Gravellona Toce – Cervinia | Vítěz: F. Aru (AST) (kon.) |
konec
19. etapa: Gravellona Toce – Cervinia
Vítěz: F. Aru (AST)
Lukáš Podleśny
Výsledky dnešní etapy:
1. Fabio Aru (AST) 6:24:13
2. Ryder Hesjedal (TCG) +28
3. Rigoberto Uran (EQS) +1:10
4. Tanel Kangert (AST) +1:18
5. Steven Kruijswijk (TLJ) +1:18
6. Alberto Contador Velasco (TCS) +1:18
7. Mikel Landa Meana (AST) +1:18
8. Leopold König (SKY) +1:21
9. Mikel Nieve Ituralde (SKY) +1:24
10. Alexandre Geniez (FDJ) +2:24
---
53. Roman Kreuziger (TCS) +27:14
Celková klasifikace po 19. etapě
1. Alberto Contador Velasco (TCS) 78:48:40
2. Fabio Aru (AST) +4:37
3. Mikel Landa Meana (AST) +5:15
4. Andrey Amador (MOV) +8:10
5. Leopold König (SKY) +10:47
6. Jurij Trofimov (KAT) +11:11
7. Ryder Hesjedal (TCG) +12:05
8. Damiano Caruso (BMC) +12:14
9. Steven Kruijswijk (TLJ) +12:53
10. Alexandre Geniez (FDJ) +15:07
Sprinterské prémie
Pont-Saint-Martin (105,9 km)
1. Giovanni Visconti (MOV) 8 b.
2. Diego Ulissi (LAM) 4 b.
3. Marek Rutkiewicz (CCC) 1 b.
Fenis (144 km)
1. Giovanni Visconti (MOV) 8 b.
2. Diego Ulissi (LAM) 4 b.
3. Marek Rutkiewicz (CCC) 1 b.
Vrchařské prémie
Croce Serra (85,9 km) – 598 m.n.m. (3. kat.)
1. Carlos A. Betancur Gomez (ALM) 7 b.
2. Giovanni Visconti (MOV) 4 b.
3. Nick van der Lijke (TLJ) 2 b.
4. Pavel Kočetkov (KAT) 1 b.
Saint-Barthélemy (167,6 km) – 1644 m.n.m. (1. kat)
1. Giovanni Visconti (MOV) 35 b.
2. Pavel Kočetkov (KAT) 18 b.
3. Johan Esteban Chaves (OGE) 12 b.
4. Vasil Kirijenka (SKY) 9 b.
5. Marek Rutkiewicz (CCC) 6 b.
6. Beñat Intxausti (MOV) 4 b.
7. Steven Kruijswijk (TLJ) 2 b.
8. Nick van der Lijke (TLJ) 1 b.
Col Saint-Pantaléon (207,9 km) – 1664 m.n.m. (1. kat)
1. Giovanni Visconti (MOV) 35 b.
2. Pavel Kočetkov (KAT) 18 b.
3. Beñat Intxausti (MOV) 12 b.
4. Steven Kruijswijk (TLJ) 9 b.
5. Luis León Sanchez (AST) 6 b.
6. Paolo Tiralongo (AST) 4 b.
7. Fabio Aru (AST) 2 b.
8. Mikel Landa Meana (AST) 1 b.
Cervinia (236 km) – 2001 m.n.m. (1. kat)
1. Fabio Aru (AST) 35 b.
2. Ryder Hesjedal (TCG) 18 b.
3. Rigoberto Uran (EQS) 12 b.
4. Tanel Kangert (AST) 9 b.
5. Steven Kruijswijk (TLJ) 6 b.
6. Alberto Contador Velasco (TCS) 4 b.
7. Mikel Landa Meana (AST) 2 b.
8. Leopold König (SKY) 1 b.
Držitelé trikotů:
Růžový trikot (nejlepší jezdec): Alberto Contador Velasco (TCS)
Červený trikot (bodovací soutěž): Giacomo Nizzolo (TFR)
Modrý trikot (nejlepší vrchař): Steven Kruijswijk (TLJ)
Bílý trikot (nejlepší jezdec do 25 let): Fabio Aru (AST)
Nejlepší tým: Astana Pro Team
Celková klasifikace po 18. etapě
1. Alberto Contador Velasco (TCS) 72:23:09
2. Mikel Landa Meana (AST) +5:15
3. Fabio Aru (AST) +6:05
4. Andrey Amador (MOV) +7:01
5. Jurij Trofimov (KAT) +9:40
6. Leopold König (SKY) +10:44
7. Damiano Caruso (BMC) +11:05
8. Steven Kruijswijk (TLJ) +12:53
9. Ryder Hesjedal (TCG) +13:01
10. Alexandre Geniez (FDJ) +14:01
---
21. Roman Kreuziger (TCS) +53:39
116. Petr Vakoč (EQS) +3:36:45
Výsledky 18. etapy
1. Philippe Gilbert (BMC) 4:04:14
2. Francesco Manuel Bongiorno (BAR) +0:47
3. Sylvain Chavanel (IAM) +1:01
4. Matteo Busato (STH) +1:01
5. Amael Moinard (BMC) +1:01
6. David de la Cruz Melgarejo (EQS) +1:01
7. Rinaldo Nocentini (ALM) +1:01
8. Kanstancin Sivcov (SKY) +1:01
9. Chad Haga (TGA) +2:42
10. Pieter Weening (OGE) +3:55
---
12. Alberto Contador Velasco (TCS) +6:05
17. Leopold König (SKY) +7:18
23. Mikel Landa Meana (AST) +7:18
24. Fabio Aru (AST) +7:18
69. Roman Kreuziger (TCS) +21:10
75. Petr Vakoč (EQS) +21:57
1. Fabio Aru (AST) 6:24:13
2. Ryder Hesjedal (TCG) +28
3. Rigoberto Uran (EQS) +1:10
4. Tanel Kangert (AST) +1:18
5. Steven Kruijswijk (TLJ) +1:18
6. Alberto Contador Velasco (TCS) +1:18
7. Mikel Landa Meana (AST) +1:18
8. Leopold König (SKY) +1:21
9. Mikel Nieve Ituralde (SKY) +1:24
10. Alexandre Geniez (FDJ) +2:24
---
53. Roman Kreuziger (TCS) +27:14
Celková klasifikace po 19. etapě
1. Alberto Contador Velasco (TCS) 78:48:40
2. Fabio Aru (AST) +4:37
3. Mikel Landa Meana (AST) +5:15
4. Andrey Amador (MOV) +8:10
5. Leopold König (SKY) +10:47
6. Jurij Trofimov (KAT) +11:11
7. Ryder Hesjedal (TCG) +12:05
8. Damiano Caruso (BMC) +12:14
9. Steven Kruijswijk (TLJ) +12:53
10. Alexandre Geniez (FDJ) +15:07
Sprinterské prémie
Pont-Saint-Martin (105,9 km)
1. Giovanni Visconti (MOV) 8 b.
2. Diego Ulissi (LAM) 4 b.
3. Marek Rutkiewicz (CCC) 1 b.
Fenis (144 km)
1. Giovanni Visconti (MOV) 8 b.
2. Diego Ulissi (LAM) 4 b.
3. Marek Rutkiewicz (CCC) 1 b.
Vrchařské prémie
Croce Serra (85,9 km) – 598 m.n.m. (3. kat.)
1. Carlos A. Betancur Gomez (ALM) 7 b.
2. Giovanni Visconti (MOV) 4 b.
3. Nick van der Lijke (TLJ) 2 b.
4. Pavel Kočetkov (KAT) 1 b.
Saint-Barthélemy (167,6 km) – 1644 m.n.m. (1. kat)
1. Giovanni Visconti (MOV) 35 b.
2. Pavel Kočetkov (KAT) 18 b.
3. Johan Esteban Chaves (OGE) 12 b.
4. Vasil Kirijenka (SKY) 9 b.
5. Marek Rutkiewicz (CCC) 6 b.
6. Beñat Intxausti (MOV) 4 b.
7. Steven Kruijswijk (TLJ) 2 b.
8. Nick van der Lijke (TLJ) 1 b.
Col Saint-Pantaléon (207,9 km) – 1664 m.n.m. (1. kat)
1. Giovanni Visconti (MOV) 35 b.
2. Pavel Kočetkov (KAT) 18 b.
3. Beñat Intxausti (MOV) 12 b.
4. Steven Kruijswijk (TLJ) 9 b.
5. Luis León Sanchez (AST) 6 b.
6. Paolo Tiralongo (AST) 4 b.
7. Fabio Aru (AST) 2 b.
8. Mikel Landa Meana (AST) 1 b.
Cervinia (236 km) – 2001 m.n.m. (1. kat)
1. Fabio Aru (AST) 35 b.
2. Ryder Hesjedal (TCG) 18 b.
3. Rigoberto Uran (EQS) 12 b.
4. Tanel Kangert (AST) 9 b.
5. Steven Kruijswijk (TLJ) 6 b.
6. Alberto Contador Velasco (TCS) 4 b.
7. Mikel Landa Meana (AST) 2 b.
8. Leopold König (SKY) 1 b.
Držitelé trikotů:
Růžový trikot (nejlepší jezdec): Alberto Contador Velasco (TCS)
Červený trikot (bodovací soutěž): Giacomo Nizzolo (TFR)
Modrý trikot (nejlepší vrchař): Steven Kruijswijk (TLJ)
Bílý trikot (nejlepší jezdec do 25 let): Fabio Aru (AST)
Nejlepší tým: Astana Pro Team
Celková klasifikace po 18. etapě
1. Alberto Contador Velasco (TCS) 72:23:09
2. Mikel Landa Meana (AST) +5:15
3. Fabio Aru (AST) +6:05
4. Andrey Amador (MOV) +7:01
5. Jurij Trofimov (KAT) +9:40
6. Leopold König (SKY) +10:44
7. Damiano Caruso (BMC) +11:05
8. Steven Kruijswijk (TLJ) +12:53
9. Ryder Hesjedal (TCG) +13:01
10. Alexandre Geniez (FDJ) +14:01
---
21. Roman Kreuziger (TCS) +53:39
116. Petr Vakoč (EQS) +3:36:45
Výsledky 18. etapy
1. Philippe Gilbert (BMC) 4:04:14
2. Francesco Manuel Bongiorno (BAR) +0:47
3. Sylvain Chavanel (IAM) +1:01
4. Matteo Busato (STH) +1:01
5. Amael Moinard (BMC) +1:01
6. David de la Cruz Melgarejo (EQS) +1:01
7. Rinaldo Nocentini (ALM) +1:01
8. Kanstancin Sivcov (SKY) +1:01
9. Chad Haga (TGA) +2:42
10. Pieter Weening (OGE) +3:55
---
12. Alberto Contador Velasco (TCS) +6:05
17. Leopold König (SKY) +7:18
23. Mikel Landa Meana (AST) +7:18
24. Fabio Aru (AST) +7:18
69. Roman Kreuziger (TCS) +21:10
75. Petr Vakoč (EQS) +21:57
Skvělý výkon opět podal Leopold König, který dojel na osmém místě a v celkové klasifikaci se dostal na naprosto fantastické páté místo! Zítra však tuto pozici bude bránit před Jurijem Trofimovem, který dnes ztratil, ale celkově má na Königa manko jen přibližně půl minuty.
Výsledek Romana Kreuzigera a Petra Vakoče zatím není znám.
1. Fabio Aru (AST) 6:24:13
2. Ryder Hesjedal (TCG) +28
3. Rigoberto Uran (EQS) +1:10
4. Tanel Kangert (AST) +1:18
5. Steven Kruijswijk (TLJ) +1:18
6. Alberto Contador Velasco (TCS) +1:18
7. Mikel Landa Meana (AST) +1:18
8. Leopold König (SKY) +1:21
9. Mikel Nieve Ituralde (SKY) +1:24
10. Alexandre Geniez (FDJ) +2:24