Karlovič – Veselý 0:2 (kon.) | Garcia-Lopez – Rosol 2:0 (kon.)
Jiří Veselý
Jiří Veselý (7)
2
6 6
Pátek 24.04.2015, 11:37 • Centre Court, Bukurešť • ATP Bukurešť (antuka) • Čtvrtfinále

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhry a postupu Jiřího Veselého do semifinále turnaje vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen tenisového) Onlajnu, na počtenou! (12:46:37)
    Jiří Veselý je prvním semifinalistou na turnaji v Bukurešti

Jiri #Vesely is the first semifinalist at #nastasetiriactrophy

Fotka zveřejněná uživatelem Cristian Baba (@cristianbaba),

Jiří Veselý dotáhl svůj čtvrtfinálový zápas s Ivem Karlovičem do vítězného konce, když vítězí dvakrát 6:4.

V prvním setu si oba tenisté drželi svá podání až do stavu 4:4, kdy proměnil Veselý druhý brejkbol ve svůj prospěch a vzal soupeři podání. V následném gemu si došel český reprezentant při vlastním podání bez problémů pro vítězství 6:4 v prvním setu.

Druhý set začal mnohem lépe pro Veselého, který hned v prvním gemu vzal soupeři podání a byl tak neustále v jednogemové výhodě. Karlovič ohrozil Veselého servis až v posledním gemu zápasu, kdy vedl už 30:0! Jenže Veselý dokázal čtyřmi míčky v řadě vývoj gemu otočit a naopak zvítězit i ve druhém gemu 6:4 a postoupit tak jako první do semifinále v Bukurešti.

V semifinále si zahraje Jiří Veselý s lepším z dvojice Gilles Simon – Daniel Gimeno-Traver.
    Igor Puschkin: Veselý vyhrál bez problémů zápas. Běhal po kurtu jako český hřebec a nikdy nevypadal, že by byl zadýchaný.

Konec zápasu

4:6
    Ten je proměněn ve vítězství v dnešním zápase! Karlovič při přechodu na síť udeřil míček příliš slabě a ten tak skončil v síti.

30-40
    Return Karloviče byl příliš dlouhý. Míček dopadl za základní čáru. Jiří Veselý má k dispozici mečbol!

30-30
    Stejný úder do stejného místa, jako před malou chvílí předvedl Jiří Veselý. Karlovič se na sebe hodně zlobí. Po třiceti.

30-15
    Tentokrát už si ale Veselý dokázal poradit. Prohodil soupeře úderem po čáře.

30-0
    Veselý v problémech, nyní už prohrává v tomto gemu o dva fiftýny!

15-0
    Veselý měl k dispozici hned dvě smeče, ale vysoký soupeř je dokázal vždy odvrátit, naopak se dostal Chorvat do ofenzivy. Veselý v kritické chvíli vyslal lob a ten dopadl jen těsně za základní čáru.

4:5
    Konec přestávky, Jiří Veselý bude podávat na vítězství v dnešním zápase.

4:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

4:5
    Ve svůj prospěch proměňuje hned ten první. Veselý si tipl při úderu soupeře špatnou stranu možného letu míčku.

40-0
    Karlovič zahrál míček zády k síti, ale byl z toho velmi dobrý stopbol. Míček už Veselý nedokázal doběhnout. Karlovič tak má k dispozici tři gemboly.

30-0
    Tentokrát už je to ale eso, už jedenácté.

15-0
    První podání Karloviče bylo nad síly českého tenisty.

3:5
    Celý gem končí chybou Karloviče na returnu. Míček pohlcuje síť. Navíc je Jiří Veselý jeden gem od vítězství v celém zápase!