Orenburg – Lok. Moskva 1:1 (3:4 po pen.) | Kubaň Krasnodar – CSKA Moskva 1:0 (kon.)
po penal. (3:4)
FK Orenburg
1:1 (0:0)
FK Lokomotiv Moskva
Středa 29.04.2015, 15:30 • Stadion Gazovik, Rostoši, kapacita 4.800 diváků • Ruský pohár

Pro tuto chvíli je to ode mne již vše, přeji Vám krásný zbytek středečního večera. (07:19:49)

Soupeřem Lokomotivu ve finále ruského poháru bude Kubaň Krasnodatr, který v druhém dnešním utkání zdolal na svém hřišti další moskevský celek, slavné CSKA a to výsledkem 1:0.

Hosté nakonec vítězí v penaltovém rozstřelu a postupují do finále ruského poháru. Dlouho to však vypadalo, že se finálové účasti bude radovat outsider tohoto duelu, který vedl zásluhou přesné trefy Vasijeva z 50. minuty. Lokomotiv dlouho tlačil, ale kýžený gól stále nepřicházel. Když už se zdálo, že utkání nadobro ztratí, vysvobodil moskevský klub střídající Škuletič, jenž tři minuty před koncem základní hrací doby vystřelil hostům alespoň prodloužení. V tom byli hosté už jasně dominantní, leč úspěchu se dočkali až v závěrečných penaltách.

Střílení penalt začíná.

Prodloužení o prvním finalistovi ruského poháru nerozhodlo, o vítězi tak rozhodne penaltový rozstřel!

120
    Druhé prodloužení skončilo.

120
    Domácí dokázali odvrátit, hosté spěchají zpět k pokutovému území.

119
    Rohový kop pro Lokomotiv, asi poslední šance rozhodnout před penaltami.

117
    Hra se již znovu odehrává před brankou domácího celku, kterou hosté doslova obklíčili. Podaří se jim rozhodnout ještě před koncem prodloužení?

116
    Logašov přidržel Kobjalku ve středu hřiště, k míči se tak na chvíli dostanou domácí fotbalisté.

114
    Samedov se dostal k odraženému míči na malém vápně a mohl rozhodnout, k jeho smůle ale jeho akci zastavil domácí obránce skvěle načasovaným skluzem!

113
    Achmedov dokázal vybojovat míč a mohl přeci jen dostat míč dál od vlastní branky, hosté ale jeho akci rychle zastavili. Domácí ale zůstanou u balonu.

112
    Domácí se s ničím nepářou a osvobozují se jednoduchými odkopy daleko od své branky. Pokud se dočkají penaltového rozstřelu, bude to jejich dnešní vítězství.

110
    Fernandes pěkným pasem mezi hráči našel na malém vápně Niasseho, ten však poslal míč pouze vedle domácí svatyně.

109
    Lokomotiv si poradil s ojedinělým nákopem domácích a už se zas žene kupředu k Guilhermově brance.

108
    Centr z kopačky Janbajeva letící k brance zprava domácí dokázali odvrátit. U míče jsou však opět hosté. Jejich převaha je opravdu neskutečná.

107
    Hosté opět nastěhováni hluboko před domácí brankou. V napadání jsou aktivní skoro všichni hráči Lokomotivu.

106
    Začalo druhé prodloužení.

105+1
    První poločas prodloužení skončil.

105+1
    Domácí ale standardní situaci nevyužili a je tu konec první nastavené patnáctiminutovky.

105
    V závěru první části nastavení ještě přiletí jeden centr do vápna hostí.

104
    Další šance Lokomotivu, na jejímž konci byl opět Fernandes, jenž naskakoval na centr mířící do pokutového území. Počínal si však nedovoleně a k míči se dostanou domácí hráči.

103
    Střídání v týmu FK Gazovik Orenburg: ze hřiště odchází Koronov, přichází Achmedov.

103
    ..na konci jeho další kapitoly je opět Fernandes, jehož hlavičku chytá Abakumov.

102
    A dobývání branky Orenburgu pokračuje...
    Abakumov vychytal Fernandese.

100
    Fernandes se opřel do míče kousek za šestnáctkou a donutil Abakumovova k vynikajícímu zákroku, kterým vytěsnil míč mířící pod břevno jeho branky!

98
    Domácí hráči po delší době na návštěvě své útočné poloviny. Uvidíme, jak dlouho jim tento výlet k Guilhermově brance vydrží.

95
    Ze zajímavé pozice zpoza velkého vápna vystřelil Fernandes, Abakumov s obtížemi jeho ránu zkrotil.

95
    Dění na hřišti připomíná házenkářský postupný útok, akorát na větší hrací ploše. Gazovik se takřka nedostává k míči.

95
    Domácí fotbalisté ale dokázali centr mířící do jejich pokutového území s přehledem odklidit.

94
    Po ruce domácí hráče zahrávají hosté další standradku, tentokrát z pravé strany šestnáctky.

92
    Domácí hráči dokázali odvrátit rohový kop svého soupeře, na jejich branku se však již pomalu valí další útok moskevského klubu.

92
    A hosté hned v úvodu nastavení vybojovali rohový kop po zákroku Malycha.

91
    Lokomotiv pokračuje i v prodloužení v dobývání orenburgské branky.

91
    Začal první poločas prodloužení.

Skončila druhá půle a hosté se v ní nakonec přeci jen dočkali vyrovnání, když se prosadil střídající Škuletič. Domácí dělily od výhry a postupu do finále pouhé tři minuty.

90+4
    Druhý poločas skončil.

90+4
    Po faulu Pejcinoviče ještě jedna výhodná situace pro domácí.

90+4
    Žlutou kartu dostává Pejcinovič (FK Lokomotiv Moskva).

90+3
    Standardní situace pro Lokomotiv. Centr do vápna však dokázali domácí hráči odrazit.

90+1
    Domácí si své poslední střídání s inkasovanou brankou minimálně pro teď rozmysleli.

90
    Rohový kop Lokomotivu sebral ze vzduchu brankář Abakumov. Zdá se však, že ho střet s protihráčem, hodně bolel.

89
    A hosté samozřejmě chtějí rozhodnout ještě před koncem základní hrací doby. Domácí se teď musí bránit jejich tlaku.
    Petar ŠKULETIĆ - 1:1

87
    Lokomotiv právě vstřelil branku!
    Ve chvíli, kdy tlak Lokomotivu zdánlivě uvadal, se hosté dočkávají vyrovnání. PETAR ŠKULETIĆ byl důraznější v souboji s Klimovem a před brankářem Abakumovovem zaloboval míč do pravého horního rohu.

87
    Domácí, tak ti už nikam spěchat nebudou. Navíc se ještě pomalu chystá poslední střídání v jejich celku.

86
    Hostům se čas velice rychle krátí a mají již něco málo přes pět minut na to, aby alespoň zápas vyrovnali a dovedli do prodloužení.

85
    Vasijev dokázal obstřelit zeď složenou z hráčů Lokomotivu, míč však zamířil pouze doprostřed branky, kde jej nadvakrát zkrotil brankář Guilherme.

84
    Domácí hráči budou mít po faulu na hranici velkého vápna velice výhodnou pozici pro zahrání standardní situace.

83
    Fernandes a další střelecký pokus hostů, ale opět mimo.

82
    Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Mychalyk, přichází Skuletič.

82
    Střílený centr teď mířil do šestnáctky domácích, k jejich štěstí na něj nikdo z hráčů Lokomotivu nedosáhl.

80
    Appajevova cesta do kabin ale trvá dobrou minutu, uvidíme, kolik sudí za tohle extempore s časem v závěru nastaví.

79
    Appajev (ORE) si stejně jako v první půli vykoledoval žlutou kartu za simulování. A ani tentokrát mu jeho herecký výkon v šestnáctce soupeře hlavní rozhodčí nezbaštil. Pro domácí hráče s číslem třináct tak dnešní zápas skončil.

79
    Hosté rychle získali míč na vlastní polovině a vyrazili rychle vpřed, akce Lokomotivu ale končí na špatném zpracování míče Niasseho.

78
    Domácí teď šetří cenné vteřinky před brankou soupeře, nyní mají možnost autového vhazování v blízkosti rohového praporku.

77
    Abakumov si připisuje další zákrok a ani ze čtvrté střely na branku se hostům nedaří skórovat.

77
    Žlutou kartu dostává Janbajev (FK Lokomotiv Moskva).

76
    Orenburg je u míče, ale dopředu utíkají maximálně dva nebo tři jeho hráči. Taktika domácího týmu je od vedoucí branky jasná – neinkasovat.

75
    Z levé strany centroval Maicon, domácí odvrací hlavou za autovou čáru.

74
    Domácí se směrem dopředu příliš neprosazují a velice rychle odevzdávají míč svému soupeři.

73
    Nový muž na hřišti Niasse se prezentoval dobrou ranou z nějakých dvaceti metrů, míč plachtil kousek nad zemí k levé tyči, tam však byl včas domácí brankář Abakumov.

72
    Obraz hry je v posledních minutách stále stejný, domácí takřka kompletní brání svoje vápno.

71
    Další standardka od rohového praporku dopadla pro domácí dobře, tlak hostí ale neustává, spíše naopak.

71
    Doslova přesilovkový zámek, jaký známe z hokeje, teď vytvořili hosté před Abakumovovem, po dalším centru do vápna hlavičkuje Maicon, jehož ránu ještě srazili domácí na další rohový kop.

70
    A po obranném zákroku domácích přijde vzápětí i sedmý.

69
    Už se však opět hraje na druhé straně hřiště, kde hosté vybojovali již šestý rohový kop tohoto duelu.

68
    Domácí po delší době zahrozili, Guilherme musel vyrazit střelu z hranice šestnáctky v podání Parnjakova, míč však zkrotil až napodruhé, to už ho však stačil nakopnout dotírající Kobjalko.

67
    Další postupný útok z dílny hostů se nakonec přeci jen dočkal blízkosti domácí branky, Maicon si dobře naskočil na centr, jeho hlavička ale nebyla přesná.

66
    Lokomotiv je stále u míče, přes obranný blok domácích se ale v posledních minutách prochází opravdu velice těžko.

65
    Střídání v týmu FK Gazovik Orenburg: ze hřiště odchází Brejev, přichází Kobjalko.

63
    Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Mirančuk Al., přichází Fernandes.

62
    Lokomotiv to zkouší vzduchem, centry z kopaček jeho hráčů jsou ale zatím hodně nepřesné. Maicon, i kdyby měl tři metry výšky, by na ten poslední nedosáhl.

60
    Hosté opět na míči, k ohrožení branky domácích se ale zatím dostávají pouze z uctivé vzdálenosti.

59
    Lokomotiv se snaží o vyrovnání, vybojoval rohový kop. Ten ale následně odvrací domácí celek do bezpečí.

59
    Střídání v týmu FK Lokomotiv Moskva: ze hřiště odchází Kasajev, přichází Niasse.

58
    Děnisov centroval před domácí branku, k míči se dostal napravo jeden z jeho spoluhráčů, byl však takřka v nulovém úhlu a tak trefil pouze Abakumovova.

56
    Zápasu první branka ohromně pomohla a tempo zápasu je hodně vysoké. Ožili i domácí diváci v ochozech, kteří teď neúnavně podporují svůj tým.

53
    Velké okamžiky pro Orenburg, který mohl přidat druhý gól. Střelu Appajeva do pravé šibenice ale Guilherme dokázal vyrazit a poradil si s následným důrazným hlavičkovém souboji na malém vápně.

52
    Hosté ve snaze o rychlou odpověď oblehli domácí svatyni, střela Marinčuka zpoza vápna ale končí daleko vedle branky.
    Fachrod VASIJEV - 1:0

50
    Tým Orenburg právě vstřelil branku!
    A domácí se takřka z první šance v zápase ujímají překvapivého vedení, Guilherme si dokázal poradit s první ránou domácích, k odraženému míči se však dostal FACHROD VASIJEV a ten již trefil přesně!
    Samedov jen o kousek minul domácí branku.

48
    No a nechybělo mnoho a hosté mohli jít do vedení, Samedov zakroutil míč báječně a ten jen o malinký kousek minul levý horní roh domácí branky!

Po faulu na jednoho z hostujících hráčů zajímavá standardka pro Lokomotiv z nějakých 22 metrů.

47
    Domácí akce zastavena již v samém zárodku a to pár metrů za půlící čarou.

46
    Hosté se hned od rozehrávky vrhli do útoku, jejich snahu ale zastavuje dobře postavený střed domácí obrany.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:33.

První půle je minulostí a branku jsme v ní neviděli. Nutno dodat, že podstatně blíže k ní byli hráči Lokomotivu, kteří po většinu času drželi míč na svých kopačkách a diktovali tempo hry. Výrazněji se však neprosadili a tak oba týmy odchází do šaten za bezbrankového stavu.

45+2

45+2
    Rohový kop je poslední akci prvního poločasu, sudí píská konec úvodní půle.

45+2
    No a neudělali to hosté vůbec zle, z nějakých 25 metrů se míč po ráně Janbajeva objevil jen asi metr od levé tyče. Nicméně, balon tečován, následuje roh.

45+1
    Sólo Samedova přes půl hřiště zastavuje kus před šestnáctkou domácí Parnjakov, nutno dodat, že to byl od něj faul z kategorie taktických.

45
    Nastavovat se budou dvě minuty nad rámec prvního poločasu.

44
    Asi největší šance domácích v průběhu první půle, z pravé strany vápna odcentroval před branku Vasijev, na jehož centr si naskočil Appajev, míč se od jeho hlavy však odrazil notný kus vedle branky.

44
    Appajev faulován na půlce loktem v obličeji, ponechána výhoda..

42
    Domácí ale krom pár nákopů do šestnáctky soupeře v posledních minutách prakticky nic nepředvedli, míč má po většinu času v držení Lokomotiv.

41
    Domácí se nadvakrát přeci jen dostali alespoň za půlku, kolmý pas na nabíhajícího Appajeva ale dobře přečetla hostující obrana a úspěšně zpacifikovala.

40
    Hosté rychle rozehráli akci od vlastní branky po zákroku Guilhermeho, míč se poměrně rychle dostal až k Tarasovovi, jenž pálil z hranici šestnáctky pouze do náručí Abakumovova.

39
    Maicon je v posledních minutách hodně při chuti a nyní táhl další akci hostů po pravé straně, jeho pas doleva před branku už ale adresáta nenašel.

38
    Rohový kop nic převratného nepřinesl, skóre se ani na konci 38. minuty nemění.

38
    Domácí ztratili míč na útočné polovině a poměrně rychle se hosté dostali až před branku svého soupeře, následnou střelu Maicona zpoza šestnáctky zblokovala obrana Orenburgu alespoň na roh.

36
    Samedov poslal z pravé strany vápna míč před domácí svatyni, obránci Gazoviku ale dokázali odvrátit vznikající nebezpečí.

36
    Vasijevův centr z půlky sbírá ze vzduchu brankář Guilherme.

35
    Tarasov (LMO) dostává žlutou kartu za ostrý skluz na Brejeva a ještě může být hodně rád, míč byl od nohy domácího hráče pryč již poměrně dlouhou dobu.

34
    Tak nakonec to tak zlé nebude, Appajev se pomalým krokem vrací do hry.

33
    Z rohu pro hosty nic dobrého nevzešlo a naopak domácí rychle upalovali směrem k Guilhermově brance. Sprint Appajeva ale na půlce ukončil ukázkovým "tělem" jeden z hostujících fotbalistů. Appajev se hodně těžko zvedá z trávníku.

32
    Lokomotiv měl možnost přečíslení tří proti dvěma, to ale zazdil na pravé straně kličkující Kasajev. Hosté vybojovali alespoň rohový kop.

31
    Hosté dlouho kombinovali na útočné polovině, jejich snažení ale maří hodně nepřesný centr z levačky Kasajeva. Následuje výkop od domácí branky.

30
    Šogenov (ORE) je na hřišti sotva čtyři minuty a už vyfasoval od sudího žlutý kartónek za hru rukou.

30
    Další pokus o útočnou akci Orenburgu zastavuje útočný faul Malycha před vápnem Lokomotivu.

29
    Domácí měli možnost brejku, ten zastavuje dobrým skluzem Mychalyk.

28
    Hosté to zkusili dlouhým nákopem z půlící čáry nalevo, kde se rozbíhal Logašov, centr na něj byl ale hodně nepřesný hostujícího hráče vysoko přeletěl.

27
    Hosté se dostávali do slibné šance po pravé straně, vše ale zastavuje útočný faul Logašova.

26
    Pro Vorobjova dnešní zápas končí a na hřišti ho nahradí Šogenov.

24
    Centr do domácí šestnáctky se pokusil Maicon zahrát patičkou na své spoluhráče, tam ale míč sebrali domácí hráči.

23
    Vorobjov je ošetřován za domácí brankou, na hlavě má krvavé zranění.

22
    Po rohu se nejprve dostal k hlavičce jeden z hostujících hráčů, tu domácí obránci odvrátili, následný odraz balonu dal ještě jednu možnost hostům, domácího Vorobjova však v hlavičkovém souboji srazil Tarasov a hra je přerušena.

22
    Samedov unikal po pravé straně s míčem, jeho útok zastaven, ale jen za cenu rohového kopu.

21
    Další souboj ve středu hřiště a výhoda pro domácí, Brejevovi však utekl míč na pravé straně od půlící čáry.

20
    Domácí statečně bojují o míč, Marinčuka nyní na pravé straně hřiště dobrým obranným zákrokem zastavil Malych, jenž byl navíc faulován. Rozehrává brankář Abakumov.

19
    Domácí vybojovali míč na půlící čáře a pokusili se o rychlý protiútok, který zastavil až faul na unikajícího Appajeva.

17
    Centr Malycha z pravé strany odvrátili obrana Lokomotivu do zámezí. Domácí se přes obranu hostů zatím nemohou prosadit.

16
    Hosté v posledních minutách převzali otěže zápasu a nepouští domácí za polovinu hrací plochy.

15
    Parnjakov na půli skluzem sestřelil Samedova, k jeho štěstí ale nejprve trefil míč a tak sudí Jegorov zůstal pouze u slovního napomenutí.

14
    Mirančuk opět u míče, nyní pálil z hranice velkého vápna, jeho levačka ale minula levou tyč branky modrých.

13
    Mirančuk aktivní v domácí šestnáctce, jeho hlavička po centru Maicona ale neměla gólové parametry. Abakumov jen v klidu zkontroloval do zámezí letící míč.
    Střela Maicona končí na pravé tyči domácí branky!

11
    Velká šance pro hosty, kteří rychle otočili hru, k míči se na hranici vápna dostal Maicon a i když jej měl na "dlouhou" nohu, jeho střela lízla pravou tyč domácí svatyně!

11
    Domácí se pěkně prokombinovali středem až k šestnáctce Lokomotivu, na konci jejich akce byl Brejev, jeho nepříliš přesnou ránu sbírá Guilherme.

10
    Mychalyk na začátku a v důsledku i na konci útočného výpadu hostí, neboť jeho centr z pravé strany končí vysoko i daleko za brankou Gazoviku.

9
    Appajev opět na zemi, tentokrát je v tom ale nevinně, neboť ho jeden ze soupeřových hráčů nakopl do oblasti břicha. Píšťalka sudího ale zůstává němá.

8
    Appajev (ORE) dostává žlutou kartu za hodně přihraný pád na útočné polovině.

8
    Klimov na pravé straně obrany povedeným skluzem zastavil rozvíjející se akci Lokomotivu.

8
    Hosté po delší době u balonu, kombinují kolem středové čáry.

7
    Domácí na útočné polovině dobře napadali, do větší šance se ale nedostali. Opět se ale hraje ve středu hřiště.

6
    Tak zatím to rozhodně není žádná ofenzivní smršť, jde vidět, že žádný z týmů nechce udělat hned v úvodu nějakou fatální chybu.

4
    Hosté se dostávali do blízkosti domácí branky, nepřesný pas do šestnáctky ale končí na domácím brankáři.

2
    Oba celky zatím začaly opatrně a hraje se převážně v okolí středového kruhu.

1
    První nákop hostů na útočnou polovinu končí nepřesně, vykopávat bude domácí brankář Abakumov.

Rozhodčí Jegorov právě zahájil první půli dnešního duelu.

1

Rozhodčí právě přivádí oba celky na hrací plochu. Domácí nastupují v modrých dresech, hosté v zelenooranžové kombinace barev.

Ještě jednou přeji příjemné odpoledne při sledování online přenosu z utkání semifinále ruského poháru. Stadion Gazovik je víc než solidně zaplněný a tak, doufejme, i atmosféra bude na vynikající úrovni.

FK Gazovik Orenburg: Abakumov – Vasijev, Klimov, Afonin, Malych – Druzin – Vorobjov, Brejev – Parnjakov, Appajev, Koronov.
    Náhradníci: Čvanov – Achmedov, Andrejev, Barsov, Kobjalko, Šogenov, Jakovlev.

FK Lokomotiv Moskva: Guilherme – Janbajev, Pejcinovič, Logašov, Děnisov – Mychalyk, Tarasov, Kasajev, Samedov, Mirančuk Al. – Maicon.
    Náhradníci: Abajev – Šiškin, Niasse, Škuletič, Fernandes, Mirančuk An., Barinov..
    Momentka z dnešního tréninku Lokomotivu na stadionu Gazovik.

FK Gazovik Orenburg

Semifinále ruského poháru si v letošním ročníku, možná trochu překvapivě, zahraje i celek z Orenburgu, tedy aktuálně pátý tým druhé nejvyšší ruské fotbalové soutěže. Orenburg, stejně jako jeho dnešní soupeř, v posledních duelech neuspěl, aktuálně se mu nepovedly dva poslední zápasy, ve kterých svým soupeřům podlehl.

Cesta Orenburgu do semifinále poháru:

1/16 finále Orenburg – Těrek Groznyj 2:1
    1/8 finále Syzran 2003 – Orenburg 0:1
    1/4 finále Arsenal Tula – Orenburg 0:1p

Lokomotiv Moskva

Hostující celek se v aktuálním ročníku ruské nejvyšší soutěže nachází až na sedmé příčce se ziskem 38 bodů s třízápasovou sérií porážek v zádech. Spravit chuť si tak mohou hráči moskevského klubu v ruském poháru, kde si zahrají o postup do finále.

Cesta Lokomotivu do semifinále poháru:

1/16 finále Sibir – Lokomotiv 1:3
    1/8 finále Ufa – Lokomotiv 0:1
    1/4 finále Lokomotiv – Rubin Kazaň 0:0 (na penalty 4:2)

Příjemné středeční odpoledne při sledování online přenosu z utkání semifinále ruského poháru, ve kterém se střetnou celky FC Gazprom Orenburg a FK Lokomotiv Moskva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.