Japonsko – Ukrajina 3:1 (kon.) | Itálie – Kazachstán 0:3 (kon.) | Maďarsko – Polsko 2:1 (kon.)
Itálie
0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Kazachstán
Sobota 25.04.2015, 16:30 • Tauron Aréna, Krakow (kapacita 15 328 míst) • Mistrovství světa - I. A Divize

Ode mne je to vše, děkuji za pozornost. Závěrečným zápasem vás provede kolega Igor Mainka. (18:51:33)

Před námi je pouze poslední zápas I.A divize, Maďarsko – Polsko, přímý souboj o druhé postupové místo mezi elitu. Je vyprodáno a dá se očekávat atmosféra, která byla v Polsku na hokeji snad pouze v roce 1976, kdy na MS v Katowicích dosáhli Poláci svého největšího vítězství v historii, 6:4 nad SSSR. Bude to zážitek, který si nesmíte nechat ujít a my vám ho velmi rádi zprostředkujeme. Zápas začíná ve 20:00.

Pro oba týmy již MS skončilo. Italové absolutně nesplnili cíl, návrat mezi elitu, a skončili až pátí, což je jejich nejhorším výsledkem na MS od roku 2003. Naopak Kazachstán vyhrál všech 5 zápasů a bezpečně ovládl I.A divizi. Jeho jo-jo styl přeskakování mezi elitou a I.A divizí i nadále pokračuje.

ITA – KAZ 24:20

Hokej ukázal, jak dokáže být nespravedlivý. Italové se opravdu snažili, půl třetiny se hrálo jen na jednu branku, ale vyloženou šanci si vytvořit nedokázali. Naopak, Kazachstán, který odmítal hrát a pouze vyhazoval puky, využil jedinou šanci, kterou dostal po chybě italské obrany, k pojištění náskoku. Jižané přesto pokračovali v tlaku, ze kterého se dostali až sami vyloučením a následnou chybou v oslabení, která vyústila v trestné střílení a třetí gól Kazachstánu. Poté se zápas pouze dohrával. Kazachstán dorovnal poměr střel, naopak Italové nebyli schopni dosáhnout ani čestného úspěchu, čímž podtrhli svoji mizernou produktivitu v průběhu celého mistrovství. Poljuektov se tak dočkal druhé nuly na MS I. A divize. Kazachstán vyhrál 3:0, ale výkonem nijak nenadchl.

60:00

59:57
    Ani poslední útok Italům gól nepřinesl.

59:22
    Ofsajd Kazachů. Zápas se dohrává.

58:54
    Vlastními nepřesnostmi v rozehrávce se Italové sami připravují o čas a možnosti vstřelit aspoň čestný úspěch.

58:13
    Kazachstán se nyní brání v pohodě a udržuje Italy v uctivé vzdálenosti od branky.

57:27
    Hra se vyrovnala, Italové již rezignovali.

56:25
    Ramoser jako první dojel vyhozený puk a téměř z brankové čáry zkusil najít díru v postoji brankáře. Ten ale drží nulu.

56:00
    Italové v plném počtu. Času však mají málo.

55:38
    Žajlauov tvrdě pálil z levého kruhu, Bernardova lapačka byla připravena.

55:23
    Lakiza mohutně napřáhl, Bernardovy betony však odolaly.

54:16
    Ihnačák na ledě, Italové ve čtyřech.

54:00
    Helfer podrazil pronikajícího soupeře a Kazachstán bude hrát 16 sekund 5 na 3!
    VORONCOV - 0:3

53:39
    Kazachstán právě vstřelil branku!
    ALEXEJ VORONCOV nabízenou výhodou nepohrdl a zvyšuje na 3:0! Najel si zprava a střelou na vyrážečku nedal brankáři šanci.

53:39
    To ale nezvládli, Voroncov se dostal za obranu a Egger ho zastavil jen hákováním – trestné střílení!

53:30
    Italové šli do výpadu, ale ztratili puk a musí rychle zpátky.

52:58
    Dlouhé obléhání ukončil Savčenko bombou od modré, ale mimo.

52:16
    Ihnačák v rohu podrazil projíždějícího soupeře a oslabuje svůj tým. Přesilovka pro Kazachstán.

51:56
    Ojedinělý útočný výpad Kazachů jim vynesl buly před Bernardem.

51:32
    Frigo se pokusil projet po levém křídle, obránce ho nepustil a dovezl Itala do rohu.

50:42
    Italové se opravdu snaží, ale nemohou se prosadit. Hraje se na jednu branku, ale nic z toho.

49:47
    Inhačákův pokus z pravého kruhu zlikvidoval Poljuektov rozklekem.

49:12
    Zanatta si najel mezi kruhy, avšak střelou na lapačku minul branku.

48:00
    Poljuektovovi vypadl puk a pomalu se klouzal za brankovou čáru, avšak vedle branky! Velké štěstí kazachstánského brankáře.

47:40
    Avšak nyní se hra již vrací do zajetých kolejí třetí třetiny. Italové hrají, Kazachstán jen vyhazuje.

47:05
    Savenkovův pokus byl zblokován vysoko nad branku.

46:18
    Italové jsou poněkud otřeseni a jejich převaha rázem není tak výrazná.
    ŽAJLAUOV - 0:2

45:10
    Kazachstán zničehonic zvyšuje náskok! Akce začala vyhozením z vlastní třetiny, které však bránící Italové podcenili a vznikla z toho situace 2 na 1! TALGAT ŽAJLAUOV vzal situaci na sebe a blafákem mezi betony dostal puk za čáru. Asistence: Konstantin Savenkov.

44:30
    Rozdíl mezi Italy a Kazachy ve třetí třetině je ten, že Italové o své nahozené puky bojují a často je získají. Zatím však z toho nic nevytěžili.

43:41
    Teď to hosté s vyhazováním trochu přehnali, zakázané uvolnění.

43:19
    To však byla světlá výjimka. Kazachstán i nadále pouze nahazuje puky a nechce hrát.

42:38
    Nyní ale Kazaši udrželi puk na holích a Spiridonov pálil tvrdě od modré.

42:09
    Kazachstán se zatím omezuje pouze k vyhazování puků.

41:45
    Eggerův pokus od modré až k brance nedorazil.

41:00
    Napotřetí už z toho byla šance, ale Gander se zblízka neprosadil.

40:43
    I podruhé skončili zpět ve své třetině.

40:26
    První pokus Italů o uútok nevyšel, musí to zkusit znovu.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 17:55.

Střely na branku ve 2. třetině:
    ITA – KAZ 10:4

Druhá třetina začala dohrávanou italskou přesilovkou, která sice gól nepřinesla, ale Italové si poté celou třetinu udrželi herní převahu. Vytvořili si několik šancí, trefili tyč, ale gól nedali. To je jejich hlavním problémem po celé mistrovství, střelecká impotence jim zabránila v myšlenkách na návrat mezi elitu. Kazachstán, ač ve druhé třetině nepředvedl v podstatě vůbec nic, si stále udržuje hubené vedení. Pokud však chce vyhrát i tento zápas, bude muset přidat, nebo spoléhat na opravdu velké štěstí.

40:00

39:24
    Tato přesilovka vypadala zatím nejlíp, ale gól z ní nepadl. Kazachstán v plném počtu.

38:59
    Kazachové se osvobozují.

38:22
    Útočník Bernard se ocitl sám mezi kruhy, ale netrefil branku! Toto si bude dlouho vyčítat.

38:14
    Sullivan od modré neuspěl.

37:50
    Kazachové vyhazují.

37:24
    Metalnikov v nouzi nezvládl rozehrávku a vyhodil puk za mantinel. Druhá přesilovka pro Itálii.

36:50
    Ti z toho ale nic nevytěžili, puk je zpět u Kazachů.

36:12
    Tlak Kazachů pokračoval, ale po Savenkovově nepřesné přihrávce můžou do útoku Italové.

35:52
    Semjonov dorážel na brankovišti, Bernard odolal.

35:06
    Hraje se nahoru dolů, na rozdíl od prvních minut třetiny se nyní na hokej dá koukat. Ale šance nepřichází.

33:49
    Insam tečoval před brankou nahození z boku, Poljuektov ale zasahovat nemusel.

33:00
    Chudjakov to zkusil sám, ale skončil za brankou, odkud přihrávkou nikoho na modré nenašel.

32:31
    Dlouhý pobyt Italů v útočné třetině zakončila nepřesná přihrávka zpoza branky.

31:32
    Žajlauov pálil z levého křídla, Bernard vyrazil puk do rohu.

30:40
    Frei trefil nenápadnou střelou z úhlu pravou tyč!

30:32
    Druhá lajna Italů opět dostala hosty pod tlak, zakázané uvolnění.

29:19
    Obránce Itálie uklouzl na vlastní modré a hodně dlouho mu trvalo, než opět dostal puk pod kontrolu. Naštěstí pro něj nebyl poblíž žádný Kazach, který by toho využil.

28:13
    Střela švihem od levého mantinelu k Bernardovi nedorazila. Blokování střel do sítě nad brankami je dnes také oblíbenou disciplínou.

27:59
    Opět zakázané uvolnění Kazachstánu. Asi chtějí lámat svoje rekordy v této herní činnosti.

27:10
    Marchetti se dostal na modré k odraženému puku, než si však svoji dělovku připravil, padla do rány dvojice Kazachů, kteří srazili puk do ochranné sítě.

26:04
    Až nyní se Kazachstán dostal do útoku, ale Krasnoslobodcev svoji sbírku gólů nerozšířil.

25:41
    Další zakázané uvolnění Kazachstánu. Italové mají už po 5,5 minutách druhé třetiny na svém kontě více střel,než za celou třetinu první.

24:40
    Itálové jsou i nadále v tlaku. Morini a Egger zkoušeli své štěstí.

23:55
    Sullivanovu střelu si Poljuektov srazil na svá záda, odkud se skutálel do brankoviště, kde však jako první zasáhli obránci a udrželi těsné vedení Kazachstánu! Asi největší možnost Italů k vyrovnání.

23:44
    Kazachstán se brání pouze za cenu zakázaného uvolnění.

23:27
    Italové pokračují v tlaku. Ramoser pálil nepřesně.

22:49
    Zanatta pálil ihned po buly, Poljuektov chytá.

22:43
    Až první lajna Italů opět dokázala udržet puk v útoku. Střílel opět Ihnačák, narazil na připraveného brankáře.

22:05
    Po slušném úvodu třetiny hra opět upadá do nudné šedi nepřesností a nahazování na zadní mantinel.

21:12
    Střela domácích zablokována do ochranné sítě.

21:00
    Bernard zalehl odražený puk od zadního mantinelu.

20:34
    Kazachstán v plném počtu.

20:26
    Italové dohrávají přesilovku. Ihnačák vystřelil z pravého křídla, Poljuektov dobře zasáhl.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 17:14.

Střely na branku v 1. třetině:
    ITA – KAZ 5:6

V první třetině jsme sledovali spíše boj než hokej. Přesných přihrávek pomálu, střel ještě méně, šancí naprosté minimum. Na každé straně se jednou vylučovalo, ale přesilovky také nejsou zatím silnými stránkami obou týmů. Přesto padl jeden gól, Rymarev poslal favorizovaný Kazachstán do vedení a středoasijská země tak zatím míří za pátým vítězstvím.

20:00

19:49
    Další osvobození Kazachstánu, v 1. třetině se již nic nestane.

19:40
    Puk zmizel ze hřiště, vhazuje se ve středním pásmu.

19:18
    Kazachstán již podruhé vyhazuje, Italům se přesilovka nedaří.

18:34
    První přesilovka také pro Itálii. Starčenko sedí na trestné lavici, zdržování hry.

17:55
    Zčistajasna velmi dobrá šance Italů! K odraženému puku se v pravém kruhu dostal Insam, ale minul vzdálenější tyč!

17:36
    Italové se nemohou prosadit do útočné třetiny. Ramoserova akce skončila pukem na kazachstánské střídačce.

17:15
    Italskou akci zastavil ofsajd.

16:55
    Kazaši nahazovali za italskou branku, ale tam byli první obránci a vyhodili puk zpět do střední třetiny.

16:32
    Poljuektov radši přerušil hru po nahození Italů ze střední třetiny. Rozehrávka by nebyla bezpečná.

15:44
    Gander dlouho kličkoval za brankou, ale cestu ven nenašel a o puk přišel.

15:00
    Metalnikov velmi dobře nahazoval před branku, kde stál chumel hráčů. Jeden z nich puk tečoval a Bernard měl co dělat, aby zachytil puk do rukavice.

14:09
    Lipin si vyšlápl na soupeře u mantinelu ve středním pásmu.

11:51
    Savčenko se probíjel před branku, ale těsně před cílem byl odzbrojen.

11:20
    Italové po delší době na puku a začínají akci za vlastní brankou.

10:50
    Italové dobře napadali a obránci hostů měli problém s rozehrávkou.

10:30
    Kazachstán je usazen v útočné třetině, ale pokusy o střelbu zatím nenachází branku.

10:00
    Omlouváme se za technické problémy na začátku zápasu, nyní již budeme pokračovat snad bez potíží.
    RYMAREV - 0:1

06:42
    Hosté sice nevyužili přesilovku, ale přesto se ujali vedení! JEVGENIJ RYMAREV se dostal do samostatného nájezdu, naznačil "ruský blafák", Bernard se chytil, šel do rozkleku, čehož Rymarev využil, objel ho a zakončil do prázdné branky. Velmi pěkný moment! Asistence: Maxim Chudjakov.

05:22
    Itálie se ubránila a hraje v plném počtu.

03:22
    První vyloučení zápasu. Obránce Stefano Marchetti se provinil hákováním a Kazachstán si zahraje přesilovku.

02:50
    Dosud se hraje převážně podle not favorita. Bernard již musel 2x zasahovat, Poljuektov dosud práci neměl.

00:01

Itálie: Andreas Bernard (Tragust) – Trivellato, Helfer, Sullivan, Marchetti, Michael Angelo Zanatta, Egger, Luca Zanatta – Insam, Ihnačák, Ramoser – Gander, Frigo, Anton Bernard – di Casmirro, Morini, Frei – Felicetti, Andergassen.

Kazachstán: Poljuektov (Malgin) – Semjonov, Metalnikov, Savčenko, Litviněnko, Trjasunov, Lipin, Lakiza – Starčenko, Spiridonov, Ruděnko – Žajlauov, Savenkov, Krasnoslobodcev – Voroncov, Chudjakov, Panšin – Rymarev.

V prvním dnešním utkání porazilo Japonsko Ukrajinu 3:1 a pro Italy to znamená, že případná porážka by je odsoudila až k předposlednímu místu tabulky, což by bylo nejhorším umístěním italského nároďáku na MS od roku 2003.

TABULKA po čtyřech dnech:

1. KAZACHSTÁN – 12 bodů, skóre 20:6 (jistý postup)
    4. ITÁLIE – 5 bodů, skóre 7:9
    5. Japonsko – 3 body, skóre 7:15
    6. Ukrajina – 1 bod, skóre 7:14

KAZACHSTÁN

Kazaši letošním šampionátem první divize prolétli přímo skvostně, ve čtyřech zápasech zatím neztratili bod a s předstihem si tak již ve čtvrtek zajistili jistý postup z prvního místa. Stejně jako Itálie i Kazachstán v posledních letech střídavě sestupuje a zase postupuje, na rozdíl od svého dnešního soupeře ale Kazaši v této tradici budou pokračovat.

Kazachstánský hokej se od osamostatnění od Sovětského svazu dočkal jediného většího úspěchu, kterým byl překvapivý postup do hlavního turnaje (tj. mezi nejlepších 8 zemí) na ZOH v Naganu v roce 1998. Po zařazení klubu Barys Astana do KHL v roce 2008 si Kazaši slibovali zlepšení výsledků reprezentace a trvalejší usazení v elitní divizi MS, avšak to se dosud nepovedlo.

Dosavadní výsledky Kazachstánu na MS:
    KAZACHSTÁN – Ukrajina 5:2
    KAZACHSTÁN – Maďarsko 5:0
    KAZACHSTÁN – Japonsko 7:2
    KAZACHSTÁN – Polsko 3:2

ITÁLIE

Od roku 2008 Italové pravidelně rok co rok postupují a rázem sestupují, tato tradice se v letošním roce přeruší. V dosavadním průběhu totiž Itálie nasbírala jen 5 bodů, po překvapivých prohrách s Maďarskem a Japonskem letos nepostoupí.

Itálie je přitom tradiční účastník elitní skupiny MS, od roku 1992 chyběli v hlavní části světového šampionátu jen sedmkrát. Největšími úspěchy novodobého historie italského hokeje jsou účasti ve čtvrtfinále (s výjimkou roku 1997, kdy se play off nehrálo) a umístění na celkovém 6. – 8. místě v letech 1993 – 1997.

Dosavadní výsledky Itálie na MS:
    ITÁLIE – Polsko 2:1
    ITÁLIE – Ukrajina 2:1p
    ITÁLIE – Maďarsko 1:4
    ITÁLIE – Japonsko 2:3
    MS v Praze a Ostravě startuje už za necelý týden!

Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 se nezadržitelně blíží, do začátku zbývá už jen 6 dnů! Zkuste si tipnout – které týmy podle vás budou na medailových pozicích? :)Foto: Michal Eger

Posted by Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 on Saturday, April 25, 2015

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky! Mistrovství světa v ledním hokeji se kvapem blíží, ještě před hlavním šampionátem se ale hrají nižší divize. Dnes se podíváme do I. divize, podrobně budeme sledovat zápas mezi Itálií a Kazachstánem, utkání začíná v 16:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Libor Štěpán

Branky a nahrávky: 7. Rymarev (Chudjakov), 46. Žajlauov (Savenkov), 54. Voroncov (TS)

Rozhodčí: Linde (SWE), Trilar (SLO) – Goljak (BLR), Jensen (DEN)