Kanada – Rakousko 10:1 (kon.) | Norsko – Bělorusko 2:3 (kon.) | Lotyšsko – Francie 2:3 (1:3 po s.n.)
USA – Slovensko 5:4 (po pr.) | Česko – Švýcarsko 2:1 (2:1 po s.n.) | Finsko – Rusko 3:2 (1:0 po s.n.)
Norsko
2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Bělorusko
Úterý 12.05.2015, 12:15 • ČEZ Arena, Ostrava • Mistrovství světa • Skupina B

Je konec a Bělorusové mohou slavit postup do čtvrtfinále Mistrovství světa v ledním hokeji!

60:00
    Po závěrečné siréně ještě dostávají Dmitrij Korobov (BLR) a Andreas Martinsen (NOR) menší trest za hrubost.

58:03
    Norové v šesti, Haugen na střídačce!

58:03
    Oddechový čas pro tým Norska!

54:09
    Síly na ledě se vyrovnají, vyloučen je Andreas Martinsen (NOR), dvě minuty za hrubost.

Dnešní utkání sleduje 8.812 diváků je opět vyprodáno!

53:15
    Arťom Volkov (BLR) dostává dvě minuty za podražení. Velká šance pro seveřany na vyrovnání.

48:30
    Lalande pod palbou střel. Nejprve vyrazil nahozený kotouč od modré čáry, následně si poradil i s dorážkou z bezprostřední blízkosti!
    Mattias NORSTEBO - 2:3

45:13
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Norové se však přeci jen dočkali! Po vyhraném buly vybojoval puk u levého hrazení Mathis Olimb, jenž jej dostal na modrou čáru, odkud vypálil MATTIAS NORSTEBO a trefil přesně do pravého horního rohu běloruské branky! Asistence: Mattis Olimb, Patrick Thoresen.

44:44
    Norové byli blízko druhé brance! Roest si najel na perfektní pas od zadního mantinelu a střelou švihem se pokusil překonat brankáře Lalandea, ten však dokázal pokrýt střelu mířící do dolní části jeho branky!

42:05
    Andrej Kosticyn (BLR) dostává dvě minuty za držení protihráče.

38:44
    Další pěkná kombinace elitního útoku Běloruska, na jejímž konci byl Alexej Kaljužnyj, z pravé strany však trefuje pouze norského brankáře!

33:46
    Bělorusové mohli opět odskočit na rozdíl tří branek, když jejich rychlou kombinaci v pásmu zakončil Šinkevič střelou z mezikruží, kotouč však Haugen dokázal vyrážečkou vytěsnit!
    Patrick THORESEN - 1:3

32:20
    Norové však vzápětí snižují na rozdíl dvou branek. Podél pravého mantinelu se s pukem na své holi protáhl Mathis Olimb za branku soupeře, následně vyslal rychlý pas vpřed, na který si najel PATRICK THORESEN, jenž neměl problém poslat puk do odkryté běloruské branky! Asistence: Mathis Olimb, Jonas Holøs.

Andrej KOSTICYN - 0:3

32:03
    Bělorusko právě vstřelilo branku!
    A je to třetí branka v početní převaze! Alexej Kaljužnyj poslal z pravého kruhu puk před branku na ANDREJE KOSTICYNA, který udělal rychlou kličku Haugenovi a poslal puk do horní části branky! Asistence: Alexej Kaljužnyj, Andrej Stěpanov.

30:20
    Další přesilovka pro Bělorusy. Ole-Kristian Tollefsen (NOR) dostává dvě minuty za držení protihráče.
    Dmitrij KOROBOV - 0:2

29:01
    Bělorusové dnes podruhé využívají přesilovou hru! Sergej Kosticyn si za modrou čarou drze obhodil protihráče, poslal puk do prostoru levého kruhu, odkud přesně do branky soupeře poslal puk DMITRIJ KOROBOV! Asistence: Sergej Kosticyn, Alexej Kaljužnyj,

26:20
    Alexander Bonsaksen (NOR) vyloučen za vysokou hůl. Přesilová hra pro tým Běloruska. A bude to za čtyři minuty, v obličeji běloruského hráče Stasenka se objevil krvavý šrám.

19:51
    Za nedovolenou výstroj dostává dvě minuty Alexander Bonsaksen (NOR). Norský hráč přišel o helmu a pokusil se zapojit do hry. Pavel Hodek nekompromisně trestá.

16:58
    Norové si svou aktivitou vykoledovali faul, Oleg Jevenko (BLR) inkasuje menší trest za nedovolené bránění.

13:02
    Síly na ledě se vyrovnají, Patrick Thoresen (NOR) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

12:13
    Pavel Hodek posílá na trestnou lavici Sergeje Drozda (BLR), ten dostává dvě minuty za hákování. Přesilová hra pro tým Norska.
    Alexej KALJUŽNYJ - 0:1

07:29
    Bělorusové dlouho kombinovali před Haugenem a pomalu se stahovali přes norskou branku.Na konci akce Bělorusů byl ALEXEJ KALJUŽNYJ, jenž využil ideálního pasu z levé strany od Sergeje Kosticyna, najel si pod hranici pravého kruhu a přesně trefil volné místo v Haugenově postavení! Asistence: Sergej Kosticyn, Andrej Kosticyn.

06:29
    Za sekání vyloučen Morten Ask (NOR), dvě minuty pro norského hráče.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 33. Thoresen (Olimb, Holøs), 46. Norstebo (Olimb, Thoresen) – 8. Kaljužnyj (Kosticyn S., Kosticyn A.), 30. Korobov (Kosticyn S., Kaljužnyj), 33. Kosticyn A. (Kaljužnyj, Stěpanov)

Norsko: Haugen (Volden) – Holøs, Tollefsen (C), Norstebo, Trygg, Bonsaksen, Sorvik, Odegaard – Stene, Roymark, Roest – Ask, Thoresen (A), Olimb M. – Bastiansen (A), Olimb K., Rosseli – Trettenes, Martinsen, Forsberg – Dahlstrom.
    Trenér: Roy Johansen.

Bělorusko: Lalande (Koval) – Usenko, Korobov (A), Stasenko, Jevenko, Šinkevič, Goroško, Lisovec – Kaljužnyj (C), Kosticyn A. (A), Kosticyn S. – Drozd, Stas, Gavrus – Kulakov, Stěpanov, Kovyršin – Děmkov, Jefimenko, Kitarov – Volkov.
    Trenér: Dave Lewis.

Rozhodčí: Pavel Hodek (CZE), Marcus Vinneborg (SWE) – Bevan Mills (CAN), Paul Carnathan (USA)

Diváci: 8.812