29:76 (9:28, 18:41, 24:60)
Česko
Pátek 31.07.2015, 14:00 • Celje • ME do 18 let - ženy • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Vítám tu všechny fanoušky basketbalu. České reprezentantky do 18 let v pátek čeká druhé vystoupení na evropském šampionátu své věkové kategorie, jež hostí slovinské město Celje. Jejich soupeřkami budou Estonky. Půjde o souboj dvou celků, které svůj premiérový duel na turnaji prohrály a jejich vzájemný duel tak mnohé napoví o tom, který z týmů bude moci myslet na postup do další fáze, a kdo bude muset naopak bojovat pouze o udržení se v elitní divizi ME.

Estonské dorostenky ve čtvrtek vůbec nestačily na Nizozemky, se kterými prohrály vysoko 37:66. Selhaly tedy především střelecky. To české basketbalisty vzdorovaly Chorvatsku více, ale nakonec padly o 12 bodů – 66:78. Nejlepší střelkyní Česka byla Petra Helešínská, hráčka SŠMH Brno zaznamenala 21 bodů.

Estonsko: Kasemägiová, Kliimsonová, Kaldaová, Ignatjevovová, Taelová, Adelbertová, Dikalenkovová, Uigaová, Saarová, Aerová, Reinvaldová, Viirmaaová.

Česko: Malečková, Soukalová, Hošková, Löflerová, Heroschová, Matušková, Stoupalová, Šípová, Holešínská, Reisingerová, Krejzová, Rokošová.

Dozněly národní hymny. Diváci si nejprve vyslechli českou, poté přišla na řadu i estonská.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:37
    Šípová svou střelu netrefila. Estonky si připsaly obranný doskok. (0:0)

01:03
    Také trojbodový pokus Soukalové do koše nespadl. (0:0)

01:19
    Helešínská faulovala Taelovou a Estonky mají k dispozici dva trestné hody. (0:0)

01:20
    Taelová oba dala a otevřela tak bodový účet zápasu. (2:0)

01:36
    Za Česko srovnává Šípová. (2:2)

01:52
    Ztrátu Estonek potrestala z rychlého kontru Malečková. (2:4)

02:05
    Výborně! Soukalová zaznamenala koš s faulem. (2:6)

02:05
    Česká basketbalistka proměnila i následný trestný hod. (2:7)

02:39
    Tříbodový pokus netrefila Helešínská. Šípová následně faulovala doskakující Uigaovou. (2:7)

02:40
    Uigaová proměnila jen první ze dvou trestných hodů. (3:7)

02:51
    Po spolupráci se Šípovou se pod košem prosadila za dva body Stoupalová. (3:9)

03:22
    Helešínská měla k dispozici dva trestné hody. Proměnila druhý z nich. (3:10)

03:50
    Také Uigaová zabodovala ze šestek. Proměnial obě. (5:10)

04:39
    Krejzová měla dostatek volnosti a z tříbodové vzdálenosti se tedy nemýlila! (5:13)

04:51
    Další dva estonské body zaznamenala Uigaová. (7:13)

05:20
    Opět Uigaová, která na sebe často bere zodpovědnost. Teď však její střela v koši neskončila. (7:13)

05:39
    Krejzová zaznamenala druhou trojku v krátkém sledu. Skvěle! (7:16)

06:10
    Navíc koš s faulem pro Julii Reisingerovou. (7:18)

06:11
    Reisingerová dala i trestný hod. Český tým vede o 12 bodů! (7:19)

06:36
    Z rychlého kontru se prosazuje Krejzová. To je skvělý start pro český tým. (7:21)

07:16
    Další dva body pro Česko přidala Reisingerová. Estonské basketbalisty vůbec nestačí. (7:23)

08:00
    Reisingerová byla při střelbě faulována Kaldaovou. Dva trestné hody pro Češku. (7:23)

08:01
    Česká hráčka neproměnila ani jeden. (7:23)

08:17
    Přihrávka Reisingerové skončila v zámezí, rozehrávají Estonky. (7:23)

08:38
    Po individuální akci se prosadila Uigaová, která zaznamenala sedm bodů svého týmu z devíti. (9:23)

08:53
    Stoupalová dvěma body zvýšila náskok českého týmu. (9:25)

09:27
    Dva trestné hody proměnila Reisingerová. České basketbalistky vedou o 18 bodů. (9:27)

09:41
    Další dva trestné hody pro Reisingerovou. Česká hráčka proměnila jeden z nich. (9:28)

První čtvrtina skončila. (9:28)

České basketbalistky mají duel proti Estonkám parádně rozehraný. Na hřišti dominují a po první čtvrtině vedou už o 19 bodů. Na estonské straně snese přísnější měřítko jen Uigaová, která zaznamenala 7 bodů.

Začala druhá čtvrtina. (9:28)

10:13
    Reinvaldová se natlačila až pod koš a snižuje stav. (11:28)

11:35
    V úvodu druhé čtvrtiny vidíme mnoho nepřesností na obou stranách. (11:28)

11:52
    Viirmaaová neuspěla z tříbodové distance. (11:28)

12:22
    Ani Hoškové tam trojbodový pokus nespadl. (11:28)

12:49
    Aerová zastavila faulem Šípovou. Češky zůstaly u míče. (11:28)

13:17
    Helešínská faulovala Kaldaovou, která bude házet šestky. (11:28)

13:17
    Kaldaová proměnila jen druhou. Je to o 16 bodů. (12:28)

13:52
    Stále čekáme na první body českého týmu ve druhé čtvrtině. (12:28)

14:10
    Helešínská střílela z tříbodové vzdálenosti, ani ona ale nezabodovala. (12:28)

14:13
    Nyní se už Petra Helešínská nemýlila a trefila trojku. (12:31)

15:17
    Za Estonsko koriguje skóre Aerová. (14:31)

15:38
    Střelou z výskoku zaznamenala dva body Matušková. (14:33)

16:47
    Oddechový čas Estonek. (14:33)

17:14
    Nájezd Soukalové košem neskončil. (14:33)

17:42
    Estonky vylepšily skóre dvěma body. (16:33)

17:54
    Na rozdíl patnácti bodů upravuje Dikalenkovová. České hráčky se ve druhé čtvrtině zasekly. (18:33)

18:38
    Reisingerová má k dispozici dvě šestky. (18:33)

18:38
    Julia Reisingerová proměnila obě. (18:35)

19:19
    Navíc další dva body, o které se postarala Reisingerová! (18:37)

19:36
    Reisingerová pokračuje ve své exhibici v závěru prvního poločasu. Nyní proměnila první ze dvou trestných hodů. (18:38)

19:51
    Češky v závěru čtvrtiny zapnuly a Krejzová zaznamenává trojku! (18:41)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (18:41)

Ve druhé čtvrtině se české hráčky střelecky dlouho trápily, ale v jejím závěru zase přidaly na tempu a navýšili skóre až na rozdíl 23 bodů. Pokud se nic vážného nestane, měly by se svěřenkyně kouče Petra Tremla dočkat prvního vítězství na šampionátu.

Nejlepší střelkyní Estonska je Kadri Uigaová, která však všech svých 7 bodů zaznamenala už v první čtvrtině. Na straně Česka se zatím nejvíce daří Julii Reisingerové, ta má na svém kontě 13 bodů.

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (18:41)

20:06
    Prakticky po rozehrání se trefila Estonka Dikalenkovová. (20:41)

20:41
    Po dvou bodech zaznamenaly Šípová a Uigaová. (22:43)

21:25
    Tereza Šípová krásně za tři body! (22:46)

21:59
    České hráčky se ubránily a vyráží dopředu. (22:46)

22:22
    Češky nedokázaly zakončit akci v časovém limitu a přišly tak o míč. (22:46)

22:54
    Přesná dvoubodová střela z rukou Stoupalové. (22:48)

23:23
    Nyní to Stoupalová neúspěšně zkoušela za tři body. (22:48)

23:57
    Utkání se mění v exhibici! Krejzová měla spoustu času na střelu a tak poslala míč do koše. (22:50)

24:08
    Estonka Dikalenkovová proměnila oba trestné hody. (24:50)

24:37
    Trefuje se Krejzová, která se s 15 body stává nejlepší střelkyní českého týmu. (24:52)

25:14
    Nyní Krejzová netrefila střelu z tříbodové distance. (24:52)

25:41
    Stejně dopadla také Löflerová. (24:52)

25:52
    Střídačka Estonska si vyžádala time-out. (24:52)

26:30
    České basketbalistky ostřelovaly estonský koš, ale míč tam zatím nespadl. (24:52)

27:05
    Zcela volná Kliimsonová netrefila ani obroučku. Názorná ukázka, proč mají Estonky na kontě tak málo bodů. (24:52)

27:25
    Naopak za tři body střílela Krejzová. Paráda! 31 bodový rozdíl. (24:55)

28:05
    Reisingerová proměnila oba trestné hody. (24:57)

28:26
    A opět Julia Reisingerová, tentokrát dala dva body ze hry. (24:59)

28:50
    Reinvaldová z dobré pozice netrefila koš. (24:59)

29:22
    Estonky si nevědí rady s českou obranou. Střela Uigaové byla jen z nouze a do koše nespadla. (24:59)

29:25
    Rokosová proměnila první ze dvou trestných hodů a zabodovala tak poprvé v zápase. (24:60)

29:58
    V závěru čtvrtiny to zkoušela za tři body Reinvaldová, neúspěšně. (24:60)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (24:60)

České hráčky dnes nenechávají nic náhodě a ve třetí čtvrtině navýšily skóre až na rozdíl 36 bodů. Svěřenkyně kouče Tremla si zápas užívají.

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (24:60)

30:38
    Krejzová odvážně najela pod koš, ale body nezaznamenala. (24:60)

30:55
    Na druhé straně se Kaldaová trefila. (26:60)

31:23
    Holešínská schytala ránu do obličeje od Taelové. Faul je odpískán a česká hráčka žádnou vážnou újmu neutrpěla. Může se pokračovat. (26:60)

31:35
    Krejzová hraje skvělý zápas. Zaznamenala další trojku. (26:63)

32:57
    Další dva body pro český tým přidala Heroschová. (26:65)

33:26
    Pokus Holešínské skákal po obroučce, ale do koše nezapadl. (26:65)

33:48
    Malečková zvyšuje na rozdíl 41 bodů! (26:67)

34:34
    Krejzová vypíchla míč střílející Reinvaldové. Podle rozhodčího šlo o faul a Estonka tak bude házet šestky. (26:67)

34:35
    Reinvaldová dala jen první ze šestek. (27:67)

35:28
    České hráčky v útoku ztratily míč. (27:67)

35:36
    Kasemägiová se dopustila útočného faulu. (27:67)

35:54
    Z výskoku poslala míč do koše Löflerová. (27:69)

36:42
    Dva body zaznamenala Estonka Aerová a na české straně si přichystala dokonce tříbodovou odpověď Soukalová. (29:72)

37:54
    Dalekonosná střela Hoškové nebyla přesná. (29:72)

38:44
    Hošková tentokrát neuspěla s trojkou a záhy ani s nájezdem pod koš. (29:72)

39:03
    Teď už to neúnavné Lucii Hoškové vyšlo, zaznamenala dva body. (29:74)

39:41
    Exhibičně sehraný rychlý kontr. Po přihrávce Löflerové už měla snadnou pozici Hošková. (29:76)

Konec zápasu. (29:76)

Dnešní utkání bylo jednoznačnou záležitostí mladých českých basketbalistek, které deklasovaly Estonsko 76:29. O jejich vítězství nebylo pochyb prakticky od začátku. Český tým si rychle vypracoval náskok, který až do konce utkání navyšoval. Postup do další fáze turnaje tak mají svěřenkyně trenéra Petra Tremla jistý, ale v posledním duelu skupiny proti Nizozemsku budou bojovat o co nejvýhodnější výchozí pozici do bojů o play-off.

Nejlepší střelkyní Estonska se stala s 9 body Kadri Uigaová. Na straně Česka to nejvíce pálilo Michaele Krejzové, jenž zaznamenala 21 bodů. (15:42:54)

Martin Augustin

Česko: Malečková, Soukalová, Hošková, Löflerová, Heroschová, Matušková, Stoupalová, Šípová, Holešínská, Reisingerová, Krejzová, Rokošová, Malečková.
    Čtvrtiny: 9:28, 9:13, 6:19, 5:16