Žilina B – Frýdek-Místek 1:2 (kon.) | Opava – ROW Rybnik 3:0 (kon.) | Pardubice – Sparta U21 0:0 (kon.)
Trenčín – Slovácko 3:0 (kon.) | Korona – Karviná 2:3 (kon.) | Sokolov – Vlašim 0:0 (kon.)
Zlaté Moravce – Šaľa 3:0 (kon.) | Senica – Ostrava 5:0 (kon.) | Celtic – Dukla Praha 3:5 (kon.)
Norimberk – Bohemians 1905 0:1 (kon.) | Teplice – Chemnitzer 1:1 (kon.) | RB Lipsko – Liberec 3:0 (kon.)
Michalovce – Cracovia 1:2 (kon.) | FSV Frankfurt – Jablonec 2:2 (kon.) | Ried – Mladá Boleslav 0:5 (kon.)
FK Senica
5:0 (2:0)
FC Baník Ostrava
sk Sobota 04.07.2015, 11:00 • ŠK Petrova Ves • Přípravný zápas

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.

Vážení futbaloví priaznivci, vítam vás pri sledovaní ďalšieho z prípravných zápasov pred blížiacim sa začiatkom nového ročníka Fortuna ligy.

FK Senica

Tím zo Záhoria skončil v minulej sezóne až na piatej priečke, takže ani v tomto ročníku si nezahrajú v pohárovej Európe. O to poctivejšie sa však zverenci Eduarda Pagáča pripravujú na nový ročník najvyššej domácej súťaže. Niekoľko prírpavných zápasov už červeno-modrí odohrali.

Najskôr odohrali dva exhibičné zápasy v Borskom Mikuláši. Prvý duel odohrali proti tímu Kim Grant FA, s ktorým si poradili a zvíťazili 4:1 a proti domácemu tímu sa rozstrieľali ešte viac a vyhrali vysokým rozdielom 13:0 .

Následne sa potom stretli ešte so Sigmou Olomouc. Seničania v tomto stretnutí inkasovali skôr, ale kapitán Petr Pavlík sa ešte do polčasovej prestávky postaral o vyrovnávajúci gól na 1:1. V druhom polčase už gól nepadol a tímy sa rozišli za tohto stavu.

Posledný prípravný duel odohrali s rakúskym tímom SV Mattersburg. Aj v tomto zápase Seničania najskôr gól dostali (4. minúta), ale o 13 minút vyrovnával Jakub Kosorin. No o výsledku sa rozhodlo až v 89. minúte, keď Mattersburg dal gól a napokon vyhrali tesne 2:1.

Slovenských fanúšikov by mohlo zaujímať, že do tohto tímu prestúpil Karol Mondek, ktorý doteraz obliekal dres AS Trenčín.

Tím Ostravy sa v príprave stretol s tímom Cracovia Krakov, ktorému však podľahli 3:1. V ďalšom prípravnom zápase si však napravili chuť, keď porazili Wiener Neustadt2:1.

Generálka pred novým ročníkom Synot ligy ich čaká proti tímu MFK OKD Karviná. Tento duel sa odohrá 18.7. o 17:00.

Pre Seničanov toto bude predposledná previerka pred začiatkom Fortuna ligy. 11.7. sa ešte stretnú s tímom 1.FC Slovácko o 19:00.

Úvodné zostavy:

FK Senica: Junas – Pavlík (C), Komara, Kontár, Dolný, Mráz, Hlohovský, Pillár, Kalabiška, Čunta, Kosorin
    Náhradníci: Šulla – Walter, Widson, Hladík, Ševčík, Vavřík, Ventura

FC Baník Ostrava: Cakovič – Kaša, Šichor, Kukec, Vengřinek, Narh, Mondek, Frydrych (C), Holzer, Liener, Foltyn

8
    Domáci faulovali na súperovej polovici, Baník zahráva priamy kop.

9
    Baník Ostrava vybojoval rohový kop.

12
    Hostia sa dopustili útočného faulu, lopta patrí na kopačky domácich futbalistov.

15
    Baník skúšal ohroziť bránu domácich, ale na gól svoju šancu nepremenili.

16
    Senica preverila Cakoviča, ale ten odvrátil na rohový kop.

17
    Modro-červení faulovali na súperovej polovici, lopta pre Baník.

18
    Domáci získali možnosť priameho voľného kopu v nebezpečnej vzdialenosti. Pretavia túto šancu na gól?

19
    Senica dala gól!
    Máme tu úvodný gól stretnutia. O sa postaral FILIP HLOHOVSKÝ.

20
    Baník sa pokúšal o rýchle vyrovnanie, ale lopta skončila mimo brány.

22
    Baník vybojoval rohový kop.

23
    Útočný faul Baníka.

26
    Hostia opäť faulovali, lopta pre domácich.

28
    Domáci sa dopustili faulu.

28
    Žltú kartu dostáva (FK Senica).

33
    Žltú kartu dostáva . (FC Baník Ostrava).

35
    Lopta skončila mimo hraciu plochu, odkopávať od brány bude brankár Junas.

38
    Seničania práve vsietili už druhý gól. JOZEF DOLNÝ prekonal brankára perfektnou strelou pod brvno.

43
    Junas opäť bude rozohrávať, keďže lopta opustila ihrisko.

44
    Uvidíme už 6.rohový kop. Zahrávať ho budú hostia.

44
    Baník z rohu nič nevyťažil. Stav sa nemení – 2:0.

45
    Hostia opäť mohli znížiť, keďže mali výhodu priameho voľného kopu z nebezpečnej vzdialenosti. Ale ani z tohto nič nevyťažili. Do konca polčasu nám ostávajú len sekundy.

45+1
    Žltú kartu dostáva . (FK Senica).

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

Máme za sebou prvých 45 minút prípravného zápasu FK Senica a FC Baník Ostrava.
    Po polčase môžu byť spokojnejší hráči domáceho celku, keďže po góloch Hlohovského a Dolného vyhrávajú 2:0.

Keď sa pozrieme na štatistiky:
    - rohové kopy 3-3
    - strely na bránu 5 -3
    - strely mimo bránu 1 – 7
    - žlté karty 2 – 1

Uvidíme, čo nám tímy predvedú po prestávke.

46
    Začal sa druhý polčas.

V úvode 2. polčasu Baník striedal, ale žial, mená vám nevieme povedať.

47

50
    Seničania vybojovali rohový kop.

50
    Domáci ohrozili Cakovičovu svätyňu, ale gól z toho nebol.

51
    Roh pre Baník. Podarí sa im zo štandardnej situácie znížiť?

52
    Hostia z rohu nič nevyťažili a pri lopte sú opäť Záhoráci.

54
    5. rohový kop domáceho celku.

56
    Baník sa odhodlal k strele, ale vôbec netrafil priestor medzi tromi žrďami. Junas bude posielať loptu do hry.

57
    Senica navyšuje skóre. O tretí gól sa postaral opäť FILIP HLOHOVSKÝ, ktorý prepálil brankára strelou z hranice šestnástky.

57
    Roh Baníka.

58
    K striedaniu prišlo aj na lavičke Senice, ale opäť vám nevieme povedať, kto koho vymenil. Ak sa nám to podarí zistiť, informáciu doplníme.

61
    Seničania opäť vybojovali priamy kop v nebezpečnej vzdialenosti. Podarí sa im vsietiť 4.gól?

62
    Tak napokon nie. Seničania bránu neohrozili.

63
    Hostia sa nevzdávajú a snažia sa o zníženie. Teraz vybojovali aspoň rohový kop.

63
    Domáci však bránia pozorne, a preto hostia nedokázali z rohu nič vyťažiť.

65
    7.rohový kop hostí.

67
    Hráčom tímu FC Baník Ostrava nemožno uprieť snahu. Snažia sa o zníženie, no zatiaľ neboli úspešní.

68
    Domáci boli faulovaní na vlastnej polovici.

70
    Baník ohrozil Junasovu svätyňu, ale brankár Senice túto strelu zneškodnil. Skóre je stále 3:0.

71
    Seničania napriek veľkej horúčave hrajú s chuťou a góly sa len tak sypú. Hlohovský vysunul JANA KALABIŠKU a ten v samostatnom nájazde nedal brankárovi najmenšiu šancu.

74
    Rohový kop hostí.

75
    Ďalší rohový kop Baníka.

78
    Seničania sa pokúsili o vsietenie piateho gólu, ale mierili nepresne.

82
    DOLNÝ vsietil 5. gól Senice.

85
    Baník Ostrava zahráva svoj 10. roh.

86
    Zakončenie hosťom vôbec nevyšlo. Strela letela mimo bránu.

87
    Hostia faulovali v strede ihriska, lopta putuje na kopačky domácich.

88
    Do konca riadnej hracej doby nám ostávajú ešte 2 minútky. Uvidíme ešte aspoň 1 gól?

88

89

90
    Faulovali teraz hostia, ale karta udelená nebola. Lopta pre domácich.

90

Seničania odohrali predposledný prípravný zápas. FC Baník Ostrava porazili jednoznačne 5:0, keď sa postupne presadili Hlohovský a Dolný, ktorí dali po 2 góly a 1 gól vsietil i kráľ ligových strelcov minulého ročníka Fortuna ligy Jan Kalabiška.

Ďakujem vám za pozornosť a želám pekný zvyšok dňa. (12:50:54)