Česko – Irsko 1:0 (kon.)
Česko
1:0 (0:0)
Irsko
Čtvrtek 02.07.2015, 18:00 • Long Beach, Kalifornia • Mistrovství světa lékařských týmů • Čtvrtfinále

Z mé strany je to pro dnešek vše a těším se na vás u zítřejšího semifinále. Doufejme, že se čeští lékaři potřetí v řadě probojují až do finále. Přeji příjemný zbytek večera! (19:47:59)

Český tým by měl odehrát svůj semifinálový zápas zítra od 18 hodin našeho času. O soupeři se teprve rozhodne.

Drama končí! Čeští lékaři postupují na MS lékařských týmů do semifinále, když po těžkém boji zdolali Irsko 1:0. O vítěznou branku se v samotném závěru utkání postaral Zdeněk Zlámal.

80+3

80+2
    Za přemíru snahy byl potrestán O'Conell (IRL). První žlutý kartonek pro irský celek.

80+1
    Rozhodčí ještě nastavuje několik minut. Irové cítí šanci a derou se do útoku. Ještě to budou krušné chvilky.

80
    Taktický faul odnesl žlutou kartou Vasil Molnár (CZE). Vteřiny běží a Češi už jsou velmi blízko.

79
    Česko právě vstřelilo branku!
    Parádní tečka českého týmu. Střelecké trápení prolomil ZDENĚK ZLÁMAL, který snad posílá český tým do semifinále. Olomoucký lékař udeřil v poslední minutě, když prostřelil brankáře McDermotta – 1:0!

79
    Traumatolog z Děčína Jan Bechyně poslal svou střelu pouze nad irskou branku. Konec základní hrací doby se blíží.

78
    V závěru druhého poločasu budou mít možnost skórovat Irové. Ostrované si vybojovali rohový kop.

77
    Střelecký pokus Čechů mířil opět vysoko nad. Zdá se, že Čechům střelecký prach po osmibrankovém utkání s Mexikem zvlhl.

75
    V závěru utkání český tlak sílí. Irům došly síly, nebo už brání remízový výsledek.

73
    Čeští lékaři si vybojovali přímý kop. Jejich centrovaný míč byl následně odvrácen irskou obranou.

71
    Další nadějný útok českého týmu skončil faulem českého hráče. Irové přebírají míč.

69
    Čechům se stále nedaří najít recept na pozornou obranu Irska. Čas pomalu utíká.

67
    Irové neudeřili a český tým opět drží míč na svých kopačkách.

65
    Pozor na to. Češi sice útočili, ale teď na úkor defenzivy a málem na to doplatili. Irský hráč vybojoval rohový kop.

63
    Právě oni měli k dispozici přímý kop. Z následné střely však neudeřily, ač jí příliš mnoho nechybělo!

62
    Češi přidali a v posledních minutách jsou hodně aktivní. Irská obrana zatím odolává. Pokud to takhle půjde dál, mohou čeští lékaři pomýšlet na úspěch.

60
    Ke střele se dostal Zdeněk Zlámal, ale bohužel pro český tým mířil příliš vysoko.

59
    A málem byli odměněni! Jejich přečíslení dvou na jednoho skončilo zblokovanou střelou – rohový kop.

58
    Oba týmy se střídají v držení míče, ale zatím bez výraznějších šancí. Češi jsou ovšem ve druhé půli lepším týmem.

56
    Tlak českého týmu mírně opadl a hra se opět vyrovnala.

54
    Střelecký pokus si tentokrát připsal Pavel Mencl, jehož zblokovaná střela zaplula do náruče McDermotta.

52
    Irové svou standardní situaci zužitkovat nedokázali. U míče jsou opět čeští lékaři.

51
    Před vlastním vápnem si pomohl faulem Ladislav Teplan (CZE), který si za svůj zákrok vysloužil žlutou kartu. Třetí český trest znamená přímý kop pro Irsko.

49
    Češi zahrávali přímý kop ze zajímavé pozice. Pro centrovaný míč si ovšem došel jistý McDermott a ukryl ho do svých rukavic.

48
    Do míče se ze střední vzdálenosti opřel záložník Jiří Kysučan. Proti střele dětského chirurga z FN Olomouc zasáhl brankář McDermott. Škoda, škoda.

46
    Jeden z irských hráčů se pokusil překvapit českého brankáře, ale střelecký pokus se mu vůbec nevydařil.

45
    Hraje se převážně ve středu hřiště a ani jeden z týmů se do útoku příliš nehrne. Zdá se, že ani jeden z týmů nechce udělat chybu.

43
    Sledujeme rozdílný začátek poločasu, než tomu bylo v prvním dějství. Oba týmy začaly opatrně.

41
    Vzhledem k velkému počtu hráčů a hokejovému střídání se pokračuje bez dlouhé pauzy, která je zvykem u běžných fotbalových zápasů.

41

Opravdu se tak stalo. Máme za sebou první poločas, který přinesl několik náznaků šancí, ale zejména tuhý boj. Ani jeden z týmů se prosadit nedokázal a doufejme, že ve druhém poločase bude úspěšnější tým Miloše Adamce.

40

39
    Do konce prvního poločasu zbývají poslední desítky vteřin. Zdá se, že první čtyřicetiminutovka branku nenabídne.

38
    Optická převaha Čechů zatím ovoce nepřináší. Gól do šatny by byl ovšem parádní vzpruhou.

36
    Aktivnější jsou Češi. V závěru prvního poločasu se snaží útočit, ale důsledná obrana Irska odolává.

34
    V posledních desítkách vteřin změnily oba týmy způsob hry. Když to nejde po zemi, zkouší to vzduchem. Hra je vyrovnaná, ale bez vážnější šance.

31
    Opravdu tomu tak bylo. Adamcovi svěřenci už se probíjeli k finální koncovce, ale jejich snahu zastavil zdvižený praporek – ofsajd.

30
    Češi budou zahrávat přímý kop, ale celkem daleko od branky Irů. Vypadá to na postupný útok.

28
    Střelecký pokus si připsali také Češi. Jejich střelu ovšem zlikvidoval McDermott.

26
    Tentokrát se ovšem Češi zalekli! Parádní kombinace Irů skončila jedovatou střelou, která mířila těsně vedle české branky.

24
    Irové jsou střelecky aktivnější, leč nepřesní. Jejich střela zhruba z dvaceti metrů mířila hodně mimo.

24
    Češi zahrávali přímý volný kop ze zajímavé pozice. Jejich přímá střela ovšem skončila na postavené irské zdi.

22
    Češi drží míč převážně na útočné polovině, ale branka McDermotta je pro ně stále zakletá.

19
    Trápení by mohla zlomit branka jednoho z týmů. Aktivnější jsou v posledních desítkách vteřin Češi, ale důrazně bránící Irové jsou zatím v defenzivě pevní.

17
    Stále stejná pohádka. Utkání je plné osobních soubojů, ale ani jednomu z týmů se nedaří v koncovce.

15
    Další žlutá karta pro výběr trenéra Adamce. Tentokrát si ji vysloužil kardiolog Jakub Šedivý (CZE).

14
    Fanoušci v Long Beach se zatím nedočkali žádné vážnější akce, která by se podobala té irské z deváté minuty. Českému týmu se zatím nedaří navázat na střelecké hody z třetího zápasu.

12
    Pokračuje se v opatrné, ale důrazné hře. Zatím příliš fotbalové krásy k vidění není, ale zase se na hřišti bojuje o každý míč.

10
    První velká šance Irů skončila neúspěchem! Ostrované si unikli ve dvou na jednoho, ale svou akci zakončili nepřesně.

9
    První standardní situaci měli Irové. Jejich rohový kop ovšem ovoce nepřinesl. Český tým vysoký míč odvrátil.

7
    Hra se přesouvá ze strany na stranu, ale do vážnější akce se ani jeden z týmů nedostal.

6
    Důrazná hra pokračuje z obou stran, ale zatím bez vážnější fotbalové akce. Zdá se, že to bude velký boj. O tom svědčí i výsledky Irů, kteří postoupili se skóre 3:1.

4
    První potrestaný faul. Žlutou kartu si odnáší Zdeněk Zlámal (CZE), ale rozhodčí ji vytasil možná trochu unáhleně.

2
    Utkání začalo v ostrém tempu a jde znát, že Irové navazují na své jméno z profesionálního fotbalu. Oba týmy odstartovaly důrazně.

1

Hymny dozněly a každou chvílí začne důležitý zápas, ve kterém Češi mohou udělat další krok za vysněným triumfem.

Příprava na zápas vrcholí. Na řadě jsou hymny obou mužstev.

Češi stoprocentní, Irové porazili obhájce titulu

Čeští lékaři skončili na dvou předešlých turnajích na druhém místě. Ve Spojených státech tedy patří mezi největší favority turnaje, což potvrdili ve své základní skupině.

V ní si nejprve poradili se španělsko-katalánským výběrem (4:1), poté porazili Švédsko (1:0) a na závěr skupiny si zastříleli proti Mexiku (8:1).

Ve čtvrtfinále je ovšem nečeká vůbec lehký soupeř. Irsko totiž na začátku turnaje zdolali nejtěsnějším rozdílem obhájce titulu z Brazílie. Výsledkem 1:0 zvítězili také nad Německem a v posledním utkání s kvalitní Ukrajinou remizovali 1:1.

Na světovém šampionátu lékařských týmů mohou startovat pouze hráči s lékařským diplomem, kterým je minimálně pětadvacet let.

Aby na turnaji startovaly opravdu pouze lékařské týmy, má každá reprezentace právo vybrat si hráče ze soupeřova týmu a otázkami z oboru si ověřit, zda se opravdu jedná o doktora.

Oba týmy mohou střídat hokejově a hraje se dvakrát čtyřicet minut. Celý turnaj hostí americký Long Beach v Kalifornii.

Zdravím všechny fanoušky fotbalu! Dnes budeme sledovat trochu netradiční utkání. V Kalifornii totiž probíhá MS lékařských týmů, na kterém čeští lékaři obhajují stříbrné medaile z předešlých dvou šampionátů. V 18 hodin našeho času vypukne jejich čtvrtfinálové klání, v němž se Češi utkají s Irskem.