Turecko – Česko 75:68 (kon.) | Slovensko – Polsko 51:46 (kon.)
51:46 (9:10, 24:22, 34:32)
Polsko
sk Pondělí 06.07.2015, 19:30ME do 20 let - ženy

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.

Slovenské basketbalistky do 20 rokov dnes odohrajú na ME svoj prvý zápas v nadstavbovej časti. V španielskom meste Tinajo, ktoré sa nachádza v provincii Las Palmas, sa stretnú s výberom Poľska. Zápas sa začína o 19:30 hod.

SLOVENSKO

Slovenky na turnaji odohrali zatiaľ 3 vynikajúce zápasy. V prvom dueli dokonale zaskočili favorizované basketbalistky Lotyšska. Už po polčase viedli naše reprezentantky o 23 bodov, pohodovým tempom svoj náskok udržiavali, a nakoniec zvíťazili 64:48. Týmto víťazstvom akoby strhli zo seba všetku nervozitu a bez rešpektu nastúpili aj proti ďalšiemu favoritovi, ktorým bolo Turecko. Celý zápas bol prakticky vyrovnaný a rozhodovalo sa až v závere. Zverenky Juraja Suju nakoniec zvíťazili 57:60 čím si zaistili nečakaný postup do nadstavbovej časti hry. V súboji o prvenstvo už nestačili na Francúzsko. Obrovský favorit položil základ svojho 25-bodového víťazstva v tretej štvrtine, ktorú vyhral 19:4.

POĽSKO

Kým postup Sloveniek je doslova senzáciou, postup Poliek sa viac-menej očakával. Pre tím Romana Skrzecza bol kľúčový hneď prvý zápas na šampionáte, v ktorom zdolali Nemecko 68:55. V druhom stretnutí si takisto Polky trúfali, ale po dramatickej koncovke sa museli skloniť pred silou ruského tímu, ktorý zvíťazil 54:50. Vďaka prekvapivému víťazstvu Nemecka nad Srbskom sa situácia v A-skupine poriadne zamotala a v prípade vysokej prehry v zápase so Srbskom nemuseli Polky ani postúpiť zo skupiny. Srbky ale na šampionáte totálne pohoreli a prehrali aj tretí zápas na turnaji. S Poľskom síce viedli po polčase o 6 bodov, ale napokon prehrali 46:55.

KTO SA PRIBLÍŽI K ŠTVRŤFINÁLE?

Miernymi favoritom zápasom je náš severný sused. Polky si podobne ako naše dievčatá preniesli do nadstavbovej časti hry jedno víťazstvo, a tak je pre oba tímy tento zápas veľmi dôležitý. Kto dnes zvíťazí, bude mať veľkú šancu na postup do štvrťfinále turnaja. Najväčší pozor si bude musieť dať náš tím na Angeliku Stankiewiczovú, ktorá si drží svoj bodový priemer na hranici 15,3 bodu na zápas. Na druhej strane líderkou nášho tímu je Nikola Dudášová s 11 bodmi na zápas. Sledujte stretnutie v spoločnosti onlajnov.eu a držte palce našich reprezentantkám!

Úvodné zostavy:

Slovensko: 4 Remenárová, 5 Páleníková, 6 Urbániová, 7 Dudášová, 8 Kelčíková, 9 Kučerková, 10 Hadačová, 11 Piperková, 12 Mištinová, 13 Zarevúcka, 14 Stašová, 15 Machová

Poľsko: 4 Wajlerová, 5 Bujniaková, 6 Stankiewiczová, 7 Naczková, 8 Dropová, 9 Rembiszewsková, 10 Ossowsková, 11 Radomsková, 12 Szajtauerová, 13 Zapartová, 14 Pobozyová, 15 Grymeková.

Približne 5 minút pred úvodným rozskokom sú už obe družstvá nastúpené na palubovke. Nasledujú hymny oboch krajín.

Naše reprezentantky nastúpia na zápas v bielych dresoch. Poľky vidíme v čisto červenej kombinácii.

Do začiatku zápasu ostávajú už len sekundy. Držte našim palce!

00:01
    Stretnutie sa práve začalo. (0:0)

0:20
    Úvodný rozskok vyhralo Poľsko. V prvej akcii bola faulovaná Stankiewiczová a bude hádzať dva trestné hody. (0:0)

0:20
    Najlepšia strelkyňa Poľska premieňa oba pokusy a otvára skóre zápasu. (0:2)

0:36
    Vyrovnané. Pekným prienikom sa predviedla Veronika Remenárová. (2:2)

0:55
    Na konci prvej minúty opäť vedú Polky zásluhou Angeliky Stankiewiczovej. (2:4)

1:19
    Nepresná strela Remenárovej. Dopredu idú hráčky Poľska. (2:4)

2:06
    Naše výborné ubránili poľský útok ale následne nemierila presne Lucia Hudáčová. (2:4)

2:38
    Stankiewiczová sa takisto nepresadila. Bohužiaľ o niekoľko sekúnd neskôr nepremenila strelu za 3 body ani Remenárová. (2:4)

2:59
    Po faule Angeliky Stankiewiczovej ostávame pri lopte. (2:4)

3:41
    Kvôli zbytočnej strate prehrávame už o 4 body. V samostatnom úniku nemala problém zakončiť Monika Radomsková. (2:6)
    3:41. Radomsková nemala problém so zakončením.

4:11
    Po košom sa nepresadila Páleníková, následne fauluje Veronika Remenárová. Pri lopte je teda Poľsko. (2:6)

4:42
    Slovenky bránia zatiaľ celkom dobre. Po strate Ossowskej musela faulovať Karolina Pobozyová. (2:6)

5:01
    Bohužiaľ, zbytočným stratám sa nevyhýba ani naše družstvo. Stratu si pripísala na svoje konto Nikola Dudášová. (2:6)

5:43
    Slovensko znižuje vďaka peknej strele Veroniky Remenárovej. Tá potvrdzuje, že je jednou z najlepších hráčok tímu. (4:6)

6:15
    To je škoda. Mohli sme sa dostať do vedenia, ale strela Dudášovej spoza trojkového oblúka nepadla. (4:6)

6:40
    Výborne bránime. Získavame ďalšiu loptu a môžeme vyrovnať. (4:6)

7:01
    Žiaľ, nepresná strela v podaní Radky Stašovej. (4:6)

7:18
    Polky odskakujú po presnej strele Karoliny Pobozyovej na rozdiel 4 bodov. (4:8)

7:32
    Z následnej akcie znižuje náskok hostí dravým prienikom Terézia Páleníková. (6:8)
    7:32. Výborný prienik Páleníkovej.

8:16
    Ďalšia strata poľského tímu. Hráčkou, ktorá nezvládla situáciu je opäť Pobozyová. (6:8)

8:44
    Štvrtý faul nášho súpera. Prvý osobnú chybu si pripisuje Jowita Ossowsková. (6:8)

9:02
    Oba trestné hody premieňa po faule Urbániovej Angelika Stankiewiczová. (6:10)

9:33
    V závere prvého dejstva je hra veľmi rozháraná. Posledný útok ale budú mať naše hráčky. (6:10)

9:59
    Výborne! V poslednej sekunde prvej štvrtiny sa trojkou presadila Miroslava Mištinová a upravuje náskok hostí len na jeden bod. (9:10)

10:00
    Prvá štvrtina sa skončila. (9:10)

10:01
    Začala sa druhá štvrtina. (9:10)

10:11
    Slovensko po prvýkrát vyhráva. Peknou strelou sa presadzuje opäť Dudášová. (11:10)

10:42
    Náskok Sloveniek je už trojbodový. Tento krát mala presnú mušku Miroslava Mištinová. (13:10)

11:21
    Skvelý vstup do druhej časti hry pokračuje. Ďalší kôš slovenského tímu zaznamenáva Mištinová, ktorá už dala 7 bodov. (15:10)

11:21
    Oddychový čas hostí. (15:10)

11:52
    Škoda. Nikole Dudášovej teraz lopta doslova vyskočila z koša von. Nevadí pokračujeme ďalej vo veľmi dobrom výkone. (15:10)

12:28
    Polky sa strelecky trápia. Monika Radomsková najprv netrafila strelu za tri body a o pár sekúnd ani za dva. (15:10)

13:03
    Terézia Páleníková nenavýšila náskok Slovenska. Musíme sa opäť brániť. (15:10)

13:23
    Bohužiaľ. Prvá trojka Poľska. Postarala sa o ňu Júlia Dropová. (15:13)

14:06
    Super. Slovenky nedovolili Polkám skórovať a samy zvyšujú svoj náskok. Úspešnou strelkyňou je Dudášová. (17:13)

14:39
    V priebehu pól minúty sa opäť presadzuje Nikola Dudášová. Na konte má už 6 bodov. (19:13)

14:56
    Poľsko koriguje náskok nášho tímu vďaka Magdalene Szajtauerovej. (19:15)

15:21
    Dva trestné hody pre náš tím. Bude ich hádzať Veronika Remenárová. (19:15)

15:41
    Remenárová nedala ani jeden trestný hod a Polky trestajú. Na rozdiel dvoch bodov znižuje Monika Radomsková. (19:17)

15:52
    Rýchla kontra Slovenska v podaní Moniky Kučerkovej. Opäť vedieme štvorbodovým rozdielom. (21:17)

16:21
    Na druhej strane sa svojim dôrazom pod košom presadzuje Karolina Pobozyová. (21:19)

16:30
    Oddychový čas si berie Juraj Suja. (21:19)

16:40
    Nepresná strela. Radka Stašová pálila z ťažkej pozície a podľa toho to aj dopadlo. (21:19)

17:19
    Skvelé, padlo to tam! Trojka v podaní Terézie Páleníkovej nám vracia päťbodový náskok. (24:19)
    17:19. Dôležité tri body pre Slovensko.

18:22
    To snáď nie. V poslednej sekunde na útok vypálila spoza trojkového oblúka Angelika Stankiewiczová a trafila presne. (24:22)

18:56
    Dobrý faul Dudášovej. Pre Slovensko je to len tretí faul v tejto štvrtine. (24:22)

19:03
    Slovensko sa ubránilo a Juraj Suja si na záverečné sekundy berie oddychový čas. (24:22)
    19:03. Slovensko počas oddychového času.

19:17
    Tak to je neuveriteľné. Monika Radomsková išla úplne sama na kôš, ale previnila sa proti pravidlám krokmi. (24:22)

19:31
    V závere prvého polčasu registrujeme nepresnú strelu Terézie Páleníkovej. (24:22)

20:00
    Druhá štvrtina sa skončila. (24:22)

Po prvom polčase môžu byť naše dievčatá spokojné. Výborný výkon predvádzajú najmä v obrane, no v útoku to tiež nie je žiadna sláva. Výborne hrá Mištinová so 7 bodmi i Dudášová so 6 bodmi. Na druhej strane je líderkou tímu Stankiewiczová, ktorá má na konte 9 bodov. Vedieme o 24:22, čo je pred druhým polčasom pozitívne. Na sledovanie druhého polčasu vás pozývam sledovať o pár minút. Rozhodne sa ešte bude na čo pozerať.

20:01
    Začala sa tretia štvrtina. (24:22)

20:12
    V úvode druhého polčasu vidíme nepresnú strelu Moniky Radomskovovej. Následne si ale Polky doskočili loptu a pokračujú v útoku. (24:22)

20:43
    Slabý dôraz našich hráčok. Ďalší doskok hosťujúceho družstva. (24:22)

21:14
    Na druhej strane sa nepresadila strelou za dva body Radka Stašová. (24:22)

21:38
    Poľky strhávajú vedenie na svoju stranu vďaka trojke Moniky Radomskovovej. (24:25)

21:55
    Nepresná strela Radky Stašovej. Tá tak nenapodobnila jej poľskú súperku, ktorá pred malou chvíľou dosiahla trojku. (24:25)

22:33
    Nepresadila sa ani Dudášová. Slovensko tak stále prehráva o bod. (24:25)

22:51
    Juraja Suju môže na lavičke aj poraziť. Ďalší doskok hráčok Poľska. Našťastie im však lopta uchádza do autu. (24:25)

23:22
    Presadzuje sa aj Amália Rembiszewsková, pre ktorú sú to prvé body v zápase. (24:27)

24:00
    Našťastie Polky svoj náskok nezvýšili. Szajtauerová mierila nepresne. (24:27)

24:33
    Skvelé! Trojka Veroniky Remenárovej opäť vyrovnáva stav stretnutia. (27:27)

24:57
    Výborná obrana. Polky nedokázali zakončiť v priebehu 24 sekúnd. (27:27)

25:17
    Krásna akcia Páleníkovej sa skončila košom s faulom. Následne Terézia premieňa aj trestný hod. (30:27)

25:34
    Trojka aj na druhej strane. Na remízový stav opäť upravuje Júlia Dropová. (30:30)

26:01
    Fantastické! V poslednej sekunde na útok sa neuveriteľnou trojkou zaskvela Nikola Dudášová. (33:30)

26:13
    Oddychový čas hostí. (33:30)

26:39
    Radka Stašová sa snažila nájsť svoju spoluhráčku – neúspešne. Následne hráčka s číslom 14 na drese fauluje. (33:30)

27:15
    Kroky Nikoly Dudášovej. Slovenky tak strácajú loptu, čo nie je dvakrát príjemné. Polky môžu znížiť alebo dokonca aj vyrovnať. (33:30)

27:52
    To je veľká škoda. Pokusu Veroniky Remenárovej za tri body skutočne veľa nechýbalo. (33:30)

28:13
    Máme loptu! Útočný faul v podaní Jowity Ossowskovovej. (33:30)

28:44
    Remenárovej to teraz nepadá. Dúfajme, že jej body ešte prídu. (33:30)

29:17
    Ani Mištinová si nezaspomínala na jej trojku z konca prvej štvrtiny. Škoda. (33:30)

29:23
    Prvýkrát sa v zápase presadzuje Sylwia Bujniaková. (33:32)

29:31
    Jeden trestný hod premieňa Katarína Urbániová. (34:32)

29:58
    V závere ešte prišla strela Jowity Ossowskej, no našťastie jej pokus trafil len obruč. (34:32)

30:00
    Tretia štvrtina sa skončila. (34:32)

30:01
    Začala sa štvrtá štvrtina. (34:32)

30:15
    Skvelý úvod do poslednej časti hry. Spoza trojkového oblúka namierila presne Nikola Dudášová. (37:32)

30:26
    Na druhej strane prichádza rýchla kontra v podaní Stankiewiczovej. (37:34)

30:43
    Jeden trestný hod premieňa výborne hrajúca Dudášová. (38:34)

31:00
    Nezastaviteľná Stankiewiczová sa opäť presadzuje. Tentokrát za tri body. (38:37)

31:23
    Náš tím jednoznačne ťahá Nikola Dudášová, ktorá má na konte už 15 bodov. (40:37)

31:41
    Dva trestné hody premieňa kto iný ako Angelika Stankiewiczová. (40:39)

31:58
    Dudášová hra skvelo. Teraz krásne našla pod košom úplne voľnú Teréziu Páleníkovú, ktorá skóruje. (42:39)

32:36
    Technická chyba poľského tímu. Ideme dopredu s cieľom zvýšiť naše vedenie. (42:39)

33:00
    Výborne! Sedem minút pred koncom vedieme vďaka presnej strele Dudášovej o 5 bodov. (44:39)

33:21
    Nepresná strela Amálie Rembiszewskovej. (44:39)

33:40
    Po dlhom čase trafila presne aj Miroslava Mištinová. Už to vyzerá veľmi nádejne. (46:39)

33:56
    Ďalšia strata poľského tímu. Slovenky bránia vynikajúco a zaslúžene vyhrávajú. (46:39)

34:37
    Nikola Dudášová bola faulovaná a bude hádzať dva trestné hody. Bohužiaľ ani jeden nepremenila. (46:39)

35:00
    Polkám nič nevychádza. Znova sa dostali s loptou za hraciu plochu, a tak ju logicky strácajú. (46:39)

35:18
    Škoda. Kroky v podaní Veroniky Remenárovej prisudzujú loptu hosťujúcemu tímu. (46:39)

35:54
    Poľsko znižuje vďaka presnej strele Moniky Radomskovovej. (46:41)

36:32
    Ofenzívny faul Páleníkovej. Takéto zbytočné straty si nemôžeme dovoliť. (46:41)

36:42
    Lucia Kelčíková premieňa jednu šestku a upravuje náš náskok na šesťbodový. (47:41)

37:06
    Polky porušili pravidlo o 24 sekundách. Slovensko ostane pri lopte necelé tri minúty pred koncom. (47:41)

37:20
    Nikola Dudášová premenila obe šestky. Na svojom konte má už 19 bodov ale čo je dôležitejšie, Slovensko vedie už o 8 bodov. (49:41)

37:54
    Monika Radomsková v jasnej pozícii zlyhala čo je len voda na mlyn pre náš tím. (49:41)

38:22
    Radka Stašová mohla rozhodnúť, ale jej pokus nenašiel svoj cieľ. (49:41)

38:28
    Po rýchlom brejku Szajtauerová znižuje slovenské vedenie. (49:43)

38:30
    Oddychový čas domácich. (49:43)

38:48
    Nepresná strela Terézie Páleníkovej. Polky idú rýchlo dopredu. (49:43)

39:00
    Magdalena Szajtauerová nepremenila ani jeden trestný hod. Pri lopte ale ostanú naše súperky. (49:43)

39:10
    Veľká škoda. Monika Radomsková dáva trojku. Juraj Suja okamžite reaguje oddychovým časom. (49:46)

39:38
    Polky stratili loptu! Sme blízko k mimoriadne dôležitému víťazstvu. (49:46)

39:57
    Je rozhodnuté! Miroslava Mištinová si doskočila nepresnú strelu Dudášovej a uzatvára skóre dnešného zápasu. (51:46)

40:00
    Koniec zápasu. (51:46)

Fantázia! Slovensko porazilo Poľsko 51:46. Toto víťazstvo je mimoriadne cenné a približuje náš tím k postupu do štvrťfinále. Hrdinkou zápasu je Nikola Dudášová, ktorá zaznamenala 19 bodov. V tabuľke E-skupiny patrí Slovenkám tretie miesto, čo je doslova senzáciou.

S veľkou radosťou sa s vami lúčim sa teším sa na ďalšie zápasy, napríklad aj z ME hráčok do 20 rokov v basketbale. (21:15:36)

Miroslav Kováčik

Slovensko: Remenárová, Páleníková, Urbániová, Dudášová, Kelčíková, Kučerková, Hadačová, Piperková, Mištinová, Zarevúcka, Stašová, Machová
    Polsko: Wajlerová, Bujniaková, Stankiewiczová, Naczková, Dropová, Rembiszewsková, Ossowsková, Radomsková, Szajtauerová, Zapartová, Pobozyová, Grymeková
    Čtvrtiny: 9:10, 15:12, 10:10, 17:14