Japonsko – Česko 1:5 (kon.) | Itálie – Německo 4:2 (kon.) | Norsko – Rusko 1:2 (po pr.)
Kanada – USA 0:3 (kon.)
Norsko
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Rusko
Neděle 03.05.2015, 17:00 • HarborCenter, Buffalo • MS sledge hokej • O 3.–4. místo

I z bitvy Kanady s USA vám pochopitelně nabídneme online přenos. Bitva o zlato začne ve 20:30. Do té doby na shledanou. (18:53:32)

Obrovská radost na ruské straně. Rusové slaví zisk bronzových medailí, Norové předvedli dobrý výkon, ale nakonec se musí spokojit se čtvrtou pozicí. Halou už zní hymna Ruské federace, medailový ceremoniál bude následovat až po finálovém zápase.

Nejlepší hráči utkání: Hamar (NOR) a Slejukin (RUS)

Ilja VOLKOV - 1:2

51:53
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! ILJA VOLKOV vypálil z modré čáry a kotouč se zastavil až v síti. Před Hamarem ještě tečoval jeden z obránců a norský gólman nestihl zareagovat. Asistence: Vasilij Varlakov.

51:12
    Oddechový čas pro Rusko.

50:13
    Po střele Varlakova nedokázal Hamar udržet puk. Po zásahu jeho lapačky ale kotouč proletěl jen těsně vedle.

49:13
    Zajímavá situace. Po souboji v prostoru jednoho z kruhů sudí přerušil hru a oba borce (Lisov a Pedersen) poslal na trestnou. Záhy po odpískání ale Rusko stihlo ještě nastřelit tyčku!

48:23
    Seljukin se sice protáhl kolem jednoho obránce, přes druhého ale neprošel a bylo po ruské šanci.
    Ani teď Terentjev proti Hamarovi neuspěl.

47:44
    Rozhodnutí měl na holi Terentjev. Z bezprostřední blízkosti ale Hamara neprostřelil.

47:22
    Rusko dobře napadá severskou rozehru. Bojuje se ale dále spíše v rohu kluziště,

46:23
    Do útoku se vydali také Norové. Jejich rozehra skončila jen za brankou.

45:45
    Začíná se opatrně. Ani jeden z celků rozhodně nebude chtít udělat osudovou chybu.

45:01

Třetí třetina nám nenabídla jedinou branku. O vítězi bronzu tak bude muset rozhodnout prodloužení, které za pár okamžiků začne. Pokud branka v desetiminutovém nastavení nepadne, přijdou na řadu nájezdy.

45:00

44:50
    Rusové bojují o puk. Ke střele se už ale nedostanou.

44:13
    Icing Norska, následuje buly před Hamarem.

43:50
    V útočné třetině jsou Rusové, severská obrana jim ale nechce dovolit vyslat jedinou střelu.

43:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

42:44
    Do útoku se nakrátko vydali Norové i Rusové. Šance k vidění však n nebyla.

41:55
    Tempo hry se trochu uklidnilo. Nadechne se ještě jeden z týmů k rozhodujícímu náporu?

40:54
    Tečovaná střela Bakkeho sice vypadala nebezpečně, nakonec ale nezamířila mezi tři tyče.
    Solberg z bezprostřední blízkosti Plotnikova nepřekonal!

40:23
    Norsko bylo velmi blízko rozdílové brance. Solberg z bezprostřední blízkosti ruského gólmana nepřekonal, v ochozech to jen zahučelo.

40:03
    Klakegg dobře nahodil na branku. Před Plotnikovem byl připravený Solberg, který ruskému gólmanovi zákrok značně zkomplikoval.

39:16
    Hamre si sice dokázal na modré čáře obhodit ruského obránce, ale ztratil jednu z hokejek. Do šance dojet nedokázal, pouze vyslal kotouč, který Plotnikov udržel ve své výstroji.

38:28
    Norsko ale dokázalo vyhodit a alespoň na chvíli se osvobozuje.
    Terentjev nedokázal zblízka překonat Hamara!

37:58
    Obrovský závar Rusů! Ten z bezprostřední blízkosti zakončoval Terentjev a jeho pokus i následné dorážky gólman Hamar zastavil.

37:15
    Klakegg jen nahodil do rohu pásma a odjela na střídačku.

36:37
    Norové dokázali šikovně vyhodit. Icing nemohl být odpískán a severská pětka dokázala vystřídat.

35:41
    Lisov měl znovu dostatek prostoru ke střele. Branku ale těsně minul.

35:11
    V této třetině jsou opět aktivnější Rusové. Dočkají se ale branky?

34:44
    Volkov byl s kotoučem ve slibné pozici mezi kruhy, Norové k němu však rychle přistoupili a puk mu odebrali.

34:07
    Do šance se tlačil Solberg. Na modré mu ale ujel puk a v rohu ho dojeli Rusové, kteří zakládají další útok.

33:04
    Norsko hraje v plném počtu.

32:35
    Až nyní dokázali severští borci vyhodit. Před tím ale musel norský brankář zlikvidovat spoustu ruských střel.

31:45
    Varlakov dojel k brankovišti a z první vypálil. Prudký puk dokázal Hamar zastavit. Nicméně Rusové jsou dále v útoku.

31:04
    Tím ale norské komplikace nekončí. Klakegg míří na trestnou, inkasuje menší trest za nedovolené bránění.

30:48
    Volkov vyslal první střelu třetí části. Hamar byl připraven a dokázal vyrazit.

30:01

V tribun se ozývá potlesk, který do kabin doprovází hlavně norský tým. Seveřané totiž zápas po nepříliš povedené první třetině nezabalili a dokázali vyrovnat. Nezůstalo ale jen u Klakeggova gólu, borci z Norska se dál nebáli útočit. Výsledkem byla pohledná třetina, po které můžeme očekávat, že se o bronz strhne ještě pořádná bitva.

Statistiky druhé třetiny:
    Střely – 5:3
    Trestné minuty – 0:2

Další třetina začne přibližně v 18:14.

30:00

29:54
    Ještě jedno buly v této třetině. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

29:02
    Další nelehký zákrok severského gólmana. Panfilovovo nahození musel zlikvidovat, jinak by se k dorážce dostal jeden z Rusů.

28:22
    Lisov zachytil pas Norů a v útočné třetině se nebál vypálit. Hamar vyrazil.

27:56
    I ruští hokejisté si vytvořili šanci. Sledujeme vskutku parádní bitvu. Tu na malý okamžik přerušil norský icing.

27:13
    Po Jacobsenově střele to hledišti pořádně zahučelo. Svižný norský pokus byl tečován jen těsně nad branku.

25:58
    Rusové jsou lehce opaření. Už se jim nedaří držet svého soka v jeho pásmu, jako tomu bylo v první periodě.

25:21
    Norové si najednou uvědomili, že rozhodně nejsou bez šance. Výsledkem byl další tlak před ruským gólmanem. Ten ale kotouč ulovil a zákrokem přerušil hru.
    Plotnikov vychytal Solberga v samostatném úniku.

25:15
    Solberg zachytl puk a hnal se do brejku. V samostatném úniku neuspěl, Plotnikov ho vychytal.

24:49
    Euforie však netrvala příliš dlouho. Rusko už je v útoku.

23:57
    Norové najednou ožili. Branka outsidera tohoto duelu probudila i publikum, které Seveřanům rozhodně fandí.
    Jan Roger KLAKEGG - 1:1

23:08
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Obrovská radost na radost na Norské straně! Jacobsen nahazoval z modré čáry a jeho pokus dokázal tečovat JAN ROGER KLAKEGG. Tím nedal Plotnikovovi šanci zasáhnout. Asistence: Thomas Jacobsen.

22:30
    V tuto chvíli už se ale hraje před gólmanem Hamarem. Rusové z trestu ukrojili cenné sekundy.

21:42
    Až nyní dokázali jejich soupeři vyhodit kotouč ze středního pásma a odjeli vystřídat.

21:08
    Vaernes to zkusil z modré čáry. Minul, ale Norové jsou dále v útoku.

20:48
    Komplikace pro Rusko. Lisov míří na trestnou lavici a na dvě minuty oslabuje svůj tým.

20:12
    Tempo hry opět diktují ruští borci. Aktuálně rozehrávají ve vlastním pásmu.

19:24
    Panfilov s Lisovem se dostali do přečíslení. To zakončoval prudkou střelou druhý jmenovaný. Naštěstí pro Nory mimo.

19:05
    Nicméně následný pokus o rychlé založení útoku severskému týmu nevyšel. Odpískán icing.

18:29
    Zastavit nahození ze střední třetiny nedělalo norskému gólmanovi problémy, Hamar už rozehrává.

17:52
    Bogle zkusil ohrozit ruskou branku. Jeho svižná střela tři tyče minula, Plotnikov nemusel zasahovat.

17:03
    Terentjev z bezprostřední blízkosti neuspěl. Hamar byl na místě a dokázal zasáhnout, i když ho atakovalo několik Rusů.

16:49
    Bojuje se hlavně ve středním pásmu. K vidění je bitva o každý kousek ledu.

16:16
    Hamar zasahovat zatím nemusel. Severská obrana je pečlivá.

15:29
    Úvodní buly prostřední části vyhráli Rusové. Ti drží puk na svých hokejkách, ale zatím jen ve vlastním pásmu.

15:01

První perioda je za námi. Do zápasu lépe vstoupili favorizovaní Rusové. Ti byli aktivnější a dočkali se i první branky. V poslední minutě se po luxusním pasu prosadil Panfilov. Norsko tak bude muset dohánět jednobrankové manko.

14:11
    Rusko jde po perfektní kombinaci do vedení. Zpoza branky nahrával Lisov, který našel přesně SERGEJE PANFILOVA. Ten v obrovské šanci ruské příznivce nezklamal. Asistence: Dmitrij Lisov a Ilja Volkov.
    Lisov Hamara z pravého kruhu nepřekonal.

13:09
    Lisov v prostoru pravého kruhu dostal hodně prostoru. Střelu sice Hamar neudržel, alespoň ale změnil jeho dráhu.

12:27
    Panfilov tečoval před brankou. Gólman Hamar byl však připraven a dokázal zasáhnout.

11:44
    Zakázané uvolnění Norů.

11:05
    Hraje se nahoru – dolů. Pečlivé obrany obou týmů ale střelcům nedovolují zakončit.

10:20
    Po ruském tlaku se tempo hry lehce uklidnilo. Stále ale sledujeme svižný hokej.

09:35
    Norsko oslabení ustálo.

09:15
    Seveřané se dokázali osvobodit, a dokonce drží kotouč v útoku.

08:17
    Varlakov si dobrým pohybem vybruslil před branku. Hamara ale trefil jen do helmy. Norsko už se brání ve čtyřech.

07:35
    Další komplikace pro Nory. Ti hráli v pěti a budou se muset půl minuty bránit ve třech.

07:05
    Volkov našel před brankou ideálně volného Terentjeva. Ten před poloprázdnou brankou nezpracoval.

06:37
    Závar v Norském brankovišti! Nejdříve nebezpečně pálil Volkov, jehož pokus se odrazil od mantinelu přímo do brankoviště. Rozhodčí musel přerušit hru, kotouč ztratil z dohledu.

06:08
    Ruský tlak vyústil jen v faul Norů. Jacobsen si odpyká dvě minuty na trestné lavici.

05:31
    Záhy po buly zakončoval Klakegg. Plotnikov sice nedokázal udržet puk, alespoň ho ale vyrazil do rohu.

05:22
    Bakke šikovně obkroužil ruskou branku a chtěl procpat puk za gólmana. Plotnikov v nelehké situaci dokázal zasáhnout.

05:07
    Odpískán ruský icing. Následuje buly před Plotikovem.

04:41
    Seljukin vyslal svižnou střelu z levého kruhu. Norský muž s maskou musel zasáhnout, vyrazil nad.

03:47
    Rusko se tlačilo do útoku. Zakročil Vaernes, jenž však srazil puk do brankoviště, a nadělal tak Hamarovi spoustu práce.

03:26
    Další neúspěšná rozehra Norska. Odpískána přihrávka rukou.

03:09
    Po delší době se před modrou čáru dostali i Norové. Z jejich snažení ale nevzešla jediná střela.

02:03
    Rusové do zápasu vstoupili aktivněji. Svého soupeře zatím drží pod tlakem.

01:34
    Po dalším zákroku norského gólmana následuje buly v ruském útočném pásmu.

01:09
    Varlakov dostal před brankovištěm dostatek prostoru. Udělal však jednu zbytečnou kličku navíc a norští obránci mu sebrali kotouč.

00:43
    Do prvního útočného výpadu se hnal Solberg. Byl však zastaven ruským obránce. Rozhodčí navíc signalizoval, že byl Nor v ofsajdu.

00:01

Norsko: Hamar (Johansen) – Pedersen, Kirstistuen, Svee, Varnes, Rivera, Bogle, Sordheim, Nordstoga, Solberg, Hamre, Bakke, Klakegg, Avdal, Jacobsen

Rusko: Plotnikov (Kasatkin) – Lysov, Berdnik, Pulin, Varlakov, Litvienko, Panfilov, Lisov, Čekmarev, Sokolov, Amosov, Kuzminych, Seljukin, Kuznetcov, Volkov, Terentjev.

Rusko
    Ruský sledge hokej si ve světě začíná budovat hodně silné jméno, což potvrzuje i na letošním MS. Rusové nestačili jen na celky ze Severní Ameriky, Kanadě ale v semifinále byli přinejmenším rovnocenným soupeřem. Nyní se poperou o bronz. Zápas s Norskem rozhodne, zda budou Rusové turnaj hodnotit jako úspěšný.

Předchozí zápasy na MS:
    Kanada – Rusko (SF) 3:2
    Německo – Rusko 0:10
    Itálie – Rusko 3:0
    Rusko – USA 1:6

Norsko
    Norové, český soupeř ze skupiny A. Právě úspěšný zápas s naší reprezentací poslal Nory do semifinále. V něm nepřekvapili, USA nezaskočili, přesto ale mohou být spokojení. V boji o bronz rovněž nebudou favority, bez šance ale proti Rusku rozhodně nebudou.

USA – Norsko (SF) 6:0
    Norsko – Japonsko 5:0
    Kanada – Norsko 0:5
    Česká republika – Norsko 3:1

Zdravím z Buffala! MS ve sledge hokeji už nabídne jen dlouho očekávané zápasy o cenné kovy. O bronz se utkají neúspěšní semfinalisté. Norsko vyzve Rusko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

David Soumar

Branky a nahrávky: 24. Klakegg (Jacobsen) – 15. Panfilov (Lisov, Volkov), 52. Volkov (Varlakov)

Rozhodčí: Webinger – Fergenbaum, Bradshaw.