Kanada – Česko 2:0 (kon.) | Norsko – Japonsko 5:0 (kon.) | Česko – Německo 0:1 (kon.)
Česko
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Německo
Čtvrtek 30.04.2015, 22:30 • HarborCenter, Buffalo • MS sledge hokej

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:30.

Zdravím z Buffala! Základní skupiny MS ve sledge jsou již odehrané a je čtveřice postupujících je již známa. Do semifinále se však neprobojovali Češi ani Němci, kteří se budou muset porvat o místo v elitní skupině MS.

Sledge hokejisté sice v posledním zápase skupiny předvedli parádní výkon, na silnou Kanadu to však nestačilo. Břízovy svěřence tak čeká jen utkání o udržení v elitní skupině. „Ten zápas musíme bezpodmínečně zvládnout,“ burcuje Michal Vápenka. Tým, který v tomto duelu padne, se pro příští MS přesune do nižší divize.

Češi však do předposledního duelu na šampionátu vkročí v roli papírového favorita. Proti nim se totiž postaví Němci, poslední tým skupiny B, který dokonce v posledním zápase schytal „desítku“ od Ruska.

Rozbruslení je u konce. Do zahájení souboje o udržení zbývá jen něco málo přes dvacet minut.

Česko: Matoušek (Vápenka) – Motyčka, Berger, Kubeš, Hrbek – Novák, Šafránek, Geier, Raul, Palát, Hábl, Krupička.

Německo: Kunst (Brozska) – Jaster, Pabst, Stumpe, Pilz – Disveld, Rennhack, Wolff, Kuhli-Lauenstein, Hering, Wedde, Schrader.

Rozhodčí: Myers – Shaw, Harrington.

00:01

00:24
    Češi začínají v útoku. Berger už dokázal vpálit, horní roh branky však minul.

01:04
    Následná rozehrávka ovšem končí jen icingem. Poprvé se bude vhazovat před gólmanem Matouškem.

01:09
    Ten si záhy připisuje zákrok. Nahození do brankoviště raději přikryl rukavicí.

01:31
    Wedde se dostal do dobré pozice, ze které se nebál zakončit. Matoušek ovšem šanci zastavil pohotovým zákrokem.

02:36
    Naši reprezentanti bojují s přechodem z vlastní třetiny. Matoušek musí být na pozoru.

03:21
    Hábl to zkusil bez přípravy. Mimo, Kunst nemusel zasahovat.

04:03
    Od prvních minut je k vidění urputná bitva. Všem je jasné, že se hraje o hodně. Čeští borci jsou v útoku, Němci jim ale nedají zadarmo ani kousek ledu.

04:48
    Formace okolo Geiera se snažila probít přes německý obranný val. Bez úspěchu, puk skončil mezi obránci.

05:15
    Břízovy svěřence čeká první přesilovka. Schrader se provinil proti pravidlům a odsedí si dvě minuty.

05:24
    Berger si sjel do pozice nad kruhy. Jeho střela po zásahu Němců skončila mimo.

05:24
    To Hábl už mezi tři tyče zamířil, proti se však postavila Kunstova lapačka.

06:17
    Češi drží soupeře pod tlakem. Palát před brankou ale tečoval jen mimo tyčku.

06:47
    Novák přejel přes útočnou modrou příliš rychle. Odpískán ofsajd.

07:15
    Němci jsou v plném počtu.

08:07
    Matoušek přerušil hru. Po jeho zákroku lapačkou následuje buly v útoku Německa.

08:40
    Naši západní sousedi se pokusili rychle rozehrát. Úspěšní nebyli. Icing.

08:54
    Schrader se řítil do šance, Motyčka ho však nevybíravě poslal k zemi. Český borec může být rád, že se jeho zákrok obešel bez trestu.

09:59
    Palát sám přes trojici útočníků neprošel. Nakonec musel zvolit pas, po kterém čeští reprezentanti ztratili puk.

10:45
    Po chybě německé obrany se před gólmana Kunsta dostal Berger. Úspěšný nebyl.

12:08
    Příliš hokejové krásy zatím zápas nenabízí. Je vidět, že žádný z celků nebude chtít udělat osudovou chybu.

12:49
    Další technický prohřešek proti pravidlům. Zakázané uvolnění Česka.

12:56
    Matouškovu pozornost prověřil kotouč, jenž přiletěl z velkého úhlu. Český gólman poslal vyrážečkou puk do rohu.

13:29
    Břízovi svěřenci znovu rozehráli jen na icing.

13:39
    Šafránek dobře dobruslil vyhozený kotouč, takže z této akce nebyl icing. Kunst dokonce musel zasáhnout.

13:44
    Hábl pálil ihned po vhazování. Kunst měl dobrý výhled a střelu zastavil.

14:36
    Češi o kotouč bojují u mantinelu. Agresivní Němci jim neumožňují rozehrát.

15:00

Další třetina začne přibližně v 23:07.

Urputný boj je u konce, tedy jen v první třetině. Po té na světelné tabuli nad ledem stále svítí bezbrankové skóre. Diváci si neužili ani velké množství šancí. Dočkají se v následující patnáctiminutovce?

Statistiky první třetiny:
    Střely – 4:3
    Trestné minuty – 0:2
    Skóre po skončení 1. třetiny je 0:0. Češi byli střelecky aktivnější a to v poměru 4:3.

15:01

15:08
    Geier ihned po buly vpálil. Svižný projektil svůj cíl netrefil.

16:01
    Palát rovněž zkusil nahodit z velké vzdálenosti. Kunst musel zasáhnout, příliš náročné to však neměl.

16:49
    Hraje se dále hodně opatrně. Ani jeden z celků se nikam nežene.

17:19
    Odpískán icing Německa. Bude se vhazovat před hostujícím gólmanem.

17:51
    Matoušek musel zastavit Disveldovu střelu, který nebezpečně zakončoval.

18:11
    Kuhli-Lauenstein měl možnost ujíždět sám na českého gólmana. Motyčka ho ale perfektně zastavil, český gólman musel zastavit jen následnou méně nebezpečnou střelu.

18:35
    Němci poslali kotouč na icing.

19:19
    Hraje se v českém útočném pásmu. Naši borci se však nemohou probojovat ke kotouči.

19:58
    Kubeš výborně zavezl puk do pásma. Místo střely však zvolil ještě nahrávku, ta neprošla.

20:36
    Rennhack sice na modré nezpracoval, přesto puk u Matouška dojel. Českého gólmana následně i atakoval. Němci budou dnes hrát hodně nepříjemně.
    Rennhack nahození nedojel a to skončilo na pravé tyči a nakonec u českého brankáře Matouška.

21:21
    Odpískán ofsajd českého týmu. Následuje buly ve střední třetině.

22:04
    Další ofsajd. Češi se nemohou dostat přes střední pásmo, přes německý obranný val se jim probíjí jen hodně těžko.

22:48
    Geier hledal pasem na druhé straně kluziště Krupička. Ten ale dostal puk za sebe a bylo po šanci.

23:55
    Němcům se dlouho vůbec nedařilo probít se do útočné třetiny. Neúspěšnou třetinu ukončil Schrader, který ale nepřebrusli obránce.

24:19
    Německo právě vstřelilo branku!
    Němci jdou do vedení. FELIX SCHRADER dostal před brankovištěm dostatek prostoru. Disveld na volného spoluhráče okamžitě adresoval puk. Německý útočník vyloženou šanci proměnil. Asistence: Bas Disveld.
    Felix SCHRADER - 0:1

24:55
    Čeští hráči se bleskově natlačili do útoku. Břízovi svěřenci se zřejmě pokusí o rychlou odpověď.

25:37
    Palát však z velkého úhlu nezamířil přesně. Kunst zasahovat nemusel, kotouč skončil nad brankou.

26:17
    Obdobně to zkusil i Geier. Ten vyslal hodně prudkou střelu, taktéž mimo.

26:28
    Další českou akci zastavuje ofsajd.

27:17
    Hrbek se nechal předjet Schraderem, který zakončoval zcela osamocený. Matoušek se ale nelehkou situací nenechal zaskočit a vyrazil!
    Schrader nedokázal využít Hrbkovo zaváhání.

28:05
    V závěru periody se hraje dále před naším gólmanem. Češi už ale v rohu ukořistili kotouč.

28:58
    Další komplikace pro český tým. Břízovi svěřenci hráli v šesti. Německo tak čeká dvouminutová přesilovka.

29:43
    Naši borci se brání dobře. Kubše dokonce dokázal vypálit a donutil Kunsta k zákroku.

30:00

Další třetina začne přibližně v 23:46.

Po druhé periodě nemohou čeští sledge hokejisté odcházet do kabiny spokojení. Po Schraderově brance vedou Němci 1:0, takový výsledek by naši reprezentaci poslal do nižší divize MS. Břízovi svěřenci mají však stále jednu třetinu na vyrovnání, či dokonce otočení vývoje zápasu.

Statistiky druhé třetiny:
    Střely – 3:5
    Trestné minuty – 2:0

30:01

30:10
    Naši reprezentanti začínají v oslabení. Ihned po buly ale vyhazují a v útoku šetří cenné sekundy.

30:45
    Rennhack se společně se svým spoluhráčem dostal do přečíslení 2 proti 1. To se nakonec rozhodl zakončit střelou, která však minula branku.
    Němci přečíslení dvou proti jednomu nevyužili.

31:39
    Německý icing přesouvá hru před brankáře Kunsta.

31:58
    Kubeš se dlouho rozmýšlel, jak naloží s kotouč na své hokejce. Nakonec vypálil těsně mimo horní roh branky. K vyrovnání chyběly jen centimetry.

32:18
    Další icing Německa. Češi jdou za vyrovnáním hodně odhodlaně.

32:59
    A znovu. Naši západní sousedi nemohou projít přes střední třetinu a jsou semknutí v obranném pásmu.

33:45
    Schrader si zpoza branky dobře vybruslil. I z velkého úhlu dokázal zahrozit. Matoušek sice nezasáhl, puk však letěl mimo.

34:35
    Češi drží soupeře pod tlakem. Z něj zatím nevzešla větší šance, Němci urputně brání.

35:10
    Zdá se, že Německo se rozhodlo pouze vyhazovat na zakázané uvolnění. Následuje další buly před Kunstem.

35:35
    Kubeš dobře vypálil. Přes obránce střela prošla, přes Kunsta už ale ne. Německý gólman se štěstím vyrazil, ideální výhled ale rozhodně neměl.

36:52
    Taková hra našim soupeřům vyhovuje. Hraje se hodně ve střední třetině a Česku se čas začíná krátit.

38:03
    Puk znovu na české straně překlouzal červenou čáru. Německé icingy příliš diváka nepotěší, svůj účel ale splňují na výbornou.

38:54
    Kubeš měl před sebou spoustu prostoru, kvůli hrozícímu ofsajdu ale musel zůstat před modrou.

39:45
    Hábl pálil z dobré pozice. Mimo.

40:44
    Slibně vypadala i Palátova dorážka, kterou Kunst dokázal zalehnout.

41:11
    Češi do toho dávají všechno, chybí jen štěstí v zakončení. Přesně nezacílil ani Raul, jenž pálil z levého kruhu.

41:54
    Už se hraje jen v německém obranném pásmu. Soupeři české reprezentace dále hájí těsné vedení.

42:36
    Němci vyvezli puk a Hering dokázal Matouška ohrozit. Český gólman zasáhl. Naši reprezentanti ale nutně potřebují vsítit minimálně jednu branku, jinak je čeká pád do nižší divize MS.

42:51
    Wedde to zkusil do protipohybu českého gólmana. Kdyby se Matoušek nepřesunul, mohlo být po českých nadějích.

43:13
    Hábl v dobré pozici namísto střely zvolil pas. Palát už však byl mimo střelecký úhel a Kunst ho vychytal.

43:13
    Hábl s Pabstem inkasují trest za hrubost. Pokračuje se ve čtyřech.

43:54
    Kunst v německé brance září. Raulovu střelu neskutečně zastavil!
    Kunst neskutečným způsobem vychytal Raula!

44:26
    Hraje se za českou brankou, tohle vypadá pro náš tým moc špatně.

45:00

Je konec. Obrovská radost na německé straně, Češi ale smutní. Nepovedlo se jim udržet v elitní skupině MS. Proti Německu rozhodla jediná branka, naši borci se bohužel nedokázali prosadit.

Z duelu, jehož výsledek je pro české barvy velmi smutný, je to vše. Těším se u dalších zápasů na turnaji. Na shledanou. (00:09:29)