Dulgheruová – Šafářová 2:1 (kon.) | Knappová – Kvitová 1:2 (kon.)
Lucie Šafářová
Lucie Šafářová (12)
1
6 4 66
Středa 13.05.2015, 15:29WTA Řím - Internazionali BNL d'Italia (antuka) • 2. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (17:58:49)

Je za námi nervy drásající souboj, na jehož konci se z vítězství a postupu do dalšího kola raduje Rumunka Alexandra Dulgheruová. Na její úspěch by si ale po prvním setu vsadil málokdo. Úvodní sadu totiž vyhrála Šafářová jednoznačně 6:1 a i ve druhém setu měla svou soupeřku na lopatě, jenomže Alexandra se nadechla k velkému obratu a druhou sadu uzmula pro sebe poměrem 6:4. Do třetího setu vstoupila Rumunka výborně, neboť se ujala vedení 3:0, jenže Lucie zápas dotáhla až do tie-breaku. V něm sice odvrátila několik mečbolů, ale Dulgheruové nakonec přeci jen podlehla.

Konec zápasu

7:6
    Tentokrát už Šafářová na Rumunku nestačila a po téměř dvou a půl hodinách slaví postup do třetího kola turnaje WTA v Římě Alexandra Dulgheruová.

7-6
    Další výměnu už ale Rumunka zvládla a propracovala se k dalšímu mečbolu. Na podání teď ale bude Šafářová.

6-6
    Šafářová se nevzdává a odvrací i poslední mečbol, který měla její soupeřka k dispozici. Neuvěřitelný závěr!

6-5
    Šafářová evidentně pevné nervy, protože navzdory druhému servisu snížila na 6:5.

6-4
    I druhý Lucie smazala a svůj deficit pomalu stahuje.

6-3
    Ten první Šafářová odvrací.

6-2
    První podání Rumunka zvládla a má další čtyři mečboly!

5-2
    Rodačka z Brna přichází o své další podání a Alexandra Dulgheruová půjde dvakrát servírovat na vítězství!

4-2
    Šafářová při svém servisu snižuje.

4-1
    I svůj druhý servis proměnila Alexandra v získaný bod a vede už 4:1.

3-1
    Při svém podání byla Rumunka úspěšnější a dostává se do trháku.

2-1
    Dulgheruová vzala Šafářové i druhý servis a tentokrát se na koně dostala opět ona.

1-1
    Alexandra si ale vzápětí vzala své ztracené podání zpět.

0-1
    Šafářová vstoupila do tie-breaku dobře a na své konto si připsala první minibrejk!

6:6
    Znovu musela jít Šafářová skrz druhé podání, ale vše nakonec ustála a my uvidíme tie-break.

40-A
    První servis Lucii prostě nefunguje, ovšem tuhle výměnu uzmula pro sebe a má výhodu.

40-40
    Evergreen v podání Šafářové. Opět neúspěšné první podání a tentokrát už Rumunka trestala. Shoda.

40-A
    Lucie se stále nemůže spolehnout na svůj první servis, tentokrát však situaci zvládla a má výhodu.

40-40
    Do tie-breaku ještě nejdeme. Dulgheruová posouvá stav na shodu.

30-40
    Šafářové nefunguje první podání, čehož znovu Alexandra využila a stále v tomto gemu žije.

15-40
    Lucie ale vzápětí přeci jen odskakuje.

15-30
    Ani tentokrát nezafungoval Šafářové první servis a teď už toho Rumunka využila.

0-30
    Deja vu. Také tentokrát šla Šafářová přes druhý servis a znovu byla úspěšná.

0-15
    Lucie si musela pomoci druhým servisem, ale situaci nakonec ustála.

6:5
    Je tomu skutečně tak. Rumunská tenistka se čistou hrou ujímá vedení 6:5 a má jistý minimálně tie-break.

40-0
    Dulgheruová má našlápnuto k čisté hře.

30-0
    Také tento fiftýn získává Alexandra pro sebe.

15-0
    Nyní je na podání Rumunka a do jedenáctého gemu třetí sady vstoupila dobře.

5:5
    Výhodu navíc proměňuje ve srovnání stavu na 5:5.

40-A
    Třetím esem v tomto utkání získává Šafářová výhodu.

40-40
    Šafářová prokázala pevné nervy a dotáhla stav na shodu. Všechny mečboly jsou pryč!

40-30
    Alexandra přichází také o druhou šanci, kterak rozhodnout zápas. Lucka bojuje!

40-15

40-0
    Po dvou hodinách a pěti minutách má Alexandra Dulgheruová tři mečboly!

30-0
    Lucie je sice na podání, ale výhodu jí to nepřináší. Alexandra je dva míčky od vítězství.

15-0
    Lucie musela jít přes druhý servis, čehož ale Alexandra využila a ujala se vedení.

5:4
    Do třetice všeho dobrého pro Lucku, která vzala své soupeřce servis a snižuje na 5:4. Drama pokračuje.

30-40
    Také druhý brejkbol Rumunka odvrací. Lucce už zbývá jen jedna šance.

15-40
    Ovšem Dulgheruová se probudila v pravou chvíli a snížení stavu odmítá.

0-40
    No vida! Důrazný a nebojácný styl se vyplatil. Lucie má tři možnosti, kterak si vzít svůj ztracený servis zpět!

0-30
    Lucie vrhla všechny své síly do útoku, což jí zatím přináší ovoce.

0-15
    Šafářová ale stále žije, při podání Alexandry začala nadějně.

5:3
    Tuhle příležitost si rumunská tenistka vzít nenechala, bere své sokyni servis a za stavu 5:3 půjde servírovat na ukončení zápasu!

40-30
    Ta šance se navíc ještě zvětšuje, protože Alexandra má k dobru brejkbol!

30-30
    Rumunka vzápětí srovnává na 30:30 a je před ní další zajímavá možnost, kterak vzít Lucii podání.

15-30
    Dulgheruová se ale rozhodla, že v tomto gemu bude ještě kousat.

0-30
    Teď už si Lucka pomohla dobrým prvním podáním.

0-15
    Šafářové znovu nefunguje první servis, s tím druhým si ale nakonec poradila a ujímá se vedení.

4:3
    Výhodu následně Rumunka proměňuje v zisk sedmého gemu třetí sady.

A-40
    Dulgheruová se dostala z nejhoršího a má výhodu.

40-40
    Ten ale záhy Alexandra odvrací. Shoda.

30-40
    Lucie Šafářová má další velkou šanci! Teď si při servisu Rumunky uhrála brejkbol!

30-30
    Rovněž tento fiftýn uzmula Dulgheruová pro sebe.

15-30
    Ovšem Alexandra se včas vzpamatovala a prozatím odvrací hrozící nebezpečí.

0-30
    Lucii se rýsuje zajímavá šance, protože vede už 30:0 při servisu Rumunky.

0-15
    Šafářová při podání své soupeřky začala dobře.

3:3
    Lucie sice musela jít přes druhý servis, ale celou situaci nakonec zvládla a srovnáním na 3:3 se definitivně vrátila do zápasu.

40-A
    Lucie má výhodu.

40-40
    I ten druhý česká hráčka smazala a máme tu shodu.

40-30
    Šafářová ale první brejkbol odvrátila.

40-15
    Avizovaná příležitost skutečně přichází. Rumunka disponuje dvěma brejkboly, a když je promění, dost možná rozhodne celý zápas!

30-15
    Alexandra se opět rozjela a za stavu 30:15 se jí naskýtá interesantní šance, kterak své soupeřce znovu odskočit.

15-15
    Rumunka však následující výměnu získává pro sebe a srovnává.

0-15
    Šafářová si sice musela pomoct druhým podáním, ale celou situaci nakonec zvládla.

3:2
    Také se tak stalo a česká tenistka se vrací zpět do zápasu! Navíc bude podávat.

30-40
    No vida! Čtrnáctá hráčka světa má brejkbol a může snížit na 3:2.

30-30
    Šafářová se ale nepřestává rvát a za stavu 30:30 se rýsuje zajímavá možnost.

30-15
    Rodačka z Bukurešti je však zásadně proti a chce tento mač brzy ukončit.

15-15
    Lucie se však pokusí získat brejk, aby se mohla vrátit do zápasu.

15-0
    Rumunka si ale jede své tempo a při svém podání začala na výbornou.

3:1
    Předchozí zaváhání ale česká hráčka napravuje esem z druhého podání. Tenisový kanárek tak určitě nezazpívá.

30-40
    Vzápětí ale přichází dvojchyba Šafářové.

15-40
    Šafářová bojuje alespoň o to, aby v rozhodující sadě nedostala kanára. Nyní má k dobru dva gemboly.

15-30
    Nicméně rumunská tenistka je nekompromisní a přibrzdila svou soupeřku v jejím možném rozletu.

0-30
    Česká tenistka opět přepnula na vyšší obrátky a vede 30:0.

0-15
    Teprve až při svém servisu se Šafářová stébla chytá.

3:0
    Je tomu skutečně tak, čistou hrou Alexandra stvrzuje brejk a vede už 3:0 ve třetím setu.

40-0
    Rumunka je jednoznačně na koni a má velkou možnost, kterak potvrdit brejk, neboť vede už 40:0.

30-0
    Dulgheruová si na své konto připisuje i tuto výměnu.

15-0
    Alexandra je nyní v laufu, což dokomentuje dalším fiftýnem při svém servisu.

2:0
    Ovšem ten druhý už proměňuje, ujímá se vedení 2:0 ve třetím setu a navíc půjde podávat.

40-15
    Ten první ale Češka odvrací.

40-0
    Alexandra Dulgheruová má obrovskou šanci, kterak možná rozhodnout duel pro sebe. Nyní disponuje třemi brejkboly!

30-0
    Česká tenistka zřejmě není úplně ve své kůži, protože přichází o další fiftýn.

15-0
    Na podání je znovu Šafářová, která musela jít přes druhý servis a toho Alexandra vzápětí využila.

1:0
    Přes drobné zaškobrtnutí získává Rumunka první hru třetí sady pro sebe.

40-30
    Nicméně Šafářová nemá pro její úmysl pochopení a zatím oddaluje konec prvního gemu.

40-15
    Alexandra vzápětí získává dva gemboly. Zdá se, že do třetí sady vstoupí pravou nohou.

30-15
    Také tento fiftýn jde na konto rumunské tenistky.

15-15
    Dulgheruová však nenechala nikoho na pochybách a záhy přišla s bleskovou reakcí.

0-15
    Šafářová se ale z nepovedeného závěru druhého setu rychle vzpamatovala a při podání soupeřky se dostává do náskoku.

6:4
    Hned ten první Dulgheruová využívá, vítězí ve druhé sadě 6:4 a o vítězce tak rozhodne třetí set!

40-15
    Je to tady! Alexandra se ve druhém setu dostala z nejhoršího a teď disponuje dvěma setboly!

30-15
    Lucie je opět v problémech, Rumunka vede 30:15 a je blízko dvěma brejkbolům, které by zároveň byly i setboly.

15-15
    Nicméně Rumunka si stůj co stůj chce vynutit rozhodující třetí sadu a dělá pro to všechno.

0-15
    Po delší době se ke slovu dostala i Šafářová a při svém podání vykročila za udržením v setu.

5:4
    Hned ten první rodačka z Bukurešti proměnila a čistou hrou se ujala vedení 5:4 ve druhém setu.

40-0
    Alexandra má k dispozici tři gemboly na 5:4.

30-0
    Zdá se, že Dulgheruová chytla druhý dech. Šafářovou v tomto gemu k ničemu nepouští.

15-0
    Rumunka začíná při svém podání dobře a vede 15:0.

4:4
    Je to tady! Šafářová musela jít znovu přes druhý servis a toho Alexandra využila bez zbytku. Srovnáno na 4:4.

40-30
    Tento zápas ještě zdaleka rozhodnutý není. Lucii v této hře nefungoval první servis, čehož Rumunka možná využije, protože má brejkbol!

30-30
    Dulgheruová vycítila šanci, které se chytla jako klíště.

15-30
    Nyní ale Lucie vyprodukovala už třetí dvojchybu v tomto utkání.

0-30
    I tentokrát musela jít Lucie přes druhé podání a opět se s touto situací poprala statečně.

0-15
    Šafářová si sice musela pomoci druhým servisem, ale celou situaci nakonec zvládla.

3:4
    Tuto šanci už Lucie Šafářová nepustila, brejkbol proměnila a ujímá se vedení 4:3 ve druhé sadě!

40-A
    Šafářové se bojovnost vyplatila, neboť získala další brejkbol!

40-40
    Šafářová razantně odmítla skončit tento gem a máme tu další shodu.

A-40
    Vzápětí si vybojovala výhodu.

40-40
    I ten druhý rumunská tenistka smazala a dostala stav na shodu.

30-40
    Ten první však Alexandra odvrací.

15-40
    První úkol má rodačka z Brna splněn, opět má k dispozici dva brejkboly!

15-30
    Lucie chce evidentně ukončit zápas ve druhé sadě, znovu vykročila za získáním brejkbolu, potažmo brejku.

15-15
    Nicméně Šafářová záhy kontruje a srovnává.

15-0
    Dulgheruová si pomohla prvním podáním a ujala se vedení 15:0.

3:3
    Ovšem poslední brejkbol smazat nedokázala a Alexandra se vrací zpět do druhého setu!

40-30
    Češka si však byla vědoma vážností situace, zabrala a zbývá jí odvrátit ještě jeden brejkbol.

40-15
    Až nyní vyhrála Šafářová výměnu a alespoň na chvíli oddaluje ztrátu podání.

40-0
    Zatím se to ale české hráčce nedaří. Rumunka má tři brejkboly!

30-0
    Ovšem pozor! Dulgheruová jde do vedení 30:0 a Lucie tak bude muset o své podání ještě hodně zabojovat.

15-0
    Alexandra ještě nehází flintu do žita a útočí při servisu Šafářové.

2:3
    Je tomu skutečně tak. Po delší době se Rumunce povedla čistá hra a zůstala tak Lucii na dostřel.

40-0
    Rodačka z Bukurešti má nakročeno k čisté hře a snížení stavu.

30-0
    Dulgheruová sympaticky bojuje a i tento míček získává pro sebe.

15-0
    Alexandra je teď ještě v mnohem složitější situaci než před chvílí. Nicméně při svém servisu začala dobře.

1:3
    Šafářová přes menší komplikace potvrzuje brejk a vede už 3:1 ve druhé sadě.

30-40
    Šafářová svou předchozí chybu záhy napravuje a má gembol.

30-30
    Rumunka vzápětí srovnává na 30:30.

15-30
    Druhá dvojchyba v tomto utkání v podání Šafářové.

0-30
    Rovněž tento fiftýn jde na vrub Šafářové.

0-15
    Lucie vykročila za potvrzením brejku pravou nohou.

1:2
    Alexandra sice statečně bojovala v této hře, ale nic platné jí to nebylo. Šafářová si bere zpět svůj ztracený servis, opět brejkla svoji soupeřku a ujímá se vedení 2:1 ve druhém setu.

40-A
    Přichází možná rozhodující okamžik celého střetnutí. Šafářová má k dispozici další brejkbol!

40-40
    Rodačka z Brna však vzápětí znovu upravuje na shodu. O zisk třetího gemu druhé sady se bude ještě bojovat.

A-40
    Nicméně Dulgheruová nemá pro její úmysl pochopení a disponuje výhodou.

40-40
    Česká hráčka si chce evidentně vzít svůj ztracený servis zpět. Máme tu shodu.

40-30
    Šafářová ale v této hře ještě neřekla poslední slovo a snižuje.

40-15
    Alexandra je na nejlepší cestě potvrdit svůj předchozí brejk.

30-15
    Také další bod získala Rumunka ve svůj prospěch.

15-15
    Dulgheruová ovšem přispěchala s rychlou odpovědí.

0-15
    Lucka se ale možná zdravě naštvala a při podání své soupeřky začala dobře.

1:1
    Svoji první šanci Rumunka záhy využívá a srovnává stav na 1:1 ve druhém setu.

40-30
    Ovšem pozor! Přichází první vážnější komplikace při servisu Šafářové. Alexandra má první brejkbol v tomto utkání.

30-30
    Alexandra ale nechce prodat svou kůži úplně gratis a stále bojuje.

15-30
    Zdá se, že Lucie veškeré menší pochybnosti z úvodu tohoto gemu pomalu zažehnává.

15-15
    Šafářové však následující výměna vyšla lépe a srovnává na 15:15.

15-0
    Dulgheruová se ovšem nechce smířit se současným stavem a při servisu Šafářové vystrčila růžky.

0:1
    Hned ten první Lucie využívá a hned na úvodu druhého setu bere své soupeřce podání!

15-40
    Lucie Šafářová má zkraje druhého setu dva brejkboly!

15-30
    Jenomže rodačka z Bukurešti bude muset znovu dotahovat, tato výměna jde na vrub Šafářové.

15-15
    Nicméně Dulgheruová nechce připustit tak rychlý konec setu jako v předchozím případě a srovnává.

0-15
    Na podání je v úvodu druhé sady sice Alexandra, jenže Šafářová vstoupila do druhého setu tak, jak skončila ten první.

1:6
    Hned ten první rodačka z Brna proměnila a vítězí v první sadě poměrem 6:1!

0-40
    Lucie Šafářová má tři setboly!

0-30
    Lucka se stále přibližuje zisku prvního setu. Vede 30:0.

0-15
    Šafářová vykročila za ziskem úvodní sady výborně.

1:5
    Lucie Šafářová využívá i tuto šanci, bere své soupeřce další servis a ujímá se vedení 5:1 v prvním setu.

40-A
    Česká tenistka si podruhé v dnešním utkání vybojovala brejkbol!

40-40
    Šafářová ale bojuje jako česká lvice. Máme tu znovu shodu.

A-40
    Jenomže Alexandra zvládla tuto výměnu lépe a má výhodu.

40-40
    Ovšem Šafářová upravila stav na shodu, což znamená, že její šance na získání dalšího brejku opět stouply.

40-30
    Dulgheruová si po delší době vybojovala gembol.

30-30
    Tento gem ale rodačka z Brna nebude mít tak snadný jako ten předchozí. Alexandra srovnáná na 30:30.

15-30
    Jenomže jak se zdá, tak brzda nebyla tolik účinná. Lucie znovu vede.

15-15
    Nicméně Rumunka získala po delším intermezzu fiftýn a možná trochu zbrzdila českou hráčku v jejím rozletu.

0-15
    Šafářová je rozjetá a začala dobře i při podání soupeřky.

1:4
    Lucie Šafářová čistou hrou potvrzuje brejk a vede už 4:1 v úvodní sadě.

0-40
    Rodačka z Brna má potvrzení brejku na dosah.

0-30
    Česká hráčka hraje opravdu dobře a vede už 30:0.

0-15
    Na servisu opět Šafářová, která úspěšně vykročila za potvrzením brejku.

1:3
    Dulgheruová si musela pomoct druhým servisem, čehož Lucie využila a dostává se do trháku 3:1.

40-A
    Lucie Šafářová hraje výborně a má k dispozici první brejkbol!

40-40
    Šafářová skutečně srovnala na shodu a o stále tak bojuje o zisk prvního brejku.

40-30
    Drama je skutečně na světě, ani tentokrát Rumunka nevyužila gembol a Lucie se přiblížila shodě.

40-15
    Lucka ale ještě vystrčila růžky a možná zadělala na drama ve čtvrté hře úvodní sady.

40-0
    Alexandra míří za čistou hrou a srovnáním stavu.

30-0
    Také další fiftýn jde na vrub rodačky z Bukurešti.

15-0
    Na podání je znovu Rumunku a opět začíná výborně.

1:2
    Lucka však přeci jen urvala třetí gem pro sebe.

15-40
    Nicméně Rumunku ještě kouše a Lucka to nebude mít tak snadné.

0-40
    Česká hráče se přiblížila k získání třetí hry.

0-30
    Šafářová získává pro sebe i tento fiftýn.

0-15
    Šafárová začíná při svém podání dobře.

1-1
    Je tomu skutečně tak, Rumunka srovnává na 1:1.

40-30
    Rumunka je ale blízko tomu, aby potvrdila svůj servis.

30-30
    Šafářová vyrovnává na 30:30.

15-15
    Šafářová však nechce prodat svou kůži lacino a srovnává.

15-0
    Rumunka začala při svém podání dobře a ujímá se vedení 15:0.

0-1
    První hru získává česká hráčka.

0:0

Avizovaná čtyřhra před malou chvíli skončila a zápas Lucie Šafářové s Alexandrou Dulgheruovou začne přibližně v 15:40.

Vzájemný zápas

Obě hráčky se spolu utkaly dosud jen jednou. V Madridu v roce 2010 se v osmifinále z vítězství radovala Šafářová.

ALEXANDRA DULGHERUOVÁ

Rumunka začala s tenisem ve čtyřech letech a její nejoblíbenější povrch je antuka. Mezi její silné zbraně patří bekhend. Ve volném čase ráda čte, chodí do kina a poslouchá muziku.

Na podnicích WTA dosud vyhrála dva tituly, dalších jedenáct přidala na turnajích ITF.

V prvním kole v Římě zdolala Alexandra Dulgheruová tenistku Doiovou po setech 6:7, 6:3 a 6:3.

Rodačka z Bukurešti se aktuálně nachází na 72. místě světového computeru.

LUCIE ŠAFÁŘOVÁ

Česká tenistka začala s tenisem ve třech letech a jejím oblíbeným povrchem je antuka. Rodačka z Brna nejvíce obdivuje Steffi Grafovou a Lindsay Davenportovou. Mezi její záliby patří basketbal, stolní tenis a plavání.

Na turnajích pod hlavičkou WTA získala ve dvouhrách a čtyřhrách už dvanáct titulů, dalších osm jich přidala na podnicích ITF.

Lucie Šafářová v prvním kole v Římě zdolala Slovenku Annu Karolínu Schmiedlovou 7:6, 6:7 a 6:4.

Šafářová momentálně zaujímá 14. místo na světovém žebříčku a v duelu s Rumunkou Dulgheruovou tak bude jasným favoritem.

Příjemné středeční odpoledne při sledování textového online přenosu z utkání 2. kola turnaje WTA v Římě mezi Rumunkou Alexandrou Dulgheruovou a českou tenistkou Lucií Šafářovou. Duel obou tenistek začne na kurtu číslo 3 po skončení čtyřhry J. Murray, Peers – Matkowski, Zimonjič.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:45.