Setúbal – Arouca 2:1 (kon.) | Moreirense – Estoril 1:1 (kon.) | FC Ferreira – Coimbra 3:2 (kon.)
Sporting – Braga 4:1 (kon.) | Belenenses – Porto 1:1 (kon.) | Guimarães – Benfica 0:0 (kon.)
Penafiel – Gil Vicente 2:1 (kon.) | Marítimo – Rio Ave 4:0 (kon.)
CF OS Belenenses
1:1 (0:1)
FC Porto
Neděle 17.05.2015, 19:00 • Estádio do Restelo, Lisabon (kapacita 25000 diváků) • Portugalská Primeira Liga

S konstatováním, že klub z Lisabonu, Belenenses, urhál s Portem remízu 1:1, a přihrál titul dalšímu klubu z Lisabonu, Benfice, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (23:09:38)

FC Porto může kvůli remíze smutnit. Kolo před koncem totiž Portští nesnížili náskok na svého rivala z Lisabonu, který je nadále tříbodový. Porto tak na titul bude nadále čekat, naposledy jej získalo v sezoně 2012/13. I kdyby FCP za týden vyhrálo a Benfica doma padla, bude mít při bodové shodě tým z Lisabonu lepší vzájemný zápas.
    Je konec. A to nejen zápasu, ale i nadějím Porta na mistrovský titul. Ten patří Benfice Lisabon

Statistiky utkání

Porto vstoupilo do dnešního zápasu dobře, bylo více u míče a když už to vypadalo, že poločas bude bezgólový, prosadil se ve 42. minutě Jackson Martínez. Ve druhém poločase mělo Porto více ze hry a častokrát ohrozilo Venturu v brance Belenensesu, jenže v posledních deseti minutách začali hrát hosté hodně profesorsky, čehož pět minut před koncem využil Thiago Silva a srovnal na konečných 1-1.

90+3

90+3
    Ventura si v pohodě přišel pro centrovaný míč a zdá se, že tím žápas končí.

90+2
    Za nesportovní chování dostává gólman domácích Ventura žlutou kartu, další žlutá karta pak bude v zápise o utkání u jména útočníka Camary. Nevím však za co.

90+2
    Po střele Herrery se bude kopat ještě roh z pravé strany v podání Porta.

90+1
    Až nyní se hosté pořádně dostali k brance soupeře a bojují o vstřelení vítězného gólu.

90
    Sudí Costa ve druhém poločase nastaví tři minuty.

89
    Za malý okamžik se rozběhne poslední minuta základní hrací doby.

88
    Jenže hosté se pořádně nemohou dostat k vápnu soupeře a domácí mají jednoduchou taktiku. Jak mají míč, vykopnou jej daleko za půlku.

87
    Portu tak nyní začíná pořádná honička za gólem, protože tento stav by posunul jeho naděje na titul do oblasti bohapusté teorie.

86
    Hosté reagují na nastalou situací posledním střídáním. Ofenzivního záložníka Torrese nahrazuje v útoku Adrian.
    SILVA - 1:1

85
    Belenenses právě vstřelilo branku!
    THIAGO SILVA je hrdinou domácích. Naběhl si totiž na přesný pas z pravé strany za obranu a i když to vypadalo, že je v ofsajdu, praporek pomezního Costy mlčel. A správně, protože se vzadu zapomněl Martins Indi. Thiago Silva tak střelou z hranice penaltového puntíku překonává útočník Heltona v brance hostí.

84
    Míče se po kratší odmlce ujali domácí a kombinují u pravé lajny na útočné polovině soupeře.