Česko
51:56 (16:14, 20:32, 36:50)
Austrálie
Neděle 12.07.2015, 03:00Letní univerziáda - ženy • O 5. - 8. místo

S konstatováním, že české basketbalistky obsadily konečné šesté místo Vám děkuji za pozornost, doufám, že jste se se mnou během basketbalových zápasů z Univerziády nenudili a pořádně si s našimi děvčaty zafandili! Těm, co míří do postele, přeji dobrou noc a ti, kteří, stejně jako já, musí i dnes pracovat, přeji krásné nedělní ráno. Na počtenou! (04:51:23)

České basketbalistky se neuvěřitelně zvedly ve čtvrté čtvrtině, ale nakonec doplácí na to, že se jim to nepodařilo o minutku či dvě dříve, jelikož přehrávat soupeřky se jim začalo dařit zhruba tři minutky před koncem utkání.

Hodně také doplatily na to, že zcela střelecky vybuchly ve druhé čtvrtině, jinak však předvedly hodně sympatický výkon a za nic se na letošní Univerziádě stydět nemusí. Porazily Čínu, Itálii a Tchaj-wan a prohrály jen se silnými týmy Spojených států, Kanady a Austrálie. Možná smůla na los způsobila, že v dnešních dnech nehrají Češky o medaile, ale na možná a kdyby se nehraje.

40:00
    Konec zápasu. (51:56)

39:54
    Vojtíková sice dává dva body, Češky už však rezignují a smiřují se s šestým místem z letošní Univerziády. (51:56)

39:46
    Talbotová oba trestné hody minula! (49:56)

39:45
    Monika Satoranská se vyfaulovala, když ještě zkouší faulovat Talbotovou. (49:56)

39:36
    Bartáková fauluje Blicavsovou, šestky z toho ale ještě nebudou! (49:56)

39:22
    Vyoralová tentokrát při střelbě selhala, velká škoda! (49:56)

39:15
    Garbinová ztrácí míč, češky se ženou do útoku! (49:56)

38:57
    Češky si berou oddechový čas. (49:56)

38:47
    Už to vypadalo, že se Austrálie vymaní z obrany, ale doskakující Thompsonová přišla o míč, což Adamcová trestá za dva body! Rozdíl je náhle jen 7 bodů! (49:56)

38:32
    Tohle zamrtí! Australanky se neprosadily, ale Adamcová byla při vlastní střele blokována. (47:56)

38:04
    Češky ještě vykřesávají jiskřičku naděje – v hlavní roli Vyoralová a její další úspěšná střela za dva body. (47:56)

37:29
    Rychlý protiútok proměňuje Vyoralová! (45:56)

37:26
    Češky své šance nevyužily, ale dostanou další příležitost. Po ztrátě Kunekové. (43:56)

37:04
    Laveyová ztrácí míč. (43:56)

36:42
    Muovičová má čtyři fauly, Vojtíková proměnila jeden trestný hod. (43:56)

36:21
    Muovičová nezamířila z dlouhé vzdálenosti přesně. (42:56)

35:58
    Napřed o míč přišla Laveyová, následně ke konci českého útoku i Vojtíková. (42:56)

35:20
    Obě proměnila. (42:56)

35:20
    Oddechový čas si berou i Australanky po faulu Panousisové na Adamcovou. Ta po krátké pauze bude střílet šestky. (40:56)

35:11
    Ztrátu si připisuje Satoranská, rychlý brejk proměňuje Kuneková. Češky si berou oddechový čas. (40:56)

34:58
    Dva body zaznamenala Muovičová. (40:54)

34:26
    Australanky mají již šest týmových faulů. Adamcová po faulu Clydesdaleové úspěšně střílí dva trestné hody. (40:52)

34:02
    Oba týmy pokračují v matných výkonech během čtvrté čtvrtiny. (38:52)

33:38
    Petra Záplatová se nedokázala prosadit. (38:52)

33:09
    Po prvních bodech českého týmu se prosazují rovněž Australanky. Muovičová dává dvoubodový koš. (38:52)

32:54
    Po faulu Scherfové se na čáru trestného hodu postavila Effangova. A úspěšně oba pokusy proměnila. (38:50)

32:34
    Také Monika Satoranská má čtyři fauly. Tři velké opory týmu jsou v bezprostředním ohrožení vyfaulován se. (36:50)

32:04
    Češkám se nedaří využít ani dalších dvou střel. (36:50)

31:20
    Garricková míjí střelu za dva body. (36:50)

31:07
    Záplatová je už na čtyřech faulech, po Sládkové druhá hráčka v ohrožení. (36:50)

31:00
    Záplatová fauluje Laveyovou. (36:50)

30:41
    Ani další český útok nekončí lépe. Netrefuje se Elhotová. (36:50)

30:15
    Satoranská neúspěšně zakončuje první útok závěrečné desetiminutovky. (36:50)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (36:50)

Stav se do konce čtvrtiny již nezměnil.

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (36:50)

29:37
    Clydesdaleová naopak ztrácí míč na australské straně. Závěr třetí čtvrtiny je hodně nepřehledný. (36:50)

29:35
    Elhotová napřed míč získala, ale hned vzápětí o něj přišla. (36:50)

29:14
    Po útočném faulu soupeřek se z postupného útok raduje Vojtíková, která se nadvakrát po útočném doskoku prosadila. (36:50)

28:42
    Obě dala. (34:50)

28:42
    Dvě šestky čekají na druhé straně na Pudlákovou. (32:50)

28:34
    A těží maximum! Trojku střílí Garricková! (32:50)

28:19
    Dává jednu. Australanky navíc zůstávají u míče. (32:47)

28:19
    Technickou chybu Cešek trestá Clydesdaleová. Dvě šestky za faul Satoranské čekají ještě Thompsonovou. (32:46)

27:51
    Faul Garbinové na Vojtíkovou je již šestý Australanek. Klára Vojtíková proměňuje oba trestné hody. (32:45)

27:41
    Právě Thompsonová v útoku doskakuje střelu Talbotové a dostává míč do obroučky. (30:45)

27:22
    Po ztrátě Garrickové kvůli ofenzivnímu faulu je tu další český pokus, Satoranskou tentokrát však blokuje Thompsonová. (30:43)

26:55
    Dvěma body toho využívá Satoranská, která se přehoupla na 11 bodů. (30:43)

26:38
    Kuneková na druhé straně míjí trojku. (28:43)

26:12
    Karolína Elhotová střílí své první body v dnešním utkání. (28:43)

25:55
    Po faulu Talbotové mají Australanky čtyři 'zářezy', dostávají se tak rovněž do probémů. (26:43)

25:33
    Další delší pasáž bez bodu podtrhují nepřesnými střelami Pudláková a následně Elhotová. (26:43)

25:00
    Po ztrátě Pudlákové se z rychlého protiútoku radovala Garricková. (26:43)

24:45
    Australanka oba pokusy minula. (26:41)

24:44
    Po faulu Satoranské si Češky berou oddechový čas. Pro český tým je to pátý faul a po každém tak budou australské basketbalistky střílet dva trestné hody. To nyní čeká i Muovičovou. (26:41)

24:29
    Muovičová dokončuje australský útok až na potřetí. (26:41)

24:03
    Jenže nepřesná je i Elhotová, která navíc fauluje doskakující Laveyovou. (26:39)

23:43
    Češkám se v útoku opět nedaří, neprosadila se ani Adamcová, ani vzápětí Záplatová. Po ztrátě Talbotové však bude další šanci na úpravu skóre. (26:39)

23:14
    Faulu se dopouští i Satoranská, ta však při střelbě Talbotové. Australská hráčka proměňuje obě šestky. (26:39)

22:51
    Ojoj! Tohle si nikdo nepřál, ale viselo to ve vzduchu už dávno. Andrea Sládková má čtyři osobní cyby. (26:37)

22:26
    šestky také na druhé straně palubovky. Talbotová je padesátiprocentní. (26:37)

22:10
    Ke dvěma trestným hodům se po faulu Scherfové dostala Adamcová. A byla úspěšná. (26:36)

21:39
    Satoranská nachází ve svém repertoáru odpověď. (24:36)

21:16
    Stephanie Talbotová se dostává na deset bodů. (22:36)

21:01
    Andrea Sládková ukončuje bezmála osmiminutové čekaní na české body! (22:34)

20:44
    Sládková toho ke snížení nevyužila a naopak přichází opět nárůst vedení po koši Laveyové. (20:34)

20:11
    Třetí pasáž dnešního střetnutí zahájila ztrátou Talbotová. (20:32)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (20:32)

Po výborné první čtvrtině přišlo tvrdé vystřízlivění! České basketbalistky ve druhém dějství daly jen čtyři body, za posledních 6 minut a 58 vteřin se navíc neprosadily a úspěšnost střelby z pole klesla na pouhých 29%. Češky navíc mají už 11 ztrát, mnohem hůře doskakují a to jak v obraně, tak v útoku a bohužel se ve druhé desetiminutovce projevil rozdíl v kvalitách obou týmů.

Druhý poločas začne přibližně v 03:54.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (20:32)

19:52
    Satoranská podtrhuje české trápení další nepřesnou střelou. (20:32)

19:38
    Laveyová zvyšuje australské vedení. (20:32)

19:18
    Ani Effangova nedokázala úspěšně zamířit do obroučky. (20:30)

19:03
    Time-out českého výběru. (20:30)

18:57
    Neprosadila se ani Monika Satoranská, tak k útoku zavelely Australanky, které sice až napotřetí, ale přeci dávají koš a stanovují poprvé dvouciferný rozdíl! (20:30)

18:14
    Avšak Vyoralová ztrácí míč. Velké trápení Češek ve druhé čtvrtině pokračuje. (20:28)

17:54
    Dlouhé obléhání českého koše se dvěma útočnými doskoky nepřineslo své ovoce. Kuneková v útoku fauluje. (20:28)

17:28
    Effangovou zablokovala Clydesdaleová, z dalšího průběhu útoku se neprosadila ani Bartáková. (20:28)

16:59
    Bartáková míjí cíl, to ovšem není případ Garbinové, která zvyšuje australské vedení. (20:28)

16:25
    Další faul Záplatové a další dva trestné hody Austrálie. Garbinová stoprocentní. (20:26)

15:53
    Oddechový čas pro český tým, který už téměř tři minuty nebodoval. (20:24)

15:53
    Záplatová faulovala Clydesdaleovou při střelbě. Oba australské pokusy spadly do koše. (20:24)

15:23
    Tereza Vyoralová poprvé v dnešním utkání zapisuje ztrátu. (20:22)

15:11
    Koncovka nyní dělá problémy oběma týmům. Na jedné straně Blicavsová, na druhé Sládková, obě míjí své pokusy. (20:22)

14:39
    Vyoralová si v útoku doskočila míč, ale z druhé šance nebyla úspěšná. (20:22)

14:18
    Míč ztrácí Sládková, v postupném útoku se o nic lépe nedaří ani Thompsonové, která rovněž přichází o balon. (20:22)

13:40
    Dva body Tessy Laveyové. (20:22)

13:32
    Ze zisku Sládkové bohužel netěží Pudláková. (20:20)

13:02
    Sládková se opět trefuje a díky ní Češky drží krok s favoritkami zápasu. (20:20)

12:42
    Thompsonová velmi rychle odpovídá. (18:20)

12:30
    Na palubovce však zůstává i nadále a po nepřesném zakončení Laveyové nejen, že doskakuje míč, ale navíc i úspěšně trefuje koš. (18:18)

12:10
    Sládková je už na třech faulech, to není vůbec dobré. (16:18)

12:03
    Oba týmy si opět vyměňuje ztráty míče, druhá čtvrtina je prozatím plná chybiček v rozehrávce. (16:18)

11:07
    Talbotová dostává Austrálii do vedení. Stephanie je už na osmi bodech. (16:18)

10:54
    Salačová netrefuje míč do obroučky. (16:16)

10:45
    Po ztrátě Vojtíkové o míč přichází i Muovičová. (16:16)

10:11
    Hned zkraje druhé čtvrtiny srovnává stav Muovičová po asistenci Talbotové. (16:16)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (16:14)

10:00
    První čtvrtina skončila. (16:14)

09:58
    Panousisová koš nedává, parádně blokuje Vojtíková. (16:14)

09:32
    Australanky zůstávají u míče i po dvou neúspěšných střelách. Dvakrát si totiž doskočily míč. (16:14)

09:02
    Navíc Karolína Elhotová fauluje v útoku, opět trochu zbytečná ztráta. (16:14)

08:45
    Po minele Elhotové se k zakončení dostává opět Talbotová a opět svou střelu proměňuje. Rozdíl je již jen dva body. (16:14)

08:20
    Sládková dva body nevstřelila, to na druhé straně Thompsonová se nemýlila. (16:12)

07:57
    Kratší nepřesná pasáž se ztrátami na obou stranách. (16:10)

07:14
    Adamcovou uvolnila přihrávkou Bartáková. Dva body pro Češky. (16:10)

07:01
    Laveyová ztrácí míč. (14:10)

06:55
    Adamcová nedokázala přesně zakončit, Australanky se ženou do protiútoku. (14:10)

06:29
    Dva body Australankám vystřelila Stephanie Talbotová. (14:10)

06:19
    Satoranská doskočila míč po neúspěšné střele Blicavsové, ta ji však o něj vzápětí obrala. Time-out australského týmu. (14:8)

06:01
    Výborná práce Moniky Satoranské, která po asistenci Adamcové střílí trojku! (14:8)

05:46
    Blicavsová ztrácí míč, velká šance na další navýšení náskoku. (11:8)

05:29
    Vyoralová dává dva body a drží české mírné vedení. (11:8)

05:11
    Australanky se na koš výrazně nadřely, až třetí pokus skončil v obroučce. Laveyová si doskočila vlastní neúspěšnou střelu. (9:8)

04:23
    Právě Sládková střílí dva body. (9:6)

04:00
    Výhodu dvou šestek získala Lauren Scherfová po faulu Sládkové. Obě dává. Horší je však to, že Andrea má již dva fauly. (7:6)

03:44
    Češky zahrály skvěle v obraně, konkrétně pak Andrea Sládková, která blokuje jednu ze soupeřek. Využívá toho Satoranská, která nadvakrát proměňuje střelu. (7:4)

03:14
    Satoranská byla faulována při střelbě, dokázala proměnit oba trestné hody. (5:4)

02:59
    Australské basketbalistky se nadvakrát nedokázaly prosadit. (3:4)

02:33
    Útočný faul Sládkové, škoda takové ztráty. (3:4)

02:11
    Scherfová dostává soupeřky do těsného vedení. (3:4)

01:53
    Satoranská, ani následně Sládková nedokázaly dostat míč do obroučky. (3:2)

01:27
    Talbotová první Australankou, která dává body. (3:2)

01:11
    O moc úspěšnější nebyla ani Pudláková. (3:0)

00:54
    Laveyová míjí tříbodovou střelu. (3:0)

00:37
    Ovšem na druhé straně Záplatová trefuje trojku! Parádní začátek zápasu. (3:0)

00:21
    První útok duelu o pátou příčku měly Australanky Laveyová minula střelu za dva body. (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Česko: Lenka Bartáková, Beata Adamcová, Petra Záplatová, Pamela Therese Effangova, Tereza Vyoralová, Renáta Pudláková, Barbora Kašpárková, Karolína Elhotová, Andrea Sládková, Monika Satoranská, Klára Vojtíková, Naďa Salačová.

Austrálie: Laveyová, Clydesdaleová, Talbotová, Kuneková, Garbinová, Garricková, Panousisová, Muovičová, Thompsonová, Collinsová, Scherfová, Blicavsová..

České studentky čeká poslední utkání na letošní Univerzádě. O konečné páté místo na tunaji si zahrají proti poměrně silným Australankám, které trochu překvapivě vypadly už ve čtvrtfinále, a tak si musejí místo medailí rovněž zahrát souboj o umístění.

Střetnutí, kterým české basketbalistky završí poměrně úspěšný program, v němž podlehly jen zámořským týmům ze zámoří.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.