PSG – Fiorentina 4:2 (kon.) | Barcelona – LA Galaxy 2:1 (kon.) | Manchester Utd. – San Jose 3:1 (kon.)
Paris Saint-Germain
4:2 (2:0)
ACF Fiorentina
Středa 22.07.2015, 02:35 • Red Bull Arena (Harrison), NY (kapacita: 25 189 diváků) • International Champions Cup

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:35.

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání International Champions Cupu mezi Paris Saint-Germain a ACF Fiorentina. Utkání americké skupiny se odehraje na domovském stadionu New York Red Bulls v Red Bull Aráně s kapacitou 25 189 diváků.

Pro Paris Saint – Germain to bude druhý zápas na tomto mezinárodním turnaji. V prvním zápase se utkali proti Benfice Lisabon, kterou porazili 3:2. O branky PSG se postarali Jean-Kevin Augustin, Lucas Moura a Lucas Digne.

Pro italský tým to bude úvodní zápas na tomto turnaji a úvodní letní přípravy. V letní sezóně opustilo tým mnoho hráčů, někteří se vrátili do svých mateřských klubů a ukončili tak v týmu hostování. Naopak několik hráčů se vrátilo zpět. Celý kádr se tak nejprve bude skládat a budou tak mít první možnost se sehrát.

Paris Saint-Germain: K. Trapp – Maxwell, G. van der Wiel, S. Aurier, P. Kimpembe, B. Matuidi, Lucas Moura, A. Rabiot, Z. Ibrahimovic. H. Ongenda, J. Augustin

ACF Fiorentina: C. Tătăruşanu – J. Basanta, Ahmed Hegazi. Marcos Alonso. R. Bagadur. M. Badelj, M. Vecino, N. Fazzi. A. Diakhaté, M. Gómez. A. Rebić.

Hráči nám právě nastupují na hrací plochu. Utkání nám za pár okamžiků začne.

1

1
    Zápas nám před malou chvíli začal. Úvodní výkop měli hráči PSG.

1
    Hráči PSG drží míč a snaží se s ním dostat dopředu kombinační hrou.

2
    V obrovské šanci se hned v úvodu ocitl M. Gómez, který dostal ideální přihrávku za obranu soupeře. Nedokázal ovšem míč ideálně zpracovat a ten se dostal do zázemí.

3
    Hráči PSG to teď zkouší postupným útokem. Zatím se jim to ale příliš nedaří.

4
    Basanta si teď počínal nedovoleně. Hráči PSG budou zahrávat standardní situaci ze vzdálenosti asi 35 metrů z pravé strany hřiště.

5
    S centrovaným míčem do pokutového území si obrana Fiorentiny dokázala poradit.

6
    Trapp teď musel rychle z brány, aby mohl včas odkopnout míč před dobíhajícími hráči Fiorentiny.

7
    Úvod utkání je zatím hodně vyrovnaný, oba týmy se snaží hrát kombinačně.

8
    Centrovaný míč za obranu PSG byl hodně nepřesný a skončil v zázemí.

9
    Míč častěji mají zatím pod kontrolou hráči PSG. Zatím si ale nedokázali vytvořit žádnou vážnou šanci, z které by ohrozili branku soupeře.

10
    Hráči PSG teď kombinují na polovině soupeře.

10
    Díky nepřesné přihrávce ale o míč přicházejí.

11
    Rychlý protiútok ACF končí nedovoleným zákrokem hráčů PSG. Fiorentina tak bude zahrávat standardní situaci ze vzdálenosti asi 25 metrů z levé strany hřiště.

11
    Fazzi to zkusil ze standardní situace přímo a trefil levou tyči Trappovi branky. K následné dorážce se už nikdo z hráčů Fiorentiny nedostal.
    11. Fazzi z přímého kopu orazítkoval tyč

12
    Na druhé straně teď z dálky prověřil Ibrahimovic branku soupeře. Střela ale mířila pouze do míst, kde stál připravený Tătăruşanu.

13
    Hráči PSG teď drží opět míč a snaží se s ním dostat dopředu. Fiorentina ale dobře brání a nepouští je na dostřel vlastní brány.

14
    Útočný faul italského týmu u středové čáry.

15
    Ojedinělý pokus o průnik hráčů Fiorentiny končí nepřesnou přihrávkou.

16
    Hráči PSG se okamžitě s míčem snaží dostat dopředu.

17
    Máme za sebou sedmnáctou minutu a hráči PSG mají zatím stále míč častěji pod kontrolou. Paradoxně největší šanci ale měli hráči jejich soupeře a to jmenovitě Fazzi, který trefil z přímého volného kopu tyč.

18
    Nepřesná přihrávka hráčů Fiorentiny končí v zázemí.

19
    Tătăruşanu teď musel hodně rychle z brány aby odkopl míč do bezpečí před dobíhajícím Ibrahimovic. Došlo k ním ke střetu, při kterém si druhý jmenovaný pomohl útočným faulem.

20
    Hra je přerušena, Tătăruşanu je ošetřován.

21
    Hra nám pokračuje.

22
    Nyní sledujeme další z řady postupných útoků hráčů PSG.

22
    Ten je nyní u středové čáry zastaven útočným faulem hráčů Fiorentiny.

23
    Další šanci PSG zastavují pro změnu rozhodčí pro ofsajd.

23
    Hráči Fiorentiny se teď po delším čase dostali s míčem před pokutové území soupeře.

24
    Ke střele se ale nedostali, neboť byli s míčem vytlačeni až k vlastní bráně.

25
    Na druhé straně byl teď k vidění menší závar před bránou Tătăruşana, který nakonec vyřešili jeho spoluhráči odkopem míče do bezpečí.

25
    Nyní sledujeme další standardní situaci hráčů z PSG ze vzdálenosti asi 35 metrů.

26
    Nyní jsme sledovali několik centrů do pokutového území Fiorentiny. Se všemi si ale jejich obránci dokázali poradit.

27
    V sedmadvacáté minutě bude v zápase k vidění první rohový kop. Kopat ho budou hráči PSG.

28
    Centrovaný míč do pokutového území odvrací obrana soupeře do bezpečí.

28
    Obrovská příležitost hráčů PSG. Na centrovaný míč z pravé strany hřiště si naběhl nikým nehlídaný Ibrahimovic, který si míč dokázal zpracovat a vystřelit. Jeho střela byla hodně povedená a mířila k protější tyči. Tu ovšem minula jen o pár centimetrů.
    28. Ibrahimovic těsně minul tyč

29
    Rozhodčí teď uklidňuje hru. Začínají se nám množit nedovolené zákroky.

30
    Máme za sebou jednu třetinu hry. Hráči PSG jsou zatím lepším týmem. Mají míč častěji pod kontrolou. Na vážné šance je to zatím ale 1-1.

31
    Další pokus hráčů PSG o postupný útok.

32
    Hráči PSG teď operují na polovině soupeře.

33
    Další šance hráčů PSG. Tentokráte ale mířila pouze do obránců Fiorentiny.

35
    Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
    Obrovská chyba obránců Fiorentiny, kteří v malém pokutovém územím nechali nikým nehlídaného úplně volného BLAISE MATIDIHO, který s přehledem dostal míč za záda Tătăruşanu.
    35. Blaise MATUIDI - 1:0

37
    Hráči Fiorentiny se ale nevzdávají a vybojovali teď rohový kop.

38
    Této standardní situaci se dokázali hráči PSG ubránit.

40
    Blíží se nám pomalu konec prvního poločasu a hráči PSG se s míčem pokoušejí o další postupný útok.

41
    Další přesná přihrávka za obranu Fiorentiny končí gólem. Matuidi přesným pasem našel JEANA KEVINA AUGUSTINA, který střelou do protipohybu brankáře navyšuje vedení hráčů PSG.
    41. Jean Kevin Augustin - 2:0

43
    Hráči PSG okamžitě zakládají další šanci svého týmu.

44
    Hráči Fiorentiny si počínali nedovoleně. V samém závěru budou hráči PSG zahrávat standardní situaci z blízkosti pokutového území, což je prostor pro Ibrahimoviče.

45
    Ten ovšem trefuje pouze zeď.

45

Hlavní rozhodčí nám v prvním poločase nenastavil ani minutu a poločas nám ukončil. Skončil nám tak první poločas zápasu Paris Saint-Germain – ACF Fiorentina, ve kterém zatím vedou hráči PSG po prvních pětačtyřiceti minutách 2:0. Hráči PSG byli v zápase od prvních minut lepší, drželi míč častěji na svých kopačkách a po zásluze si tak vytvořili dvě gólové šance, které proměnil jediný hráč a to Matuidi.

Druhý poločas nám začne přibližně v 3:35.

Hráči se nám vrátili na hrací plochu. Utkání nám bude za okamžik pokračovat.

46

46
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází M. Badelj, přichází Borja Valero.
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází A. Diakhaté, přichází F. Bernardeschi.
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází M. Gómez, přichází K. Babacar.

46
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Tătăruşanu, přichází Lezzerini.

46
    Hráči Fiorentiony jsou teď u míče a snaží se dopředu prosadit kombinační hrou.

46
    Obrovská šance Rebiće, který z hranice malého vápna měl na kopačce snížení. Branku Trappa ale trefit nedokázal. Míč skončil v zázemí a Trapp tak bude vykopávat od vlastní brány.
    46. Rebić minul branku

48
    Hráči Fiorentiny jsou teď v úvodu druhé půle lepší. Mají míč častěji na svých kopačkách.

50
    Zatím se jim daří držet míč na polovině soupeře. Ke střele se ale zatím nedostali.

51
    Hráči Fiorentiny vybojovali rohový kop.

52
    Centrovaný míč byl tečován jedním z hráčů PSG, proletěl celé hřiště a skončil v zázemí na druhé straně. Rohový kop se tak bude opakovat, tentokráte ale z druhé strany.

53
    Této standardní situaci se hráči PSG dokázali ubránit.

53
    Žlutou kartu dostává Vecino (ACF Fiorentina).

56
    Obrovská šance na snížení! Bernardeschiho střelu z malého vápna vyrazil Trapp na rohový kop.

58
    Ibrahimovič mohl navýšit vedení. Branku soupeře ale trefit nedokázal.
    58. Ibrahimovičův pokus proletěl nad břevnem

58
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Basanta, přichází N. Tomović.
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Ahmed Hegazi, přichází G. Rodríguez.

59
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Bagadur, přichází Joaquín.

60
    Fiorentina právě vstřelila branku!
    Tak tohle byla nádhera v podání JOAQUÍNA, který po necelé minutě na hřišti, nádhernou střelu z dvaceti metrů umístil pod horní tyč Trappovi branky.
    60. JOAQUÍN - 2:1

61
    Hráči ACF jsou teď hodně aktivní.

63
    Hráči ACF teď dostali míč podruhé do branky PSG. Ještě předtím ale rozhodčí viděli ofsajd a správně proto přerušili hru.
    63. Neuznaná branka Fiorentiny

65
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází K. Trapp, přichází S. Sirigu.

66
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází van der Wiel, přichází Sabaly.
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Matuidi, přichází Stambouli.

69
    Tak to je rána pro Fiorentinu. Na přesnou střelu za obranu si naběhl ZLATAN IBRAHIMOVIČ, který překonal brankáře soupeře a znovu tak navýšil vedení PSG na dvě branky.
    69. Zlatan IBRAHIMOVIC - 3:1

70
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Ibrahimovic, přichází Bahebeck.

73
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Vecino, přichází Rossi.
    Střídání v týmu ACF Fiorentina: ze hřiště odchází Rebić, přichází Iličić.
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Babacar, přichází Capezzi.

75
    Další branka v podání PSG, která už nejspíš rozhoduje tenhle zápas. Střelou z hranice pokutového území se prosazuje podruhé v zápase JEAN KEVIN AUGUSTIN.
    75. Jean-Kévin AUGUSTIN - 4:1

76
    Střídání v týmu Paris Saint-Germain: ze hřiště odchází Maxwell, přichází Digne.

79
    Hráči PSG teď už v závěru kontrolují průběh utkání. Daří se jim držet míč na polovině soupeře.

79
    Hráči ACF budou kopat penaltu! Jeden z hráčů PSG totiž v pokutovém území zahrál rukou ve zdi.
    79. Penaltový moment

79
    Pokutový kop proměnil GIUSEPPE ROSSI.
    79. Giuseppe ROSSI - 4:2

83
    Hráči PSG kontrolují závěr utkání, daří se jim držet míč na polovině soupeře.

87
    Závěr zápasu se nám dohrává převážně na polovině Fiorentiny. Míč si hráči PSG hlídají a nepouští se do sólových akcí.

90
    Zápas nám pomalu končí. Právě naběhla devadesátá minuta.

90
    Hlavní rozhodčí nám nastaví tři minuty.

90+2
    Závěr zápasu je hodně nepřesný na obou stranách.

90+3

Skončil nám zápas International Cupu mezi PSG a ACF Fiorentina, který byl hodně bohatý na góly. V zápase byl až na úvod druhého poločasu lepší tým z Francie. Dokázal si vytvořit více šancí, které dokázal proměnit. Po zásluze si tak může připsat na turnaji své druhé vítězství.

Já se se vámi loučím a přejí hezký zbytek dne. (04:29:52)

MCh

Branky: 35. Matuidi, 41. Augustin (Matuidi), 69. Ibrahimovic, 75. Augustin – 60. Joaquín, 79. Rossi

Karty:   53. Vecino (FIO)

Paris Saint-Germain: K. Trapp (65.Sirigu) – Maxwell (76,Maxwell), G. van der Wiel (66.Sabaly), S. Aurier, P. Kimpembe, B. Matuidi (66,Stambouli), Lucas Moura, A. Rabiot, Z. Ibrahimovic (70, Bahebeck). H. Ongenda, J. Augustin
    Náhradníci: Douchez, Stambouli, Sirigu, Maignan, Verratti, Bahebeck, Digne, Marquinhos, Sabaly

ACF Fiorentina: C. Tătăruşanu (46.Lezzerini) – J. Basanta (58,Tomović) , Ahmed Hegazi (58.Rodríguez). Marcos Alonso. R. Bagadur (59. Joaquín). M. Badelj (46. Valero), M. Vecino (73. Rossi), N. Fazzi. A. Diakhaté (46.Bernardeschi) , M. Gómez (46.Babacar, 73. Capezzi). A. Rebić (73.Iličić)
    Náhradníci: Valero, Capezzi, Bernardeschi, Rossi, Lezzerini, Joaquín, Iličić, Sepe, Babacar, Tomović, Rodríguez