Kazachstán – Japonsko 7:2 (kon.) | Itálie – Maďarsko 1:4 (kon.) | Polsko – Ukrajina 3:2 (kon.)
Polsko
3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Ukrajina
Středa 22.04.2015, 20:00 • Tauron Aréna, Krakow (kapacita 15328 míst) • Mistrovství světa - I. A Divize

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:45:17)

6. Japonsko – 0 bodů, skóre 4:13

Dnes jsme měli možnost sledovat velmi opatrný zápas, ve kterém jsme velmi dlouho čekali na branku. Skóre otevřel až v 34. minutě Adam Baginski. Poláci pak v závěru druhé třetiny dostali příležitost přesilové hry 5 na 3, kterou dokázali využít na začátku závěrečného dějství.

Dvojnásobnou přesilovou hru využil obránce Mateusz Rompkowski. Polsko vedlo 2:0 a zdálo se, že si už v klidu dokráčí k snadnému vítězství. Hned následnou minutu se ale o snížení postaral Vladyslav Gavryk.

Vzápětí se pak překvapivým gólem ihned po vhazování prosadil Vitalij Ljalka a rázem bylo vyrovnáno. Poláci v tu chvíli bylo hodně na dně, i tak se ale dokázali ještě vzchopit a o jejich vítězství 3:2 pak rozhodl v 54. minutě opět v přesilové hře Mateusz Rompkowski.

Střely na branku: 24:19
    Trestné minuty: 8:12
    Přesilové hry: 2/5-0/3

Branky a nahrávky: 34. Baginski (Pasiut), 41. Rompkowski (Bryk, Kolusz), 54. Rompkowski (Zapala, Kolusz) – 42. Gavryk (Zacharčenko), 45. Ljalka. Diváci: 5975. Rozhodčí: Hradil (CZE), Konc (SVK) – Goljak (BLR), Waldejer (NOR).

Nejlepší hráči zápasu:
    Mateusz ROMPKOWSKI (POL) – 2+0, 3 střely
    Eduard ZACHARČENKO (UKR) – 0+1, 21 zákroků, 3 ink. góly

60:00

59:57
    Odrobny vynikajícím zákrokem zastavil nepříjemnou střelu Juriho Navarenka od modré čáry!

59:49
    Ještě jedno vzájemné vyloučení, po šarvátce na brankovišti jsou za hrubost vyloučeni Maciej Kruczek a Roman Blagy.

59:36
    Zacharčenko zůstává na střídačce, Ukrajinci zkusí vyrovnat v šesti hráčích v poli!

59:36
    Zakázané uvolnění na straně Polska, ukrajinský trenér Alexander Godynjuk si bere oddechový čas.

59:04
    Bondarjov zaváží kotouč do útočného pásma, Zacharčenko stále zůstává ve své brance!

58:22
    Mykola Ladygin rozjíždí novou útočnou akci svého týmu, Ukrajincům utíká čas velmi rychle, moc se nepřerušuje.

57:55
    Poláci se drží s pukem v útočném pásmu, aktuální situace na ledě jim nadmíru vyhovuje.

57:21
    Po boji o puk v rohu kluziště se bude vhazovat ve středním pásmu.

57:00
    Zacharčenko vůbec nevěděl, kde je puk, po střele Pasiuta se totiž před jeho brankou velmi zvláštně odrazil.

56:34
    Poláci se už nikam moc neženou, spíše si hlídají jednobrankový náskok, o který už by nechtěli přijít.

55:49
    Andrij Michnov předvedl pěknou individuální akci, po které střelou bekhendem trefil pouze boční síť.

55:25
    Ukrajinci drží puk u vlastní branky, na další vyrovnání už jim moc času nezbývá.

54:56
    Odrobny teď vůbec nic neviděl, rána Aleksjuka od modré čáry ho naštěstí pro něj trefila.

54:33
    Poláci už vypadají opět v klidu, těžké chvíle se jim podařilo přežít a už znovu vedou.
    Mateusz ROMPKOWSKI - 3:2

Adam Lacek

Branky a nahrávky: 34. Baginski (Pasiut), 41. Rompkowski (Bryk, Kolusz), 54. Rompkowski (Zapala, Kolusz) – 42. Gavryk (Zacharčenko), 45. Ljalka

Polsko: Odrobny (Radziszewski) – Bryk, Rompkowski, Pociecha, Dutka, Wajda, Kotlorz, Kruczek, Wanacki – Zapala, Malasinski, Kolusz (C) – Chmielewski, Kowalowka, Pasiut – Laszkiewicz, Dziubinski, Galant – Baginski, Urbanowicz, Kalinowski. Trenér: Jacek Plachta.
    Ukrajina: Zacharčenko (Napněnko) – Navarenko (C), Ryjabenko, Aleksjuk, Pobjedonostcev, Ladygin, Kugut, Skrypec – Michnov, Gniděnko, Blagy – Nimenko, Varlamov, Donika – Zacharov, Ljalka, Bondarjev – Gavryk, Zabludovskij, Petrangovskij – Kuzmik. Trenér: Alexander Godynjuk.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Konc (SVK) – Goljak (BLR), Waldejer (NOR)