Atalanta BC – Empoli 2:2 (kon.) | Lazio – Chievo 1:1 (kon.) | Turín – Juventus 2:1 (kon.)
Parma – Palermo 1:0 (kon.) | Hellas Verona – Sassuolo 3:2 (kon.) | Janov – Cesena 3:1 (kon.)
Fiorentina – Cagliari 1:3 (kon.) | Neapol – Sampdoria 4:2 (kon.)
SSC Neapol
4:2 (2:1)
UC Sampdoria
Neděle 26.04.2015, 20:45 • Stadio San Paolo, Neapol • Italská Serie A

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:45:51)

Statistiky

Držení míče: 62 % : 38 %
    Střely celkem: 27:10
    Střely na branku: 11:3
    Rohy: 8:4
    Fauly: 11:13

Utkání je u konce a na stadionu tak může propuknout tříbodová radost. Dnes to vůbec nevypadalo, že spolu hrají tabulkoví sousedé, neboť Neapol byla jasně lepším týmem. Sampdorii dokázala mnohokrát přehrát, měla spoustu šancí a po pauze domácí přidali další dvě branky. Nejprve se krásně trefil Insigne a v 81. minutě proměnil Higuaín pokutový kop. Hosté se dostali ke slovu až v 89. minutě, kdy bombou snížil Muriel. Konečný výsledek je tak 4:2 pro Neapol.

90+3

90+3
    No a o pár vteřin později přihrál Callejón do druhé vlny na nabíhajícího Hamšíka, ten ale také pohořel na brankáři Sampdorie. Zapatova dorážka letěla vysoko nad.

90+2
    Tak ještě střelecký počin domácího Callejóna. Jeho ránu vyrazil bystrý Viviano.

90+2
    Domácí drží míč na kopačkách a už se jen čeká na závěrečný hvizd.

90
    Rozhodčí přidá tři minuty.

90
    O minutu později ale Luis Muriel neudržel po zákroku na svou osobu nervy na uzdě, strčil do protihráče a dostal za to žluté varování.
    Luis MURIEL - 4:2

89
    Sampdoria právě vstřelila branku!
    Hosté snižují. Před hranicí pokutového území se neposedný míč odrazil k nabíhajícímu LUISI MURIELOVI a ten nekompromisní bombou málem protrhl síť.

88
    Domácí by rádi přidali ještě jeden gól. Hamšík nyní prostrčil na Zapatu, ten zakončoval v trochu krkolomné pozici, Viviano tento pokus vykopl.

87
    Neapol se dostala do rychlého brejku tří hráčů na jediného obránce, finální část si vzal na starost Hamšík, Viviano ale jeho bombu zvládl reflexivně vyrazit.

86
    Nakonec z toho byly rohy dva, jenže ani jeden z centrů se neujal.

85
    Hamšíkovi nevyšla přihrávka na střed, k zakončení se tak dostal Bergessio a jen jemná teč způsobila, že míč skončil mimo. Roh pro Sampdorii.

84
    Ze strany Neapole je to už exhibice, hráči Sampdorie pouze statují.

82
    A střelec dvou branek, Gonzalo Higuaín odchází za potlesku tribun na lavičku. Zbývající část utkání bude hrát Daniel Zapata.
    Gonzalo HIGUAÍN - 4:1

81
    Neapol právě vstřelila branku!
    Míč si vzal GONZALO HIGUAÍN a prudkou ranou upravil na 4:1. Viviano si sice na míč sáhl, vytěsnit jej však nedokázal.

Aleš Pur

Branky: 31. Gabbiadini, 34. Higuaín (Gabbiadini), 47. L. Insigne, 81. Higuaín (pen.) – 12. Albiol (vla.), 89. Muriel

Karty:   3. Britos (NEA) – 24. Mesbah (SMD), 90. Muriel (SMD)

SSC Neapol: Andújar – Henrique, Albiol, Britos, Ghoulam – Jorginho, David López (76. Gargano) – Callejón, Gabbiadini (66. Hamšík), L. Insigne (C) – Higuaín (82. Zapata).
    Náhradníci: Cabral, Colombo – Strinić, Koulibaly, Mertens, Mesto, Hamšík, Gargano, Inler, Zapata.

UC Sampdoria: Viviano – De Silvestri, Silvestre, Romagnoli, Mesbah – Palombo (C) (63. Duncan), Obiang – Éder (45. Muriel), Soriano (76. Bergessio), Eto'o – Okaka.
    Náhradníci: Romero – Regini, Muñoz, Coda, Duncan, Correa, Rizzo, Acquah, Marchionni, Bergessio, Muriel, Wszolek.

Rozhodčí: Daniele Doveri – Mauro Tonolini, Giuseppe De Pinto