Norbert Gombos (7)
2
6 4 6
sk Pondělí 11.05.2015, 14:50Challenger Bordeaux (antuka) • 1. kolo

Norbert Gombos dokázal po zdĺhavej bitke triumfovať v 1. kole Challengera Bordeaux a postupuje ďalej! Gratulujeme!

S týmto konštatovaním sa už s vami pre dnešok lúčime a želáme vám krásny zvyšok dňa. (16:58:12)

Koniec zápasu

4:6
    Devvarman zahral po ťažkej výmene loptu iba za základnú čiaru a nasledujú nadšené výkriky Nroberta Gombosa, ktorý víťazí v tomto zápase!

40-A
    Neuveriteľné eso z podania od Gombosa znamená zisk mečbolu pre nášho reprezentanta!

40-40
    Veľmi tesne teraz zahral Gombos po čiare a dokázal vyrovnať! Máme tu zhodu!

40-30
    Devvarman získava ďalší bodík a zároveň aj brejkbol.

30-30
    Gombos mohol od siete dvakrát poslať nekompromisný úder, ale ani raz mu lopta nesadla a napokon na to doplatil. Jeho tretí pokus zastavila iba sieť.

15-30
    Indický hráč teraz poslal na súperovu polovicu iba veľmi dlhú loptu a tá napokon dopadla až za hranicu hracej plochy.

15-15
    Devvarman dokázal zabrať a vyrovnáva na 15:15.

0-15
    Tvrdé podanie a následne ešte tvrdšie zakončenie zo strany Norberta Gombosa znamená zisk fiftínu pre slovenskú stranu!

4:5
    Gombos odvrátil loptičku iba do siete a uvidíme ďalší gem.

A-40
    Devvarman donútil súpera zahrať iba mimo hracej plochy a získava výhodu.

40-40
    Teraz náš tenista dobre zapracoval na sieti a dokázal vybojovať zhodu!

40-30
    Devvarman zahral loptu po čiare a aj keď ju chcel Gombos dobehnúť, veľa šancí na to nemal.

30-30
    Devvarman od siete nekompromisne zakončil a vyrovnáva na 30:30.

15-30
    Norbert Gombos ale skvele zapracoval na základnej čiare a opäť ide do vedenia!

15-15
    Opakovaný pokus už slovenskému hráčovi nevyšiel a je vyrovnané.

0-15
    Po dlhej výmene si Gombos nabehol na loptu a zahral ju nekompromisne popri čiare, čím nedal súperovi šancu na zákrok.

3:5
    Devvarman poslal loptu len do siete! Gombos sa v tretom sete ujíma vedenia 5:3 a je blízko k rozhodnutiu tohto duelu.

30-40
    Slovenský tenista dvakrát za sebou pokazil podanie a bodík smeruje na stranu jeho súpera.

15-40
    Devvarman dokázal ťažkú loptu odvrátiť opäť iba mimo hracej plochy. Gembol pre Gombosa.

15-30
    Gombos teraz v rýchlosti nestihol dobre namieriť a je znížené.

0-30
    Indický hráč teraz po kratučkej výmene poslal loptičku iba do siete! Na konto Slováka smeruje aj druhý fiftín.

0-15
    Gombos zahral svoje opakované podanie veľmi tvrdo a Devvarman ho odvrátil iba mimo hracej plochy.

3:4
    Druhý brejbol už náš tenista dokázal využiť a ujíma sa dôležitého vedenia v rozhodujúcom sete!

15-40
    Hneď prvý ale Devvarman odvrátil a gem pokračuje.

0-40
    Indický hráč lietal zo strany na stranu, ale Gombos ho silou aj tak zaskočil. Máme tu tri brejkboly pre Slováka!

0-30
    Nekompromisná hra v podaní nášho reprezentanta, teraz by už súperovi podanie uchmatnúť mohol!

0-15
    Devvarman poslal po kratučkej výmene ťažkú loptu len do siete.

3:3
    Tento zápas snáď nemá koniec. Norbert Gombos pri svojom podaní zabojoval a dokázal vyrovnať.

30-40
    Bodík na stranu Gombosa.

30-30
    Opäť je vyrovnané. Po 30 na každej strane.

30-15
    Dvakrát v rade pokazil Gombos svoje podanie.

15-15
    Veľmi vyrovnaný zápas pokračuje. Gombos teraz loptu zahral iba vedľa postrannej čiary po ľavej ruke Devvarmana a je vyrovnané.

0-15
    Devvarman chcel vyšachovať súpera, ale napokon na to sám doplatil.

3:2
    Indický hráč svoj gembol aj využíva a ujíma sa vedenia 3:2.

40-15
    Gombos po krátkej výmene napálil loptu iba mimo hracej plochy. Devvarman získava gembol.

30-15
    Výborné eso z podania v réžii Devvarmana.

15-15
    Teraz to ale indický tenista so silou zakončenia trochu prehnal a hraciu plochu prepálil.

15-0
    Devvarman si vyslúžil potlesk publika, pretože loptu poslal popred Gombosa na zisk čistého bodíku.

2:2
    Náročná výmena skončila v prospech slovenského tenistu, ktorý tak v druhom sete vyrovnáva na 2:2.

15-40
    Gombos zabojoval a získava gembol!

15-30
    Devvarman ale dokázal zabrať a znižuje.

0-30
    Aj druhý bodík v tomto sete v prospech nášho hráča!

0-15
    Gombos začal pri svojom podaní veľmi dobre a ujíma sa vedenia.

2:1
    Norbert Gombos dokázal zabrať a čistou hrou zobral súperovi podanie.

0-40
    Na konto slovenského reprezentanta smeruje brejkbol!

0-30
    Slovenský tenista získava aj druhý fiftín, pretože jeho súper zahral loptičku iba do siete.

0-15
    Gombos chce svoje zaváhanie rýchlo napraviť a ujíma sa vedenia.

2:0
    Norbert Gombos poslal loptu iba za základnú čiaru a jeho súper mu tak berie gem s podaním! Náš reprezentant v rozhodujúcom treťom sete vôbec nezačal dobre.

40-30
    Gombos nie je v psychickej pohode. Teraz dvakrát pokazil podanie a jeho súper získava brejkbol.

30-30
    V sľubnej útočnej pozícii napálil Gombos iba pásku na sieti a je vyrovnané.

15-30
    Devvarman bol trpezlivý a dokázal znížiť na 15:30 zo svojho pohľadu.

0-30
    Aj druhý fiftín tohto gemu smeruje na slovenské konto!

0-15
    Svižná hra po podaní Gombosa napokon dopadla konečne dobre pre nášho reprezentanta, pretože jeho súper poslal loptu iba do siete.

1:0
    Na podaní indického hráča to bolo teraz veľmi rýchle a Devvarman ide do vedenia 1:0.

40-15
    Štvrtá loptička dopadla lepšie pre Devvarmana, ktorý úplne zaskočil Gombosa a ten nestihol zareagovať.

30-15
    Tretí fiftín v tomto sete už napokon smeruje na konto slovenského hráča, je znížené.

30-0
    V prospech indického hráča skončila j druhá loptička v sete, Gombos ju totiž odvrátil iba za postrannú čiaru.

15-0
    Po desaťminútovej prestávke duel pokračuje. Devvarman začal bravúrne a ihneď sa ujal vedenia po ese z podania.

0:0
    Po krátkej úprave antuky budeme v zápase pokračovať, Kurt dokonca dostal aj menšie "osvieženie" vodou, pretože záver druhého setu sa hral už v skutočne prašnom prostredí. Pevne veríme, že Norbert Gombos v rozhodujúcej časti duelu potvrdí pozíciu favorita a dokáže zvíťaziť!

6:4
    Gombos si s ťažkou úlohou neporadil a loptu po krátkej výmene odpálil iba do siete. Uvidíme aj tretí set.

40-15
    Výborná hra v podaní Devvarmana, ktorý na sieti získal setbol!

30-15
    Vyčerpaný Gombos odvrátil súperovu loptičku iba do siete, Devvarman ide do vedenia.

15-15
    Jeho druhý servis už ale úspech nepriniesol a je vyrovnané.

0-15
    Gombos sa ujíma vedenia v desiatom geme druhého setu.

5:4
    Gombos ale teraz poslal loptičku iba pár centimetrov za základnú čiaru a do vedenia v druhom sete ide indický hráč.

40-30
    Norbert je stále v hre a znižuje na 30:40 zo svojho uhla pohľadu!

40-15
    Indický hráč predviedol veľmi solídne podanie, po ktorom Gombos vysokou loptou odvrátil iba kamsi mimo hracej plochy.

30-15
    Devvarman ubehal súpera zo strany na stranu a ujíma sa vedenia.

15-15
    Teraz si Slovák veľmi veril, no napokon mu chýbalo pár centimetrov. Loptu zastavila iba páska na sieti.

0-15
    Veľmi nekompromisné zakončenie zo strany Gombosa, súperovi nedal vôbec žiadnu šancu na presun a zaslúžene sa ujíma vedenia!

4:4
    Gombos využíva výhodu a vyrovnáva na 4:4!

40-A
    Stále sledujeme veľkú bojovnosť na oboch stranách, Devvarman teraz neodvrátil loptu od svojej základnej čiary.

40-40
    Gombos posielal loptu na prázdnu polovicu kurtu, no trafil iba priestor za čiarou. Máme tu zhodu.

30-40
    Slovák stále preukazuje obrovskú bojovnosť a nasadenie! Teraz jeho súper loptu iba zachytil raketou, ale tvrdý úder už nedokázal odvrátiť.

30-30
    Gombos mal na rakete čistú loptu, ale v behu to napokon nevyrátal dobre a trafil iba sieť. Je vyrovnané.

15-30
    Devvarman chcel súpera údermi zo strany na stranu vyšachovať, ale napokon loptu zamieril iba do autu.

15-15
    Tentokrát ale slovenský reprezentant úspešný nebol, keď v behu loptu vyškriabal zo zeme iba do siete.

0-15
    Gombos by zápas rád rozhodol v dvoch setoch! Teraz poslal k pravej čiare prudké zakončenie, ktoré indický tenista odvrátil len do autu.

4:3
    Táto výmena Gombosovi napokon vôbec nevyšla a po podaní poslal loptu iba za základnú čiaru.

40-15
    Devvarmanovi pri dlhej výmene raz pomohla páska na sieti a raz samotná sieť, keď priamo do nej trafil Gombos.

30-15
    Devvarman sa po prechode zo strany na stranu namakal na ďalší fiftín.

15-15
    Teraz už ale Norbert dobre spracoval servis a po jeho zakončení poslal loptu iba do siete Devvarman.

15-0
    Prvá snaha slovenského tenistu napokon úspech nepriniesla, pretože loptu odvrátil iba do siete.

3:3
    Norbert napokon zvládol aj posledný krôčik za ziskom tohto gemu a vyrovnáva na 3:3. Teraz je správny čas na to, aby ukradol súperovi nasledujúce podanie!

30-40
    Výborný Gombosov servis odvrátil Devvarman iba za základnú čiaru!

30-30
    Devvarman ale nič nenecháva na náhodu a podarilo sa mu vyrovnať.

15-30
    Sledujeme skutočne náročný zápas a hráči sa preháňajú zo strany na stranu. Zakončenie popri pravej čiare teraz lepšie zvládol Gombos.

15-15
    Gombos sa nechal nalákať na jednu stranu a nestihol sa premiestniť, je vyrovnané.

0-15
    Gombos začal tvrdým servisom a ešte tvrdším útokom!

3:2
    Devvarman dokázal využiť svoj gembol a ujíma sa vedenia 3:2. Gombos potrebuje zabrať a uchmatnúť súperovi najbližšie podanie.

40-0
    Aj tretí bodík v tejto výmene smeruje na konto podávajúceho tenistu.

30-0
    Tvrdý bekhend od Devvarmana odvrátil Gombos iba mimo hracej plochy.

15-0
    Ťažký súboj pokračuje a vedenia v piatom geme druhého setu sa ujíma Ind.

2:2
    Nepredvedie! Gombos ho svojím tvrdým servisom úplne vyšachoval a vyrovnáva na 2:2.

15-40
    Indický hráč dokáže vždy zabrať v správnej chvíli. Pevne veríme, že teraz nepredvedie dokonalý obrat.

0-40
    Devvarman poslal odvrátenú loptu iba do siete, Slovák získava gembol!

0-30
    Aj druhá loptička dopadla dobre v slovenský prospech a Gombos vedie už 30:0.

0-15
    Gombos začal pri svojom servise veľmi dobre a ujíma sa vedenia.

2:1
    Devarrman svoju výhodu využíva a ujíma sa vedenia v druhom sete.

A-40
    Gombos teraz v rýchlosti zakončil iba za základnú čiaru, výhoda pre indického tenistu.

40-40
    Tvrdý boj v tomto geme stále nepozná víťaza a opäť je vyrovnané.

40-A
    Devvarman chcel od siete iba ľahučko hodiť loptu na Gombosovu polovicu, no mieril len za čiaru!

40-40
    Ťažkú výmenu zakončil Devvarman iba do siete a máme tu zhodu.

40-30
    Gombosovi teraz lopta vôbec nesadla a gembol získava indický hráč.

30-30
    Po peknej výmene zakončil Devvarman iba do siete a je vyrovnané.

30-15
    Je znížené! Gombos opäť tvrdo zaútočil na pravú stranu a bol úspešný.

30-0
    Aj druhý fiftín v tomto geme smeruje na indickú stranu.

15-0
    Gombos behal zo strany na stranu, ale napokon z ťažkej pozície odvrátil iba za čiaru.

1:1
    Druhé podanie v rade teraz už slovenskému tenistovi vyšlo a po tvrdom ese vyrovnáva na 1:1!

15-40
    Norbertovi ale napokon nevyšiel servis a je znížené.

0-40
    Norbert Gombos vracia súperovi prvý gem aj s úrokmi a vedie už 40:0!

0-30
    Po druhom servise v tomto geme lopta síce prešla cez sieť dvakrát, no tretí pokus už skončil iba mimo hracej plochy.

0-15
    Začal veľmi dobre a súperovi poslal tvrdý servis, ktorý mohol odvrátiť iba mimo ihriska.

1:0
    Čistý prvý set pre Somdeva Devvarmana, ktorý súperovi nedovolil ani jediný fiftín. Norbert musí zdvihnúť hlavu a rýchlo vyrovnať!

40-0
    V druhom sete začal indický tenista skutočne bravúrne a získava aj gembol.

30-0
    Indický hráč teraz na zemi zachránil zdanlivo stratenú loptu a dokonca z nej dokázal aj bodovať, pretože Gombos ju v rýchlosti odvrátil iba za čiaru.

15-0
    Po svojom servise Devvarman veľmi dobre odolával slovenskému tlaku a loptu napokon zahral na úplne opačnú stranu, čím sa právom ujal vedenia.

3:6
    Norbert Gombos spod siete nekompromisne prvý setbol aj premenil a ujíma sa vedenia 1:0!

30-40
    Táto loptička skončila lepšie v prospech Gombosa, ktorý získava setbol!

30-30
    Devvarman si ale uvedomuje zložitosť situácie a vyrovnáva na 30:30.

15-30
    Gombos na kurte nabehal už veľmi veľa, teraz sa k čiare ponáhľal dokonca aj zbytočne. Lopta od jeho súpera skončila iba mimo hracej plochy.

15-15
    Vzápätí už ale Norbert ukázal svoju silu a vyrovnáva na 15:15.

15-0
    Pri svojom servise sa ale teraz Gombos dvakrát pomýlil a loptu nezahral vôbec dobre. Prvý fiftín tejto výmeny smeruje na konto indického hráča.

3:5
    Druhý brejkbol v tomto geme už Norbert Gombos využíva a ide do vedenia 5:3!

30-40
    Stále je to však o veľkej drine na oboch stranách. Indický tenista zahral Gombosa k základnej čiare, Slovák odvrátil loptu iba do siete.

15-40
    Devvarman má už tvrdých útokov svojho súpera skutočne dosť a teraz po lopte ani len nešiel. Slovák získava na kurte značnú prevahu.

15-30
    Rovnako teraz do siete zahral aj Gombos a je znížené.

0-30
    Výborný útok Gombosa tesne nad páskou odvrátil indický tenista iba do deliacej siete!

0-15
    Diváci teraz videli iba veľmi dlhé lopty, pričom tá Devvarmanova skončila až za hracou plochou.

3:4
    Náš reprezentant gembol pri vlastnom podaní využíva a ujíma sa vedenia 4:3.

15-40
    Tentokrát si Gombos vybral opačnú stranu a opäť to spravil veľmi dobre! Devvarmanove odvrátenie skončilo ešte pred sieťou, Norbert získava gembol.

15-30
    Sledujeme skutočne veľmi bojovný tenis a hráči podávajú na silnom slnku skvelé výkony. Gombos aj teraz zaútočil na stranu a jeho súper zahral iba do siete.

15-15
    Tentokrát ale odpal nevyšiel slovenskému tenistovi a je vyrovnané.

0-15
    Gombos po sérii bekhendov do stredu kurtu prekvapil Inda aj bekhednom na stranu, na čo Devvarman reagoval iba odpalom do siete.

3:3
    Indický hráč dokázal bodovať aj tentokrát a svoju výhodu využíva! Celkovo v prvom sete vyrovnáva na 3:3.

A-40
    Gombos to teraz nevyrátal dobre a zdanlivo ľahký bekhend poslal iba za základnú čiaru.

40-40
    Devvarman ale brejkbol úderom do rohu kurtu odvracia. Máme tu zhodu.

30-40
    Gombos doknútil súpera k ďalšej chybe a získava brejkbol!

30-30
    Tvrdý forhend Norberta Gombosa skončil iba na páske, stav je teda vyrovnaný.

15-30
    Aj teraz poslal indický tenista loptičku iba mimo vyznačenej hracej plochy a Gombos získava ďalší fiftín.

15-15
    Teraz už Slovák správne zabral a po krížnom bekhende donútil súpera odvrátiť iba za postrannú čiaru.

15-0
    Po prvom servise Devvarmana v tomto geme nasledovala krátka výmena, no tú Gombos zakončil iba mimo hracej plochy.

2:3
    Tvrdý servis nášho hráča teraz indický tenista odvrátil iba za základnú čiaru, Gombos tak otáča stav v prvom sete na 3:2 vo svoj prospech!

30-40
    Devvarman dokázal Gonmbosa úplne vyšachovať pri sieti a loptu poslal do opačnej strany. Právom je znížené na 30:40.

15-40
    Čistý gem to ale napokon nebude, súper slovenského hráča dokázal zabrať v poslednej chvíli.

0-40
    V tomto geme je indický hráč úplne bezmocný. V tejto chvíli si dokonca Gombos vybral jeho stranu, no aj tak Devvarman nestačil na prudkú loptičku.

0-30
    Veľmi tvrdé a nekompromisné eso z podania od nášho reprezentanta, Devvarman nemal žiadnu šancu na úspech!

0-15
    Po svojom podaní začal Gombos tvrdými krížnymi útokmi bekhendom, ktoré napokon slávili úspech.

2:2
    Tento brejkbol už náš hráč využíva veľmi nekompromisne odpalom do prázdnej časti kurtu a celkovo vyrovnáva na 2:2!

40-A
    Prvú výhodu v dueli si pripisuje Gombos, pre ktorého je táto lopta zároveň štvrtým brejkbolom v štvrtom geme.

40-40
    Indický hráč predvádza vynikajúci obrat a dokonca sa mu podarilo vyrovnať. Máme tu prvú zhodu v zápase.

30-40
    Potlesk si teraz vyslúžil Devvarman, ktorý odvrátil už druhý brejkbol v rade! Lopta smerujúca k základnej čiare na jeho strane sa zdala byť stratená, no indický tenista jej odvrátením dokonca získal fiftín.

15-40
    Devvarman sa ale rozhodne vzdávať nemusí, v tejto chvíli dokázal znížiť.

0-40
    Slovák úplne zmenil obraz svojej hry z prvých dvoch gemov a podľa predpokladov prevýšil súpera. Teraz výborne zakončil bekhendom popri pravej čiare.

0-30
    Publikum teraz nášmu reprezentantovi aj zatlieskalo, pretože nekompromisný útok od siete krížne cez polovicu ihriska znamená ďalší fiftín!

0-15
    Gombos teraz začal dobre aj pri súperovom podaní a ujíma sa vedenia.

2:1
    A Norbert Gombos svoj vôbec prvý gembol v tomto zápase aj využíva! Celkovo je znížené na 1:2 zo slovenského pohľadu.

15-40
    Po tvrdom útoku Slováka odvrátil jeho súper loptičku iba do siete, je tu gembol pre Gombosa.

15-30
    Norbert dokonca pri svojom podaní predviedol skvelý obrat a ujíma sa vedenia!

15-15
    Náš reprezentant ale ešte rozhodne nemusí nič vzdávať, je vyrovnané!

15-0
    Ani pri Gombosovom servise sa Deverrman bez bodíkov neuspokojil a ujíma sa vedenia.

2:0
    Indický hráč veľmi rýchlo získava vo svoj prospech aj druhý gem a vedie už 2:0.

40-15
    Devvarman si takticky vybral iba jednu stranu, na ktorú útočil a to Gombos nezvládol. Loptičku poslal iba za základnú čiaru.

30-15
    Gombos sa pokúšal súpera popreháňať zo strany na stranu, no po rýchlej hre napokon poslal loptičku iba za základnú čiaru.

15-15
    Norbert ale nechce nič nechať na náhodu a dokázal zabrať v správny čas. Je vyrovnané.

15-0
    Indický reprezentant začal veľmi dobre a hneď donútil Gombosa zahrať do siete. Zatiaľ sledujeme rodiace sa prekvapenie!

1:0
    Druhý pokus na odvrátenie brejkbolu už ale nášmu tenistovi nevyšiel a tak v prvom sete prehráva tesne 0:1.

40-30
    Gombos sa teraz pri svojom podaní zdravo nasrdil a výborným esom odvrátil prvý brejkbol súpera v tomto zápase!

40-15
    Devvarman poslal Norberta do veľmi ťažkej pozície a po dlhej výmene ho donútil bekhendom od základnej čiary zahrať iba do siete.

30-15
    Teraz ale Slovák zahral veľmi dobre a donútil súpera zahrať iba za základnú čiaru. Je znížené!

30-0
    Druhé podanie už Gombosovi vyšlo, no po rýchlom útoku súpera loptu nedokázal správne odvrátiť a v úvode prehráva už 0:30.

15-0
    Zápas sa začal servisom slovenského reprezentanta. Gombosovi ale jeho prvé dva údery nevyšli, pretože loptu poslal najskôr do siete a potom mimo vyznačenej plochy.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Začiatok zápasu sa nám napokon ešte o pár minút oneskorí, na hracej ploche totiž stále prebieha rozcvička oboch hráčov.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri 1. kole turnaja Challenger Bordeaux hraného na antuke. V ňom má zastúpenie aj Slovensko – našu krajinu bude proti Indovi Devvarmanovi reprezentovať rodák z Galanty Norbert Gombos. Duel sa začína už o 14.40 a vďaka podrobnému textovému prenosu webu Onlajny.eu vám z neho určite neunikne nič podstatné.

Pôjde o vôbec prvý vzájomný zápas týchto tenistov. Doposiaľ sa v histórii nestretli ani raz, no podľa papierových predpokladov b mal vzájomnú bilanciu lepšie odštartovať Slovák Gombos. Na jeho triumf vypísali stávkové kancelárie kurz približne 1.3, zatiaľ čo na víťazstvo indického hráča Devvarmana až 3.3.

Norbert Gombos odohral svoj posledný súťažný zápas 5.5.2015. Predstavil sa v ňom na antuke vo šestnásťfinále francúzskeho turnaja Aix en Provence a jeho súperom bol Nemec Florian Mayer. Duel napokon dopadol lepšie pre spomínaného nemeckého tenistu, ktorý zvíťazil celkovo 2:1 na sety. Dnes má teda Norbert skvelú šancu, aby si chuť proti outsiderovi zápasu napravil!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:50.