Švédsko – Česko 4:5 (kon.) | Slovensko – Kanada 2:5 (kon.)
Švédsko
4:5 (3:0, 0:1, 1:2, 0:2)
Česko
Neděle 05.07.2015, 13:00 • Tampere, Hakametsa Arena • Mistrovství světa v inline hokeji IIHF • Skupina A

47:02
    Robin Sjoren se opřel do puku z první! Jeho rána prosvištěla jen těsně vedle pravé tyčky!

46:22
    Švédové to zkoušejí v pěti hráčích bez gólmana!
    46:01. Mikuláš ZBOŘIL - 4:5

46:01
    Česko právě vstřelilo branku!
    Neuvěřitelné! Češi otáčejí vývoj celého zápasu a necelé dvě minuty před koncem jdou do vedení. MIKULÁŠ ZBOŘIL dorazil střelu Zahradníčka za bezmocného Engsunda. Asistence: Jan Zahradníček.

44:39
    Victor Backman zůstal úplně osamocený před bránou Halody! Strýček zaklekl do jeho střely na poslední chvíli a odvrátil tak pohromu českého týmu.

43:57
    Patrik Šebek si teď u švédské brány něco vysvětloval s Filipem Gunnarssonem. Rozhodčí oba hráče posílá na trestnou lavici.
    37:14. David HRAZDÍRA - 4:4

37:14
    Tak jsme se přeci jen dočkali. DAVID HRAZDIRA přidává vyrovnávající branku! Švédové zase protestují u rozhodčího, ale mají to marné. Asistence: Patrik Šebek a Petr Obdržálek.
    35:05. Patrik ŠEBEK - 4:3

35:05
    PATRIK ŠEBEK neponechal nic náhodě a znovu přibližuje Česko k vyrovnání. Minutu před koncem třetí čtvrtiny dává hodně důležitou kontaktní branku.
    30:49. Andreas JENSEN - 4:2

30:49
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Jednogólové manko ale českému týmu moc dlouho nevydrželo. ANDREAS JENSEN přidává čtvrtou branku svého týmu z rychlého brejku. Haloda se po střele natahoval marně.
    29:53. David HRAZDIRA - 3:2

29:53
    Je to tam! Češi doslova dotlačili kotouč za brankovou čáru. Rozhodčí si ještě jel zkontrolovat celou situaci u videa. O kontaktní branku se postaral DAVID HRAZDIRA. Asistence: Petr Obdržálek a Tomáš Demel.

27:59
    Češi uzamkli svého soupeře na jeho polovině. Chtělo by to kontaktní branku!

23:00
    Rasmus Dahlberg dostává od hlavního sudího trest za podražení. Přidá český výběr kontaktní branku?
    22:05. Petr OBDRAŽÁLEK - 3:1

22:05
    Tak nakonec ano! PETR OBDRŽÁLEK dává první českou branku v dnešním zápase. Tentokráte se oplatilo přezkoumání celé situace u videa. Asistence: Zdeněk Kubica.

22:05
    Obdržálek se dostal do před brankového prostoru domácího týmu a vystřelil. Jeho rána se odrazila od horní tyčky zpět do hry. Rozhodčí ale raději celou situaci přezkoumá u videa.

11:57
    Carl Berglund trest za hákování. Češi tak začnou druhou čtvrtinu v početní výhodě.
    11:04. Marcus LISSANG - 3:0

11:04
    Z následného protiútoku, tři na jednoho, přidávají Švédové svou třetí branku. MARCUS LISSANG trochu překvapil Haloda střelou k bližší tyči. Asistence: Victor Backman.

05:53
    Jimmy Cronarp dostává trest za držení. Český tým si tak zahraje první přesilovou hru.
    01:54. Andreas JENSEN - 2:0

01:54
    Papírově domácí celek odskakuje do dvoubrankového vedení. Po další povedené kombinaci se prosadil mladíček ANDREAS JENSEN. Asistence: Daniel Connor a Markus Kinisjarvi.
    00:13. Carl BERGLUND - 1:0

00:13
    Tak to není vůbec dobrý začátek pro českou reprezentaci. Bejmo našel nádhernou přihrávkou úplně osamoceného CARLA BERGLUNDA, který si přehodil kotouč na bekhend a bez problémů zakončil. Asistence: Emil Bejmo a Robin Sjoren.

Štěpán Hladký

Branky a nahrávky: 1. Berglund (Bejmo, Sjoren), 2. Jensen (Connor, Kinisjarvi), 12. Lissang (Backman), 31. Jensen – 23. Obdržálek (Kubica), 30. Hrazdira (Obdržálek, Demel), 36. Šebek, 38. Hrazdira (Šebek, Obdržálek), 47. Zbořil (Zahradníček)

Švédsko: Engsund (R. Kinisjärvi) – Sjörén, Bejmo, Gunnarsson, M. Kinisjärvi, Cronarp, Lissäng – Dahlberg, Berglund, Jensen, O´connor, Backman, Djerf, Hellstrom
    Česko: Haloda (Jirkův) – Strýček, Šebek, Demel, Obdržálek, Zahradníček, Zbořil – Vozdecký, Šimo, Kubica, Hrazdira, Rubeš, Kuťák

Rozhodčí: Jukka Virta, Kristian Vikman