Třinec – Francie U20 1:3 (kon.) | Pardubice – Jihlava 6:5 (kon.) | K. Vary – Kladno 5:3 (kon.)
Mountfield HK – Mladá Boleslav 3:4 (kon.)

59:14
    Hlaváč už je dneska na střídačce a Oceláři to zkoušejí v šesti.

56:59
    A neuspěl ani Kaukič, který francouzskou branku pouze přehodil.

56:04
    O chvíli později Petrák zakončoval sám, ale kotouč poslal pouze nad branku.

55:53
    Petrák se pokoušel vyslat do brejku Palu, jeho prudká přihrávka nakonec skončila pouze na zakázaném uvolnění.

55:39
    Oddechový čas pro hosty.

55:21
    Ke střele se dostal Stránský, jeho pokus ale dokázal Richard vyrazit.

54:13
    Před brankou se o dorážku pokoušel Sztwiertnia, branku ale minul.

53:39
    Pokus Janiczka skončil pouze v ochranné síti nad brankou.

52:59
    Oceláři se drželi v útočném pásmu, kde si vypracovali několik zajímavých šancí, ty ale dokázala hostující obrana zastavit.

51:02
    Matima se dostal do brejku, Hlaváč jej ale dokázal vychytat a v následném závaru před brankou pak vyrazil také dorážku Leclerca, jeden z obránců poté odpálil puk na zakázané uvolnění.

50:02
    Imrich má kotouč za brankou a snaží se rozehrát.

47:52
    Matima a Leclerc se dostali do přečíslení dva na nikoho, celou akci ale zazdila prudká přihrávka na druhého jmenovaného.

46:30
    Před Montenoisem zívala prázdná branka, francouzský obránce však zamířil přesně do tyče.

46:22
    Oba týmy jsou kompletní.

45:22
    Hned po přejetí modré čáry pálil Chapelier, s jeho zakončením si ale Hlaváč poradil.

44:50
    Hejdova rána od mantinelu skončila pouze na hrazení.

44:22
    Úplně mimo hru došlo k potyčce mezi Leclercem a Zahradníčkem a oba kohouti už míří na trestnou lavici, kde si odpykají dvě minuty za hrubost.

43:53
    Švaňa byl v dobré pozici v mezikruží, kde se k němu dostal vyražený kotouč, jeho zakončení by ale neskončilo gólem ani kdyby za Richardem stála fotbalová branka.

43:19
    Kevin Richard nahodil kotouč do útočného pásma a teď o něj spěchá bojovat za branku Hlaváče.

41:53
    Francie U20 právě vstřelila branku!
    Oceláři dlouho zmatkovali ve vlastním pásmu, nakonec se před Hlaváče dostala hned dvojice hostů, Marion nahrál přesně na hůl FABIENA COLOTTIHO a ten už neměl problém se zakončením.

40:35
    Do závěrečné části vstoupili lépe Francouzi, kteří drží kotouč v útočném pásmu, zatím se jim ale nepodařilo vymotat od mantinelu.

40:25

40:01

Ve druhé části hry se nejprve dostali hosté z Francie do dvoubrankového vedení, za Oceláře pak snižoval necelé čtyři minuty před koncem prostřední dvacetiminutovky Richard Polák.

40:00

39:51
    Druhou třetinu končí Třinec v oslabení ped hostujícím O. Richardem.

39:36
    Francouzi zavřeli Oceláře před Hlaváčem. Střelu Leclerca zablokovali obránci, o chvilku později proti Galletovi zasahoval Hlaváč.

38:25
    David Janiczek (TRI) si odsedí dvě minuty za podražení Delbaereho.

38:14
    Hosté se zásluhou Nesy dlouho drželi v útočné třetině, potom se však Colomban pustil mezi tři obránce a puk ztratil.

37:21
    Pala si na vhazování pohrál s Francouzy a předkládal puk před odkrytou branku Švaňovi, který však přestřelil a kotouč skončil rovnou v ochranné síti!

36:39
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinečtí snižují na 1:2! RICHARD POLÁK napadal rozehrávku Francouzů tak vehementně, až se mu podařilo sebrat puk, vybruslit před branku a překonat O. Richarda – 1:2! Bez asistence.

35:52
    Ocelářům se nedaří plynulý přechod do útočného pásma, což dokumentoval Imrich.

35:07
    Roman vystřelil od modré čáry, jeho střela byla před brankou tečována do ochranné sítě a bude se vhazovat před O. Richardem.

34:49
    Colotti odjíždí střídat s bolestivou grimasou, když se u mantinelu srazil s Romanem.

33:39
    Domácí už jsou v plném počtu. O. Richard škrtl lapačkou bombu Trčky a kotouč skončil v ochranné síti.

32:45
    Leclerc chyboval na modré čáře a do úniku dvou proti jednomu ujeli Kaukič s Romanem! Druhému jmenovanému zakončení bekhendem nevyšlo!

32:12
    Teď už jsou hosté v útoku, Hlaváč udržel tvrdou ránu Chapeliera.

31:57
    Začátek přesilovky Francouzům nevyšel a O. Richard musel vyrážet Petrákovu střelu.

31:28
    Hokejisté ze země galského kohouta budou hrát přesilovku. Vyloučen Jakub Heralt (TRI) na dvě minuty za nedovolené bránění.

30:56
    Hlaváčovi pomohlo štěstí, když Leclers z ostrého úhlu nedokázal trefit odkrytou bránu.

30:46
    Roman vyzrál na obránce Galleta, O. Richarda však bekhendem neprostřelil.

29:53
    Bruyasovu střelu vyrazil Hlaváč před sebe, skákavý puk pak dorážel těsně nad bránu Delbaere!

29:31
    Kaukičovi se nepodařilo vyvézt puk z obranné třetiny, a tak se musel mít Hlaváč na pozoru proti střele Colombana.

28:38
    Francouzi střídají gólmany. Raphaela Garniera nahrazuje Olivier Richard.

28:26
    Morillon zablokoval Palovu střelu z mezikruží, ale pak Francouzi rozehráli jen na zakázané uvolnění.

27:54
    Matima drze pronikl do útočného pásma, kde však narazil na třinecké obránce. Na druhé straně lapil Garnier střelu Zahradníčka z levého křídla.

26:43
    Francouzi navyšují své vedení! Durand dostal nabito na modré čáře a jeho střelu po ledu tečoval mimo Hlaváčův dosah ANTOINE TORRES – 0:2! Asistence: Camil Durand, Kevin Richard.

25:50
    Sztwiertna se s pukem krkolomně dostal až do útočné třetině, tam ho o něj obral Chapelier.

25:24
    Morillon si našel odražený kotouč, pak jeho přízemní ránu od modré čáry pokryl Hlaváč.

24:40
    Palovu střelu z kruhu zablokoval obránce Gallet, při další akci Ocelářů musel zasahovat Garnier.

23:02
    Francouzi uspěli na buly před Garnierem, nový útok zakládá Montenoise.

22:54
    O kotouč se bojovalo v útočném pásmu Francie, z této situace nakonec vyšel vítězně obránce Roman.

22:24
    Sztwiertnia zapomněl kotouč za sebou a dopředu tak mohou hosté.

21:11
    Colomban nahodil kotouč před třineckou branku a Hlaváč, který byl mimo svou klec se musel ve skluzu rychle vracet.

20:15
    Petrák se Švaňou delší dobu bojovali o kotouč za brankou Garniera, nakonec ale míří dopředu hosté.

20:01

V úvodní části jsme sledovali bleskový nástup Francouzů, kteří se rychle dostali do jednobrankového vedení a protože už se do konce této třetiny nikdo další neprosadil, je skóre stále příznivější pro hosty.

20:00

19:16
    Ocelářům nevyšel přechod modré čáry a je tak odpískán ofsajd.

17:20
    Dobrou obrannou práci odvedl Hejda a dostal tak kotouč alespoň do středního pásma.

16:43
    Střela Janiczka skončila pouze na zadním mantinelu a hra se tak obrací.

15:50
    Rychlá výměna kotouče ve středním pásmu mohla dostat hosty do dobré šance, to by ale nesměl být odpískán ofsajd.

15:14
    Sám před Hlaváčem byl Matima, Hlaváč ale vytáhl dva dobré zákroky a zamezil inkasování dalšího gólu.

14:31
    Heralt vyhazuje kotouč obloučkem do středního pásma a domácí střídají.

13:12
    Následně vznikla na druhé straně menší strkanice před brankou Garniera, rozhodčí ale vylučovat nebudou.

12:46
    Ránu od modré Hlaváč vyrazil pouze před sebe a měl štěstí, že se ke kotouči dříve než Delbaere dostal Stránský, který jej odpálil do bezpečí.

12:06
    Po chybě v domácí obraně se ke střele dostal Ville, branku ale minul.

11:21
    Třinečtí se mohli dostat do přečíslení tři na dva, celou akci ale příliš zpomalili a nakonec se vystavili do ofsajdu.

10:17
    Kotouč je za francouzskou brankou, kde ho kontrolují hostující beci.

09:29

08:40
    O dorážku do prázdné branky se pokoušel Polák, to se mu ale nepodařilo.

07:29
    Oceláři vyvinuli tlak v útočném pásmu, vyrovnat se jim sice nepodařilo, ale zahrají si alespoň v početní výhodě. Colomban je vyloučen za držení hole.

06:57

06:06
    Hejda vyhozením přes všechny čáry osvobozuje svůj tým, ovšem jen na chviličku.

04:57
    Oceláři půjdou znova do tří, v obranném pásmu se podražením provinil Petrák.

04:44
    Nahození Nesy vyrazil Hlaváč do ochranné sítě a vhazovat se tak bude po jeho levici.

04:14
    O chvíli později mohl překonat francouzského mladíka v brance Lorek, ani na dvakrát ale beton Garniera přetlačit nedokázal.

03:47
    Sztwiertnia nahodil puk do brankoviště a následně se pokoušel také o dorážku, proti byl ale Garnier.

03:18
    Do zajímavé střelecké pozice se mohl dostat Murín, kotouč mu ale utekl z hole.

03:05

02:52
    Pala vyhodil kotouč přes všechny čáry a osvobodil tak svůj tým.

02:08
    Na modré čáře napřáhl Gallet, jeho pokus ale postrádal větší dávku přesnosti.

01:45
    Hostům nevyšel přechod přes modrou čáru a rozhodčí přerušuje hru pro ofsajd.

01:05
    Zahradníček navíc oslabuje svůj tým a míří si odpykat dvě minuty za nedovolené bránění.

00:35
    Hosté z Francie se velmi rychle dostávají do vedení. Gallet nabruslil do útočného pásma podél. pravého mantínelu a nahodil kotouč před branku, kde už byl v jednoduché pozici RUDY MATIMA. Asistence: Hugo Gallet.

00:01

Francouzská dvacítka nepřijíždí do slezského města poprvé, stejné utkání se hrálo v Třinci již loni a tehdy se z přesvědčivého vítězství 7:2 radovali právě hráči ze země galského kohouta.

Vítáme vás u on-line přenosu z nové třinecké WERK ARENY, kde třinečtí junioři přivítají francouzský výběr do dvaceti let. Utkání začíná v 13:00.

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 37. Polák – 1. Matima (Gallet), 27. Torres (Durand, K. Richard), 42. Colotti (Marion)

HC Oceláři Třinec: Hlaváč (Fendrych) – Stránský (C), Roman, Zahradníček (A), Bartko, Hejda, Janiczek, Imrich – Petrák, Pala, Kaukič, Murín, Flok, Polák, Stuchlík (A), Švaňa, Sztwiertnia, Trčka, Lorek, Heralt
    Francie U20: Garnier (od 29. Richard O.) – Thiry (A), Colombin, Morillon, Richard K., Bruyas, Gallet, Montenoise, Chapelier – Colomban, Matima, Guillaume (A), Delbaere, Bonnardel, Colotti, Durand, Marion, Torres, Ville, Nesa. Leclerc (C)