Heerenveen – Willem II 1:1 (kon.) | Breda – Heracles 1:3 (kon.) | GA Eagles – Utrecht 0:2 (kon.)

ŽK: 3 – 3 (20:26:01)

To je z mé strany z tohoto kvalitního utkání vše, přeji hezký sobotní večer.

Druhý poločas přinesl ještě lepší podívanou než kvalitní první půle. Především Willemu bylo plné hřiště, hosté zaznamenali také dvě jasné tutovky, ale neproměnili. Skóre se měnilo až krátce před osmdesátou minutou, kdy nejprve svou převahu zúročili gólem hosté, ale do dvou minut byl stav znovu nerozhodný. Hned první tutovku v zápase totiž proměnil též Heerenveen. Nakonec se tedy body dělily, což, pokud máme činit rozhodnutí o spravedlnosti, může rozhodně více mrzet hosty, kteří byli po většinu zápasu lepším týmem.

90+4

90+4
    Nebýt ofsajdového postavení, šel by Namli sám na gólmana Lamproua. Naštěstí pro hosty se ale mávalo i pískalo.

90+3
    Závěr tohoto zápasu je ještě hodně napínavý.

90+2
    Heerenveen ale neuspěl a po rychlém brejku mohli naopak skórovat Tilburští. Po levé straně unikající Armenteros si ale stínujícího obránce přidržel za dres.

90+2
    Heerenveen ještě dostává možnost ohrozit soupeřovu branku po centru z přímého kopu v podobě hodně zkráceného rohu.

90+1
    Rozhodčí přidává oproti prvnímu poločasu tři minuty navíc, celkem tedy nastavuje 4 minuty.

90+1
    Žlutou kartu ihned poté dostává také Ali Messaoud (Willem II Tilburg).

90
    Jako smyslů zbavený zajel hned do dvou hráčů po sobě Jerry St. Juste (SC Heerenveen), jenž nedokázak zkrotit emoce z posledních rozporuplných rozhodnutí sudího, a zcela správně si zblízka prohlíží žlutou kartu.

89
    Znovu se píská. Podle názoru sudího fauloval Mark Uth, takže se míč vrací na kopačky hráčů Willemu.

87
    Zápas se po vstřelených gólech poměrně rychle přehoupl do poslední čtyřminutovky.

86
    Stadion propukl v pískot poté, co se po faulu Martena de Roona k zemi skácel Pluim a na hrací plochu byli přivoláni zdravotníci.

83
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Sam Larsson, přichází Younes Namli.

83
    Šikovně otočkou se nový muž na hřišti Lerin Duarte zbavil svého strážce a z úhlu vyslal na branku tvrdou střelu. Leč hodně nepřesnou.

82
    Zápas je tak během dvou minut znova tam kde byl. Willem musí znovu skórovat, pokud chce svou územní převahu podtrhnout třemi body. Heerenveen naopak skóroval z první vyložené gólovky v zápase, byť několik nadprůměrně dobrých příležitostí už měl.
    Mark UTH - 1:1

80
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    Domácí ale bleskově během dvou minut odpovídají. Přihrávku od Sama Larssona na hranici stoperů Willemu přebíral MARK UTH, v šestnáctce napřáhl a pod padajícím brankářem Lamprouem poslal míč do sítě – 1:1.