Myanmar – Ukrajina 0:6 (kon.) | Rakousko – Panama 2:1 (kon.) | Nový Zéland – USA 0:4 (kon.)
Argentina – Ghana 2:3 (kon.)
Myanmar
0:6 (0:0)
Ukrajina
Úterý 02.06.2015, 03:00 • Northland Events Centre, Whangarei, kapacita 8.016 diváků • Mistrovství světa U20 • Skupina A

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji Vám krásné úterní ráno. Nashledanou. (04:54:12)

Červené karty: 1 – 0

Skončilo utkání základní skupiny A MS hráčů do 20 let, ve kterém nakonec Ukrajinci dle předpokladů zvítězili nad svým soupeřem a to vysoko, 6:0. O výhře rozhodli Evropané až v průběhu druhého poločasu, kdy vstřelili všech šest branek a ještě si dovolili zahodit penaltu. Na zisku tří bodů pro hráče evropského týmu to ale nic nemění. Myanmar podal sympatický výkon a to zejména v prvním poločase utkání, po změně stran ale Asiaté odpadli a nezmohli se na odpor.

90+4

90+4
    Centr mířící do vápna ale Evropané odvrátili a balon posílají daleko od své branky,

90+3
    Kabajev poslal k zemi M.K. Tuna a fotbalisté Myanmaru ještě budou kopat proti brance Ukrajiny.

90+2
    Poslední minutu nastavení a tedy i dnešního zápasu začnou Asiaté v blízkosti ukrajinské branky.

90+1
    Tkačuk na rychlý balon směřující podél pravé čáry nedosáhl, k míči se tak první dostane gólman Ratt.

90
    Budou to tři minuty, které dělí Myanmařany od konce hororu ve druhé půli.

90
    Začíná poslední minuta základní hrací doby, uvidíme, kolik minut navíc se bude nastavovat.

89
    A znovu se pokusili hráči v modrém o "českou" uličku, Myanmařané ale zahustili prostor před svoji šestnáctkou a míč zachytili.

88
    Fotbalistům v bílém se podařilo zastavit další kolmici mířící za jejich obranu.

87
    Myanmařané se po delší době vypravili na výlet k pokutovému území Ukrajiny, dlouho se však v těchto končinách neohřáli.

86
    Střídání v týmu Myanmar: ze hřiště odchází Than Paing, přichází Y. L. Aung.

85
    Teď to Polehenkovi málem vyšlo, jeho rána ale jen těsně míjí levou tyč!

84
    Polehenko se zkusil uvolnit po pravé straně, míč ale na hřišti neudržel. Za stavu 6:0 pro jeho celek ho to ale asi příliš mrzet nebude a večer v klidu usne.

83
    Ukrajinci opět obléhají šestnáctku soupeře, Myanmar pro tuto chvíli dokázal odvrátit vznikající nebezpečí.

82
    Bjesjedin se pokusil o zakončení, jeho rána ale končí mimo branku soupeře.

Dnešní utkání sleduje 4.985 diváků.

81
    Myanmařané drží míč ve své moci a pokusí se alespoň na chvíli zastavit ukrajinský kolotoč.

80
    Po delší době si na míč sáhne i brankář Latt, který jej ve druhé pětačtyřicetiminutovce jen lovil ze své sítě. Propagační pokus jednoho z ukrajinských fotbalistů pustit nemohl.

79
    Evropadné mají míč plně ve své moci a opět se řítí směrem k brance Myanmaru, ten ve druhé půli úplně odpadl.
    Viktor KOVALENKO - 0:6

77
    Ukrajina právě vstřelila branku!
    Ukrajinci si ve druhé půli otevřeli střelnici na stadionu Northland Events Centre! Bjesjedin se pěkně uvolnil na pravé straně šestnáctky přes soupeře a poslal přesný pas před branku, kam si naběhl VIKTOR KOVALENKO a míč jen usměrnil do sítě!

76
    Střídání v týmu Myanmar: ze hřiště odchází M.M. Soe, přichází .
    Polehenko však pokutový kop neproměňuje!

75
    Pavlo Polehenko ale z penaltového puntíku poslal míč vedle levé tyče!

74
    Červenou kartu dostává T. H. Aung (Myanmar).
    Po ruce T.H. Aunga je nařízena penalta!

74
    Další tutovka Ukrajiny, u které je Lučkevič, na kterého zívala odkrytá branka, jenže míči v cestě do sítě zabránila ruka T. H. Aunga, penalta!

73
    Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Jevgen Čumak, přichází Jurij Tkačuk.
    Arťom BJESJEDIN - 0:5

71
    Lučkevič zatáhl balon do vápna a našel volného Kabajeva, ten však zády k brance nemohl vystřelit a tak vrátil zpět na Lučkeviče, který ještě posunul míč nahoru na střed na ARŤOMA BJESJEDINA, jenž už si věděl rady a poslal balon k pravé tyči branky Myanmaru!

70
    Jenže Aung Thu zahodil velkou možnost na korekci výsledku, když svoji střelou trefil pouze zeď.

69
    Burda fauloval jednoho z hráčů Myanmaru a bude to velice nebezpečná situace pro branku Ukrajiny, ani ne dvacet metrů.
    Eduard SOBOL - 0:4

68
    Další perfektní kolmice od nohy Kovalenka našla před vápnem EDUARDA SOBOLA, který levačkou vypálil pod brankářem Lattem a zvýšil již tak vysoké vedení svého týmu!

66
    Další útočnou snahu Evropanů zastavuje útočný faul jednoho z Ukrajinců na levé straně pokutového území.

65
    Ukrajinci ve druhém poločase zatím jasně dominují a přeci jen potvrzují předzápasové prognózy.

64
    Střídání v týmu Myanmar: ze hřiště odchází M. M. Lwin, přichází N. W. Min.

63
    Centr Čumaka končí vedle branky Myanmaru, odkopu od své klece se ujme gólman Latt.

62
    Střídání v týmu Ukrajina: ze hřiště odchází Roman Jaremčuk, přichází Arťom Habelok.

61
    Ukrajinci vybojovali standardku, ale je to hodně daleko, jen kousek za půlící čárou.

59
    Ukrajinci se ale nemohou dostat k míči a z vlastní poloviny, kde je teď Asiaté přikovali.

58
    Myanmařané mají míč u svých kopaček, kombinují ale na míle daleko od ukrajinské branky.
    Viktor KOVALENKO - 0:3

57
    Další přesný pas za obranu Myanmaru vyslal Bjesjedin, Lučkevič tentokrát proti Lattovi neuspěl, ten však vyrazil míč přesně do míst, odkud dorážel do odkryté branky VIKTOR KOVALENKO!

55
    Ukrajinci odvrací zatím ojedinělou akci Myanmaru ve druhé půli, centr z levé strany neměl nárok.
    Valerij LUČKEVIČ - 0:2

54
    Nový muž na hřišti VALERIJ LUČKEVIČ si naběhl z pravé strany na perfektní přímou přihrávku ze středu hřiště od Kovalenka a měl hodně času i prostoru, aby sám proti Lattovi poslal míč přesně tam, kam chce!

53
    Polehenko sestřelil k zemi ostrým zákrokem M. M. Soea a může být hodně rád, že nebyl karetně napomínán.
    Roman JAREMČUK - 0:1

51
    Prvotní nebezpečí hrozící z rohového kopu dokázali Myanmařané odvrátit. Ukrajinci se však udrželi u míče, z pravé strany odcentroval Čumak do vápna, kde si na jeho nedýchaný oblouček naskočil ROMAN JAREMČUK a hlavou poslal balon do sítě!

50
    Po pravé straně si zaběhl za obranu Myanmaru Lučkevič, a s balonem doběhl až do přímé Lattovy blízkosti, jenže ten vyráží na roh.

50
    Východoevropané ale i nadále útočí, jenže do zakončení se dostat nemohou.

49
    Ukrajinci začali aktivně druhou půli, Kabajev však měl ke kolmici mířící k Lattovi přeci jen o něco dále než brankář Myanmaru.

48
    Kovalenko vzal zodpovědnost na sebe a pravačkou zkusil ohrozit branku soupeře, jeho ráně však chyběl dobrý metr, aby se vůbec vešel do vymezeného prostoru.

47
    Bjesjedin vybojoval standardní situaci přibližně dvacet metrů od branky Myanmaru. Tohle se dá rozhodně poslat přímo až do branky!

46
    Y. N. Oo se pokoušel prosadit sám proti přesile v pokutovém území, jenže se dopustil faulu a sudí tak Myanmařanům berou míč.

46
    Střídání v týmuUkrajina: ze hřiště odchází Mykyta Tatarkov, přichází Valerij Lučkevič.

46

Rozhodčí již přivádí hráče obou týmů zpět na trávník, zanedlouho se opět začne hrát.

Ofsajdy: 2 – 1

Skončil první poločas utkání MS hráčů do 20 let mezi Ukrajinou a Myanmarem a možná trochu překvapivě skončil bez branek. Jasný favorit tohoto duelu se zatím nedokázal prosadit, Asiaté byli totiž svému protivníkovi v první půli více než vyrovnaným soupeřem.

45+2

45+1
    Rohový kop a další dobrá šance pro Evropany, jenže opět čaruje gólman Myanmaru!
    Latt zachránil svůj tým od gólové újmy!

45+1
    Ukrajinci ve velké šanci, kterou ale skvělým zákrokem likviduje brankář Ratt alespoň na rohový kop!

45
    Žlutou kartu dostává Čumak (Ukrajina).

45
    Aung Thu zatím doposud nejaktivnějším hráčem Myanmaru. Další uvolnění tohoto hráče na levé straně a následný pokus je zblokován.

45
    Modrožlutí se pokusili hrát dopředu, ale po útočném faulu Čumaka se budou muset sami bránit.

44
    První poločas se pomalu chýlí ke konci a míč mají v držení Ukrajinci, v poklidu kombinující před vlastní brankou.

44
    Jenže Myanmařané výhodné situace ve svůj prospěch nevyužili a centr končí přímo u brankáře Sarnavského.

43
    Další standardka pro Myanmar. Burda sundal Y. N. Ooa dvacet metrů od vlastní branky.

42
    Po rohovém kopu se dostal ke střele jeden z hráčů v bílém, Sarnavskij však dobře hlídal svou pozici a míč lapil do svých rukavic.
    Thu nepropálil míč až k Sarnavskému.

41
    Aung Thu obešel několik protihráčů před šestnáctkou Ukrajiny a jen obličej jednoho z ukrajinských obránců zabránil míči v cestě k brankáři Sarnavskému. Roh pro Myanmar.

40
    Ukrajinci měli nakročeno k rychlému přečíslení soupeřovy obrany, to by se ale nesměl v ofsajdu zapomenout Tatarkov.

40
    Ani to už však neplatí, balon pro Evropany.

39
    Po chvíli oddechu se dopředu opět tlačí Asiaté a přiblížili se zatím rohovému praporku.

38
    Další centr letěl před branku Myanmaru od pravé postranní čáry a už to vypadalo přeci jen o něco nebezpečněji, jenže, obrana Myanmaru ve vzduchu kralovala a míč za sebe nepustila.

37
    Hráči obou celků si teď přehazují balon jako horký brambor a tak vidíme častá přerušení hry po nepřesnostech v rozehrávce, které často končí v autu.

36
    Takhle to nepůjde. Bjesjedin centroval z pravé strany do vápna Myanmaru, ale pokutové území mu bylo příliš malé. Balon přeletěl branku a skončil v zámezí.

35
    A tak zákonitě přišel centr do vápna Myanmaru, jenže Ukrajinci ve vápně faulují a tak je pískáno.

34
    Evropané budou zahrávat standardku, je to ale hodně daleko od branky soupeře.

33
    Myanmar směrem vpřed neuspěl, ale stejně si vedl i Kovalenko, sám voják v poli proti obraně Myanmaru. Přes veškerou snahu ukrajinského borce se k míči dostal Latt.

32
    Předváděná hra svých svěřenců se vůbec nelíbí kouči Petrakovovi, který hlasitě gestikuluje směrem ke svým ovečkám.

31
    Ukrajinci se snaží trochu zklidnit hru a na chvíli podrží míč na svých kopačkách a daleko od své branky.

30
    Myanmařané jsou ale opět u míče a vypadá to, jako by přebrali iniciativu v těchto minutách. S tímto tedy bookmakeři před zápasem příliš nepočítali, když ocenili výhru Barmy kurzem 22 ku jedné.

29
    Sám faulovaný se ujal exekuce přímého kopu, trefil však pouze dvojčlennou zeď postavenou z cihel Made in Ukrajina.

29
    Aung Thu byl faulován a vybojoval zajímavou standardní situaci pro svůj tým. Vzdálenost přibližně 25 metrů.

28
    Na centr od rohového praporku si na malém vápně naskočil Kačaraba, v záklonu však poslal míč vysoko nad branku Myanmaru.

27
    Ukrajinci však také útočí a vybojovali roh.

26
    A znovu se dostali fotbalisté před branku soupeře, první rána zpoza šestnáctky byla zblokována. Poté se však dostal k míči v rohu vápna Aung Thu a pravačkou poslal míč přibližně dva metry vedle levé tyč Sarnavského svatyně.

25
    Náběhy Asiatů vypadají čím dál nebezpečněji, zatím z toho nic není. Ukrajinská obrana by se ale měla mít na pozoru.

24
    Čumak se dostal s míčem až před pokutové území Myanmaru a rovnal si míč na levačku, jenže ve chvíli, kdy už se chystal vystřelit, mu obrana Myanmaru sebrala míč.

23
    Žlutou kartu dostává Roman Jaremčuk (Ukrajina).
    Soe branku Ukrajiny přestřelil.

21
    No, a Myanmařané se osmělují čím dál více. M. M. Soe se dostal k míči v rohu pokutového území a vyslal jej směrem k Sarnavského brance, balon však o kousek přeletěl svůj cíl.

21
    Burda ve snaze o napadání zfauloval na útočné polovině K. M. Ooa, balon pro Myanmar.

20
    Asiaté se, zdá se, už trochu rozkoukali a občas nakouknou před branku svého dnešního soupeře. Střeleckého pokusu jsme se však z jejich strany doposud nedočkali.

19
    Ukrajinci ztratili míč na polovině hřiště a fotbalisté Myanmaru se pokusili o rychlý protiútok, ten však záhy zastavuje pomezní sudí, offside.

18
    Myanmařané zrychlili pohyb a trochu přidělali starosti ukrajinské obraně. Střelecký pokus ze dvaceti metrů jednoho z Asiatů ale zblokovala pevná východoevropská defenziva.

17
    Latt se opět zapojil do hry, když zasáhl proti pokusu Bjesjedina. Žádné velké nebezpečí ale brance Myanmaru nehrozilo.

16
    Patnáct minut první půle je za námi nebo spíše za fotbalisty obou týmů a žádné velké útočné hody se rozhodně nekonají. Snad se dočkáme v dalším průběhu úvodní pětačtyřicetiminutovky.

15
    Myanmařané poprvé v zápase drží míč na svých kopačkách o trochu déle než pět vteřin a navíc poblíž šestnáctky soupeře. Nic velkého z toho ale zatím není.

14
    Latt nyní trochu zdržuje hru, když si upravuje své obutí.

13
    Ukrajincům ale utíká míč, ke kterému má náhle blíže gólman Latt, který jej také ihned uvedl zpět do hry.

13
    Fotbalisté z Asie toho ani nyní směrem vpřed mnoho nepředvedli a už se musí opět rychle vracet k vlastní brance.

12
    Balon po rohovém kopu stáhl ze vzduchu do svých rukavic brankář Latt.

12
    Opět se dostal Čumak za obranu Myanmaru z pravé strany, jenž se ještě možná trochu zbytečně pokusil hledat volné spoluhráče, což využili Myanmařané k tomu, aby Čumaka zblokovali. Roh pro Ukrajince.

11
    K zakončení se po rohovém kopu dostal Čumak, jeho pokus však chytá Latt do svých rukavic.

11
    Po prvním rohu přichází vzápětí druhý.

10
    Chyba při zpracování míče málem přišla Myanmar hodně draho. Bjesjedin si ale ukopl míč vpřed a poté jej jen napálil ve skluzu do obránce Barmy. Alespoň roh pro Ukrajinu.

9
    Dlouhý nákop Asiatů sbírá s přehledem zkonsolidovaná ukrajinská obrana.

8
    Soe se dostal k zakončení z veliké dálky, ale mířil hodně nepřesně. Sarnavskij rozehraje míč od své branky.

7
    Opět letí balon k brance Myanmaru, jenže Polehenkův pokus byl hodně nepřesný, ať už se jednalo o centr či o střelu. Latt chytá balon do svých rukavic.

7
    Centr Kovalenka z pravé strany před brankou nikoho z jeho spoluhráčů nenašel. Hrát budou "domácí".

6
    Jenže Myanmařané se balonu opět rychle zbavují po chybě v rozehrávce.

5
    Další zbytečný faul Ukrajinců na útočné polovině, tentokrát se provinil Sobol. Rozehrávky jsou ujmou hráči v bílém.

4
    Bjesjedin si naběhl za obranu na dlouhý pas a zleva se hnal k brance soupeře. Byl však natěsno bráněný obránci Myanmaru a navíc měl balon trochu na dlouhou nohu. K míči má blíže brankář Latt a také jej zalehává.

4
    Fotbalisté Myanmaru ale chybují a rychle o kulatý nesmysl přicházejí, zatím je k vidění hodně nepřesností na straně Asiatů.

3
    Teď se navíc dopustil útočného faulu Bjesjedin a tak hrají hráči v bílém.

3
    Evropané mají balon u kopaček, ale znovu musí začít až od vlastní branky.

2
    Kovalenko hledal kolmicí vepředu Jaremčuka, k míči měl ale blíže brankář Latt.

1
    Bílí ale rychle přicházejí o míč a tak mohou Ukrajinci v poklidu začít vlastní akci od brankáře Sarnavského.

1
    Rozehrávky balonu se ujali Myanmarané a rychle se ženou vpřed.

1

Ukrajinci dnes nastoupí do utkání v typických modrých dresech se žlutými prvky, jejich soupeř odehraje zápas kompletně v bílém.

Oba kapitáni nyní losují o míč a stranu. Z předzápasových formalit je to již úplně vše, utkání může směle začít!

Hráči obou týmů už jsou nastoupeni na trávníku a posléze nám zazní státní hymny obou soupeřů.
    Necelá hodina zbývá do začátku tohoto duelu, hráči jsou již téměř připraveni na výkop!

Myanmar: M.M. Latt – H.H. Aung, T. H. Aung, N. D. Kyaw (C) – M.M. Soe, M.K. Tun, K.M. Oo, M.M. Lwin, Y.N. Oo – A. Thu, T. Paing
    Trenér: Gerd Zeise.

Ukrajina: Sarnavskij (C) – Polehenko, Burda, Kačaraba, Sobol – Čumak, Jaremčuk– Tatarkov, Kovalenko, Kabajev – Bjesjedin.
    Trenér: Oleksandr Petrakov.

Rozhodčí: Ricardo Marques – Kleber Gil, Bruno Boschilia (všichni BRA).

Myanmar

Hráči asijského celku se na vrcholné fotbalové akci hráčů do 20 let představují vůbec poprvé ve své historii. Reprezentantům bývalé Barmy k tomu stačilo dojit do semifinále Mistrovství Asie hráčů do 19 let.

Stejně jako Ukrajinci, tak i dnes celek psaný jako domácí, se již na turnaji představil. Ve svém prvním zápase však Asiaté podlehli výběru Spojených států amerických v poměru 1:2.

Ukrajina

Ukrajinští mladíci se na Mistrovství světa kvalifikovali přesně po deseti letech, kdy se zúčastnili turnaje v Holandsku, které však ještě nebylo oficiálně vedeno jako Mistrovství této věkové kategorie. Na letošní akci se dostali díky umístění z posledního evropského šampionátu do 19 let, kde obsadili v základní skupině B třetí místo.

Reprezentanti v těchto měsících těžce zkoušené země už mají za sebou úvodní utkání na turnaji, když s domácím reprezentací Nového Zélandu hráli nerozhodně bez branek, 0:0.

Příjemný pozdní večer při sledování online přenosu z fotbalového Mistrovství světa hráčů do 20 let, jenž v těchto dnech probíhá Novém Zélandu! Jako první Vám dnes nabídneme souboj v rámci základní skupiny A, kde se utkají mladíci Myanmaru a Ukrajiny.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Daniel Kubelka

Branky: 51. Jaremčuk (Čumak), 54. Lučkevič (Kovalenko), 57. Kovalenko, 68. Sobol (Kovalenko), 71. Bjesjedin (Lučkevič), 77. Kovalenko (Bjesjedin)

Karty:   23. Jaremčuk (UKR), 45. Čumak (UKR)   74. T. H. Aung (MYA)

Myanmar: M.M. Latt – H.H. Aung, T. H. Aung, N. D. Kyaw (C) – M.M. Soe (76. N.L. Tun), M.K. Tun, K.M. Oo, M.M. Lwin (64. N.W. Min), Y.N. Oo – A. Thu, T. Paing (86. Y.L. Aung)

Náhradníci: P.S. Chit, W.L. Aung – A.M. Htwe, N.L. Tun, N.C. Aung, H.M. Aung, Y.L. Aung, N.W. Min, S.H. Aung, M.Z. Oo,

Ukrajina: Sarnavskij (C) – Polehenko, Burda, Kačaraba, Sobol – Čumak (73. Tkačuk), Jaremčuk (62. Habelok)– Tatarkov (46. Lučkevič), Kovalenko, Kabajev – Bjesjedin.

Náhradníci: Pidkivka, Grycenko – Kuzněcov, Tkačuk, Tankovskij, Habelok, Lučkevič, Kovtun, Němtinov, Charatin.

Rozhodčí: Ricardo Marques – Kleber Gil, Bruno Boschilia (všichni BRA)

Diváci: 4.985