Balzan – Željezničar Sarajevo 0:2 (kon.) | Niederkorn – Shamrock 0:0 (kon.) | Renova – Dacia Kišiněv 0:1 (kon.)
Balzan FC
0:2 (0:2)
Željezničar Sarajevo
Úterý 30.06.2015, 17:45Evropská liga (předkola) • 1. předkolo

Je konec. Željezničar Sarajevo dokázal díky koncentrovanému výkonu a brankám Bajiče porazit Balzan FC dva nula a do odvety, která se odehraje příští týden ve čtvrtek v Sarajevu, si odnáší luxusní náskok. Hosté nepustili domácí fotbalisty do jediné brankové příležitosti a příští týden mohou stvrdit svůj postup do dalšího předkola Evropské ligy. Přeji Vám pěkný zbytek dne. (19:38:31)

90+5

90+4
    Hosté dohrávají zápas s míčem na kopačkách.

90+2
    Hosté zahrávali ještě jeden rohový kop. K jeho exekuci se postavil Enis Sadikovič. Obrana domácích situaci ustála.

90+1
    Střídání v týmu Balzan FC: ze hřiště odchází Micallef, přichází Cipriott.

89
    Bajič si vytvořil další střeleckou příležitost. Ani tentokrát však nedokázal trefit zařízení.

88
    Domácí už si přejí konec zápasu. Bilbao znovu fauloval. Měl by si dávat pozor, jelikož má na svém kontě žlutou kartu.

86
    Bajič měl další příležitost ke vstřelení třetí branky, ale opět ji trestuhodně promrhal.

84
    Střídání v týmu Balzan FC: ze hřiště odchází Grima, přichází Darmanian.

84
    Z něj však nebezpečí pro svatyni domácího mužstva nepřišlo.

83
    Hosté rozehrají rohový kop.

83
    Na hřišti to bouří. Domácí jsou frustrovaní a dělají jeden faul za druhým. Nyní si nedovoleně počínal Guobadia, který poslal k zemi Kokota.

81
    Jenže jde pořád o tu samou písničku. Pár vteřin po zisku míče jej domácí ztratí a navíc se proviní faulem.

80
    Již poněkolikáté ve druhém poločase zastavuje útok Željezničaru praporek asistenta rozhodčího.

78
    Střídání v týmu Balzan FC: ze hřiště odchází Arab, přichází Sciberras.

77
    Necelou čtvrthodinu před koncem zápasu jsou na hřišti oba bratři Sadikovičovi. Uvidíme, zda některý z nich dokáže přidat třetí branku Željezničaru.

76
    Střídání v týmu FK Željezničar Sarajevo: ze hřiště odchází Hadziahmetovič, přichází Sadikovič E..

74
    Útok Željezničaru znovu zastavuje praporek pomezního.

72
    Fotbalisté z Malty si míč dlouho neužili. Přišel totiž další faul.

71
    Zato hosté se znovu hnali do útoku. Naštěstí pro Balzan zastavil jejich počínání ofsajd Kokota.

70
    Ani po sedmdesáti minutách hry se domácí nepropracovali k jediné střele na branku.

68
    Grima bude rozehrávat přímý kop.

67
    Damir Sadikovič hraje od svého příchodu na hřiště opravdu tvrdě. Hlavní rozhodčí ztrácí trpělivost a uděluje mu žlutou kartu.

66
    Bajič se pokoušel o vstřelení třetí branky. Cassar byl proti.

64
    O průběhu zápasu hovoří i statistika střel. Domácí doposud nevyslali jediný pokus směrem k brance Antoloviče.

63
    Přichází další žlutá karta pro domácí. Tentokrát je penalizován Bilbao.

62
    Domácí zůstanou u míče po faulu Bogdanoviče.

61
    Ke střele se dnes už poněkolikáté odhodlal Kokot, jenže míč z jeho kopačky znovu minul cíl.

60
    Hra je plná nepřesností a faulů.

59
    Livajovu střelu zablokovala domácí obrana.

57
    Nováček na hřišti se ihned provinil faulem.

56
    Střídání v týmu FK Željezničar Sarajevo: ze hřiště odchází Beganovič, přichází Sadikovič.

55
    Vše navíc umocňuje Brincatův faul.

53
    Fotbalisté Željezničaru se skvěle pohybují na polovině hřiště a nepouštějí domácí k útočným choutkám.

51
    Jenže Bezzinův faul je posílá zpět na vlastní polovinu.

50
    Fotbalisté Balzanu míří na polovinu soupeře.

49
    Kokotova rána netrefila zařízení.

49
    Faul přichází i na druhé straně. Bogdanovič byl faulován Micallef.

48
    Hosté drží míč na svých kopačkách i na počátku druhého poločasu.

47
    Druhá půle začíná stejně tvrdou hrou jakou ta první skončila. Faulu se dopustil Blagojevič.

46

V první půli jsme sledovali bleskový nástup hostů do zápasu. Željezničar šel do dvoubrankového vedení zásluhou Bajiče. Hosté po dvou brankách zbytek poločasu kontrolovali a drželi míč na svých kopačkách. Je nutno dodat, že se hraje velmi tvrdý zápas. Druhý poločas začne přibližně v 18:46.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Konec poločasu za stavu 0:2

45+2

45+2
    Hosté znovu faulovali. Domácí z přímého kopu nevytěžili gól, kterým by alespoň snížili.

45
    Útok domácích zastavuje ofsajd. V něm se ocitl Micallef.

44
    Nyní se pro změnu nedovoleně provinil Beganovič.

43
    Tentokrát se rozehrávky ujal Blagojevič. Po jeho rohu se však Kokot dopustil útočného faulu.

42
    Po Bajičově rohu přichází ještě jedna příležitost ze stejného místa.

41

41
    Delmičovu střelu na branku domácí brankář zlikvidoval.

39
    Následný přímý kop zahraje Blagojevič.

38
    Za další ostrý zákrok vidí žlutou kartu Sciberras.

37
    Hosté stále v poklidu drží míč na svých kopačkách. Domácí neví, co mají hrát.

35
    Kokot se uvolnil, ale v dobré pozici trestuhodně minul branku.

33
    Přímý kop rozehrál Kosorič. Nebezpečí pro branku domácích však nepřišlo.

32
    Nedovolený zákrok přichází i na druhé straně. Žlutou kartu za něj vidí Brincat.

31
    Tentokrát se faulu dopustil Kvesič.

31
    Úvodní půlhodina hry přinesla dvě branky ve prospěch Željezničaru. Hosté zůstali i nadále aktivní a nepouštějí domácí fotbalisty do hry.

30
    Domácí rozehrají další přímý kop.

29
    Željezničar drží v pohodě míč a kombinuje.

27
    Livaja fauloval. Domácí se mohou znovu pokusit o nějaký útočný výpad.

25
    Hosté jsou mnohem aktivnější a domácím fotbalistům prakticky nepůjčují míč na jejich kopačky.

23
    I domácí se poprvé v zápase octli v ofsajdu. V ofsajdové pozici se do hry zapojil Sciberras.

21
    Bilbao byl znovu faulován. Tentokrát se provinil Hadziahmetovič.

20
    Pro faul si došli i domácí. Na Bilbaa si nedovoleně vyšlápl Delmič.

18
    Akci Željezničaru zastavil další ofsajd.

17
    Další faul domácích. Tentokrát se proti pravidlům provinil Grioli. Ten za své počínání obdrží žlutou kartu.

16
    Hlavní rozhodčí z Finska píská faul domácímu hráči. Je jím Bilbao. Ten si nedovoleně počínal v souboji s Kokotem.

14
    Blagojevič fauloval. Domácí se mohou pokusit o rychlou odpověď.
    BAJIČ - 0:2

13
    Željezničar právě vstřelil branku!
    Autorem branky je RIAD BAJIČ. Přichází další velký problém pro Balzan. RIAD BAJIČ se v dnešním zápase prosazuje již podruhé a dává tak postupovým snům domácích velké trhliny.

12
    Útok Željezničaru zastavil praporek pomezního arbitra. Ofsajd!

11
    Beganovič byl faulován. Hosté rozehrají další přímý kop.

10
    Ani z jedné standardní situace nedokázali hostující fotbalisté zahrozit.

9
    Po rohu přichází i přímý kop ve prospěch Željezničaru Sarajevo.

8
    Jenže hosté jsou zpět. Blagojevič rozehraje rohový kop.

7
    Balzan se i díky faulu hostujících fotbalistů vymanil z tlaku Željezničaru.

6
    Vzápětí přichází i první žlutá karta. Vidí ji domácí hráč Serrano.

5
    Hosté jsou po vstřelené brance aktivní a nepouštějí domácí k míči.

3
    Autorem branky je RIAD BAJIČ. Tak to bylo rychlé. Hosté hned v úvodu zápasu zahrávali pokutový kop a RIAD BAJIČ penaltu s přehledem proměnil.

3
    A pozor! Hned v úvodu utkání přichází pokutový kop pro hosty.

2
    O svou výhodu však domácí fotbalisté rychle přišli, jelikož se dopustili nedovoleného zákroku.

1
    Domácí se v první minutě zmocňují míče a kombinují.

1

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Balzan FC: Agius, Bezzina, Bilbao, Brincat, Cassar, Grima, Grioli, Guobadia, Micallef, Sciberras, Serrano
    Náhradníci: Arab, Borg, Cipriott, Darmanian, Lapira, Senatore, Zerafa

FK Željezničar Sarajevo: Antolovič, Bajič, Beganovič, Blagojevič, Bogdanovič, Delmič, Hadziahmetovič, Kokot, Kosorič, Kvesič, Livaja
    Náhradníci: Diatta, Hiros, Kjosevski, Memija, Sadikovič D. , Sadikovič E. , Uzelac.
    Před zápasem

Dobrý den, ještě jednou vás vítám při onlajnu, dnes nás čeká utkání prvního předkola Evropské ligy a to mezi týmy Balzan FC a Željezničar Sarajevo.

Balzan FC
    Domácí jsou nováčky předkol Evropské ligy a uvidíme jak si napoprvé povedou.

FK Željezničar Sarajevo
    Hosté jsou o něco zkušenějším týmem , když už se několikrát pokoušeli dostat do hlavní fáze, ale zatím se jim to ještě nepodařilo, nejdále došli do třetího předkola.