Poruba – Slavia 27:24 (kon.)
DHC Sokol Poruba
27:24 (15:14) Stav série: 1:1
DHC Slavia Praha
Čtvrtek 07.05.2015, 18:00 • Víceúčelová sportovní hala SAREZA, Ostrava-Přívoz • Interliga ženy • Semifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

V první utkání play off porazila Slavia Praha Porubu na domácí palubovce 30:22 a Sokol má tak nůž na krku. Nyní bude mít k dispozici domácí utkání, kde je Sokol Poruba v této sezoně neporazitelná. Pokud Slavii porazí, hned v pátek je na programu rozhodující třetí duel.

Za Slavii se v prvním zápase prosadila nejvíce čtveřice hráček Kateřina Keclíková, Kamila Kordovská, Monika Rajnohová a Alena Stellnerová. Výkon Poruby nebyl ideální a po utkání nebyl spokojen s výkonem svých svěřenkyň ani trenér Ján Beňadík. Uvidíme, zda ve druhém utkání Poruba zabere a srovná stav vítězných utkání v sérii semifinále play off.

Hala v Ostravě-Přívoze se pomalu plní a my se můžeme podívat na soupisky obou týmů. Ty byly dodány až těsně před utkáním, ale již jsou zde.

DHC Sokol Poruba: Roháčková, Doláková – Varmužová, Mýlková, Lešková, Šviráková, Tomašechová, Maiwaelderová, Adámková, Rechtorisová, Chovancová, Minarčíková, Marčíková, Poláchová, Revajová, Kostelná. Trenér: Ján Beňadík.

DHC Slavia Praha: Kudláčková, Satrapová – Chmelařová, Motejlová, Rezlerová, Franková, Pešková, Rajnohová, Jonášová, Kordovská, Pokorná, Jedličková, Keclíková, Stellnerová, Chlupová. Trenér: Kateřina Keclíková.

Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný.

Domácí Poruba se představí ve žlutých dresech s černými trenýrkami, Slavia má připraveny černo-červené dresy.

U míče je jako první tým Slavie Praha.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Slavia jde do vedení díky branky Aleny Stellnerové. Na druhé straně pálila míč do tyče Šviráková. (0:1)

2
    Po 68 sekundách vede Slavia již o dvě branky. Gól vstřelila Dolákové opět Alena Stellnerová. (0:2)

2
    Branku Slavie hájí Lucie Satrapová a nyní nemusela zasahovat. Technická chyba Poruby daruje míč "sešívaným" děvčatům. (0:2)

3
    Rajnohová se neprosadila a na druhé straně byla v útočení vyrušena faulem Šviráková. (0:2)

4
    Trochu nepřehledná střela Šárky Marčíkové, která se zdála že se odrazila od tyče, ale byl to gól. (1:2)

5
    Nyní se ujala rána Kamily Kordovské z dálky. Blodýnka ze Slavie má z gólu velkou radost. (1:3)

6
    Delší rozehru Poruby nakonec dovádí ke gólovému konci Alica Kostelná. Poslala Statrapovou na druhou stranu branky. (2:3)

6
    V zápětí má přesnou mušku Kamila Kordovská a Slavia vede opět o dva góly. (2:4)

7
    Petra Adámková měla místo na brankovišti a Satrapová je překonána. (3:4)

7
    Kordovské to opravdu střílí, přidává pátou branku Slavie. (3:5)

8
    Chyba Poruby v útoku a ztrháku přidává další gól Pražanek Alena Stellnerová. (3:6)

9
    Šviráková špatně přihrála a po dlouhé přihrávce uklízí míč do branky Martina Jonášová. To začíná být pro Porubu kritické... (3:7)

9
    Trenér Poruby Ján Beňadík si bere oddechový čas a pokusí se svým svěřenkyním naordinovat pokyny ke snížení skóre. (3:7)

10
    Poruba si s obranou Slavie neví rady, nyní skončil míč v náručí Satrapové. (3:7)

11
    Hostující Chmelařová poslala míč přímo do rukou Mýlkové a ta vyzvala Terezu Chovancovou ke skórování. (4:7)

11
    Ránu Keclíkové vyrazila Doláková nad. Na druhé straně se prosadila z levého křídla Alžběta Rechtorisová. (5:7)

12
    Kamila Kordovská umístila míč přesně k tyči, takže Slavia opět vede o tři branky. (5:8)

13
    Na obou stranách se útoky neprosadily, do ofenzivy se nyní žene Poruba. (5:8)

14
    Minarčíková sice skórovala, ale bude se házet sedmička. K ní se staví Marčíková a je přesná. (6:8)

15
    Hostující Rajnohová byla faulována při střelbě a bude tady další sedmička. (6:8)

16
    Markéta Doláková však střelu Kateřiny Keclíkové chytila a míč ji zůstal v náručí. (6:8)

17
    Hraje nyní neurovnaná, na obou stranách je spousta nepřesností. Zřejmě proto si bere asistent trenéra hostí Richard Řežáč oddechový čas. (6:8)

17
    Žlutá karta pro Petru Adámkovou za faul u brankoviště. (6:8)

17
    Přichází rychlý kontr Poruby a Petra Adámková se nemýlí ranou k tyči. (7:8)

18
    Po výborném zákroku Dolákové vidíme zajímavý souboje i na druhé straně. A Barbora Mýlková se ze středu brankoviště probojovala k vyrovnání. (8:8)

19
    Po střele Rajnohové se dostala k dorážce Martina Jonášová a Dolákovou tentokrát už překonala. (8:9)

20
    Tereza Pokorná to zkusila z dálky a bez přípravy, míč zaplul za záda Markéty Dolákové. (8:10)

20
    A na druhé straně v poměrně krátké době se vyznamenává Satrapová. (8:10)

21
    Šviráková našla chytrou přihrávkou na brankovišti Alžbětu Rechtorisovou a ta neměla problém poslat míč do slávistické branky. (9:10)

22
    Poruba opět vyrovnává. Z trháku poslala Minarčíková míč do rukou Rechtorisové a ta mezi nohami Satrapové uklízí míč do branky. (10:10)

23
    Rechtorisová už mohla střílet, ale našla ještě lépe postavenou Dianu Tomašechovou. Poruba jde poprvé v ukání do vedení, když zlikvidovala čtyřbrankový náskok Slavie. (11:10)

23
    Poruba se z vedení dlouho neradovala, vyrovnání zařídila Martina Jonášová. (11:11)

25
    Pešková ztratila v útoku míč a z protiútoku se prosazuje důrazná Minarčíková. (12:11)

26
    Vedle namířila svou střelu Tereza Pokorná a Šárka Marčíková na drué straně dává gól. (13:11)

26
    Dvě minuty za faul pro Barboru Mýlkovou z týmu Poruby. (13:11)

27
    Frankovou z pravého křídla vychytala Doláková. Poruba tak nyní bude sbírat cenné vteřiny v oslabení. (13:11)

27
    Sokol zkusil power play a po sehrané akci se proadila Tomašechová. Poruba vede o tři góly! (14:11)

28
    Opět svěřenkyně trenéra Beňadíka tlačí v power play, ovšem po ztrátě míče skóruje do prázdné klece Anna Franková. Poruba je v plném počtu. (14:12)

29
    Jonášová faulovala v útoku a míč si opět bere domácí DHC. Do konce je minuta a půl. (14:12)

29
    Před brankářkou Slavie se objevila osamocená Tomašechová a dokázala skórovat. (15:12)

30
    Rychlá rozehrávka Slavie ale přinesla gól Kamily Kordovské. Pro ni to je již pátý gól v zápase. (15:13)

30
    Žlutou kartu viděla slávistická hráčka Monika Rajnohová. (15:13)

30
    V posledních sekundách poločasu dokázala Slavia snížit a tak se do kabin půjde za hubeného jednobrankového vedení Poruby. (15:14)

30
    První poločas skončil. (15:14)

Slavia vstoupila do zápasu lépe a vybudovala si čtyřbrankový náskok. Domácí tým pak zlepšil obranku a prosadil se v útoku. Nakonec je z toho těsné jednobrankové vedení Sokola v poločase. Druhá půle začně zhruba v 18:45.

31
    Začal druhý poločas. (15:14)

31
    Mýlková byla faulována a uvidíme hned po 42 sekundách sedmimetrový hod. (15:14)

32
    Šárka Marčíková jej proměňuje a domácí zvyšují náskok. (16:14)

33
    Střela Kordovské byla zblokována, přesto Slavia pokračuje v útoku. (16:14)

33
    Z levého křídla propálila Dolákovou Kamila Kordovská a Slavia je opět na dostřel. (16:15)

34
    Druhým gólem v zápase opět navyšuje skóre Alica Kostelná. (17:15)

34
    Z bleskové akce se prosazuje opět Poruby a to díky Dianě Tomašechové. (18:15)

35
    Slavia již musela střílet a nelehkou situaci zvládla Alena Stellnerová. Gól Slavie a snížení na rozdíl dvou zásahů. (18:16)

36
    Rána Kostelné byla sice sražena, ale z dorážky dává branku Adámková. Do branky Slavie se dostává Petra Kudláčková. (19:16)

37
    Bojovnost prokázala Eva Minarčíková a i když v pádu, přeci jen překonala Kudláčkovou. Na druhé straně opět Slavia nedává gól. (20:16)

38
    Slavia po hezké kombinaci skóruje díky volné Stellerové na hranici brankoviště. (20:17)

38
    Kamila Kordovské v samostatném úniku trefuje nohu Markéty Dolákové. Skóre se nemění. (20:17)

40
    Slavia byla dlouho v útoku a vytěžila z toho dvě minuty pro Alici Kostelnou. (20:17)

40
    Dobrou pozici pro střelu si připravila Kamila Kordovská a dělovkou umístila míč k levé tyči. Poruba nyní opět zkouší power play bez brankářky. (20:18)

41
    Prvním gólem v zápase snižuje skóre Kateřina Keclíková. Navíc je ještě půl minuty do konce vyloučení Kostelné. (20:19)

41
    Trenér Beňadík si bere druhý oddechový čas a dá odpočinout svým svěřnkyním. Ty nyní budou v útoku a nejspíše opět o jednu hráčku v poli navíc. (20:19)

42
    Kudláčková chytila střelu Marčíkové a tak půjde Slavia za vyrovnáním. (20:19)

43
    Je to hodně bojovná házená. Poruba je nyní v útoku. (20:19)

44
    Kostelná dělá technickou chybu a na druhé straně bude tvořit postupný útok Slavia. (20:19)

45
    Ztráta i na druhé straně. Již skoro pět minut jsme neviděli branku, uvidíme co nyní předvede ve žlutém hrající Poruba. (20:19)

46
    Nepředvedla nic, ale také na druhé straně měla na křídle přešlap Jana Chlupová. (20:19)

46
    Po dlouhé době zde máme branku a postarala se o ni porubská Alica Kostelná. (21:19)

47
    Navíc po výborném zákroku Dolákové dává z brejku snadnou branku Alžběta Rechtorisová. (22:19)

47
    Oddechový čas si bere trenér Richard Řezáč. (22:19)

48
    Slávistky si opět vylámaly zuby na Dolákové, tentokrát se neprosadila z bezprostřední blízkosti Keclíková. (22:19)

48
    Faul domácí Kostelné na Stellnerovou a Slavia má výhodu sedmičky. (22:19)

49
    Tereza Pokorná napálila míč jen do břevna a skóre se nemění. Sešívané jsou sice u míče, ale opět zasahuje jistá Doláková. (22:19)

49
    Faul na Marčíkovou, k sedmičce se staví Petra Adámková. (22:19)

49
    Zachovala chladnou hlavu a poslala míč do pravé šibenice. (23:19)

50
    Na druhé straně mířila přesně Tereza Pokorná, jenž se uvolnila na levém křídle. (23:20)

51
    Je přesně deset minut do konce a Anna Franková snižuje na rozdíl dvou branek. Uvidíme tady asi ještě pořádné drama. (23:21)

51
    Navíc Poruba dává střelu vedle a Slavia jde do útoku. (23:21)

52
    Dvě minuty pro Tomašechovou, i když Slavia byla až příliš dlouho u míče ... přesilovka Slavie. (23:21)

52
    Ihned faul trestá Kateřina Keclíková. (23:22)

53
    V pravý čas se poprvé v utkání prosazuje Leona Šviráková a v oslabení zvyšuje na rozdíl dvou branek. (24:22)

54
    Pokorná ze standardky pálí vedle. Poruba za bouřlivé atmosféře v hale půjde do útoku. (24:22)

55
    Zcela volná Tomašechová už dostávala míč na křídlo, ale ten jíí vypadl. Na druhé straně se prosazuje Slavia a to to větší nervák to nyní bude. (24:23)

56
    Atakovaná Šviráková se netrefila mezi tři tyče a Slavia jde do útoku. (24:23)

56
    Opět dlouhý míč Marčíkové vypadává Tomašechové z rukou. Ta by byla na křídle úplně volná. (24:23)

57
    Technická chyba Slavie darovala rychlou rozehrávku Porubě a Rechtorisová z brejku dává gól. (25:23)

57
    Poslední oddechový čas pro Slavii Praha. Děvčata v černých dresech musejí nyní dotáhnout dvoubrankovou ztrátu. Budou mít možnost dát gól hned po timeoutu, kdy budou u míče. (25:23)

57
    Slavia to zkouší také bez brankářky, do růžového dresu se převlékla Pešková. (25:23)

58
    Do konce je dvě a půl minuty ... Adámková byla faulována při střelbě. Je nařízena sedmička pro Porubu. (25:23)

59
    Do branky přichází Lucie Satrapová a byl to dobrý tah. Marčíková ji neprostřeluje. (25:23)

59
    Slavia ztrácí míč a Poruba jde pomalu do útoku. Do konce je aktuálně 80 vteřin. (25:23)

59
    Adámková si našla místo na pivotu a prostřeluje Kudláčkovou. (26:23)

60
    Keclíková ještě dává branku naděje. (26:24)

60
    Ovšem Adámková opět mířila přesně a navíc slávistka Tereza Pokorná jde vyloučena. (27:24)

60
    Dělovka Kamily Kordovské míří mimo branku a do konce zbývají poslední vteřiny. (27:24)

60
    Konec zápasu. (27:24)

Poruba srovnává stav série, takže se o postupujícím týmu do finále rozhodne zítra. Slavia sice v úvodu vedla, nakonec se ovšem Poruba vzchopila a dokázala vyhrát bojovností a zlepšenou obranou. Za chvíli vám přineseme ohlasy trenérů.

Richard Řezáč (Slavia Praha) „V tomto zápase byl soupeř lepší, to musím sportovně uznat. První poločas byl z naší strany dobrý, tam jsme chtěli zápas získat na svou stranu. Nedokázali jsme ae nadále proměňovat šance a dostávali jsme pak laciné branky z rychlých protiútoků nebo ze druhé vlny. V obranné části se nám nepovedlo eliminovat jejich střelkyně ze střední vzdálenosti. V obranné fázi nevím co holkám poradit, to se musí ony samy rozhodnout, zda chtějí hrát o první nebo o třetí příčku.“

Ján Beňadík (Poruba): „Po minulém zápase jsme se bavili na téma koncentrace na zápas. Do desáté minuty to bylo docela rozhárané, ale pak už to byla naše hra a pomalu jsme se zvedali. Druhý poločas byl v obranné fázi tam, kde si jej představujeme mít. To dnes udělalo výsledek, protože na Slavii jsme nezvládli několik trháků. Tím jsme si pomohli, je to 1:1, dobře se vyspat a udělat důležitý krok k postupu.“

V pátek se rozhodne o postupujícím do finále, prozatím vám přeji hezký zbytek večera. (19:48:18)

Tomáš Martínek

DHC Slavia Praha: Kudláčková, Satrapová – Chmelařová, Motejlová, Rezlerová, Franková, Pešková, Rajnohová, Jonášová, Kordovská, Pokorná, Jedličková, Keclíková, Stellnerová, Chlupová. Trenér: Richard Rezáč.

Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný