Bělorusko – Rusko 0:7 (kon.) | Francie – Kanada 3:4 (kon.) | Finsko – Slovensko 3:0 (kon.)
Rakousko – Lotyšsko 1:2 (po pr.) | Dánsko – Norsko 4:1 (kon.) | Švédsko – Švýcarsko 2:1 (po pr.)
Rakousko
1:2 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Lotyšsko
Sobota 09.05.2015, 16:15 • O2 Aréna, Praha • Mistrovství světa • Skupina A

Je za námi vyrovnaný zápas, který končí poněkud nešťastně pro Rakousko. Svěřenci kouče Daniela Ratushnyho hýřili po většinu duelu aktivitou, ale o vítězství se připravili sami nepřesnou koncovkou. Klání tak nakonec dospělo až do prodloužení, v němž o bonusovém bodu pro Lotyšsko rozhodl Kaspars Daugavinš. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek soboty. (18:38:25)

V utkání, v němž měli většinou převahu Rakušané, nakonec vítězí Lotyšsko 2:1 v prodloužení. Nejlepším hráčem ze strany Rakouska byl vyhlášen Michael Raffl, stejné ocenění si z lotyšského týmu odnesl Lauris Darzinš. Teď si polechneme hymnu Lotyšska.

Kaspars DAUGAVINŠ - 1:2

60:33
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    Lotyši rozhodují o svém vítězství v nastaveném čase. Darzinš přihrál z pravého křídla najetému KASPARSU DAUGAVINŠOVI, který střelou na bližší tyč překonal Starkbauma. Asistence: Lauris Darzinš, Guntis Galvinš

60:09
    První střelu v prodloužení si na svá bedra připsal Daugavinš, jeho pozdrav ale Starkbaum vyrazil ramenem.

60:01

Vzhledem k tomu, že základní hrací doba o vítězi nerozhodla, bude po krátké přestávce následovat pětiminutové prodloužení. Pokud ani v nastaveném čase gól nepadne, pojedou se samostatné nájezdy.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:01
    Michael Raffl měl rozhodující gól na hokejce! Rakouský útočník jako pravý letec z Philadelphie se natlačil před Sotniekse a jeho megašanci zhatil až výborným zákrokem Masalskis!

58:33
    Darzinš se chopil puku, který posunul na Jerofejevse, jemuž chvíli trvalo, než si neposedný touš zpracoval a následně zakončil.

57:37
    Při hře pět na pět vyrazil do útočného pásma Thomas Raffl, jehož střelu Masalskis zneškodnil. Raffl pak přihrál Hundertpfundovi, jenž se ale do zakončení nedostal.

57:08
    Rakušané přestáli oslabení bez gólové újmy, potrestaný Hundertpfund je zpět na ledě.

56:24
    Kotouč se ocitl mimo hrací plochu, vhazovat se bude před Starkbaumem.

55:44
    Rakousko se zatím úspěšně brání a vyhazuje černou pryž přes všechny čáry.

55:07
    Lotyšsko bude mít dobrou možnost, kterak rozhodnout tento zápas. Na lavici hanby odchází Hundertpfund za hákování.

54:43
    Lebler s Michaelem Rafflem zaměstnali lotyšskou obranu, která si s oběma Rakušany nakonec poradila. Michael Raffl se následně ale přeci jen dostal ke střele, leč Masalskis si vylepšil své brankářské statistiky.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Michal Šandor

Branky a nahrávky: 17. Lebler (M. Raffl) – 33. Darzinš (Daugavinš), 61. Daugavinš (Darzinš, Galvinš)

Rakousko: Starkbaum (Swette) – Pallestrang, Heinrich, Altmann, Mühlstein, Schumnig, Iberer, Peter – Lebler, M. Raffl, Herburger – T. Raffl, Latusa, Komarek – Rotter, Geier, Hundertpfund – Ganahl, Petrik, Fischer – Cijan.
    Lotyšsko: Masalskis (Mustukovs) – K. Redlihs, Jerofejevs, Sotnieks, Galvinš, Širokovs, Cibulskis, Jass – Darzinš, Daugavinš, Džerinš – Sprukts, M. Redlihs, Bukarts – Abols, Cipulis, Indrašis – Saulietis, Berzinš, Bajaruns – Skvorcovs.

Rozhodčí: Mayer (USA), Björk (SWE) – Lazarev (RUS), Lhotský (CZE).