Širak – AIK Stockholm 0:2 (kon.) | Alaškert – Kajrat 2:1 (kon.) | Dinamo Minsk – Černo More 4:0 (kon.)
Debrecín – Skonto FC 9:2 (kon.) | Keşla FK – Hafnarfjördur 2:2 (po pr.) | Jūrmala – Vojvodina 1:1 (kon.)
Omonia Nikósie – Jagiellonia 1:0 (kon.) | Qäbälä – Čukarički 2:0 (kon.) | Željezničar Sarajevo – Ferencváros 2:0 (kon.)
Kalju – Vaduz 0:2 (kon.) | Brøndby – Beroe 0:0 (kon.) | Rosenborg – Reykjavík 3:0 (kon.)
Botoşani – Legia 0:3 (kon.) | PAOK – Loko Záhřeb 6:0 (kon.) | UC Dublin – Slovan Bratislava 1:5 (kon.)
Odd – Shamrock 2:1 (kon.) | Göteborg – Śląsk 2:0 (kon.) | Riteriai – Apollon Limassol 0:0 (kon.)
Hajduk Split – Koper 4:1 (kon.) | Strømsgodset – Mladá Boleslav 0:1 (kon.) | Differdange – Trabzonspor 1:2 (kon.)
Beitar Jeruzalém – Charleroi 1:4 (kon.) | Thun – Beer Ševa 2:1 (kon.) | Žilina – Dacia Kišiněv 4:2 (kon.)
Newtown – Kodaň 1:3 (kon.) | Astra Giurgiu – Inverness Caledonian 0:0 (kon.) | FK Rabotnički – Jelgava 2:0 (kon.)
Wolfsberger – Soligorsk 2:0 (kon.) | Mladost Podgorica – Kukësi 2:4 (kon.) | Linfield – Trnava 1:3 (kon.)
Aberdeen – Rijeka 2:2 (kon.) | Birkirkara – West Ham 1:0 (3:5 po pen.)
Širak Gyumri FC
0:2 (0:2)
AIK Stockholm
Čtvrtek 23.07.2015, 14:30 • Stadion Gyumri, Gyumri (kapacita 3.500 diváků) • Evropská liga (předkola) • 2. předkolo

Ode mne je to pro tuto chvíli již vše, přeji Vám krásné čtvrteční odpoledne. Nashledanou. (16:23:07)

Ofsajdy: 4 – 2

Pro domácí fotbalisty tak letošní účinkování v pohárové Evropě končí, hosté naopak pokračují dál. Ve třetím předkole již za týden přivítají na svém hřišti třetí tým loňského ročníku řecké ligy, Atromitos FC.

Dnešní utkání je u konce a hosté v něm jen potvrdili svůj postup do další fáze kvalifikace o Evropskou ligu. Stejně jako před týdnem na svém hřišti, tak i dnes vítězí výsledkem 2:0, o který se již v prvním poločase postarali svými brankami Goltom a Ishizaki.

90+2

90+2
    Ishizakiho technická rána ale skončila přesně v rukavicích brankáře Stockholmu, čas dnešního utkání se pomalu, ale jistě, chýlí ke konci.

90+1
    Domácí na závěr vybojovali ještě jeden přímý kop, je to přibližně z 25 metrů.

90+1
    Ještě dvě minuty se bude hrát tento duel, ve kterém je vše jasné již od samého začátku, kdy se hosté hned dvakrát prosadili a takřka rozhodli o svém postupu.

90
    Další nedovolený zákrok, který se odehrál ve středu hřiště. Davtjan poslal k zemi Oforiho a hosté se tak lehce dostali k balonu.

89
    Podobně si nyní, i když na opačném konci hřiště a zleva, vedl Eliasson, ten však fauloval při útočné snaze Stamenkoviće.

89
    Jenže míč rychle sebrali domácí a hnali se vůči brance svého soupeře. Na pravé straně se pokusil Pereiru obehrát Muradjan, jenže neuspěl a sám končí na zemi.

88
    Centr Diarrassouby ale vytáhl brankář hostů mimo vápno a jeho spoluhráči se následně mohou dostat vpřed.

87
    Po sraženém střeleckém pokusu Kaby se dostanou domácí fotbalisté k ještě jednomu rohovému kopu.

86
    Domácí zatlačili dobrým napadáním Švédy až před jejich branku a hodně jim znepříjemňují rozehrávku. Snaha o vstřelení branky je na domácích hráčích hodně patrná.

85
    Stamatopoulos nyní vyběhl na levý okraj pokutového území, kde zachytil rychlou přihrávku letící k jeho brance. Zákrok brankáře hostů byl na hranici a domácí reklamují, že se stal již mimo šestnáctku.

84
    Je to tak. Arméni se snaží alespoň o jeden vstřelený gól v souboji s AIK, jenže nemají dnes příliš štěstí v zakončení. I další pokus domácích v podání Murdjana skončil mimo klec.

82
    Diarrassouba se dostal k zakončení zpoza vápna, jeho ráně ale chyběla potřebná razance i přesnost a tak pomalu letící míč doprostřed branky v klidu chytil gólman Stamatopoulos.

81
    Žlutou kartu dostává Mikaeljan (Širak Gyumri FC).

81
    Žlutou kartu dostává Eliasson (AIK Stockholm).

80
    Posledních deset minut zbývá do konce odvety druhého předkola Evropské ligy. Hosté vedou v součtu s prvním zápasem o čtyři branky a již se pomalu můžou chystat na utkání třetího předkola.

79
    Po rohovém kopu hlavičkoval přes obránce Goiton a jeho hlavička trefila břevno domácí branky!

79
    Žlutou kartu dostává Davtjan (Širak Gyumri FC).
    78. Eliassonovu ránu z levé strany vytáhl Jermakov na roh!

78
    Goitom vybojoval míč ve středu hřiště a poslal dopředu rychlého Eliassona, jeho ránu z levé strany na bližší tyč ale Jermakov vytěsnil na roh!

77
    Po jeho rozehrání se k zakončení dostal nový muž na hřišti Muradjan, hlavou ale o velký kus minul zařízení.

77
    Domácí se ještě snaží alespoň o kosmetickou úpravu skóre a vybojovali rohový kop.

76
    Střídání v týmu Širak Gyumri FC: ze hřiště odchází Jean Bougouhi, přichází Aram Muradjan.

74
    Na levé straně vápna po souboji se švédským obráncem padl k zemi jako podťatý Ajvazjan, jenže o faul se dle hlavního sudího nejednalo a já mu jen musím dát za pravdu.

72
    Arméni v posledních minutách drží míč, ale nějaké větší nebezpečí z toho pro branku AIK neplyne.

71
    Domácí se dostali ke střele nalevo od vápna, jenže rána zamířila přesně do rukavic kanadského brankáře.

70
    Střídání v týmu Širak Gyumri FC: ze hřiště odchází Aleksanjan, přichází Kaba.
    69. I když to není příliš patrné, na pravé straně Sundberg jen těsně nedosáhl na míč.

69
    Dlouho to vypadalo, že z rohu nic nebude, ale nakonec přišel dobrý centr z pravé strany na vzdálenější tyč, kde na míč jen těsně nedosáhl Sundbgerg.

68
    Tak snad teď se dočkáme trochu toho vzrušení a to před domácí brankou. Hosté si totiž vybojovali právo rozehrát rohový kop.

67
    Žlutou kartu dostává Jean Bougouhi (Širak Gyumri FC).

67
    Místnímu obecenstvu se hra přestává líbit a vůbec se jim nedivím. Není nic, co by jim v posledních dvaceti minutách hry mohlo udělat radost.

66
    Nyní jsou v držení míče Švédové, ale dopředu se rozhodně neženou za každou cenu a když je třeba, klidně zahrají balon zpět až k vlastními brankáři.

65
    Ne, opravdu to nejsou žádné fotbalové hody v průběhu druhého poločasu. Hraje se převážně ve středu hřiště, bez jakéhokoliv zakončení na obou stranách.

63
    Tak pokud jsme byli po první půli namlsáni pěkným útočným představením obou týmů, tak nyní po necelých dvaceti minutách druhé půle musíme být zklamáni. Hra podstatně upadla, domácí se sice snaží, ale naráží na pozornou švédskou obranu. Hosté naopak působí dojmem, jako by už utkání chtěli pouze dohrát.

62
    Hosté jsou ve své útočné akci zastaveni po útočném faulu Salétrose, domácí tak znovu mohou útočit proti brance švédského klubu.

61
    Následný rohový kop se domácím nepodařilo využít a po chvíli bude hrát brankář Stamatopoulos.

60
    Arméni se hnali do další šance, po levé straně vápna utekl všem obráncům jeden z domácích fotbalistů, hosté však ještě stačili míč odpálit alespoň na roh.

59
    Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Etuhu, přichází Salétros.

58
    Následný centr po nařízeném přímém kopu ale domácím příliš nevyšel a míč se snesl až do prostoru, kde stál nikým neatakovaný gólman hostí.

58
    Střídání v týmu Širak Gyumri FC: ze hřiště odchází Hakobjan, přichází Ajvjazan.

57
    Ofori se provinil faulem proti Bougouhimu a je za svůj zákrok trestán žlutou kartou.
    56. Hakobjanovu ránu zastavilo břevno!

56
    Nyní už ale bylo o poznání nebezpečněji před Stamatopoulosem. Hakobjan si udělal prostor před hranicí šestnáctky a pravačkou vyslal povedenou střelu, tu však zastavilo břevno hostující branky!

55
    A nedočkáme se ani teď. Blomberg centroval zleva na vzdálenější tyč, jenže jeho přihrávka vzduchem nepatřila do kategorie nejpřesnějších a tak míč ve výskoku chytá brankář Jermakov.

54
    Tak oproti úvodním 45 minutách se zatím ve druhé půli příliš nebavíme. Hraje se převážně ve středu hřiště a nebezpečných šancí jsme se do této chvíle nedočkali.

53
    I hosté se dostali do zakončení, zatím ale pálí hodně nepřesně ve druhém poločase. Stejně jako před malou chvíli Ishizaki, tak i nyní Ofori poslal balon z hranice velkého vápna jen nad domácí branku a to o notný kus.

52
    Roh rozehráli domácí nakrátko, ale hned poté přišel další centr z levé strany do šestnáctky soupeře, ale Švédové si i s tímto pokusem domácích bez větších potíží poradili.

52
    Domácí se poprvé ve druhé půli dostávají blíže ke švédské brance, centr z levé strany ale hosté odpálili na rohový kop.

51
    Mikaeljan bojoval napravo od vápna proti švédské přesile a tak není divu, že o míč po neúspěšném pokusu o technickou finesu přišel.

50
    Diarrassouba se po střetu se Sundbergem svíjí ve velkých bolestech na trávníku u levé postranní čáry.

49
    Ishizaki měl více času a prostoru, než by si asi domácí hráči přáli, naštěstí pro ně střela hostujícího hráče napravo před vápnem letěla vysoko nad arménskou klec.

48
    Arméni se zatím nedokáží dostat s míčem až k bezprostřednímu ohrožení švédské branky, soupeři dokáží dobře vykrývat volné prostory a po zkažených přihrávkách domácích se snadno dostávají k míči.

47
    Ne však na dlouhou dobu. Centr mířící do prostoru penalty odvracel jeden ze Švédů hlavičkou až ze země, jeho hra však účel splnila na jedničku.

46
    Domácí se hned od začátku vrhli s míčem na útočnou polovinu, ještě před vápnem o něj ale přišli.

46
    Střídání v týmu AIK Stockholm: ze hřiště odchází Fredrik Brustad, přichází Niclas Eliasson.

46

Fotbalisté obou týmů se právě vrací na hrací plochu. Uvidíme, zda se rozhodli trenéři některé hráče prostřídat či ne.

Druhý poločas začne přibližně v 15:31.

Skončil první poločas odvetného utkání druhého předkola Evropské ligy mezi týmy Širak Yumri FC a AIK Stockholm a hosté jistě směřují za postupem do třetího předkola. Za úvodních 45 minut totiž stihli zdvojnásobit svůj náskok z prvního duelu a po brankách Goltoma a Ishizakiho vedou 2:0. Domácí hráči sice nehrají vůbec špatně a směrem dopředu jsou hodně nebezpeční, zatím ale pykají za velké individuální chyby v obraně.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Je to tak, hrát se bude ještě šedesát sekund nad rámec první půle-

45
    Začala poslední minuta prvního poločasu, uvidíme, zda sudí ještě něco přidá.
    44. Blombergovu střelu zastavili domácí až na brankové čáře!

44
    Velká šance Švédů v samém závěru první půle! Brustad se dostal s míčem za domácí obranu, protože však Jermakov dobře vyběhl z branky, poslal ještě míč zpět na nabíhajícího Blomberga, jehož ránu mířící do odkryté domácí branky vykopl z brankové čáry jeden z domácích fotbalistů!

43
    První poločas se pomalu chýlí ke konci a hosté se snaží trochu uklidnit hru po předchozích nebezpečných momentech před jejich brankou.

42
    Probouzejí se i domácí fanoušci, kteří až do této doby nebyli téměř slyšet. Proti hlasitým Švédům nemají domácí příliš šancí uspět ani v hledišti.

41
    Brustad si nabíhal z pravé strany na dobrý pas z hloubi pole, k míči měl však blíže brankář Jermakov, který norskému útočníkovi neohroženě padl pod nohy a balon uzmul.

40
    Po dalším rohu už se Arméni do další šance nedostali, ale ukazují, že směrem dopředu dokáží být hodně nebezpeční. Litovat tak mohou především své nedůsledné obrany.
    39. Hovhaniisjanovu hlavičku zastavili hosté těsně před brankovou čarou!

39
    A po rohu bylo pro Švédy ještě hůře! Hlavičku Hovhannisjana totiž až na brankové čáře zastavil jeden ze švédských hráčů!
    38. Bougouhiho ránu vytlačil Stamatopoulos na rohový kop.

38
    Další povedené akce ze strany domácího týmu, hosty však nyní podržel jejich brankář, který vytáhl dobrý zákrok proti ráně Bougouhiho z pravé strany šestnáctky a míč vytěsnil na roh!

37
    Hrát tak mohou fotbalisté v černém a ti za stavu 2:0 nikam nespěchají. Jejich akce nakonec velice brzy končí po nepřesném centru z levé strany, kdy se balon snesl až za koncovou čáru.

36
    Hakobjan si pěkně povodil dva švédské obránce na levé straně velkého vápna, na toho třetího však již nestačil a navíc se provinil proti soupeři faulem. Míč pro AIK.

35
    Po útočném faulu hostů ve vápně mohli hrát domácí, ale ti si vedli naprosto stejně a o balon po nedovoleném zákroku rovněž přišli.

34
    Švédové jsou v držení míče a každou jejich přihrávku kvituje početný kotel hostujících fanoušků velkým aplausem.
    33. Hakobjanova rána končí jen těsně vedle.

33
    Domácí však nemají štěstí v zakončení. Malakjan si pěkně narazil balon s Diarrasoubou na pravé straně šestnáctky a po zemi vypálil na vzdálenější tyč, balon však o kousek minul svůj cíl!

32
    Centr z levé strany, který mířil na hlavu Diarrassouby, hosté v pohodě odvrátili mimo vápno. Útočník Širaku je však od začátku zápasu asi nejlepším mužem na hřišti.

31
    Půlhodina hry dnešního utkání je minulostí, u balonu jsou nyní domácí hráči a pomalu kombinují ve středu hřiště.

30
    Hakobjan si z levé strany nabíhal za obranu hostů a dostal míč, v době přihrávky se však nacházel v ofsajdovém postavení a tak má domácí fotbalista takříkajíc "po ptákách".

29
    Dlouhý nákop na Brustada zamýšleli domácí, bohužel však myšlenka nedošla úplně dokonalému naplnění a míče se chopil Jermakov.

28
    Domácí se však sympaticky tlačí dál do zakončení a ani za celkového skóre 0:4 se ještě nevzdávají. Velice aktivní Diarrassouba pálil zpoza vápna, jeho ránu ale zastavil ještě před brankářem jeden z obránců v černém.

27
    Útok za útokem se nyní valí na domácí branku, vše se zdá být jasné a to ještě neuplynula ani půlhodina z dnešního zápasu.
    25. Stefan ISHIZAKI - 0:2

25
    AIK Stockholm právě vstřelil branku!
    Hosté ale na velkou šanci domácích odpovídají nejlepším možným způsobem! Ofori byl při kombinaci Švédů sice ve vápně sražen, jenže balon se odrazil nalevo k volnému STEFANU ISHIZAKIMU, který poslal míč technickou střelou k levé tyči!
    24. Diarrassouba trefil hlavou břevno!

24
    I domácí zazlobili, když po centru z levé strany trefil nabíhající Diarrassouba z hranice malého vápna břevno švédské svatyně!

23
    Kombinace ve vápně však fotbalistům švédského týmu nevyšla úplně dle předpokládaného scénáře a míč se dostal až za koncovou linii.

22
    Hosté převzali aktivitu v posledních vteřinách hry a jde na nich hodně vidět, jak moc je vedoucí gól uklidnil.

21
    Diarrassouba to nevymyslel vůbec zle a poslal povedený centr do vápna, který se kroutil do branky, hosté si však s touto kulišárnou dokázali poradit a ubránili se.

20
    Nyní však byli hosté až příliš důrazní při bránění a výsledkem je přímý kop pro Širak.

19
    Arméni znovu kombinují s míčem na útočné polovině, ale Švédové k nim rychle přistupují a nedávají jim mnoho času na jakoukoliv útočnou akci.
    18. Brustad trefuje pravou tyč!

18
    A již to mohlo být o dvě branky, Brustad však nenápadnou střelou z hranice šestnáctky trefil pouze pravou tyč domácí branky!

17
    Povedená přihrávka letěla směrem k brance AIK na Diarrassoubu, ten však při zpracování nebyl úplně přesný a balon mu od nohy odskočil.

16
    Švédská obrana zatím pracuje na výbornou a nepouští domácí fotbalisty do zakončení, míč se tak pohybuje převážně jen před šestnáctkou hostů.

15
    Arméni se pokouší odpovědět aktivní hrou, ale budou to mít nyní velice těžké. Pokud chtějí postoupit do třetího předkola, musí svému soupeři vstřelit čtyři branky.
    14. Henok GOLTOM - 0:1

14
    Hosté se z první vážnější akce dostávají do vedení a jsou již velice blízko postupu! HENOK GOLTOM využil zaváhání Hovhannisjana při obraném zákroku a snadno se dostal míči, přesnou střelou pak poslal balon do domácí branky!

13
    Tak jsem se při své neodborné zdravotní prognóze šeredně mýlil, Karlsson musí střídat, na hřiště vbíhá Perreira.

12
    Diarrassouba se ujal exekuce nařízeného rohového kopu, z něj už však domácí hráči nic vytěžit nedokázali.

11
    Domácí se dostali k prvnímu ohrožení soupeřovy branky, střelu Diarrassouby z pravého rohu šestnáctky však vytěsnil Stamatopoulos na roh!

10
    Na zemi leží po jednom ze soubojů ve vápně Karlsson a jen s pomocí kustoda pomalu kulhá za autovou čáru. Nebude to ale nic vážného a Švéd se zanedlouho určitě vrátí do hry.

9
    Hosté zatím nechávají hrát domácí fotbalisty, jenže ti zatím hodně chybují ve hře dopředu a tak často rozehrává gólman hostí od své branky.

8
    Ani další útok domácím nevyšel a znovu přišla chyba v předfinální přihrávce, po které se do hry znovu zapojí kanadský brankář s řeckými kořeny Stamatopoulos.

7
    Bougouhi se pokusil naběhnout na dobrou kolmici mezi tři obránce Stockholmu, jenže nejblíže měl k balonu nakonec brankář Stomatopoulos, který míč před domácím hráčem odkopl.

6
    Jenže rozehrávka nakrátko domácím vůbec nevyšla, Bougouhi při zpracování míče nebyl příliš úspěšný a tak se bude kopat od švédské branky.

6
    Rohový kop si krátce poté vyzkouší i domácí.

5
    Balon proletěl šestnáctkou až na zadní tyč, tam se k němu dostával jeden z hráčů v černém dresu, dobře ale zasáhl brankář Jermakov.

5
    Hosté se dostávali do první vážnější šance, ale domácí nakonec dokázali míč poslat alespoň mimo hřiště, Roh pro AIK.

4
    Brustad se hnal za přihrávkou do vápna, jenže při snaze získat míč fauloval zezadu jednoho z domácích obránců, i když ke cti norského fotbalisty musíme dodat, že Armén pádu hodně přidal.

3
    Nyní to už po levé straně domácím hráčům nevyšlo a po nepřesné přihrávce podél lajny skončil míč až za koncovou čarou. Odkop pro Stamatopoulose.

2
    Fotbalisté arménského klubu začali hodně aktivně a nebezpečně dotírají na obranu svého soupeře, míč se jim však do vápna nepodařilo dostat.

1
    Domácí načali první poločas rozehrávkou ve středu hřiště.

1

Rozhodčí dnešního utkání právě přivádí na trávník stadionu ve městě v Gyumri aktéry dnešního zápasu. Jak vidíme, hosté nastupují do zápasu v černých dresech, domácí fotbalisté odehrají zápas v oranžových trikotech.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Širak Gyumri FC: Jermakov – Mikaeljan, Stamenković, Hovhannisjan, Davojan – Malakjan, Davtjan "C", Aleksanjan, Hakobjan – Bougouhi, Diarrassouba.

AIK Stockholm: Stamatopoulos – Hauksson, Karlsson, Sundberg, Johansson "C" – Blomberg, Ofori, Etuhu, Ishizaki – Goitom, Brustad.

Rozhodčí: Sandor Ando-Szabo – Gyorgy Ring, Oszkar Lemon (všichni Maďarsko).
    Na tomto stadionu pro 3500 diváků ve městě Gyumri se odehraje dnešní odveta druhého předkola Evropské ligy.

Vzájemné zápasy

Oba týmy se spolu poprvé na mezinárodní scéně utkaly přesně před týdnem, kdy na švédské půdě zvítězil AIK 2:0. Domácí krom dvou vstřelených branek ještě stihli zahodit penaltu a hosté po třech červených kartách dohrávali v osmi. Už jen z těchto informací je jasné, že se je dnes rozhodně na co těšit.

Arménský klub kopané pod názvem Širak Gyumri FC holduje fotbalu již od svého založení v roce 1958. Za tu dobu dokázali fotbalisté z města Gyumri vybojovat čtyři ligové tituly, jeden národní pohár a rovněž čtyřikrát vítězně účinkovali v boji o arménský Superpohár.

V loňském ročníku arménské Premier League skončili fotbalisté tohoto klubu na třetí pozici, čímž si zajistili účast v prvním předkole Ligy mistrů, jejíž kvalifikace se účastní potřetí v klubové historii. Poprvé ji okusili v roce 2000, kdy vypadli se v Česku dobře známým BATE Borisov hned na úvod, o dvanáct let později se probojovali Arméni do druhého předkola, kde nestačili na izraelský Bnei Yehuda Tel Aviv.

I letos začala cesta domácích fotbalistů již v úvodním předkole kvalifikace a do cesty se domácím postavil bosenský celek Zrijnski. Po úvodní výhře 2:0 na domácí půdě sice prohráli v odvetě 1:2, na postup to ale stačilo.

Švédský fotbalový klub AIK Stockholm patří mezi nejpopulárnější týmy na severu Evropy, vždyť se může chlubit historií delší než 124 let. Za tuto dobu se podařilo hráčům celku z hlavního města švédského království dobýt hned sedmnáct ligových titulů a nepočítaně všech národních pohárů.

V loňské ligové sezoně se hráči AIK probojovali až na třetí příčku konečného pořadí, což jim zajistilo nasazení do druhého předkola Ligy mistrů. V letošním ročníku ligy, která se hraje způsobem jaro-podzim, jsou zatím na šestém místě, avšak s minimální ztrátou na příčky zajišťující účast v pohárové Evropě.

Švédové se probojovali do základní skupiny některé z evropských klubových soutěží probojovali naposledy v sezóně 2012/2013, kdy se zahráli v hlavní soutěži Evropské ligy. Aby něco podobného mohli zažít i letos, musí se prodrábat těžkým sítem kvalifikačních kol.

Příjemné čtvrteční odpoledne, vítám Vás při sledování odvetného duelu druhého předkola Evropské ligy, ve kterém se stejně jako před týdnem utkají týmy Širak Gyumri FC a AIK Stockholm.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.