Šumperk – Třebíč 4:3 (2:0 po s.n.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 2:3 (kon.) | Košice – Zvolen 3:2 (2:1 po s.n.)
Martin – Trenčín 5:4 (2:1 po s.n.) | Nitra – Cracovia 8:1 (kon.) | Chomutov – Plzeň 2:3 (0:2 po s.n.)
Mladá Boleslav – Pardubice 3:6 (kon.) | Kadaň – Litoměřice 3:1 (kon.) | Jihlava – Slavia 4:3 (2:1 po s.n.)
Třinec – Olomouc 0:2 (kon.) | Kladno – Ústí n/L 3:2 (kon.) | HC Slovan – Kometa Brno 5:4 (2:0 po s.n.)
Sportovní klub Kadaň
3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
HC Stadion Litoměřice
Úterý 04.08.2015, 18:00 • Stadion města Kadaně • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

HC STADION LITOMĚŘICE

Pro Litoměřice je zápas na kadaňském zimním stadionu prvním přípravným zápasem. Stadion během letní pauzy podepsal smlouvu o spolupráci s hradeckým Mountfieldem. Dalšími posilami jsou například Jan Berger nebo Aleš Pavlas, který dříve působil v Kadani. Naopak na ledě neuvidíme Petra Přikryla, který ukončil kariéru.

SK KADAŇ

Svěřenci trenéra Becka mají svůj první zápas za sebou. Ve čtvrtek porazili Slovan Ústí nad Labem 4:2. Zásluhu na vítězství měli především posily z Karlových Varů – Vaněk vstřelil jednu branku, Tomáš Rohan se postaral o dvě. Kromě posil ze západočeského klubu se v kadaňském dresu představí také hráči z širšího kádru Pirátů Chomutov, se kterým Sportovní klub úzce spolupracuje.

Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Dvořák) – Tejnor, Charousek, Trefný, Bláha, M Rohan, Dvořák, Mazanec, Müller, Novák, Chrpa, Kůs, Trochta, Hammerbauer, Rohan T, Vrána, Vaněk, Hlava, Hejcman, Doležal, Rignler

HC Stadion Litoměřice: Michajlov (Března) – Málek, Piegl, Brandejský, Racek, Rousek, Plášil, Chmel, Krátoška, Valášek, Hovsepyan, Bílek, Šikner, Bartoň, Zajan, Sýkora, Hercig, Půlpán, Kastner, Ransdorf.

00:01

00:18
    Ofsajd hostů.

01:03
    Nepřesná rozehrávka Litoměřic končí icingem.

02:20
    Po soubojích ve středním pásmu získali puk hokejisté Kadaně. Nemohou se však dostat z vlastního obranného pásma.

03:00
    Kastner zachytil nepřesnou rozehrávku domácího týmu, ale minul branku.

04:29
    Chmel se pokoušel překvapit domácího brankáře střelou od modré, ale střela byla zablokována.

04:40
    První vyloučení zápasu. Za sekání si dvě minuty odsedí Rousek(LTM).

05:06
    Sražená střela Hejcmana plachtila těsně vedle Michajlovovy klece.

05:34
    Stadionu se daří zdržovat hru ve středním pásmu.

06:18
    Kadani se podařilo zatlačit Litoměřice do pásma, ale nemohou se dostat ke střele.

06:40

07:20
    Málkova nenápadná střela vypadla Strmeňovi z lapačky a domácí obrana měla plné ruce práce.

08:05
    Šance na obou stranách. Nejdříve se k odraženému puku dostal Valášek, ale netrefil odkrytou branku. V následném protiútoku se do zakončení dral Trochta, ale Michajlov včas přikryl kotouč.

09:56
    Martin Rohan vystřelil od modré čáry, ale Michajlov ukryl puk do lapačky.

10:03
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Po střele Tomáše Rohana se k puku dostal MARTIN ROHAN a jeho dorážka propadla až do sítě. Asistence: Tomáš Rohan. Lukáš Vrána.

11:22
    Po odpískání se před domácím brankářem odehrála drobná strkanice, která se však obešla bez trestů.

11:30
    Nepřesná rozehrávka domácích končí zakázaným uvolněním.

12:35
    Charouskova střela skončila těsně vedle pravé tyče.

12:53
    Tomáš Rohan se dostal ke střele v prostoru mezi kruhy, Michajlovova lapačka však byla na svém místě.

13:35
    Vaněk se dostal k odraženému puku a střelou od modré čáry prověřil Michajlovovu pozornost.

13:59
    Müller si v souboji s o hlavu menším obráncem počínal příliš tvrdě a vyfasoval dvě minuty za krosček.

14:27
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Hosté rychle využívají početní výhodu. Málek nahodil puk před branku, kde ho tečoval VÁCLAV RACEK a puk propadl až do sítě. Asistence: Dominik Málek, Jiří Brandejský.

16:09
    Tejnor zavařil svému kolegovi v obraně, když dvakrát promáchl při rozehrávce. Charouskovi se naštěstí podařilo vyhodit puk do bezpečí.

16:20
    Hlava(KAD) si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.

16:45
    Kadaňští vyhazují puk.

17:14
    Bartoň projel mezi domácími obránci, ale jeho přihrávka na Racka byla zastavena jedním z bránících hráčů.

17:35
    Málkovu střelu ukryl Strmeň do lapačky.

18:20

18:56
    Hammerbauer se pokoušel překvapit hostujícího brankáře střelou z ostrého úhlu, ale Michajlov si prostor mezi tělem a tyčkou pohlídal.

19:22
    Rychlý útok Litoměřic zastavil Strmeňův pravý beton.

20:00

První třetina přinesla hokej plný šancí, ale také nepřesností a tvrdých zákroků z obou stran. O první branku se postarala v 11. minutě dvojce bratří Rohanů. Na druhé straně se o čtyři minuty později prosadil v přesilové hře Racek, který tečoval nenápadné nahození od modré čáry. Druhá třetina začne přibližně v 18:45.

20:01

20:16
    Domácí tým vyhrál vhazování a řítí se na branku hostí. Trochta však byl vytlačen z ideální pozice a zbrzdil akci.

21:26
    Hejcman se dostal k puku v prostoru mezi kruhy, jeho střela však byla zablokována.

22:01
    Ofsajd domácího týmu.

22:39
    Kastner se dostal k puku po nepřesné rozehrávce domácího týmu. Jeho střela od modré však skončila na pravém betonu Strmeně.

23:30
    Kůs zachytil rozehrávku Litoměřic a nahrál na volného Trochtu. Ten se pokusil vylepšit akci zpětnou přihrávkou, kterou sice nečekala hostující obrana, ale ani Kůs.

24:50
    Racek(LTM) si odsedí dvě minuty za podražení.

25:23
    Vaněk se dostal k odraženému puku a okamžitě střílel do odkryté branky, hostujícím obráncům se podařilo střelu zablokovat.

26:16
    Stadion drží puk ve středním pásmu.

26:50

27:01
    Ringlerova nenápadná střela skončila v Michaljovově lapačce.

27:30
    Racek se snažil dostat do výhodné pozice pro střelu, ale shromáždili se okolo něj tři obránci a zbavili ho puku.

27:56
    Tejnor dostal přihrávku do volného prostoru pravého kruhu, místo střely pouze promáchl a domácí tým ztrácí útočné pásmo.

29:06
    Hlava dokázal rukou sklepnout vysoké nahození Martina Rohana, ale Michajlov se mu postavil do cesty a kotouč schoval do lapačky.

29:58
    Na ledě zůstává ležet Bílek. Za pomoci spoluhráčů se nakonec dostal na nohy a odjíždí na střídačku.

30:23
    Přihrávka rukou. Vhazovat se bude před hostující střídačkou.

30:50
    Müller ujel do rychlého protiútoku, jeho střela však skončila pouze na betonu hostujícího brankáře.

31:55
    Stadion teď má více ze hry a zatlačil domácí hráče do vlastního pásma.

32:18
    Hlavův únik podél mantinelu zastavil ofsajd.

33:08
    Hovsepyan a Valášek ujeli do přečíslení dva na jednoho, ale jejich akci zastavil čárový rozhodčí – ofsajd.

34:00
    Střela Tomáše Dvořáka skončila těsně vedle branky.

36:08
    Trefného střela od modré čáry končí v lapačce Michajlova.

36:20
    Za podražení si menší trest odsedí Málek.

36:40
    Po souhře domácích hráčů se do puku opřel KAMIL CHAROUSEK a jeho tvrdá střela skončila v síti. Asistence: Darek Hejcman, Jakub Chrpa

37:22
    Zakázané uvolnění hostí.

39:26
    Hovsepyan střílel z nebezpečné pozice, ale jeho střela mířila nad branku.

40:00

Také druhá třetina přinesla hokej s šancemi na obou stranách. Trochta s Tejnorem sice svoje šance prováhali, ale ve 37. minutě nabil na modré čáře Charousek a jeho dělovka prostřelila vše co mu stálo v cestě. Stadion zůstal po brance poněkud opařený. Co přinese třetí třetina zjistíme zhruba v 19:32

40:01

40:18
    Chmelovo nahození srazil Strmeň do rohu kluziště.

42:00
    Bartoň(LTM) si odsedí dvě minuty za hru vysokou holí.

42:34
    A domácí trestají další vyloučení Stadionu. Puk putoval po ose Vrána-Martin Rohan až k TOMÁŠOVI ROHANOVI, který zakončoval do prázdné branky. Asistence: Martin Rohan, Lukáš Vrána

44:13
    Domácí drží puk za brankou a nikam se neženou.

45:26
    Další vyloučení na straně hostí. Kastner si odsedí dvě minuty za hru vysokou holí.

46:06
    Hosté se osvobozují.

46:40
    Kadaňští znovu ztrácejí útočné pásmo.

47:26

47:34
    Trefný dorážel z těsné blízkosti branky a poté došlo ke kontaktu s brankářem. to se nelíbilo Zajanovi, se kterým se dostal do konfliktu, který museli roztrhnout rozhodčí.

47:34
    Trochta(KAD) jde na trestnou lavici na 2+2 minuty za vysokou hůl.

47:54
    Ofsajd Stadionu.

48:23
    Domácí vyhazují puk přes všechny čáry a jdou střídat.

48:53
    Bílek promáchl na modré čáře a připravil tak svůj tým o útočné pásmo.

49:39
    Litoměřičtí se nemohou dostat před Strmeně. Domácí tým drží puk mimo obranné pásmo.

50:12
    Valášek ujížděl sám na Strmeně, ten puk dokázal udržet až do odpískání rozhodčích, po kterém se kotouč došoural za brankovou čáru. Hráči Stadionu se dožadovali branky, ale hlavní rozhodčí nekompromisně rozpažil.

50:12
    Dominik Málek opouští hrací plochu a drží se za ústa. Vypadá to, že potřebuje ošetření.

51:35

52:59
    Hosté drží puk za brankou a nemohou se dostat z pásma.

53:35
    Dvořák(KAD) vyloučen na dvě minuty za podražení.

54:10
    Pieglova střela skončila na levém betonu domácího brankáře.

54:28
    Hosté chybují v rozehrávce a je z toho zakázané uvolnění.

55:09
    Litoměřičtí kombinují v útočném pásmu, ale nemohou se dostat ke střele.

55:35
    Domácí v plném počtu. Hostům se přesilová hra vůbec nepovedla.

56:36
    Zakázané uvolnění hostů.

56:46
    Puk skončil na střídačce Litoměřic. Vhazovat se bude po pravici Michajlova.

57:18
    Po skrumáži před brankou přerušuje hlavní rozhodčí hru – přihrávka rukou.

57:54
    Michajlov raději přerušil hru před dotírajícím Novákem.

58:15
    Michajlov znovu přerušuje hru.

58:55
    Hejcmanův samostatný únik zastavil ofsajd.

59:36
    Zápas už se pouze dohrává.

Kadaň vyhrává i ve druhém přípravném zápase, tentokrát nad Litoměřicemi 3:1. V poslední části znovu udeřilo Karlovarské komando, tentokrát si bratři Rohanové prohodili role. Děkuji za pozornost a na příštím domácím utkání SK Kadaň napočtenou. (20:04:28)

Filip De Bolle

Branky a nahrávky: 11. M. Rohan (T. Rohan, Vrána), 37. Charousek (Hejcman, Chrpa), 43. T. Rohan (M. Rohan, Vrána) – 15. Racek (Málek, Brandejský)