Miloslav Mečíř zabojoval a vyrovnal na zhodu.

Druhým esom v treťom sete vyrovnáva Elias Ymer.

Elias Ymer nedokázal získať ani ďalší fiftín a je tu veľmi nádejný stav pre Mečířa.

0-15
    Prvý fiftín v šiestej hre rozhodujúceho setu získava Mečíř.

4:1
    Elias Ymer berie aj druhýkrát v rade servis svojmu súperovi a myslím si, že toto náš tenista už neobráti.

40-15
    Dva brejkboly Ymera.

30-15
    Ktorý chcel napodobniť Ymera stopbalom, ake predvádzal Ymer v druhom sete, ale vôbec mu nevyšiel.

15-15
    Miloslav daroval dvojchybou fiftín Ymerovi. Vôbec prvá dvojchyba nášho tenistu.

0-15
    Veľmi pekne to zahral Miloslav Mečíř a Ymer nemal šancu.

3:1
    To sa mu bez problémov aj podarilo a Elias Ymer kráča za víťazstvom a postupom do ďalšieho kola.

40-15
    Elias Ymer má dva gemboly na potvrdenie brejku.

30-15
    Mečíř poslal return za základnu čiaru, odkiaľ sa fiftíny nezískavajú.

15-15
    Mečíř perfektným stopvolejom nedal šancu Ymerovi, ktorý sa za loptičkou ani nerozbehol.

15-0
    Elias Ymer sa po chybe Mečířa dostáva pri svojom servise do vedenia.

2:1
    Elias Ymer berie v treťom sete ako prvý servis svojmu súperovi, keď Mečíř spravil nevynútenu chybu.

40-30
    Miloslav Mečír mal možnosť zakončiť výmenu až dvakrát, ale nakoniec sa k brejkbolu dostáva Elias Ymer, ktorý vystihol smeč nášho tenistu.

30-30
    Loptu získava Mečíř.

30-15
    Miloslav to mal rozohraté celkom dobre, no spravil chybu v koncovke a Ymer je vo vedení.

15-15

15-0
    Elias Ymer si nabehol na sieť po perfektný smeč a nedal Mečířovi ani najmenšiu šancu.

1:1
    Elias Ymer svoj servis dokázal získať a vyrovnať tak stav tretieho setu.

40-30
    Esom sa dostáva Ymer ku gembolu.

30-30
    Priamym bodom zo servisu dokázal Ymer vyrovnať.

15-30
    Elias Ymer však pokračuje vo výkone z prvého setu, čo je pre nášho tenistu len a len dobre.

15-15
    Tesný aut nášho tenistu, aj keď musel to potvrdiť ešte empajrový rozhodca.

0-15
    Miloslav Mečíř je autorom prvého winneru a do tretieho setu vstúpil lepšie .

0:1
    Tak prišla aj šiesta chyba v tomto geme a v treťom sete sme zatiaľ nevideli žiadný pekný moment a ani jeden winner.

30-40
    Nič na tom nezmenila ani ďalšia výmena a náš tenista má gembol.

30-30
    No nie veľmi dlho, lebo aj on spravil chybu a tretí set zatiaľ poriadne nepresný od oboch aktérov.

15-30
    Švédsky tenista tentokrát poslal loptičku mimo kurtu a Mečíř vedie.

15-15
    Ale aj švédsky tenista dokázal spraviť chybu a neprehodil sieť.

15-0
    Tretí set nám začal po menšej prestávke a náš tenista ho začal nevynútenou chybou.

6:1
    Stopbalom ukončil druhý set Elias Ymer, ktorý v momente, keď zobral servis Mečířoví bol iným tenistom, ako v tom prvom sete.

A-40
    Po kvalitnom prvom servise má Elias Ymer už tretí setbol.

40-40
    Ale aj tento setbol totalne spackal a totálne nepresným úderom dáva šancu ešte nášmu tenistovi.

A-40
    Perfektným forhendom Elias Ymer si vybojoval druhý setbol.

40-40
    Ale Elias Ymer to totálne zbabral a je tu tak ďalšia zhoda.

A-40
    Aj tretíkrát vytiahol stopbal, ktorý mu priniesol úspech a má setbol.

40-40
    A odvracia aj ten druhý a je dve loptičky od zisku druhého setu a vynútenia si tretieho rozhodujúceho.

30-40
    Elias Ymer však druhým stopbalom v tejto hre získava fiftín a odvracia prvý brejkbol.

15-40
    Miloslav Mečíř sa ešte nevzdáva a vybojoval si po výbornom winneri dva brejkboly.

15-30
    Perfektný stopbal Eliasa Ymera.

0-30
    Ďalšia dvojchyba Ymera.

0-15
    Miloslav Mečíř sa dostáva do vedenia pri servise Ymera.

5:1
    Ale druhý brejkbol už švédsky tenista premenil a druhýkrát v rade berie servis nášmu tenistovi.

40-15
    Prvý brejkbol dokázal náš tenista odvrátiť, no Elias Ymer má ešte dve možnosti.

40-0
    Tentokrát Miloslav na sieti nepochodil a Elias Ymer má tri brejkboly.

30-0
    Elias Ymer opäť po veľmi tvrdej a útočnej hre zvyšuje svoje vedenie.

15-0
    Zdá sa, že Elias Ymer prestal robiť chybu za chybou a je v hre, dokonca je momentálne jasne lepší.

4:1
    Po nepresnom returne Elias Ymer zvyšuje svoje vedenie v druhom sete.

A-40
    Elias Ymer sa tiež poľahky dostáva ku výhode, keď náš tenista poslal loptičku nepochopiteľne mimo.

40-40
    Miloslav však prišiel na sieť a volejom výmenu bez väčších problémov ukončil.

A-40
    A opäť veľmi razantne po výbornom servise sa Elias Ymer dostáva k výhode.

40-40
    Ymer však razantne aj druhý brejkbol odvrátil.

40-A
    Ale Ymer prvou dvojchybou ponúkol Mečířoví ďalší brejkbol.

40-40
    Náš tenista však brejkbol nepremenil, aj keď zopár šancí na ukončenie výmeny mal, no nakoniec spravil chybu.

30-40
    Mečíř sa predsa len dostáva k brejkbolu, keď na sieti neukončil smečom, ale až následnym volejom.

30-30
    To sa mi ale nedarí, pretože loptička od Ymera skončila presne na čiare.

15-30
    Chyba Ymera znamená, že Miloslav má veľmi výhodnu pozíciu aby sa dostal k brejkbolu.

15-15
    Mečíř však výbornym stopbalom dokázal vyrovnať stav piatej hry druhého setu.

15-0
    Žeby sa situácia zmenila a začal kaziť náš tenista? No, uvidíme.

3:1
    Miloslav mal jasnú pozíciu aby výmenu ukončil a odvrátil aj druhý brejkbol, ale loptičku napálil do siete a Ymer tak berie servis Mečířovi prvýkrát v zápase.

40-30
    Elias Ymer si obehol loptičku aby mohol zakončiť s forhendom, no jeho úder sa zastavil len v sieti.

40-15
    Mečíř posiela loptičku do autu aj tentokrát a Ymer má dva brejkboly.

30-15
    Loptička z Ymerovej rakety spadla presne na čiaru a to narobilo problémy nášmu tenistovi, ktorý neprehodil sieť.

15-15
    Teraz mu padol a fiftín nakoniec nezískal.

0-15
    Mečířoví nepadá v druhom sete prvý servis, ale to vôbec nevadí.

2:1
    Ymer sa stopbalom dostal do výhodnej pozície a dokázal premeniť svoj gembol a zatiaľ si drží servis.

40-30
    Ale Ymer nakoniec sa predsa len dostáva ku gembolu, keď Miloslav v snahe ukončiť výmenu spravil chybu.

30-30
    Po opatrnej výmene od základných čiar prišla chyba Ymera, ako aj po celý zápas.

30-15
    Miloslav získava fiftín ani sám nevie ako, return sa mu nepodaril, ale Ymer prišiel a loptičku poslal úplne mimo.

30-0
    Miloslav Mečíř nedokázal vrátiť druhý servis, lebo ho prekvapil a vyskočil príliš vysoko.

15-0
    Priamy bod zo servise pre Eliasa Ymera.

1:1
    Mečířovi sa bez problémov podarilo vyrovnať. Po jednom ese a troch nevynútených chybách je vyrovnané.

15-40
    Miloslav to má uľahčené, lebo Ymer pri servise Mečířa len kazí.

15-30
    Ale Ymer nie je dnes v pohode, lebo loptičku len tak z ničoho posiela do autu. Naozaj sa čudujem jeho hre.

15-15
    Esom však náš tenista bez problémov vyrovnáva.

15-0
    Miloslav to skúšal veľmi dobre, no jeho úder predsa len skončil tesne v aute.

1:0
    Štvrtým fiftínom v rade si Elias Ymer svoj servis nakoniec predsa len udržal a ujal sa vedenia v druhom sete.

40-30
    Prvým esom sa Ymer dostáva do vedenia a má jeden gembol.

30-30
    Mečíř posiela aj return do autu a je tak zrazu vyrovnané.

15-30
    Škoda tejto chyby, lebo by mohol mať tri brejkboly.

0-30
    A svoje vedenie zvyšuje.

0-15
    Miloslav sa ujíma vedenia aj v tomto sete.

3:6
    A opäť veľmi ľahučko ju Ymer na returne posiela do autu a prehráva tak prvý set. Naopak, Miloslav sa prekvapujúco uhíma vedenia v zápase.

15-40
    A Ymer rezignoval a poslal loptičku do autu.

15-30
    Miloslav tretím esom ide do vedenia.

15-15
    Elias Ymer predviedol veľmi kvalitný return a Miloslav ho nevrátil na druhú stranu.

0-15
    Elias Ymer vybehal dosť veľa v tejto výmene, ale nebolo mu to nič platné.

3:5
    Po kvalitnom prvom servise premieňa hneď prvý a udržal sa v hre o prvý set, ale musí teraz vziať servis súperovi.

40-15
    Ktorý svojím tretím esom v zápase si vybojoval dva gemboly.

30-15
    Po nepresnom returne Mečířa už vedie Ymer.

15-15
    Miloslav Mečíř ho napodobnil a tak je skóre v ôsmej hre vyrovnané.

0-15
    Ymer už ani sám nevie, čo sa deje, ale aj tentokrát loptička po jeho úder skončila ďaleko v aute.

2:5
    Po ďalšom aute, ktorý trafil Elias Ymer sa Miloslav Mečíř dostáva do vedenia 5:2 a aj štvrtýkrát si podržal servis.

40-A
    Švédskemu tenistovi sa vôbec nedarí a podáva veľmi nevyrovnané výkony aj v tomto zápase.

40-40
    Ymer si nabehol na sieť, ale robiť to nemal. Miloslav Mečíř po ľahky odvrátil ďalší brejkbol súpera.

A-40
    Eliasovi Ymerovi tentokrát lob vyšiel a Mečíř ho síce dobehol, ale umiestniť do kurtu sa mu ho už nepodarilo.

40-40
    Mečíř ako keby len nadhadzoval loptičku na druhú stranu a skončila v aute.

30-40
    Teraz sa však Ymer nemohol mýliť, nakoľko mu loptička vyskočila od čiary vysoko a on ju zakončil presne.

15-40
    Ymer zmenil rytmus nudnej výmeny, ale neprinieslo mu to úspech, lebo po čase loptičku odpálil do autu.

15-30
    Elias Ymer triafa pri servise nášho tenistu loptičky len do autu, čo Mečířovi vyhovuje.

15-15
    Ymer sa snažil prelobovať súpera, ktorý si už nabiehal na sieť, ale nepodarilo sa mu to.

15-0

2:4
    Druhým esom v tomto geme Elias Ymer ukončil túto hru.

40-0
    Elias Ymer má k dispozícii po kvalitnom servise dva gemboly.

30-15
    Sme svedkami tenisu, v ktorom sa robí viac chýb ako winnerov.

30-0
    Aktívna hra Ymera slávila úspech a donútil Mečířa k chybe.

15-0
    Prvé eso v zápase pridíva aj Elias Ymer, ale oveľa neskôr ako náš tenista.

1:4
    Po perfektnom prvom servise Miloslav Mečíř potvrdzuje brejk z predošlej hry a zvyšuje svoje vedenie.

40-A
    Mečířov úder skončil presne na čiare a má tak ďalšiu výhodu.

40-40
    Nie v ťažkej pozícii sa ocitol Mečíř, ale ako keby nebol sústredený a loptička skončila po jeho údere v aute.

40-A
    Veľmi vyrovnaná výmena, no potom Mečíř poslal skvelý úder a Ymer nemal šancu.

40-40
    Následne však nedokázal loptičku umiestniť do kurtu. Zhoda.

30-40
    Druhým esom v zápase sa Mečíř dostáva ku gembolu.

30-30
    Elias Ymer vyrovnáva stav piatej hry po chybe nášho tenistu, ktorý poslal loptičku do siete.

15-30
    Ale Elias ukázal, že tenis vie hrať a poslal skvelý bekhendový úder po čiare, za ktorým sa náš tenista len obzrel.

0-30
    Miloslav Mečíř hraje s veľkou ľahkosťou a nedáva Ymerovi žiadnu šancu.

0-15

1:3
    Ymer poslal loptičku len do autu, a tak Miloslav je prvým tenistom, ktorý zobral servis súperovi.

15-40
    Po výbornej aktívnej hre Miloslav si vypracoval výbornu pozíciu aby mohol výmenu ukončiť, čo sa mu aj podarilo a má dva brejkboly.

15-30
    Ymer však zahral loptičku opäť len do autu.

15-15
    Aj tentokrát v čistej pozícii poslal loptičku veľmi tesne k základnej čiare, ale nakoniec je to fiftín pre neho.

0-15
    Elias Ymer nepredvádza svoj najleší tenis a zatiaľ ako keby sa iba hľadal na kurte.

1:2
    Prvým esom v zápase sa Miloslav Mečíř dostáva do vedenia a aj v druhom prípade si svoj servis udržal, ale teraz bez najmenších problémov.

0-40
    Tentokrát netrafil return ani po druhom servise a Miloslav má šancu na čistú hru.

0-30
    Ymer má problémy na returne a nedarí sa mu veľmi odvraciať prvý servis, ako aj teraz.

0-15
    Zatiaľ sa hraje na centrálnom kurte v Rímer veľmi opatrný tenis od základných čiar.

1:1
    Aj Elias Ymer si podržal servis, aj napriek tomu, že musel čeliť brejkbolu. Náš tenista ho však nevyužil a tak je v prvom sete vyrovnané skóre.

A-40
    Elias Ymer víťazným úderom z forhendu má výhodu a môže vyrovnať na 1:1.

40-40
    Ani náš tenista svoju šancu pri súperovom servise nevyužil.

30-40
    Perfektná hra nášho tenista, ktorý na sieti poslal výbornu loptičku za sieť a Ymer ju už nedobehol. Brejkbol pre nášho tenistu.

30-30
    Elias Ymer rozumnou hrou vyrovnal stav druhej hry.

15-30
    Úder Ymera končí opäť len v aute, ale tesnom. Musel to ísť ešte potvrdiť empajrový rozhodca, ktorý potvrdil výrok čiarového.

15-15
    V ďalšej výmene sa Ymer dopustil nevynútenej chyby. Po 15.

15-0
    Elias Ymer začína na svojom servise výborne, keď si pripravil finálny úder, ktorý smeroval do protipohybu nášho tenistu.

0:1
    Prvá hra sa nám napokon predsa len skončila. Miloslav Mečíř kvalitným servisom nedal Ymerovi šancu na presný return. Prvá hra trvala až 10 minút.

40-A
    Mečíř dobrým bekhendovým úderom vyhnal Ymera z kurtu, ktorý už nemal ako loptičku cez sieť prehodiť.

40-40
    Prvý gem pokračuje aj ďalej, keď svoju ďalšiu výhodu nedokázal Mečíř premeniť.

40-A

40-40
    Mečířov úder skončil opäť len v aute a tak je tu ďalšia zhoda. veľmi dlhý gem pokračuje.

40-A
    Miloslav Mečíř donútil súpera k chybe veľmi dobrou hrou.

40-40
    Ymer svoj brejkbol nepremieňa, return skončil v sieti.

A-40
    Elias Ymer skúsil stopbal, ktorý mu aj vyšiel, ale Miloslav ešte loptičku prehodil cez sieť, no na následný úder Ymera bol prikrátky.

40-40
    Výbornou aktívnou a hlavne útočnou hrou náš tenista brejkbol odvrátil.

A-40
    Aktívna hra nášho tenistu priniesla úspech Ymerovi, pretože náš tenista v dobrej pozícii spravil veľmi ľahkú chybu. Brejkbol.

40-40
    Ymer však bojuje a veľmi rád by zobral hneď v úvode servis.

30-40
    Return Ymera však skončil tesne v aute a Mečíř má jeden gembol.

30-30
    Miloslav sa po ďalšej nevynútenej chybe neprepracoval k dvom gembolom.

15-30
    Miloslav posiela loptičku za základnu čiaru.

0-30
    Nevynútenou chybou daroval Ymer fiftín svojmu súperovi.

0-15
    Po druhom servise sa dostáva Miloslav Mečíř po veľmi dobrej hre do vedenia.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Na servise začne slovenský tenista Miloslav Mečíř.

Prajem vám príjemný začiatok týždňa a vítam vás pri sledovaní tenisového online prenosu.

V talianskom hlavnom meste Ríme začína challengerovi turnaj a v prvom kole na seba narazia Elias Ymer a slovenský tenista Miloslav Mečíř.

Švédsky tenista je v rebríčku ATP na 17. priečke. Je to mladý švédsky tenisa, ktorý ma celú kariéru ešte pred sebou.
    Slovenský tenista Miloslav Mečíř je v rebríčku nižšie. Patrí mu 217. miesto.

Na okruhu sa ešte títo dvaja tenisti nestretli a tak dnes pôjde o ich prvý vzájomný zápas, kde miernym favoritom je Elias Ymer.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.