:1, když rozhodující branku vstřelil ve vlastním oslabení Anton Bernard.

Ukrajina nastoupila ke svému prvnímu utkání proti Kazachstánu. Bitva dvou aspirantů na vítězství v celém turnaji dopadla lépe pro Kazachy, kteří si připsali vítězství 5:2.

6. Ukrajina – 1 zápas, 0 bodů

Itálie: Andreas Bernard (Tragust) – Trivellato, Sullivan, Luca Zanatta, Hofer, Michael Angelo Zanatta, Egger, Marchetti, Helfer – Gander, Insam, Ihnacak, Frigo, di Casmirro, Felicetti, Morini, Anton Bernard, Andergassen, Kostner, Ramoser, Frei

Ukrajina: Napčenko (Zacharčenko) – Navarenko, Ladygin, Kugut, Rjabenko, Aleksjuk, Skrypets, Pobjedonoscev – Michnov, Nimenko, Zacharov, Gavryk, Varlamov, Zabludovskij, Donika, Ljalka, Petrangovskij, Gniděnko, Blagy, Bondarjev, Kuzmik.

Italové dnes nastoupí v modrých dresech, hokejisté Ukrajiny oblékli dresy žluté.

00:01

00:07
    Ukrajinci byli na úvodní buly úspěšnější. Po zakázaném uvolnění hostů se bude vhazovat před Zacharčenkem.

00:50
    Ihnacak se dral do zakončení. S jeho pokusem si poradil hostující brankář.

01:41
    Vitalij Ljalka se dostal na pravé straně ke střele z velkého úhlu. Příliš šancí na úspěch neměl. Navíc byl Andreas Bernard připraven u své tyčky, kde utěsnil všechny díry.

02:25
    Zacharčenko nejprve musel asit ránu Alexe Freie a následně také dělovku Hofera od modré čáry.

02:47
    Před branku si výborně vybruslil jeden z hostujcíích hráčů, který mezi kruhy vypálil tahem po zemi. Bernard kotouč vyrazil levým betonem do rohu kluziště.

03:44
    Joachim Ramoser (ITA) je prvním vyloučeným hráčem dnešního utkání. Italský útočník putuje na trestnou lavici za hru vysokou holí.

04:09
    Do útočného pásma zavezl kotouč Michnov. Ukrajinská pětice se rozmístila v útočné třetině, kde kombinuje.

04:53
    Itálie se osvobozuje a unavená obranná čtveřice jde rychle vystřídat.

05:27
    Ukrajina svou přvní přesilovou hru hraje dobře, ale branku se jim zatím nepodařilo vstřelit.

05:44
    Itálie se ubránila ve čtyřech a opět hraje v plném počtu.

06:36
    Před Zacharčenkem nepříjemně tečoval kotouč volný Brian Ihnacak. Kotouč nakonec skončil v ochranné síti nad brankou Ukrajiny.

07:16
    Hokejisté v žlutomodrých dresech hýří aktivitou. Nyní se opět nastěhovali před branku, kteou střeží Bernard.

08:34
    Do dobré příležitosti se dostal Markus Gander, který mohl zasunout kotouč za Zacharčenkova záda, ale byl přitom faulován a tak nezakončil přesně.

08:34
    Právě Eduard Zacharčenko (UKR) podrazil domácího hráče a dostává dvě minuty. Ukrajina se tak bude bránit.

09:15
    Italům se zatím přesilová hra příliš nedaří. S kotoučem jsou spíše ve stedním pásmu.

09:23
    Síly na ledě se navíc vyrovnají. Z domácího celku je vyloučen Markus Gander (ITA), který vyhodil kotouč mezi diváky a je za to po právu vyloučen.

09:58
    Italům jde paradoxně lépe hra 4 na 4, než-li přesilová hra. Domácí jsou v obranném pásmu Ukrajiny, kde kombinují.

10:34
    Ukrajina hraje v plném počtu a začíná jí zkrácená přesilová hra.

11:09
    Střelu Volodymyra Aleksjuka od modré čáry Bernard dobře viděl a kotouč lapil bez větších potíží do lapačky.

11:23
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

12:18
    Ve středním pásmu nabral rychlost Viktor Zacharov, který s kotoučem projel do útočného pásma. Tam zakončil tahem k pravé tyči, ale jeho pokus vyrazil ramenem domácí gólman.

12:53
    na druhé straně musel čelit dvěma pokusům od modré čáry hostující Eduard Zacharčenko.

13:13
    Na pravé straně se nádherně uvolnil Andrij Michnov, který mezi kruhy vypálil a jeho pokus jen tak tak vytěsnil Bernard mimo tři tyče.

13:39
    Nepřesná přihrávka jednoho z ukrajinských hráčů končí na zakázaném uvolnění.

14:14
    Viktor Zacharov se dostal do dobré šance, ale při zakončení podklouzl a skončil na ledě. Z šance Ukrajiny nebylo skoro nic.

14:53
    Od pravého maninelu nahodil kotouč na branku Luca Frigo. Jeho pokus raději podržel v lapačce hostující gólman.

15:48
    Italové musí zakládat další ofenzivní výpad od své vlastní branky. Ukrajina výborně napadá a nenechává hráče v modrém rozjet.

16:38
    Hraje se dlouho bez přerušení. Italové momentálně operují v obranném pásmu svého soupeře.

17:31
    Diego Kostner nevypadá dobře. Po jednom ze soubojů odjíždí na vlastní střídačku viditelně otřesen.

18:07
    Hosté se připravili o útočné pásmo. Na modré čáře nezkrotil přihrávku Ladygin, kterému utekl kotouč za modrou.

18:41
    Ihnacak pálil z těsné blízkosti, ale pravou tyč ukrajinské branky minul.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:37
    Alex Trivellato zakládal další útok Italů. Ti se ovšem do útočného pásma nedostali přes obranný val Ukrajiny.

20:00

První třetina utkání mezi Itálií a Ukrajinou je u konce. Zatím sledujeme velmi vyrovnanou bitvu, kterou pravděpodobně rozhodnou individuální chyby. Na obou stranách jsme byli svědky několika šancí, ovšem oba brankáři jsou zatím oporami svých mužstev.

Počet střel v první třetině: 12 – 10

20:01

20:29
    Roman Blagy si sjel na vrchol kruhů, odkud pálil. Hostující útočník však mířil mimo tři tyče.

21:08
    Anton Bernard dojel nahozený kotouč a získal pro své barvy útočné pásmo. Itálie se tam ovšem příliš dlouho neohřála.

22:05
    Itálie vyrazila do rychlého protiútoku, který zakončil střelou z velkého úhlu Insam. Ten našel pouze bton připraveného Zacharčenka.

22:43
    Nyní měl dobrou šanci jeden z domácích hokejistů. Ten si sjel na přihrávku mezi kruhy a z první vypálil. Zacharčukjeho pokus vyrazil levým betonem.

23:40
    Za svou vlastní brankou má na holi kotouč Ladygin, který bude rozehrávat další útok Ukrajiny.

23:52
    Hostující střídačka je potrestána za špatné střídání. Itálie tak dostává šanci ke vstřelení první branky.

24:18
    Zacharčuk dostal kotoučem do helmy po prudké ráně Ihnacaka. Rozhodčí raději přerušili hru.

24:26
    Itálie právě vstřelila branku!
    Italové svou šanci využívají. Přesilovou hru využil střelou z pravé strany BRIAN IHNACAK, jenž posílá domácí do vedení 1:0. Asistence: Stefano Marchetti, Marco Insam.
    Brian IHNACAK - 1:0

25:34
    Ukrajina se snaží o rychlé vyrovnání, ale obrana Itálie se brání zodpovědně a nepouští hosty do vážnějších šancí.

26:25
    Ukrajina právě vstřelila branku!
    Tak to byla krásná branka Ukrajiny. Ve středním pásmu dostal kotouč Bondarjev, který s kotoučem vjel do útočné třetiny a kotouč předložil VIKTORU ZACHAROVOVI, jenž s přispěním tyče vyrovnává stav utkání. Asistence: Arťom Bondarjev, Olexander Pobjedonoscev.
    Viktor ZACHAROV - 1:1

27:45
    Hra se trochu zklidnila po předchozích minutách hry, ve kterých jsme viděli dvě branky.

28:12
    Sullivan se za svou brankou zbavil protihráče a v klidu založil další útok Itálie.

29:40
    V dnešním utkání se příliš nevylučuje a hra rychle ubíhá. Nyní mají kotouč na holích hráči Itálie, kteří se opět ženou do útočného pásma.

30:20
    Nyní se však hra přerušuje. Itálie si totiž zahraje přesilovou hru. Za hru vysokou holí putuje na trestnou lavici Sergej Varlamov, který vyfasoval čtyřminutový trest.

30:59
    Hostujícímu Navarenkovi se podařilo vyhodit kotouč ve z pásma.

31:34
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Za podražení si jde odpočinout na dvě minuty Stefano Marchetti.

32:25
    Kotouč je převážně ve středním pásmu, ani jedno z mužstv se na dostřel branky nedostává.

33:34
    Itálie hraje v plném počtu a bude pokračovat ještě ve zkrácené přesilové hře.

33:49
    Itálie půjde ovšem opět do čtyř. Zbytečně při útočném snažení atakoval Nathan di Casmirro (ITA) hostujícího brankáře a je za to vyloučen.

34:20
    Ukrajina je kompletní a začíná jí zkrácená početní převaha. Dokáží ji hosté využít?

34:55
    Je tu další vyloučení. Na straně Ukrajiny si jde odpykat dvouminutový trest za držení Rjabenko (UKR).

35:25
    Aleksjuk nabil na modrou Ladyginovi, jehož dělovka skončila na vyrážečce připraveného Bernarda.

35:49
    Domácí hrají v plném počtu.

36:26
    Nathan di Casmirro byl sám před brankou, kde plácl do odraženého kotouče, který skončil vedle levé tyče. Domácí útočník před sebou měl prázdnou branku.

36:55
    Obě mužstva jsou po delší době kompletní.

37:54
    Hosté jsou v závěru třetiny pod tlakem a nemohou se dostat ani do středního pásma.

38:18
    Nyní je však kotouč za brankou Bernarda, odkud budou hoskejisté Itálie rozehrávat další ofenzivní výpad.

38:50
    Ještě se bude před koncem třetiny vylučovat. Za hákování již sedí na trestné lavici Daniel Sullivan (ITA), který tak nabízí Ukrajině výhodě v podobě přesilové hry.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:16
    Italové se vymanili z tlaku a dostali kotouč až za branku Zacharčuka. Hosté tak musí zakládat další útok od své vlastní branky.

39:46
    Nyní se ovšem provinili zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude v obranném pásmu Ukrajiny.

40:00

Ve druhé třetině jsme se dočkali také první branky. O tu se postaral Brian Ihnacak, kerý přesnou střelou využil přesilovou hru a poslal Itálii do vedení. Za minutu a devětapadesát vteřin bylo ovšem vyrovnáno. Ukrajina podnikla rychlý útok, na jehož konci mířil přesně Zacharov. Poté jsme viděli poměrně dost vyloučení, ale branku již žádnou. Do třetí třetiny se tedy půjde za nerozhodného stavu 1:1.

Počet střel ve druhé třetině: 12 – 4

Počet střel celkem: 24 – 14

40:01

40:15
    Ukrajina začala třetí třetinu v početní převaze. Na trestné lavici stále sedí Sullivan.

40:50
    Itálie hraje v plném počtu.

41:31
    Hosté posílají kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se tak bude v jejich obranném pásmu.

42:03
    Frigo bojuje v rohu kluziště o koouč se Skrypecem. Rozhodčí ztratil pojem o tom, kde je kotouč a raději přerušil hru.

42:38
    Zacharčenko výborně vyrazil betonem pokus Trivellata od modré čáry. Ukrajina se ihned drala do rychlého protiútoku.

43:12
    Ten však nikam nevedl. Italové se ubránili a poslali kotouč do středního pásma.

43:54
    Domácí sevřeli svého soupeře v jejich obranném pásmu. Ti se zatím brání zodpovědně.

44:45
    Nahození Eggera od modré čáry zachytil ve své výstroji hostující gólman. Vhazovat se bude po pravé ruce Zacharčenka.

45:14
    Ukrajina bude mít početní výhodu. Dvouminutový trest za nedovolené bránění dostává Luca Felicetti (ITA). Šance pro Ukrajinu.

45:55
    Hosté jsou v útočném pásmu, kde kombinují. Domácí Bernard ovšem ještě nemusel zasahovat.

46:26
    Ukrajina je stále v pásmu, ale chybí tomu střelecké pokusy. Obranná čtveřice pouze stínuje své protihráče.

47:14
    Itálie přežila oslabení a nyní již pokračuje s plným počtem hráčů na ledě.

47:50
    Pokus Ihnacaka končí pouze na chráničích jednoho z bránících hráčů.

48:43
    Andrij Michnov se nádherně protáhl kolem bránícího hráče. Kotouč si prohodil mezi bruslemi, ale dostal se příliž blízko brance a nedokázal pořádně zakončit.

49:52
    V obranném pásmu zakopl jeden z hostujících obránců. Ovšem Joachim Ramoser byl tak překvapený, že toho nedokázal využít.

50:31
    Zacharčenko pouze kontroloval dráhu letu puku po střele Friga. Italský útočník mířil nad branku Ukrajiny.

51:27
    Nyní se bude vylučovat na straně Ukrajiny. Dvoumiuntový trest za hákování dostává Danylo Skrypec (UKR), který tak oslabuje své mužstvo.

51:58
    Hokejisté v modrých dresech kombinují před brankou, kterou střeží Zacharčenko.

52:16
    Navarenko se snažil něco vyprovokovat po pískání. Hlavní rozhodčí jsou klidní a vylučovat se nebude. Itálie pokračuje v klasické přesilové hře.

52:33
    Aktivní Ihnancak se dral před branku Ukrajiny. To mu obrana hostí nedovolila.

53:02
    Tlak Italů ukončila nepřesná přihrávka. Domácí se dostali sami z útočného pásma. Unavené obranná čtveřice jde ihned střídat.

53:27
    Hosté jsou kompletní. Skrypec je zpět na ledě.

54:21
    Italové mají kotouč na svých hokejkách, ovšem ve vlastní obranném pásmu.

55:01
    Je před námi posledních pět minut třetí třetiny. Dočkáme se ještě nějaké branky v základní hrací době?

55:34
    Daleko od branky nebyl Michnov, který z mezikruží napálil tahem pouze Bernarda.

56:04
    Jeden z domácích hráčů nastřelil z uctivé vzdálenosti pravou tyč hostující svatyně.

56:19
    Kuzmik má kotouč za svou brankou a čeká, až mu někdo z jeho spoluhráčů najede na přihrávku.

57:14
    Tvrdou ránu Insama likviduje povedeným zákrokem Zacharčenko. U kotouče ovšem zůstávají domácí hráči.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:42
    Kotouč mají hráči Ukrajiny. Ti s ním nikam nespěchají. Vypadá to, že budeme svědky prodloužení.

59:16
    Hosté nahazují kotouč za branku Bernarda. Nikdo v modrém ovšem nenapadá a tak se kotouče zmocnili hráči Itálie.

59:45
    Na ledě zůstává ležet po souboji s Bernardem Jurij Navarenko. Ten byl zasažen hokejkou do obličeje.

59:45
    S Navarenkem to vypadá dobře. Ukrajinský hráč je již na střídačce, kam se dostal po svých.

59:53
    Sedm vteřin před koncem základní hrací doby si Itálie vyžádala oddechový čas. Vhazovat se bude po pravé ruce Zacharčenka.

60:00

Šedesát minut je za námi. Ve třetí periodě jsme svědky další branky nebyli. Itálie byl aktivnější, ale po šedesáti minutách svítí na světelné tabuli stav 1:1 a je tedy jasné, že se dočkáme pětiminutového prodloužení, případně nájezdů.

Počet střel ve třetí třetině: 31 – 19

Počet střel celkem: 7 – 5

Pokračovat se bude pětiminutovým prodloužením se čtyřmi hráči na obou stranách.

60:01

60:16
    Italové se radují ze vstřelené branky po dorážce Insama. Rozhodčí se jedou poradit s videorozhodčím.

60:16
    Je rozhodnuto. Hlavní rozhodčí ukázal na středový kruh. Po čtrnácti vteřinách prodloužení rozhodl o vítězství Itálie dorážkou MARCO INSAM. Asistence: Alexander Egger, Anton Bernard.
    Marco INSAM - 2:1

Pouhých čtrnáct vteřin stačilo Itálii v prodloužení na to, aby rozhodla o svém vítězství. Druhý bonusový bod si Italové přisují povedenou dorážkou Marco Insama, jehož branku musel potvrdit až videorozhodčí.
    Itálie se tak v momentální chvíli posunuje na druhou příčku se ziskem pěti bodů za vedoucí Kazachstán. Ukrajina se prvním bodem na turnaji dostala na čtvrtou příčku. Nutno podotknout, že od 20:00 je na programu utkání Japonsko – Polsko, které s pořadím po druhém hracím dnu zamíchá.

Počet střel v prodloužení: 2 – 0

Počet střel celkem: 33 – 19 (18:42:10)

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 25. Ihnacak (Marchetti, Insam), 61. Insam (Egger, Anton Bernard) – 27. Zacharov (Bondarjev, Pobjedonoscev)

Ukrajina: Zacharčenko (Napčenko) – Navarenko, Ladygin, Kugut, Rjabenko, Aleksjuk, Skrypets, Pobjedonoscev – Michnov, Nimenko, Zacharov, Gavryk, Varlamov, Zabludovskij, Donika, Ljalka, Petrangovskij, Gniděnko, Blagy, Bondarjev, Kuzmik