Steve Johnson
Steve Johnson (6)
2
6 63 6
sk Úterý 28.07.2015, 18:12ATP Atlanta - BB&T Atlanta Open (tvrdý povrch) • 1. kolo

Prvý set tohoto zápasu mal pod kontrolou domáci tenista. Lacka predčil najmä v lepšom podaní, ale i v pohybe. Slovák navyše kopil množstvo chýb a tak úvodné dejstvo prehral za 20 minút 1:6.
    V druhom sete sa Lacko zlepšil najmä na podaní a aj keď čelil piatim brejkbalom dokázal si zachovať čistý štít na podaní. O víťazovi druhého setu sa rozhodovalo v tajbrejku, kde bol náš tenista lepším hráčom. Od výmeny strán za stavu 3:3 získal 4 body po sebe a skrátenú hru ovládol výsledkom 7:3 a teda aj druhý set 7:6.
    V treťom sete dokázal Lacko sekundovať súperovi až do stavu 2:2. Ďalšie 4 gemy už patrili domácemu hráčovi, ktorý až dvakrát zobral Lackovi servis. Johnson vyhral rozhodujúci tretí set 6:2 a postúpil do druhého kola, kde nastúpi proti lepšiemu z dvojice Berankis – Smyczek.
    Ďakujem za pozornosť a želám pekný zvyšok dňa. (20:12:19)

Koniec zápasu

2:6
    Lackov úder smeruje do siete. Domáci tenista zvládol tento súboj a Lacka poráža v troch setoch.

40-A
    Johnson si vybudoval prevahu na kurte a po voleji na sieti má druhý mečbal.

40-40
    Lacko sa ešte podržal na turnaji.

30-40
    Obrovské šťastie domáceho tenistu. Jeho volej sa od pásky siete pobral na druhú stranu ihriska. Lacko toto prasiatko nemal šancu chytiť. Američan má mečbal.

30-30
    Johnson kontruje a vyrovnáva skóre v geme.

30-15
    Slovák predviedol eso z druhého podania. Servis poslal na stredovú podávaciu čiaru.

15-15
    Johnson returnuje servis súpera do siete.

0-15
    Lacko podáva na zotrvanie na turnaji. Johnson mu zasadil stobal, ktorý už Lacko nestihol dobre odohrať.

2:5
    Američan si po menších problémoch podržal svoje podanie a potvrdil tak získaný brejk z predchádzajúceho gemu. Steve Johnson po prvýkrát vedie v rozhodujúcom sete o tri gemy 5:2.

40-A
    Johnson aj za pomoci dobrého servisu a jastrabieho oka má výhodu.

40-40
    Johnson priamo z podania odvracia hrozbu straty podania.

40-30
    Johnson okamžite po podaní vyrazil na sieť. Lacko ho ale utešene z forhandu obhodil a má brejkbal.

30-30
    Lacko konečne ukázal niečo navyše. Jeho víťazný forhandový úder roztlieskal aj domácich divákov.

15-30
    Bekhandový slajz Lacka končí v aute. Slovák predvádza festival nevynútených chýb.

15-15
    Obaja hráči teraz veľa chybujú. Sledovali sme aut v podaní Lacka.

15-0
    Lacko perfektne vyhnal súpera von z kurtu. Jeho forhandový krížny úder ešte preverovalo aj jastrabie oko. Bolo to v poriadku.