Česko – Finsko 3:2 (1:0 po s.n.) | Rusko – Švédsko 4:5 (kon.)
2:3 (0:0, 2:0, 0:2 - 0:1) Stav série: 2:2
Tampa Bay Lightning
Pátek 24.04.2015, 01:00 • Joe Louis Arena, Detroit • Play-off NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Play-off NHL nabírá obrátky, tak se nezapomeňte stát fanoušky stránky NHL.cz, na které najdete kompletní informace o všech zápasech (y)

Posted by Hokej on 18. duben 2015

V noci ze čtvrtka na pátek je na programu již čtvrtý duel čtvrtfinálové série play-off Východní konference, ve které spolu bojují Detroit Red Wings a Tampa Bay Lightning. O něco lépe je na tom domácí celek z Hockeytownu, který vede 2:1 na zápasy. Tato série je velmi zajímavá i pro české příznivce, na straně Blesků můžeme sledovat výkony Ondřeje Paláta a Andreje Šustra, v brance Red Wings zase září talentovaný Petr Mrázek a před ním uklízí prostor také zkušený Marek Židlický.

Průběh série – 2:1 na zápasy:

1. zápas. Tampa Bay – Detroit 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
    Branky a nahrávky: 15. Boyle, 49. Nestěrov (Callahan, Killorn) – 10. Dacjuk (Quincey, Helm), 21. Dacjuk (Helm), 46. Glendening

2. zápas: Tampa Bay – Detroit 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)
    Branky a nahrávky: 4. Johnson (Něstěrov, Kučerov), 28. Killorn (Callahan, Stamkos), 35. Šustr (Filppula, Naměstnikov), 40. Johnson (Hedman), 56. Filppula (Stamkos, Něstěrov) – 46. Tatar (Nyquist, Quincey)

3. zápas: Detroit – Tampa Bay 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
    Branky a nahrávky: 9. Dacjuk (Tatar, Ericsson), 47. Sheahan (Abdelkader, Zetterberg), 60. Glendening (Ericsson, Miller)

Pro některé fanoušky asi bylo překvapením, když kouč Detroitu Mike Babcock určil brankářskou jedničkou pro play-off českého mladíka Petra Mrázka. Ten zatím patří k hlavním postavám série. V prvním utkání Mrázek pochytal 44 střel soupeře a přispěl k výhře 3:2. V zápase číslo 2 pro změnu inkasoval čtyřikrát a po dvou třetinách byl vystřídán Howardem. Na domácím ledě v Joe Louis Arena už byl však Petr Mrázek zase hrdinou, když vychytal své první čisté konto v play-off v kariéře.
    Petr Mrázek může počítat i se zastáním od spoluhráčů.

Posted by NHL.cz on 22. duben 2015

Československá stopa:
    Marek Židlický (DET) – 3 zápasy, 0 bodů
    Tomáš Tatar (DET) – 3 zápasy, 2 body (1+1)
    Tomáš Jurčo (DET) – 3 zápasy, 1 bod (1+0)
    Petr Mrázek (DET) – 3 zápasy, průměr 2,25, úspěšnost 93,0%

Andrej Šustr (TBL) – 3 zápasy, 1 bod (1+0)
    Ondřej Palát (TBL) – 3 zápasy, 0 bodů
    Dnešní bitvu proti Tampě se na stranu Red Wings budou snažit převrátit i Riley Sheahan a Luke Glendening.

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Ericsson, Kronwall (A), Quincey, DeKeyser, Židlický, Smith – Tatar, Dacjuk (A), Helm – Abdelkader, Zetterberg (C), Nyquist – Jurčo, Sheahan, Andersson – Ferraro, Glendening, Miller. Trenér: Mike Babcock

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Šustr, Hedman, Stralman, Nestěrov, Coburn, Carle, Garrison – Callahan (A), Stamkos (C), Killorn – Kučerov, Johnson, Palát (A) – Paquette, Filppula, Drouin – Brown, Boyle. Trenér: Jon Cooper

Rozhodčí: O'Halloran, Meier – Cherrey, Driscoll.
    Ukázka z předzápasového rozbruslení.

Oficiality jsou již za námi. Za malou chvíli bude vhozeno úvodní buly čtvrtého zápasu série.

00:01

00:30
    Přečíslení 2 na 1 řešil Glendening střelou z vrcholu pravého kruhu, kterou pokryl Bishop.

00:37
    Na modrou dostal kotouč Smith, trefil pouze bránícího Drouina.

01:14
    A máme tu náznak bitky! Domácí Smith se pustil do Callahana, avšak rozhodčí bojující dvojici rychle roztrhli.

01:14
    Oba hráči dostávají dvě minuty za hrubost. Pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.

01:30
    První velká šance Tampy! Mrázek vychytal dorážejícího Killorna.

02:07
    Z pravé strany střílel Sheahan, Bishop si připsal úspěšný zákrok.

03:16
    Oba týmy v plném počtu.

03:42
    Drouin s Boylem dotírali na domácí branku, ale Mrázek byl na svém místě.

04:13
    Mrázek je zatím pozorný, nyní zasáhl vyrážečkou.

04:57
    Rudá Křídla zmáčkla svého soupeře, Nyquist však branku minul.

05:29
    Zetterbergovu ránu příklepem vyrazil Bishop.

05:41
    Přesilovka pro Tampu. Za vysokou hůl je vyloučen Brendan Smith.

05:59
    Dobře zapracoval Glendening, jenž vyhodil kotouč.

06:29
    Ránu Johnsona domácí zblokovali a následně i vyhodili.

06:53
    Coburn se dostal před brankou ke kotouči a bekhendem se ho snažil uklidit za Mrázka. Domácí gólman vypadal trochu dezorientovaně, ale nakonec se stačil rychle přemístit proti střelci a puk vyrazit!

07:42
    Domácí oslabení přežili a jsou kompletní.

08:40
    Bolts vedou na střely 3:5, což je způsobeno i předchozí přesilovkou.

09:18
    Domácí zakládají útok ze svého obranného pásma.

09:49
    Už se hraje dlouho bez přerušení. Americká režie ještě nemohla zařadit ani komerční pauzu.

11:04
    Hosté v postavení mimo hru. Reklamní přestávka tak přichází na řadu teď.

11:23
    Smith v útočném pásmu přenechal kotouč Abdelkaderovi. Ten vypálil jen do brusle Coburna.

12:06
    Po hostujícím vyhození nebyl pískán icing a za branku tak musel Mrázek.

12:46
    Hraje se hodně opatrně, ani jedno z mužstev nechce zbytečně chybovat.

13:13
    Od modré vypálil Stralman, Mrázek vyráží.

13:25
    Icing Tampy Bay.

13:30
    Puk se ocitl mimo hrací plochu. Další reklamní přestávka. Mimochodem, útočník Tampy Jonathan Drouin si dnes odbývá svou premiéru v play-off NHL.

14:13
    Druhá lajna Detroitu si vynutila tlak. Kronwall z mezikruží neprostřelil Bishopa.

14:29
    Joe Louis Arena aplauduje Petrovi Mrázkovi! Filppula se s pukem dostal až mezi kruhy a mířil do horního růžku domácí klece. Mrázek však bleskurychle mávl levou rukou a schoval kotouč v lapačce!

14:34
    Po buly vypálil Hedman, Mrázek puk vyrazil.

15:19
    Ještě jedna reklamní přestávka v úvodní třetině.

15:43
    Dacjuk nahrál na modrou Ericssonovi, proti jehož střele zasahoval Bishop v podivné pozici, ale kotouč za jeho záda neprošel.

16:40
    Před brankou číhal Nyquist, nedokázal však puk tečovat směrem na Bishopa.

17:21
    Jonathan Drouin podrazil Smithe a posílá Tampu do čtyř.

17:28
    Dacjukovu střelu z mezikruží vytěsnil s velkou námahou Bishop!

17:50
    První nápor soupeře Bolts přestáli a vyhodili.

18:19
    Další vyhození, postaral se o něj Paquette.

18:59
    Opět se hosté osvobodili. Do konce úvodní části zbývá minuta.

19:22

19:59
    Puk vystřelený z hole Killorna byl sražen do hlediště. Ještě buly před Mrázkem.

20:00

Za 0,7 sekundy se už nic stát nemohlo a tak jsme v první části gól neviděli. Zatím sledujeme vyrovnaný zápas a oba týmy si vytvořily pár zajímavých příležitostí. Petr Mrázek v sérii neinkasoval už čtyři třetiny a dnes si připsal už 2 – 3 velmi těžké zákroky.

Střely na branku v 1. třetině – 8:8.

Další třetina začne přibližně ve 2:03.
    Red Wings ženou dopředu do ruda zbarvené ochozy Joe Louis Areny.

20:01

20:09
    Hned náznak šance. Ferraro hledal před brankou Millera, ale toho odblokoval Hedman.

21:09
    Přesilová hra pro Tampu. Vyloučen je Henrik Zetterberg za faul v útočném pásmu.

21:30
    Glendening puk odpálil až za branku soupeře.

22:12
    Johnson nastřeloval kotouč před branku, kde číhal Kučerov.. Ruský útočník nedokázal tečovat.

22:46
    Stamkosovu střelu zblokoval Kronwall.

23:10

23:29
    Z pravé strany vypálil hodně nebezpečně Stamkos. Mrázek kotouč vyrazil jen vedle sebe a z brankoviště ho musel odklízet Kronwall.

24:27
    Nahození Garrisona pokryl Mrázek.

25:42
    Detroit právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení! GUSTAV NYQUIST stál na konci akce, kterou i sám založil. Nyquist totiž v útočném pásmu vybojoval puk pro Abdelkadera, který ho poslal před branku přesně na hůl Henrika Zetterberga. Ten se neukvapil a zadovkou kotouč ještě posunul k Nyquistovi, jenž zakončoval zblízka do odkryté svatyně Bolts. Asistence: Henrik Zetterberg a Justin Abdelkader.
    Gustav NYQUIST - 1:0

26:32
    Cedric Paquette podrazil Dacjuka a Red Wings budou mít k dispozici početní výhodu.

26:39
    Puk byl sražen do ochranné sítě. Vhazuje se před Bishopem.

27:07
    Hosté ujeli v oslabení do přečíslení 2 na 1! To zakončoval ranou z pravého kruhu Ondřej Palát, Mrázek si však dobře povyjel a puk vytěsnil mimo branku.

27:29
    Abdelkader trefil z pravého kruhu tyčku!

27:53
    Brankáři Benu Bishopovi bylo odpískáno držení. Domácí budou hrát 40 sekundovou přesilovku 5 na 3!

28:33
    Hosté ve čtyřech.

28:47
    To byly velké šance! Nejprve hledal Dacjuk na zadní tyči Zetterberga, který promáchl. O chvíli později byl v podobné pozici sám Pavel Dacjuk, ale zblízka nedokázal dostat puk přes položený Bishopův beton!

29:35
    Blesky odolávají s vypětím všech sil!

29:54
    Hosté si mohou oddechnout, konečně jsou kompletní. Detroit je v přesilovce zle svíral.

30:28

31:20
    Oba týmy teď mají problémy s přechodem přes střední pásmo.

32:17
    Hosté zaváhali v defenzivě a to mohl trestat Glendening! Domácí útočník se od mantinelu dostal až před Bishopa, kterého však nepřekonal a stejně si vedl i dorážející Ferraro.

32:43
    Na vrcholu pravého kruhu se dostal k puku Marek Židlický a z voleje napálil tyčku Bishopovy branky!

33:39
    Rudá křídla mají v těchto minutách více ze hry.

34:24
    V Hockeytownu je zase veseleji! Střelu JOAKIMA ANDERSSONA vyrazil Bishop jen před sebe a kotouč se od nohou dojíždějícího švédského forvarda odrazil za záda hostujícího gólmana. Ležící Bishop se puk snažil všemi dostupnými prostředky ještě zastavit, ale ještě mu svou holí v pohybu pomohl a lapačkou ho přikryl až pár centimetrů za brankovou čarou. Asistence: Riley Sheahan a Tomáš Jurčo.
    Joakim ANDERSSON - 2:0

35:22
    Mrázek sice předvedl dobrý zákrok, ale Detroit bude hrát oslabení. Předtím se totiž dopustil krosčeku Brendan Smith.

35:56
    Glendening odvedl výbornou práci a vytlačil hosty do středního pásma.

36:19
    Ofsajd Bolts.

36:56
    Ránu Nestěrova před brankou tečoval Callahan, ale puk skončil mimo.

37:09
    Teď zase dobře zasáhl Mrázek, který vychytal Callahana.

37:23
    Domácí kompletní.

38:23
    Hosté teď rozpoutali závar před brankou Detroitu, Mrázek byl však na svém místě.

38:31
    Domácí následně vyhodili na icing.

38:38
    Hned po buly se natlačili před branku Stamkos a Callahan. Petr Mrázek má kotouč pod betony!

38:47
    Tampa v závěru třetiny stupňuje tlak, Mrázek opět přerušuje hru.

39:01
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:13
    Henrik Zetterberg zahákoval Hedmana a na závěr periody je tu ještě šance pro Tampu.

39:38
    Andersson šetří cenné sekundy v útočném pásmu.

39:58
    Proti Kučerovovi zakročil pozorný Mrázek.

40:00
    Takhle Gustav Nyquist slavil první gól zápasu.

FIRST LOOK: The boys celebrate after Gustav Nyquist opens tonight's scoring with his first goal of the 2015 Playoffs. #GoWings #OctopiHockeytown

Posted by Detroit Red Wings on 23. duben 2015

Ve druhé třetině jsme viděli dva góly, které Red Wings posunuly do velmi komfortní výchozí pozice. Pokud domácí nadějně rozehraný zápas dotáhnou do konce, povedou v sérii už 3:1. Ve 26. minutě otevřel skóre utkání po Zetterbergově chytré zadovce Gustav Nyquist a ve 35. minutě upravil na 2:0 Joakim Andersson. V závěru periody pak Bolts vrhli všechny síly do útoku, ale naráželi na výborného Petra Mrázka, který ukazuje, proč je z něho v play-off brankářská jednička Detroitu.

Střely na branku ve 2. třetině – 10:14, celkem – 18:22.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:01.
    Druhý gól Detroitu. Bishop kotouč přikryl, až když byl prokazatelně za brankovou čarou.

40:01

40:05
    Tampa ještě dohrává přesilovou hru ze závěru druhé třetiny.

41:13
    Red Wings v plném počtu.

42:19
    Dacjuk si nedělal násilí a prostě puk odpálil až k brance soupeře.

42:53
    Domácí útok táhl Nyquist, ale neprosadil se přes Coburna.

43:29
    Před hostující brankou hlídkoval Andersson, druhého gólu v utkání se zatím nedočkal.

44:01
    Výborné střídání Detroitu. Hraje se před brankou Lightning.

44:07
    Jurčo a Brown se do sebe u mantinelu zaklesli a málem to přerostlo v bitku. Vylučovat se nebude.

44:43
    Benovi Bishopovi tečou nervy. Brankář Tampy je už podruhé v zápase vyloučen, tentokrát přes jeho beton přepadl Tatar.
    Petr Mrázek je dnes zatím neprůstřelný jako cihlová zeď.

45:30
    Palát čistě srazil Zetterberga a pak vyhodil.

45:39
    Domácí se bleskově vrátili do útočného pásma a před brankou byli hned tři proti jedinému obránci. Právě Coburn však Tampu zachránil a nahrávku před odkrytou klec zblokoval.

46:44
    Blesky v plném počtu.

47:19
    Zakázané uvolnění Detroitu. Hra se stěhuje před Mrázka.

47:45
    Stralmanova rána nepříjemně trefila bránícího Smithe. Hra byla přerušena a domácí obránce poté ihned zamířil do šaten.

47:45
    A rovnou tu máme i reklamní přestávku.

48:29
    Petr Mrázek může pomalu přemýšlet o druhé "nule" v play-off v řadě.

49:15
    Domácí dobře brání svou modrou čáru, Tampa se těžko dostává před českého brankáře.

49:45
    Zakázané uvolnění domácích.

50:13
    Bolts mají na vyrovnání už jen necelých deset minut. Pokud by dnes prohráli, jejich situace už by byla kritická.

51:10
    Z levé strany vyzkoušel Bishopa Sheahan. Hostující brankář v rozkleku vyrazil.

52:06
    Další icing domácích, kteří se už soustředí hlavně na obranu.

52:06
    Mike Babcock si vybral oddechový čas, aby si jeho hráči, kteří po icingu nemohou vystřídat, trochu odpočinuli.

52:17
    Abdelkader se dostával za záda hostující obrany, ale nakonec byl ještě vytlačen do rohu.

52:32
    Máme tu hromadnou šarvátku, kterou vyprovokoval zákrok Helma na Johnsona! Uvidíme, co na to rozhodčí.

52:32
    Nejprve je tu ještě reklamní pauza.

52:32
    Vyloučeni jsou jen Victor Hedman a Luke Glendening. Oba za hrubost. Bude se tedy hrát 4 na 4.

53:10
    Stralman od mantinelu vyslal pořádnou pumelici, Mrázek byl však připraven a ramenem puk vyrazil do ochranné sítě.

53:58
    Hostům se krátí čas, do konce třetí třetiny zbývá šest minut.

54:10
    Tampa v postavení mimo hru. Ještě jedna komerční pauza.

54:34
    Tampa právě vstřelila branku!
    A je tu drama! TYLER JOHNSON individuálně pronikl až před branku a kotouč jen lehce poslal kolem levé ruky klečícího Mrázka – 2:1. Asistence: Anton Stralman.
    Tyler JOHNSON - 2:1

55:38
    Petr Mrázek inkasoval po více než 115 minutách.

55:51
    To je pro Detroit studená sprcha! Hosté po buly v jejich obranné třetině bleskově přešli do útočného pásma. Tyler Johnson našel od brankové čáry ONDŘEJE PALÁTA a ten z bezprostřední blízkosti srovnal stav. Asistence: Tyler Johnson a Jason Garrison.
    Ondřej PALÁT - 2:2

57:25
    Bolts jsou nyní v eufórii a snaží se rozhodnout ještě v řádné hrací době.

57:36
    Od modré pálil nebezpečně Ericsson, puk ale jen prolétl kolem tyčky.