Astana – Maribor 3:1 (kon.) | Fola – Dinamo Záhřeb 0:3 (kon.) | FCSB – Trenčín 2:3 (kon.)
Fehérvár – New Saints 1:1 (po pr.) | Dundalk – BATE 0:0 (kon.) | Rudar – Karabach 0:1 (kon.)
Lech Poznaň – FK Sarajevo 1:0 (kon.) | Stjarnan – Celtic 1:4 (kon.)
MOL Fehérvár FC
1:1 (0:0)
The New Saints
Středa 22.07.2015, 20:30 • Sóstoi Stadion, Székesfehérvár • Liga mistrů (předkola) • 2. předkolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (23:02:08)

Utkání sledovalo 3 268 diváků.

Statistiky

Střely celkem: 32:5
    Střely na branku: 9:2
    Rohy: 10:3
    Fauly: 12:23

Zápas skončil a byť se hráčům Videotonu podařilo srovnat na 1:1 a zajistit si tak postup do další fáze, divákům se předvedený výkon vůbec nelíbil a dali to najevo poměrně silným pískotem. Rozhodující okamžik prodloužení přišel ve 107. minutě, kdy se skvěle prosadil Gyurcsó. Pro The New Saints pohárová účast končí, Videoton se může těšit na třetí předkolo, ve kterém se střetne s běloruským FC BATE Borisov.

120+2
    Kovácsova technická střela z hranice šestnáctky skončila nad břevnem.

120+1
    Oliveira s Kovácsem drží míč na půlce soupeře, už to pro Videoton vypadá nadějně.

120
    Kovács v souboji na útočné polovině fauloval Williamse, hosté budou zajisté pospíchat do útoku.

118
    Hostům se špatná situace ještě zhoršila, neboť na pokyn pomezního sudího byl za nesportovní chování přímo vyloučen Sam Finley.

116
    Střelou z dálky se prezentoval Szolnoki, branku sice netrefil, potlesk tribun si ale vysloužil.

115
    Oliveira vystihl hostující rozehrávku, sám se vydal do kontru, jenže před vápnem mu nevyšla klička na K. Edwardse a celou slibnou akci tak pokazil.

114
    Domácí teď posílají míč co nejdál od svého vápna.

112
    A nyní se na trávníku ocitl domácí Pátkai a drží se za hlavu.

112
    Danilović rozehrává od vlastní branky, samozřejmě zase tak moc nespěchá.

111
    Po rozehrání a dvou centrech se k odraženému míči dostal Pátkai, pokusil se o technickou střelu na zadní tyč, hosté ale hlavou uklidili míč do bezpečí.

110
    Oliveira mohl svůj tým ještě více uklidnit, jeho dobře myšlená střela však byla hosty sražena na roh.

109
    Poslední změna hostů, dohrál Jamie Mullan, místo něj nastoupil Greg Draper.

109
    Rázem to jsou hosté, koho teď bude honit čas, k postupu potřebují nutně skórovat a neinkasovat.
    107. Ádám GYURCSÓ - 1:1

107
    Videoton Fehérvár právě vstřelil branku!
    Penalty se dnes konat nebudou! Postaral se o to ÁDÁM GYURCSÓ, když si na levé straně pohrál s obranou, obešel K. Edwardse a podél pravé nohy gólmana Harrisona srovnal na 1:1!

106
    Hned v úvodu to z dálky zkusil Finley, domácí gólman ale zachoval klid a se střelou si poradil.

106
    Začalo druhé prodloužení.

Skončila první část prodloužení a stav je stále stejný – 0:1. Aktivnější byli domácí, jenže naráželi na dobře zorganizovanou obranu TNS. Po kratičké pauze začne druhá část nastavení.

105
    První poločas prodloužení skončil.

105
    Jasný ofsajd a v něm domácí Gyurcsó.

103
    Domácím to prostě na bránu nejde. Do obránce nasměřoval svou ránu i Gyurcsó...

102
    Zblokováním skončila i rána Viníciuse.

102
    Další rohový kop pro domácí tým.

101
    Zpoza vápna se po rozehrávce rohového kopu opřel do míče Pátkai, jeho rána byla sražena zhuštěnou obranou TNS.

99
    Vysoký centr přelétl všechny hráče, stočil se za brankovou čáru, takže rozehrávat bude gólman Danilović.

98
    Rohový kop pro hosty, u míče je Marriott.

97
    A když už přijde střela, tak jako nyní v podání Oliveiry, míč končí vedle.

96
    Videoton je v prodloužení zatím aktivnější, jenže akce končí zhusta ještě před pokutovým územím.

94
    Trebotić si to odvážně namířil mezi dva hráče, jeho snaha byla ale v zárodku ukončena.

93
    K přímému kopu se postavil Gyurcsó, pravačkou ale branku TNS přestřelil.

92
    Aeron Edwards si za tento zákrok vysloužil žlutou kartu.

92
    Faul A. Edwardse na Kovácse, je tu docela zajímavá standardka pro domácí tým.

91
    Začal první poločas prodloužení.

Je za námi devadesát minut hry a postupujícího zatím stále neznáme. Hosté totiž ve druhé půli přitlačili a nakonec se i dočkali kýženého gólu. V 78. minutě se do prázdné branky prosadil střídající Williams a poslal tak zápas do prodloužení.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

90+4
    Druhý poločas skončil.

90+3
    Vysoký centr končí v zámezí, netrefil jej Pátkai, ani Oliveira.
    90+2. Gyurcsóva rána

90+2
    Vyrovnávací branku měl na kopačce Gyurcsó, jenže zblízka netrefil míč podle svých představ a jeho slabou střelu hosté srazili.

90+2
    Rozehrávka Videotonu je do plných, šance tak nepřichází. A diváci opět pískají.

90
    Pátkai se pokusil o zpětný centr na Kovácse, byl však zblokován.

88
    Filipe Oliveira přifilmoval v pokutovém území pád a od rozhodčího si vykoledoval žlutou kartu.

87
    Poslední střídání Videotonu, na lavičku odešel Kees Luijckx, místo něj bude hrát Ádám Simon.

86
    Z dálky to zkusil Szolnoki, Harrisonovu branku minul.

85
    DOmácí podnikli rychlou akci, na konci byl Oliveira, jenže jeho pokus byl sražen a Gyurcsó se k dorážce nedostal.

84
    Hosté už nikam nespěchají, mají teď jisté nastavení. Kdo chce útočit a nedaří se mu to, to je tým Videotonu.

83
    Kovács se pokusil si vymodlit penaltu, jenže sudí stál poblíž a nechal jeho pád bez povšimnutí.

82
    Gyurcsó sice vymyslel zajímavý centr, práce jeho spoluhráčů už ale tak dobrá nebyla a k ohrožení Harrisonovy branky tak nedošlo.

82
    Pátkai poslal do šestnáctky hostů centr, obrana TNS jej odvrátila na rohový kop.

81
    Domácí publikum není spokojeno a dává to najevo nepříjemným pískotem.

79
    Za současného stavu by zápas došel do prodloužení!
    78. Matthew WILLIAMS - 0:1

78
    New Saints právě vstřelili branku!
    No vida a všechno je rázem jinak. Hosté podnikli rychlý průnik, zprava dostal Mullan míč na střed a tam už měl MATTHEW WILLIAMS jednoduchou práci – stačilo trefit odkrytou bránu.

76
    Hosté mají ještě patnáct minut na vstřelení branky, po které by následovalo prodloužení. Zatím ale k ohrožení Danilovićovy branky nedochází.

76
    Gyurcsó se místo střely pokoušel prokličkovat až do vápna, na hranici ale o míč přišel dobrým blokem.

74
    Mrriott rozehrál parádní přímý kop na K. Edwardse, Danilović vystartoval z brankové čáry, aby míč vyboxoval, celou akci však ukončil praporek pomezního – ofsajd.

74
    Hra je teď docela rozkouskována častými přerušeními.

73
    Hosté udělali druhou změnu, dohrál Christian Seargeant, místo něj se divákům představí Matthew Williams.

72
    Ofsajd a v něm domácí Pátkai.

70
    Posledních dvacet minut, hosté stále ztrácí jednu branku.

69
    Menší pauza, probíhá totiž ošetřování jednoho z hostujících hráčů. Ostatní toho využívají k občerstvení.

67
    O pár vteřin později se do hry dostal domácí Paulo Vinícius, když nahradil Rolanda Juhásze.

66
    Střídání hostů, Adrian Cieslewicz dohrál, místo něj nastoupil Scott Quigley.

66
    Wilde se snaží o gól, překypuje aktivitou, nyní se ale vystavil do ofsajdu.

65
    A změnu chystá i domácí trenér. Jak to tak vypadá, do hry půjdou nové tváře v nejbližším přerušení.

64
    Na lavičce hostů se chystá střídání.

62
    Ofsajd hostů a v něm polapený A. Edwards.
    61. Obrovská šance Wildeho

61
    Hosté šli málem do vedení! Po rohu totiž hlavičkoval Wilde, mířil k tyči, na brankové čáře ovšem vyhlavičkoval dobře postavený Szolnoki.

60
    Seargeantův centr byl sražen, následovat bude roh pro TNS.

58
    Hosté v kontru, pálil dnes opravdu aktivní Wilde, jenže ani nyní nemířil přesně.

56
    Z rohu nakonec nic nebylo, Oliveira netrefil Harrisonovu branku.

56
    Před jeho rozehráním vystřídal domácí tým. Skončil Mirko Ivanovski, do hry vstoupil Ištván Kovács.
    55. Šance Ivanovskiho

55
    Parádní rána Trebotiće! Ten napřáhl z asi 20 metrů a Harrison měl co dělat, aby ránu vyškrábl na roh.

54
    Hosté se pokoušeli o rychlou kombinaci po pravém křídle, po několika narážečkách přichází autové vhazování.

52
    Nakonec se celá akce vyvrbila v autové vhazování. Po něm se do voleje pokládal Juhász, narazil však na dobře postaveného obránce.

52
    Další roh pro domácí, tlak Videotonu narůstá.

51
    Závar v pokutovém území TNS, o zakončení se neúspěšně snažil Oliveira, nevyšel ani jeho úmysl si vykoledovat penaltu.

50
    Po poněkud kostrbaté rozehrávce se k němu vrátil míč a tak jej prudce nacentroval na penaltu. Odtud nepřesně hlavičkoval Oliveira.

49
    Roh pro Fehérvár, u míče je Gyurcsó.

47
    Z něj sice nic nebylo, Videoton ale pokračuje v útočné akci mimo pokutové území soupeře.

46
    Zleva hezky unikl domácí Fejes, poslal do vápna přízemní centr na Gyurcsóa, jeho tvrdá rána byla sražena na roh.

Fauly: 6:10

Je za námi první poločas a do kabin se jde za bezbrankového stavu. Tento výsledek sice domácím stačí, přesto nemohou být spokojeni. Nevyužili dvě zajímavé šance a sami museli trnout při výpadech hostů. U těch je zatím velmi aktivní Wilde, musí však přidat na přesnosti. Snad nám druhá půle přinese akčnější podívanou a dočkáme se i gólů.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45
    Na Marriottův centr si naskakoval Danilović, snaha však byla zbytečná, rozhodčí si ve vápně všiml útočného faulu.

44
    Rohový kop si nyní rozehrají hráči The New Saints.

42
    Pomalu se nám blíží konec první půle, stále čekáme na první gól. Současný stav posouvá do další fáze domácí Videoton.

41
    Faul Szolnokiho, TNS jde do postupného útoku.

40
    O chvíli později byl v dobrém postavení znovu Ivanovski, jenže tentokrát hlavičkoval zblízka přímo do Harrisonových rukavic...
    38. Střela Ivanovskiho a dorážka Gyurcsóa

38
    Stadionem to jen zahučelo, když si na hranici vápna zpracoval míč Ivanovski a z otočky vypálil. Harrison neudržel míč v rukavicích a musel tak čelit ještě dorážce. Gyurcsó však minul.

37
    Ne, ani tato standardka nepřinesla vzruch, centr skončil mimo hrací plochu.

37
    Přímý kop pro TNS, u míče je připraven Seargeant.

36
    Po Finleyho přihrávce měl na pravém křídle trochu prostoru Mullan, jenže centr poslal až k protějšímu rohovému praporku.

34
    Po autu posunul Ivanovski míč do vápna, kde se opět zjevil Szolnoki a špičkou kopačky usměrnil střelu na branku. Pozorný Harrison zakročil na brankové čáře.

34
    Přetažený centr domácích, obrana TNS pro jistotu odhlavičkovala do zámezí. Vhazuje Szolnoki.

32
    Míč si postavil Gyurcsó, zkusil střelu zatočit na bližší tyč, Harrisonovu branku ale minul.

31
    Je tu velice zajímavý přímý kop pro domácí. Trebotić byl faulován na levé hraně vápna a sudí neváhal s odpískáním ani vteřinu.

30
    Do pokutového území Videotonu přilétl vysoký míč, o něj svedlo vzdušný souboj hned několik hráčů a Wilde ve výskoku fauloval Langa.

28
    Hraje se teď převážně ve středu hřiště, aktivita TNS je však stoupajícího rázu.

26
    Gyurcsó nacentroval na Juhászovu hlavu, ten ale nedokázal umístit míč tím správným směrem.

25
    Rohový kop pro Videoton.
    25. Wildeho nepřesný pokus

25
    Wilde si vybojoval na levé straně míč, stáhl se na střed a ze střední vzdálenosti to zkusil po zemi. Minul opravdu těsně!

24
    Harrison si dává načas s rozehrávkou.

22
    Centry nejsou zatím ani silnou stránkou hostujícího týmu, mimo hrací plochu skončil pokus Cieslewicze.

20
    Luijckx tvrdě fauloval Wildeho, ten zůstal chvíli ležet na trávníku, poté se ale v pořádku zvedl.

20
    Obdobně dopadl i centr Langa, hosté jdou do protiakce.

19
    Szolnoki centroval z pravého křídla, Harrison tento vysoký míč pustil, neboť jasně viděl, že směřuje do zámezí.

18
    Fehérvár se snaží o nátlakovou hru, jenže tomu schází přesnost, domácím odskakují míče od kopaček.

16
    Unikajícího Finleyho zastavil faulem Dinko Trebotić a stal se prvním hráčem, který dnes spatřil žlutou kartu.

15
    Další kombinace domácího týmu, jenže patička byla navíc, míč už patří hostům a jdou kupředu.

14
    Tohle vypadalo slibně, míč se odrazil na hranici pokutového území hostů, kde se do něj opřel Oliveira, zamířil však o asi metr vedle.

13
    Videoton kombinuje na vlastní polovině, láká soupeře k vysunutí a pootevření obrany.

11
    TNS v útoku, za obranu se dostával Mullan, příhru ovšem přijímal v ofsajdovém postavení.

10
    Ne, zatím čekáme na první opravdu vážnou střelu, či akci, která by vedla k otevření skóre.

9
    A je z toho úvodní rohový kop.

8
    Oliveira se k míči neprobojoval, přesto akce domácích po levé straně pokračovala a Juhász vyslal na Harrisona pohotovou střelu.

7
    Následná rozehrávka však nebezpečí pro Harrisonovu branku nepřinesla.

6
    Finley šel do souboje s Gyurcsóem velice ostře, navíc na zemi zahrál rukou, čehož si rozhodčí velice dobře všiml.

5
    Nyní už zase domácí, hra se nám zatím docela přelévá ze strany na stranu.
    4. Wilde v první vážnější šanci, trefil ale pouze boční síť.

4
    A nevypadalo to zle. Na pravém křídle přijal přihrávku Wilde, uprchl svému strážci a snažil se o překvapivou ránu z úhlu. Trefil boční síť.

3
    Ivanovski fauloval Marriotta, hosté se mohou v poklidu vydat do své úvodní útočné akce.

2
    První útok domácích mířil na Gyurcsóa, jenže centr byl příliš prudký a míč skončil v zámezí.

1

Videoton FC Fehérvár: Danilović – Szolnoki, Juhász (C), Lang, Fejes – Luijckx – Gyurcsó, Pátkai, Trebotić, Oliveira – Ivanovski. Trenér: Bernard Casoni.
    Náhradníci: Gábor – Vinícius, Heffler, Maréval, Kovács, Koltai, Simon.

The New Saints FC: Harrison – Spender, K. Edwards, Rawlinson, Marriott – Finley, Seargeant, A. Edwards – Mullan, Wilde, Cieślewicz. Trenér: Craig Harrison.
    Náhradníci: Mullock – Baker, Draper, Williams, Reed, Darlington, Quigley.

Rozhodčí: Nerijus Dunauskas – Dovydas Sužiedélis, Aleksandr Radiušas (všichni LTU).

Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne!

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Zápas mezi Fehérvárem a New Saints začíná ve 20:30 hodin a my budeme samozřejmě u toho. Nenechte si zápas ujít, protože se máme na co těšit.

První zápas

Úvodní zápas byl nesmírně vyrovnaný. Byl to velký boj, který nakonec rozhodla jedna jediná branka. V 77. minutě se trefil hostující Gyurcsó a rozhodl tak o tom, že Fehérvár si do Maďarska odveze hodně cenné vítězství. Fehérvár udělal velký krok k postupu.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Na programu jsou odvety druhého předkola Ligy mistrů a my budeme sledovat duel mezi týmy Videoton FC Fehérvár a The New Saints FC. Favoritem tohoto duelu je domácí celek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.