Lotyšsko – Německo 5:3 (kon.) | USA – Česko 7:2 (kon.) | Kanada – Švédsko 5:3 (kon.)
Finsko – Slovensko 3:0 (kon.) | Rusko – Švýcarsko 0:5 (kon.)
Rusko
0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Švýcarsko
Čtvrtek 23.04.2015, 20:00 • Arena Zug • Mistrovství světa do 18 let • Čtvrtfinále

Dnes je to vše. S konstatováním, že Švýcarsko překonalo všechna očekávání a je v semifinále, se s vámi loučím. Přeji dobrou noc. (22:20:29)

Domácí reprezentaci bude čekat v semifinále Finsko, které porazilo Slovensko výsledkem 3:0.

Neuvěřitelné! Neuvěřitelné! Neuvěřitelné! Švýcarsko dokázalo porazit ve čtvrtfinále bezchybnou ruskou reprezentaci a postoupilo do semifinále! Obrovská radost propukla v Zugu. Zápas byl od začátku zápasu vyrovnaný, ale po druhé brance hráčů helvetského kříže, se začal lámat chleba. Celek, který dokázal do této chvíle porazit jen Lotyšsko v prodloužení, tak skončí nejhůře čtvrtý.

60:00

59:55
    Domácí drží kotouč na svých holích.

59:26
    Samsonov si připsal těžký zákrok po střele jednoho ze švýcarských hráčů.

58:53
    Dvě plus deset minut dostává Ivanjuženkov (RUS) za zásah v oblasti hlavy a krku.

58:44
    Rusové přidávají na agresivitě a Švýcaři padají na zem po soubojích jako hrušky.

58:09
    Domácí dokázali zaútočit, ale Samsonov dokázal střelu Holdenera vyrazit.

57:25
    Rusko se nemůže natrvalo usadit ve třetině domácích.

56:23
    Švýcarové se zatáhli do své třetiny a snaží se vyhazovat puky do středního pásma.

55:23
    Rusové jsou kompletní.

54:25
    Rozhodčí nakonec poslal na trestnou Nathana Marchona (SUI) a Alexandera Šemerova (RUS) za hrubost.

54:25
    Rusové začali být agresivní a prostor před brankou dost razantně brání. Tentokrát to odnesl před kasou clonící Volejníček.

53:47
    Ovšem tentorkát se musel činit Van Pottelberghe, který chytil střelu Žukenova.

53:23
    Kirill Kaprizov (RUS) dostává dvě minuty za sekání.

53:03
    Domácí hráči kombinují v pásmu Ruska.

52:34
    Hráči helvetského kříže to zkouší i nadále! Tentokrát trefil hrudník gólmana sborné Riat.
    Dominik VOLEJNÍČEK - 0:5

51:22
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Tohle už je vysoká nálož! DOMINIK VOLEJNÍČEK ujel po křídle a přesnou střelou nedal Samsonovovi šanci! Bez asistence.

50:27
    Kouč Švýcarska Manuele Celio se snaží i nadále hecovat své hráče.

50:04
    Švýcarsko překonalo i toto oslabení a hraje v plném počtu.

49:18
    Švýcarsko může v klidu vyhodit puk až před branku Samsonova.

48:50
    Ivanjuženkov vyslal ránu na branku domácí reprezentace, ale gólman Van Pottelberghe chytil puk na své hrudi.

48:04
    Calvin Thürkauf (SUI) dostává dvě minuty za krosček. Další hozená rukavice pro ruský výběr.

47:52
    Přesilová hra sborné skončila. Domácí hrají komplet.

47:33
    Švýcarové se osvobozují a jsou oceněni velkým potleskem.

46:56
    Střelu Šemerova zblokoval jeden z hráčů domácí reprezentace.

45:52
    Makai Heldner (SUI) dostává dvě minuty za kroček. Rusko má šanci udělat něco s výsledkem.

45:48
    Samsonov měl co dělat, aby udržel kotouč před brankovou čarou!

45:34
    Domácí hráči se snaží kombinovat v pásmu ruského výběru. Dlouho jsme neviděli střelu na branku.

44:34
    Rusové nejsou schopni vystřelit na branku Van Pottelbergheho. Dneska jím koncovka dělá obrovské problémy.
    Denis MALGIN - 0:4

43:23
    Obrovská chyba brankáře Samsonova, který podcenil střelu DENISE MALGINA! Gólmanovi propadl puk ve stoje přímo do branky. Švýcarsko je v eufórii. Bez asistence.

43:00
    Domácí reprezentace se snaží udržet puk v pásmu Ruska.

42:06
    Sborná má velký problém procházet přes střední pásmo. Švýcaři výborně brání.

40:33
    Rusové se snaží tlačit před gólmana, ale zatím se jím nedaří vyslat střelu.

40:01
    Švýcaři vyhráli úvodní vhazování třetí periody.

40:01

Bouřlivý potlesk domácích fanoušků v Areně Zug! Švýcaři zatím hrají zápas snů. Domácí reprezentace vede nad Ruskem 3:0. Dvěma brankami se na tom podílel Auguste Impose. Dokáží Rusově otočit tento nepříznivý vývoj? Nebo uvidíme obrovské překvapení na tomto turnaji?

40:00

39:57
    Rusové dokázali pouze nahodit puk do třetiny.
    Auguste IMPOSE - 0:3

39:40
    Neuvěřitelné! Domácí reprezentace vede 3:0! Malgin poslal pas na AUGUSTE IMPOSEHO, který přesnou střelou dává svou druhou branku v dnešním utkání! Asistence: Denis Malgin.

38:04
    Švýcarská reprezentace hraje v plném počtu.

37:26
    Hischier se dostal ke střele, ale Samsonov ramenem vyrazil puk mimo tři tyče.

37:14
    Domácí reprezentace brání přesilovku výtečně.

36:04
    Švýcaři hráli v šesti. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě dostává hráčská lavice domácích. Trest odpyká Miranda.

34:49
    Favorité dnešního zápasu museli poslat puk na zakázané uvolnění.

34:16
    Švýcaři se dostali do postavení mimo hru.

33:53
    Rusové dneska nepředvádí nejlepší hokej.
    Auguste IMPOSE - 0:2

32:28
    Přesilová hra domácích je využita! Damien Riat vystřelil na branku Samsonova, který betonem vyrazil na volného AUGUSTE IMPOSEHO a ten neměl s dorážkou žádné problémy. 0:2! Asistence: Damien Riat.

31:15
    Švýcaři jsou velice draví v této přesilovce!

30:52
    Dvě minuty za hrubost dostává Denis Gurjanov (RUS).

30:33
    Domácí fanoušci v Zugu svojí reprezentaci hodně povzbuzují.

30:33
    Hráč sborné už je na nohách a po svých odjíždí na střídačku.

30:33
    Na zemi zůstal po střetu ležet na zemi Kozyrjev. Rozhodčí přerušil hru.

29:43
    Neuvěřitelné! Švýcaři teď jeli tři na jednoho! Domácí si však nedokázali přesně přihrát a připravili se o tuto skvělou šanci.

28:01
    Van Pottelberghe raději přerušil hru poté, co se dostal k odraženému kotouči.

27:36
    Ruská koncovka není úplně ideální. Gólman Švýcarska nemá příliš práce.

26:37
    Imposeho střela prolítla nebezpečně kolem branky!

25:45
    Kaprizov se dokázal famózně prokličkovat před branku gólmana Van Pottelbergheho. Ovšem zakončení nebylo úplně optimální a puk skončil hodně mimo.

24:12
    Samsonov musel čelit dvěma tvrdým střelám z hokejky Forrera!

23:54
    Domácí se usadili v pásmu Ruska. Ovšem kombinovat zde je pro Švýcary nadlidský úkol.

23:23
    Hra je teď poněkud nepřesná. Nyní bylo hráčům Ruska odpískáno zakázané uvolnění.

22:40
    Střídačka domácích se dotkla puku. Hra je přerušena.

21:40
    Na druhé straně se pokoušeli ohrozit Švýcaři branku Samsonova. Gólman si však se střelou Forrera poradil.

20:59
    Žukenov nahodil puk na gólmana domácích. Brankář v klidu chytil kotouč do lapačky.

20:23
    Tentokrát se onen mančaft provinil postavením mimo hru.

20:10
    Kotouč je v třetině ruského výběru.

20:01

Máme za sebou první periodu, kterou překvapivě vyhráli hokejisté Švýcarska. Po chybě v ruské rozehrávce se dokázal prosadit Sandro Forrer. Utkání je poměrně vyrovnané, ale místy měli navrch právě hráči celku helvetského kříže. Další třetina nám ukáže, zda je to pouze malinké zakopnutí hráčů Ruska.

Střely na branku: 9:7.
    Úspěšnost zákroků: Samsonov 85,71% – Van Pottelberghe 100%.

20:00

19:58
    Stadler zkusil dělovku od modré. Samsonov měl velké problémy s touto ránou.

19:21
    Domácí mají kotouč na svých holích a snaží se založit poslední akci této třetiny.

18:40
    Švýcarští hokejisté aktivně forčekují.

17:57
    Jurtajkin krásně prokličkoval až před Van Pottelbergheho, ale zakončit se ruskému hráči nepovedlo.

16:40
    Čtvrtá formace domácích se dostala do dobré příležitosti, ovšem Fuchs nedokázal zpracovat kotouč.

15:12
    Kvartalnov se dostal k puku díky svému důrazu. Jeho střelu ovšem brankář Švýcarska udržel na hrudníku.

14:44
    Na druhé straně musel přerušit hru Van Pottelberghe.

14:32
    Aktivní hráči domácího celku trápí ruský mančaft. Tentokrát se prezentovali dvěma nepřesnými pokusy.

12:19
    Švýcarsko je kompletní.

12:09
    Jakovenko se pokoušel o střelu od modré, ale tu dokázal zblokovat Malgin.

11:00
    Domácí mančaft se dokázal osvobodit. Rusové se musí snažit opět dostat do pásma Švýcarska.

10:19
    Kevin Thürkauf (SUI) dostává dvě minuty za držení.

10:13
    Rusové budou hrát přesilovku.

09:32
    Švýcaři se však opět dostali do pásma sborné. Střelu vyslal Weber, která však skončila zblokovaná v rohu kluziště.

08:59
    Rusové se snaží ihned získat pásmu helvetského kříže.
    Sandro FORRER - 0:1

07:51
    Tak to je vcelku překvapení! Nepřesnou přihrávku zachytil SANDRO FORRER, který následně poslal puk mezi betony brankáře Samsonova! Bez asistence.

06:53
    Tvrdou střelu vyslal Hooldener. Ta však branku minula.

06:22
    Riatovu střelu vyrazil do ochranné sítě Samsonov.

06:09
    Ruský mančaft zastavil v útoku ofsajd.

05:43
    Hraje se hokej nahoru a dolu. Zatím není ani jedno z mužstev výrazně aktivnější.

05:02
    Samsonov zasáhl betonem proti střele Riata.

04:07
    Gurjanov dokázal projet přes dva bránící hráče, ale střelou trefil pouze zadní plexisklo.

03:19
    Malgin se pokoušel vystřelit na branku, ale jeho střelu zblokoval obránce. Hokejisté ruského výběru můžou do protiútoku.

02:15
    Hokejisté sborné nyní bruslí v pásmu Švýcarského výběru a vytváří si tlak.

00:55
    Samsonov musel zasahovat proti nepříjemné střele Marchona. Gólman Ruska vyrazil puk do rohu kluziště.

00:03
    Úvodní vhazování vyhráli hokejisté Ruska a ihned se snaží dostat do pásma soupeře.

00:01

Vhazování proběhne za malý moment.

Favoritem zápasu je RUSKO, které zatím turnajem prochází jako nůž máslem. V prvním utkání si připsali cenné tři body za výhru nad Spojenými státy (3:1), následně porazili naše západní sousedy z Německa (6:0), třetí vítězství zaznamenala sborná proti Slovensku (4:2) a svojí cestu základní skupinou pečetili vítězstvím nad Švédskem (4:7).

Domácí tým ze ŠVÝCARSKA do zápasu vstupuje jako celek, který by měl stát na straně poražených. V prvním zápase podlehli hráči helvetského kříže Finsku (1:3). Následně prohráli s kolébkou hokeje – Kanadou (1:4). První bodový úspěch zaznamenal tento mančaft v zápase s Lotyšskem, kdy jej dokázal porazit 3:2 v prodloužení. Následoval další nezdar s Českou republikou (0:5), který rozhodl o tom, že domácí celek dostane ve čtvrtfinále Rusko.

Zdravím všechny hokejové příznivce u utkání čtvrtfinálového kola mezi Ruskem a Švýcarskem.
    MS v Praze a Ostravě začíná už za pár dní, sledujte nás!

Je tu! Jaromír Jágr v 19:22 přistál na Letišti Václava Havla, aby se připojil k Česká hokejová reprezentace!

Posted by Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 on Wednesday, April 22, 2015

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dominik Mihailescu

Branky a nahrávky: 8. Forrer, 33. Impose (Rait), 40. Impose (Malgin), 44. Malgin, 52. Volejníček

Rusko: Samsonov (Krasotkin) – Rykov, Šemerov, Sergačjov, Kozyrjev, Jakovenko, Sidorov, Volkov, Sokolov – Vorobov, Gurjanov, Barabanov – Kaprizov, Žukenov, Beljajev – Ivanjuženkov, Kvartalnov, Jemets – Čebykin, Jurtajkin, Rubstov
    Švýcarsko: Van Pottelberghe (Muff) – Stadler, Siegenthaler, Suleski, Pinana, Bircher, Weber – Riat, Impose, Malgin – Holdener, Hischier, Marchon – Volejníček, Thürkauf, Forrer – Miranda, Fuchs, Prassl