Česko
67:69 (24:18, 36:38, 50:56)
Bělorusko
Čtvrtek 04.06.2015, 18:00Přátelská utkání - ženy

Šanci na odvetu mají české hráčky zítra od 20:00 v druhém zápase se stejným soupeřem. (19:43:55)

Češky vstoupily do utkání skvěle, rychle si vypracovaly slušný náskok, se kterým operovaly po celý první poločas. V jeho závěru se ale něco zlomilo a převahu získaly naopak Bělorusky, které pokračovaly ve zlepšeném výkonu i v druhé půli. V závěrečné čtvrtině si sice Češky dokázaly vypracovat šanci na obrat zápasu, ale nakonec doplatily na horší úspěšnost střelby a vlastní výpadek ve třetí čtvrtině.

Poslední útok zápasu nedokázaly Češky zakončit a musí se smířit s první porážkou v dvojzápasu s Běloruskami.

40:00
    Konec zápasu. (67:69)

39:47
    Neúspěšná byla ale i Snytsinová, po doskoku Bortelové přišel taktický faul od Likartovičové. (67:69)

39:23
    Stejskalová neproměnila střelu za dva body. (67:69)

39:03
    Oddechový čas pro domácí. (67:69)

39:03
    Bortelová neproměnila dvoubodový pokus a z následného postupného útoku běloruských basketbalistek dokázala Snytsinová vyprodukovat úspěšnou dvoubodovou střelu. Bělorusky jdou do koncovky v solidní pozici. (67:69)

38:30
    Bortelová netrefila trojku, z následného útoku ale Leučanková vyprodukovala jen ztrátu. (67:67)

38:10
    Leučanková po faulu Štěpánové proměňuje obě šestky! (67:67)

37:53
    Pochobradská v útoku dopíchla střelu Štěpánové do obroučky. (67:65)

37:29
    Stejskalová faulovala Tronovovou při střelbě. Běloruska si z nabídnuté šance dvou trestných hodů dokázala být stoprocentní. (65:65)

37:29
    Papovová to znovu zkusila a znovu minula, avšak Troinovová doskočila míč. Bělorusky jsou stále u míče. (65:63)

37:03
    Leučanková si v útoku doskočila neúspěšnou střelu Papovové a zakončila za dva body. (65:63)

36:32
    Pecková po asistenci Hanušové proměňuje veledůležitou trojku! (65:61)

36:16
    Papovová snižuje na rozdíl pouhého jednoho bodu. Trenér Lubor Blažek na to odpovídá oddechovým časem. (62:61)

35:51
    Leučanková je první Běloruskou, která trefila ve čtvrté části střelu z pole. (62:59)

35:31
    Stejskalová jí potrestat nedokázala, ale pak přišla opět ztráta Bělorusek a tentokrát ji úspěšně ztrestala Bortelová. (62:57)

Jan Vojkůvka

Česko: Bortelová, Veselá, Stejskalová, Hejdová, Hanušová, Burgrová, Bartoňová, Elhotová, Vyoralová, Pochobradská, Štěpánová, Pecková, Hindráková.
    Trenér: Lubor Blažek

Bělorusko: Kudrašovová, Snytsinová, Ritsykavová, Likartovičovová, Verameyenková, Leučanková, Hardingová,Troinovová, Trafimovová, Ivaščankovová, Halentová, Ziuzkovová, Papovová.
    Trenér: Buyalski Anatoli
    Čtvrtiny: 24:18, 12:20, 14:18, 17:13