USA – Švýcarsko 3:1 (kon.) | Kanada – Bělorusko 9:0 (kon.) | Švédsko – Rusko 3:5 (kon.)
Finsko – Česko 3:5 (kon.)
USA
3:1 (0:1, 2:0, 1:0)
Švýcarsko
Čtvrtek 14.05.2015, 15:15 • ČEZ Arena, Ostrava • Mistrovství světa • Čtvrtfinále

Já se s vámi tedy loučím a přeji příjemně prožitý hokejový večer. (17:29:45)

Ze švýcarských řad byli rovněž vyhlášeni tři nejlepší hráči turnaje, kterými se stali – Roman Josi, Andres Ambühl a Mark Streit.

Nejlepším hráčem dnešního utkání byl na straně poraženého Švýcarska vyhlášen Roman Josi, který vstřelil jedinou branku Helvétů. Na druhé straně byl za svůj výkon odměněn hráč s číslem 17, John Moore.

První čtvrtfinále 79. mistrovství světa v ledním hokeji je u konce a favorizované Spojené státy americké slaví postup! Na začátku utkání byly oba celky svázány nervozitou, avšak Švýcarsko se i tak dokázalo ve 14. minutě zásluhou Romana Josiho dostat do vedení.
    Další branku jsme viděli až v druhé periodě a to již se prosadili Američané. Ve 31. minutě se z předbrankového prostoru přesnou ranou trefil Ben Smith a o pouhých 57 sekund později převrátil skóre na americkou stranu Charlie Coyle.
    Na začátku třetí třetiny se Švýcarsko dlouho nemohlo dostat do hry a v 51. minutě bylo potrestáno přesnou ranou Jakea Gardinera. Závěrečný velký tlak Švýcarska již k brance nevedl a Spojené státy americké tak po zásluze postupují do semifinále, ve kterém se utkají s lepším týmem z dvojice Švédsko-Rusko.

60:00

59:43
    Znovu Brunner, ale znovu jde rána vedle! Tohle už Švýcarsko nestihne!

59:24
    Brunnerova dobrá střela z levé strany minula Helleybuckovu bránu!

58:56
    Až teď se na delší dobu Švýcarsko usazuje v útočném pásmu, času už ale Helvéti mnoho nemají.

58:06
    Kotouč je až v pásmu švýcarské reprezentace.

57:41
    Velký závar u americké brány Connor Helleybuck ustál, na druhé straně je již svatyně prázdná a Švýcarsko hraje powerplay.

57:35
    Američané zahráli jen na zakázané uvolnění.

56:44
    Naopak na druhé straně se musel činit Reto Berra, který odrazil několik nebezpečných pokusů o dorážku. Poslední střela z pravé strany skončila rovněž na pozorném Berrovi.

56:25
    Dobrých dvacet sekund teď Američané našetřili soubojem v rohu u vlastní brány. Švýcarsko se ne a ne dostat do střelecké pozice.

55:47
    Kevin FIala se u mantinelu dostal k puku, jenže poté se ocitl mezi trojicí protihráčů a ti dokázali srazit jeho střelu.

55:22
    Nyní se dokonce tři Američané hnali na bránu Reta Berry, ale nakonec jim je odpískán ofsajd. Následuje komerční přestávka.

54:59
    Znovu se Američanům podařilo dostat puk mimo vlastní pásmo.

54:25
    Hráči v bílém se opravdu snaží a napadají americkou rozehrávku, ale američtí mladíci zatím situaci zvládají a skvěle brání.

53:34
    USA hraje v plném počtu.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 31. Smith (Vasey, Arcobello), 32. Coyle (Jones, Lee), 51. Gardiner (Coyle, Lee) – 14. Josi

USA: Hellebuyck (Campbell) – Faulk (A), Krug, Jones, Reilly, Murphy, Moore, Gardiner – Bonino, Coyle, Lee – Smith, Vesey, Arcobello – Eichel, Lewis (A), Nelson – Moses, Larkin, Hendricks (C) – Morin
    Švýcarsko: Berra (Genoni) – Blum, Josi (A), Geering, Streit (C), Helbling, Grossmann, Loeffel – Hollenstein, Romy, Brunner – Ambühl (A), Bodenmann, Bieber – Schäppi, Fiala, Trachsler – Suri, Wieser, Almond – Walker

Rozhodčí: Vjačeslav Bulanov (RUS), Jyri Rönn (FIN) – Jimmy Dahmén (SWE), Bevan Mills (CAN)