Astana – Maribor 3:1 (kon.) | Fola – Dinamo Záhřeb 0:3 (kon.) | FCSB – Trenčín 2:3 (kon.)
Fehérvár – New Saints 1:1 (po pr.) | Dundalk – BATE 0:0 (kon.) | Rudar – Karabach 0:1 (kon.)
Lech Poznaň – FK Sarajevo 1:0 (kon.) | Stjarnan – Celtic 1:4 (kon.)
Dundalk FC
0:0 (0:0)
BATE Borisov
Středa 22.07.2015, 20:45 • Oriel Park (Dundalk) • Liga mistrů (předkola) • 2. předkolo

Borisov si do odvetného utkání přivezl jednobrankový náskok a ten se ukázal jako rozhodující. V domácím prostředí totiž Dundalk neskóroval a přestože jsme sledovali ofenzivní fotbal, tak branka dnes nepadla.

BATE Borisov postupuje do 3. předkola Ligy mistrů a v tom se střetne s vítězem zápasu Videoton – The New Saints, kde momentálně probíhá prodloužení.

Z mé strany je to pro dnešek již úplně vše, děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (22:37:22)

90+3

90+3
    Byrne viděl ještě v závěru zápasu žlutou kartu.

90+3
    Míč se dostal k Rogersovi, ten vykopává hodně daleko.

90+3
    BATE kombinuje na útočné polovině.

90+3
    Dlouho se čeká s rozehrávkou, rozhodčí tak zřejmě ke třem minutám ještě něco přidá.

90+2
    Útočným faulem končí další z akcí, tohle již s domácími nevypadá moc dobře.

90+2
    Rozhodčí nastaví celkem tři minuty, polovina z nastavení je tak již pryč a Dundalk stále potřebuje vstřelit jednu branku.

90+1
    Poslední střídání v zápase, odchází na straně BATE Karnitski a přichází Signevič.

90+1
    Rios nechal loket hodně vysoko a udeřil soupeře, ten bude v pořádku, ale Rios za zákrok vidí žlutou kartu.

90
    Již plyne poslední minuta zápasu, rozhodčí jistě něco nastaví, ale bude to domácím stačit alespoň na náznak šance?

89
    Kdo by očekával závěrečný tlak Dundalku, tak je zřejmě zklamán. BATE výtečně brání a zatím zvládá závěr zápasu.

88
    Massey za tento zákrok navíc vidí žlutou kartu.

88
    Tak to vypadá, že oba hráči budou v pořádku. Již se hraje a rozehrávat budou hosté, kteří se pochopitelně nikam neženou.

87
    Souboj ve středu hřiště odnesli zřejmě oba zúčastnění. Ani jeden z nich se zatím nezvedá, hůře na tom asi bude Massey, který šel skluzem do soupeře, no sám si přivodil zranění.

87
    Po zisku míče ve středu pole to vypadalo, že se domácí dostanou do zajímavého brejku, jenže nakonec vše skončilo dříve než začalo.

86
    Podklouznutí nového muže na hřišti Riose připravilo hosty o míč. Rios si jistě svůj první kontakt s míčem představoval jinak.

85
    Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Gordeičuk, přichází Rios.

85
    Domácí si na vlastní polovině komplikují rozehrávku, situaci jim neusnadňuje ani napadání Borisova, hosté se rozhodně nestáhli do ulity, ale naopak aktivně napadají.

84
    Towell si v těžké pozici srovnal míč a poslal jej hned na bránu, ale mezi bránu minul opravdu výrazně.

83
    Chernik si vyběhl z brány a naprosto s přehledem schoval do rukavic vysoký centr.

82
    Útočný faul zastavil akci BATE, hra se nyní přesměruje na útočnou polovinu domácího výběru, což kvitují příznivci na tribunách.

81
    Poslední střídání Dundalku, odešel Horgan a nahradil jej Byrne.

81
    Karnitski si dlouho rovnal míč na střelu a poté zakončil vysoko nad.

81
    Čas plyne proti domácím, ti se navíc nemohou dostat k nějakému závěrečnému tlaku.

79
    Po souboji v šestnáctce upadl jeden z hostů, ale rozhodčí okamžitě dává najevo, že zde se penalta pískat nebude.

78
    Hosté mají míč v moci a nikam extra nespěchají, snaží se jej hlavně držet na útočné polovině a ideálně jej nepůjčit soupeři.

76
    Právě karetně potrestaný Finn je stažen ze hry, na jeho místo vyběhl Mountney.

76
    Z otočky zkoušel štěstí Karnitski, jeho střele chybělo pár centimetrů.

75
    Za zbytečný zákrok ve středu hřiště vidí Finn žlutou kartu.
    75. Nejistý zákrok brankáře BATE

75
    Chernik si nebyl moc jistý při posledním zákroku a nadvakrát musel krotit nepříjemný míč, který před ním byl dle všeho ještě tečován.
    75. Nadále platí bezbrankové skóre, to posouvá do další fáze BATE

74
    Jen to tak zahučelo v Oriel Parku po nebezpečném centru, na ten však nikdo z domácích nezareagoval a Chernik si tak mohl oddechnout.

73
    S rozvahou hosté kombinovali na vlastní polovině a napadající soupeře s přehledem vyškolili.

72
    Na úrovni ofsajdu se pohyboval Rodionov, praporek rozhodčího však vyletěl nahoru a kapitán hostí se tak může rozčilovat marně.

71
    Ostrý zákrok předvedl domácí hráč při vzdušném souboji, ale faul se nepíská a Dundalk se tak dostal k míči.

70
    McMillian se snažil křížnou přihrávkou najít nabíhající spoluhráče, pas byl však zastaven pozornou obranu BATE.

69
    Míč mají na svých kopačkách více hosté, jejich kombinace v posledních minutách vázne na přesnosti. Podobných chyb můžeme s přibývajícím časem zřejmě očekávat více.

68
    První střídání je zde také u hostů, odešel Aleksievič a přišel Nikolič.

67
    Hosté nikam s rozehrávkou nespěchali, nakonec přilétl centr na zadní tyč, ten si však pohlídala obrana irského týmu.

66
    Z přímého kopu pálil Kamitsky, jeho střela byla ale zblokována na roh.

65
    Žavnerčik na nic nečekal a okamžitě poté co se mu uvolnil prostor tak vypálil. Jeho střele chyběla potřebná přesnost.

64
    Postup domácího hráče před šestnáctku vyvolává vždy v hledišti velké ovace, ale tentokrát na to byl úplně sám a to proti početné přesile nemohlo mít dlouhého trvání.

63
    Domácí začínají volit místo kombinace nakopávané míče, ale ty jim zatím příliš ovoce nepřinesly.

61
    Začala poslední půlhodinka tohoto zápasu a nervozita bude s přibývajícím časem jistě jen narůstat.
    59. Mladenovič minul bránu

59
    Na opačné straně mohl pro změnu vstřelit první branku Mladenovič, byl však při zakončení pod tlakem obránců a tak míč nedokázal nasměrovat mezi tři tyče.

58
    Taková chyba mohla přijít po rohovém kopu, brankář Chernik nevyboxoval míč úplně přesvědčivě, následná hlavička McMillan skončila ale nad.

57
    Hosté zatím hrají velmi chytře, na útočné polovině s míčem nikam nespěchají a čas plyne v jejich prospěch. Samozřejmě však stačí jedna chyba v obraně a vše může být jinak.

56
    V šestapadesáté minutě je zde první střídání na domácí straně, hřiště opustil Meenan a nahradil jej Shields.

55
    Míč se již dostal do zámezí a tak hosté přichází o možnost další kombinace.

54
    Na druhé straně to vypadalo na slušnou šanci, ale individuální průnik Finna nakonec končí útočným faulem.

53
    Další nepřesný centr, míč letěl šestnáctkou dobře, ale hosté v pokutovém území nikoho neměli.

53
    Přetažený centr Staseviče nenašel nikoho z hostů a tak bude od brány odkopávat Rogers.

52
    Mladenovič vběhl do souboje jako uragán, jeho zpracování však bylo nepovedené a výsledkem je aut pro Dundalk.

51
    Domácí musejí nutně vstřelit branku a tak vytahují napadání celkem vysoko, zatím si s tím BATE dokáže poradit.

50
    Rodionov se uvolňoval do střelecké pozice, ale jeho poslední stahovačku mu překazil O'Donnell, který se výborně vrátil.

49
    Hodně hraniční byl zákrok domácího hráče, na první pohled to byl jasný šlapák, rozhodčí nechal ve hře pokračovat.

48
    Souboj na pravé straně skončil úspěšně pro bránícího Dubru, který si splnil svou práci na jedničku.

46
    Druhý poločas začal útočnou akcí domácích, ta skončila na nepřesné přihrávce před pokutovým územím.

46

Máme za sebou velmi dobrý první poločas, ve kterém jsme byli svědky mnoha šancí a to na obou stranách. Tu největší měl ve 42. minutě Stasevič, který napálil míč do břevna domácí brány.

Před druhým poločasem je tak vše stále otevřené, připomínám, že domácím stačí k postupu například i vítězství 1:0.

Který z týmů obdrží první červenou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+1
    Za mohutného pískotu byl rozehrán roh, ten obrana Dundalku zvládla pokrýt.

45
    V samém závěru ještě rohový kop pro Dundalku, nastavovat se bude jedna minuta.

45
    Již plyne poslední minuta první půle a hosté ji tráví na útočné polovině. Závěr poločasu je jednoznačně v jejich režii.

44
    Rozhodčí si musí uklidňovat hráče, zatím se obešel bez karty, stačila mu ústní domluva.
    42. Stasevič poslal míč jen do břevna

42
    Jen to tak zahučelo po další akci hostů, míč se dostal z pravé strany velmi rychle nalevo, kde si naběhl Stasevič a z první vypálil. Jeho dělovka orazítkovala břevno za již překonaným Rogersem.

41
    Stasevič to zkusil z dálky, jeho pokus letěl na bránu, ale také přesně do míst, kde byl připravený Rogers.

41
    Blíží se nám závěr prvního poločasu a ten se hrál ve výborném tempu, moc důvodů k nastavení rozhodčí asi mít nebude.

40
    Nádherný míč na zadní tyč, kde byli hned dva hráči v modrých dresech. Balón se nebezpečně blížil brankové čáře, ale Gannon jej stačil odkopnout do bezpečí.

39
    Riskantní rozehrávka domácím nevyšla a O'Donnel poslal k zemi Rodionova, kterému se rýsovalo více prostoru. Souboj kapitánu tak končí faulem toho domácího.

39
    Defenzíva BATE si s rozehrávkou nelámala hlavu, přihrávkou na Chernika bylo po problémech.

37
    Rychlé přehození míče na levačku pomohlo domácím k centru, ten ale adresáta nenalezl.

36
    Kombinace Dundalku na úrovni pokutového území končí nepřesnou přihrávku, hosté budou vhazovat.

36
    Po centru se míč odrazil za šestnáctku, kde byl připraven O'Donnell, jeho střela však postrádala potřebnou přesnost.

35
    Tohle muselo bolet, ostře byl k zemi poslán Towell a přestože diváci by rádi viděli žlutou kartu, tak té se po tomto zákroku nedočkají.

33
    Těsně před šestnáctkou byl zastaven Mladenovič, který si doslova naběhl do Gartlanda. Rozhodčí správně celou situaci vyhodnotil a nechal ve hře pokračovat.

32
    Chybička při vhazování BATE, míč byl poté přihrán nešikovně přímo na kopačky domácích.

31
    Obraz hry je hodně proměnlivý a pro další vývoj bude naprosto klíčové, který z týmů vstřelí první branku v zápase.

30
    Hosté po velké šanci ožili a nyní se jim dařilo držet míč, nakonec ale vše končí faulem ve středu hřiště.

28
    Nádherně kopnutý přímý kop, míč přeletěl přes postavenou zeď a Rogers se musel proletěl vzduchem. Krásným tygřím skokem však míč lapil a také on podržel svůj tým.

27
    Po dalším faulu je tu opět nebezpečný přímý volný kop pro běloruský klub.

26
    Na druhé straně se rodila šance pro hosty, ale ta byla zastavena faulem.
    25. McMillan nedokázal překonat Chernika

25
    Obrovská šance Dundalku, když unikající McMillan si posunul míč na levačku a ve stoprocentní šanci nechal vyniknout Chernika. Ten si připisuje veledůležitý zákrok.

25
    Tvrdý souboj podstoupil brankář Chernik s jedním z domácích hráčů, ten tvrdě narazil, ale bude schopen pokračovat.

23
    Vzápětí je tu další karta pro hostujícího Bagu.

23
    Za předchozí roztržku viděli žlutou kartu Meenan a Mladenovič.

23
    Ihned poté domácí vyrobili nepřesnou rozehrávku a odevzdali tak míč soupeři.

22
    Rozhodčí musí hodně rychle uklidňovat emoce, které vznikly na hřišti. Chviličku to vypadalo dokonce na strkanici mezi hráči, ta však neměla dlouhého trvání.
    20. Pohled na hřiště z tribuny

20
    Máme za sebou prvních dvacet minut zápasu a na první branku stále čekáme. Útočných akcí však bylo dostatek na obou stranách a diváci se tedy na stadionu rozhodně nenudí.

19
    Hosté pouze odevzdali míč a Dundalk může začít podnikat další útočnou akci.

18
    Kulatý nesmysl se nebezpečně dostával před branku, kterou hájí Chernik, ale brankář BATE ani tentokrát zasahovat nemusel.

17
    Opět jeden z rychlých přechodů přes střed hřiště, zde je od úvodních opravdu hodně prostoru, tentokrát domácí nezakončili.

15
    Na to, že sledujeme pohárové utkání, ve kterém každá inkasovaná branka může mít fatální následky, tak se hraje opravdu hodně ofenzivně.
    14. Stasevičův pokus mezi tři tyče nemířil

14
    Stasevič dostal míč na úroveň šestnáctky a z první jej vyslal směr brána, ani jeho zakončení nebylo přesné a Rogers tak nemusel zasahovat.

12
    Slibně se rozvíjejí akce hostů je zastavena pro ofsajd, v tom byl nachytán kapitán Rodionov.

11
    Naopak se mohlo skóre měnit na druhé straně, po centru Staseviče zamířil Aleksievič těsně vedle levé tyče.

10
    Další nepříjemný míč letěl do šestnáctky, obrana běloruského celku si však opět poradila a dostala míč mimo nebezpečné území.

8
    Nepřesná přihrávka v těžké pozici nenašla žádného z domácích hráčů a tak se musí Gannon vrátit na svou polovinu, bude následovat výkop Chernika.

7
    Od úvodních minut se hraje aktivně a to z obou stran, další postup Horgana zastavil praporek rozhodčího.

6
    Ten nebyl zahrán nijak špatně, ale nakonec si pozorná obrana BATE poradila.

5
    Domácí vybojovali rohový kop.

4
    Při téměř každém doteku míče hostujících hráčů se z tribuny ozve pískot. Atmosféru mají dnes hráči Dundalku opravdu bouřlivou.
    2. Obrovská šance Rodionova v úvodu zápasu

2
    Z následné standardní situace vzniklo v pokutovém území slušné horko, kapitán Rodionov, ale ve stoprocentní šanci zamířil vysoko nad.

1
    V první minutě utkání se na útočnou polovinu vydali domácí, ale jejich snažení k ničemu nevedlo. Naopak na druhé straně musel hasit možné nebezpečí faulem Gartland.

1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Dundalk FC: Rogers – Gannon, Gartland, Boyle, Massey – O'Donnell (C), Towell – Meenan, Finn, Horgan – McMillan
    Náhradníci: Sava – Grimes, Barrett, Shields, Mountney, Byme, J. Kelly

BATE Borisov: Chernik – Žavnerčik, Dubra, Milunovič, Mladenovič – Baga, Aleksievič – Gordeičuk, Kamitski, Stasevič – Rodionov (C)
    Náhradníci: Soroko – Gaidučik, Jablonski, Nikolič, Rios, M. Volodko, Signevič

Rozhodčí: Tritsonis – Akrivos, Grevenis.
    Dle posledních informací bude Oriel Park vyprodán

Irský Dundalk FC však v prvním kole favoritovi nepříjemně zatápěl. Konečný výsledek 2:1 dává domácím do odvety velmi slušné šance, vždyť například při výhře 1:0 by postupoval právě Dundalk. Domácí mají taktéž zkušenosti s evropskými poháry, v loňském roce startovali v Evropské lize, kde se dostali přes 1. předkolo, v tom druhém však vypadli s Hajdukem Split.

Také v Irsku je liga v plném proudu a také Dundalk drží první příčku, když v devatenácti zápasech jen dvakrát remizoval a jednou odešel poražen.
    Takto probíhala cesta hostů do Irska

Favoritem na postup do další fáze byl před dvojutkáním běloruský Borisov, který si loni zahrál dokonce skupinovou fázi, kde se prokousal taktéž ze druhého předkola. Ve skupině H poté skončil se třemi body na čtvrté příčce.

Ve své lize má BATE odehráno 14 zápasů a s bilancí 12 výher a 2 remíz míří jasně za titulem.

Hezký den, vítám Vás při sledování odvetného utkání 2. předkola Ligy mistrů, v tomto přenosu budeme sledovat souboj Dundalk FC – BATE Borisov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.