Třebíč – Francie U23 3:2 (kon.) | Benátky n/J – Chanty-Mansijsk 1:4 (kon.)
3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Francie U23
Středa 05.08.2015, 17:30 • MANN + HUMMEL ARENA • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Týmy spolu sehrají, stejně jako před rokem, přátelské utkání před mistrovskou částí sezóny. Naposledy, když se týmy střetly, dopadlo to o něco lépe pro Francii, která zvítězila 2:1 po samostatných nájezdech.

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2

Oba týmy už odehrály dvě přátelská utkání. Domácí Třebíč v prvním zápase podlehla extraligové Kometě Brno 2:6. Druhý zápas sehrála Třebíč se Šumperkem, zápas skončil nerozhodně 3:3. Následovaly nájezdy, tam Šumperk zvítězil 2:0. Hostující Francie odehrála první zápas na půdě slovenského Trenčína, kde zvítězila 2:1. Druhý zápas odehrála taktéž na Slovensku, s Piešťany. Zápas skončil remízou 1:1. V samostatných nájezdech slavila vítězství opět Francie 1:0.

Na co se zaměřit?

Charles Baldwin
    Zřejmě největší překvapení posledního zápasu se Šumperkem, kde mladičký Američan bojující o místo v týmu odehrál první zápas za Horáckou Slavii a hned se stihl dvakrát gólově prosadit.

SK Horácká Slavia Třebíč: Klimeš (Svoboda) – Malena, Bilčík, Čejka, Šaur, Dlapa, Přibyl, Troška, Šik – Čech, Dolníček, Mrázek – Wasserbauer, Polodna, Švec – Baldwin, Kusko, Klecha – Beneš, Juráň, Roupec

Francie U23: Fouquerel (Ylonen) – Guillemain, Baazzi, Crinon, Llorca, Faure, Chakiachvili, Bourgeois, Dusseau, Bedin, Briand, Valier, Bouved, Lamboley, Ville, Gutierrez, Chapuis, Metais, Kazarine, Rech, Abramov.

Oba týmy už jsou připraveny na ledové ploše.

00:01

00:33
    Úvodní střelu zápasu zařídil Dolníček, Fouquerel však chytá.

01:12
    Francie kombinuje v útočném pásmu, vše vyústilo ke střele ale Klimeš střelu vyráží.

02:26
    Třebíč nyní kombinuje v obranném pásmu Francie, ale nemůže se dostat k zakončení.

03:37
    Francie U23 právě vstřelila branku!
    O úvodní branku zápasu se postarala Francie! Ville nahodil od modré čáry na bránu a PIERRE CRINON se nerozmýšlel a dorazil puk do Klimešovy svatyně. Francie se ujímá vedení. Asistence: Malo Ville, Peter Valier

04:08
    Vyloučen hráč Rech Antony, 2 minuty za sekání.

05:24
    Třebíči se přesilovka moc nedaří, težko se dostává do útočné třetiny.

06:08
    Toto oslabení Francie už přežije.

06:41
    Přesilovku si zahraje i Francie, 2 minuty si odsedí David Troška za sekání.

07:26
    Francie kombinuje v útočné třetině, Třebíč je ve velkém tlaku.

07:53
    Tlak Francie vyústil až k dalšímu vyloučení Třebíče. Petr Polodna si odpyká 2 minuty za hákování.

08:27
    Velký závar před Klimešovou bránou, mladičký gólman však francouzským útočníkům odolává.

09:40
    Joris Bedin se pokoušel projít do útočné třetiny, ale byl pomalejší než jeho spoluhráč, ofsajd.

09:53
    Třebíč v plném počtu.

10:02
    Vyloučení na obou stranách, za hrubost si odsedí 2 minutové tresty Klecha a Bedin.

10:43
    Třebíč si zahraje přesilovku 4 na 3, trest si jde odsedět Guillemain. 2 minuty – držení.

11:12
    Horáci kombinují v útočné třetiny, ke střele se dostal Malena ale jeho dalekonosná střela končí v lapačce Fouquerela.

11:57
    Třebíč se opět dostává ke střele, ale Fouquerel je zatím dnes bezchybný.

12:45
    Francie v plném počtu. Horáci ale i nadále drží puk.

13:22
    Juráň skvěle vystihl přihrávku a mířil do útočného pásma, dostal se ke střele, ale francouzský gólman opět chytá.

14:07
    Horácký tlak se zvyšuje, vše vyústilo k faulu francouzského obránce Dusseaua.

14:48
    Třebíči se první půlka přesilovky moc nedaří, Francie se osvobozuje.

15:13
    A další vyhození. Puk je u Klimeše.

15:59
    Třebíč se nakonec dostala ke střele, ale ta nijak zvlášť Fouquerela neohrozila. Vhazovat se bude po jeho pravici.

16:13
    Francie přežila další oslabení.

16:46
    Francie kombinuje ve své obranné třetině.

17:13
    Roupec vybojoval puk v útočné třetině Třebíče, ale jeho přihrávka nenalezla nikoho z jeho spoluhráčů.

17:54
    Hra je nyní ve velkém tempu, oba týmy se snaží vstřelit další branku zápasu.

18:53
    A Třebíč si zahraje další přesilovou hru, 2 minuty si jde odpykat Ville Malo – držení hole.

19:28
    Třebíč měla obrovskou šanci vyrovnat, jenže nikdo z útočníku nedokázal dorazit poskakující puk mezi tři tyče.

20:00

V první třetině jsme viděli celkem atraktivní a pohledný hokej, bylo plno vyloučení, i branka. Hra je hodně rozdrobena, jde vidět, že jde o přátelské utkání. Francie po první třetině vede 1:0. Druhá třetina začne přibližně za 14 minut, zůstaňte s námi!

20:01

20:01
    Na úvodní buly druhé třetiny se staví Dolníček a Valier, úspěšnější je hostující hráč.

20:50
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    A máme tu vyrovnání! Postaral s o něj MARTIN ČECH, když se mu podařilo tečovat nahozený puk od Maleny za záda Fouquerela! Asistence: Rostislav Malena.

21:54
    Hned po obdrženém gólu jde Francie do oslabení, 2 minuty si odsedí na trestné lavici opět Guillemain.

22:49
    Třebíč kombinovala v útočném pásmu, vše skončilo střelou od modré čáry, která se odrazilo mimo hrací plochu. Vhazovat se bude před Fouquerelem.

23:19
    Třebičtí si nahrávají v útočné třetině, ale hostující obrana je nechce pustit ke střele.

23:54
    Francie toto oslabení přežila.

24:33
    Rozehrávku Třebíče řídil Přibyl, vše vyústilo k nahození na Fouquerela, který puk podrží. Vhazovaní se bude konat po jeho levici.

24:59
    Třebíč se snaží dostat k francouzské bráně, ale obrana hostí čistě a účinně odolává.

26:18
    Vhazování před třebíčskou brankou.

26:33
    Na vhazování byli úspěšnější hosté, snažili se toho využít ale domácí obrana puk vyhazuje do středního pásma.

27:13
    Hra se dostává do vysokého tempa, Francouzi přitvrzují.

27:47
    Francie si zahraje úvodní přesilovku v druhé třetině. Na trestnou lavici míří Dakota Klecha za sekání.

28:12
    Francie si nahrává na modré čáře, ale nemůžou se dostat ke střele, Horáci skvěle brání a osvobozují se.

28:53
    A další vyhození Třebíče, Horáci tak mohou střídat.

29:25
    Francouzský útočník si převzal puk v levém rohu, obkroužil se kolem brány, kličkou si položil Klimeše, ale následně se mu nepodařilo puk procedit mezi domácími obránci, a tak tato akce gólem nekončí.

29:47
    A Třebíč úspěšně ubránila další oslabení.

30:33
    Jak jsem před chvíli řekl, ve hře se začlo přitvrzovat, a tak tvrdá hra končí i vyskleným jedním z plexiskel po jednom z osobních soubojů. Na opravách se právě pracuje.

Hráči už jsou znovu na ledě, každou chvíli by se mělo ve hře pokračovat.

30:42
    Vše opraveno, pokračujeme. Vhazování po levici Klimeše úspěšnější jsou domácí.

31:31
    Třebíč ihned po vhazování ztratila puk a vše končí vyloučením jednoho z třebíčských obránců. Vlastimil Bilčík si odsedí 2 minuty za sekání.

31:53
    Francie kombinuje za branou Klimeše, ale třebíčská obrana přebírá po jedné nepřesné přihrávce puk a osvobozuje se.

32:26
    Baazzi zavezl puk do útočné třetiny, ale neměl dostatečnou rychlost, a tak ho o puk obrana připravuje. Třebíč opět vyhazuje.

32:49
    Vyloučení Francie, Antony Rech jde na trestnou lavici na 2 minuty za sekání.

33:20
    Ve hře 4 na 4 vidíme plno nepřesností z obou stran.

33:31
    Třebíči začíná přesilovka 5 na 4. Dočkáme se gólu?

34:11
    Horáci se nemohou usadit v útočném pásmu.

34:42
    Jan Wasserbauer se snažil projet do útočné třetiny, avšak obrana Francie ho obírá o puk a vyhazuje.

34:49
    Francie v plném počtu.

35:39
    Týmy bojují o puk ve středním pásmu.

36:19
    Fabien Kazarine dostal skvělou přihrávku volného prostoru, ale obrana Třebíče opět skvěle reaguje a nepouští ho k zakončení.

36:55
    O puk se bojuje za Klimešovou bránou, v souboji byla úspěšná Francie, ihned po vybojování puku se snažili překvapit Klimeše přízemní střelou, s tou si však brankář Třebíče poradil.

37:29
    Nahozený puk Horáku končí na hokejkách hostů.

38:08
    Zakázané uvolnění domácích.

38:11
    Ihned po vhazování se Třebíč snažila dostat do útočného pásma, jenže francouzská obrana si počínala velice jistě a tak si puk přebírá do vlastní kontroly.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:11
    Francie si na konci druhé třetiny zahraje přesilovou hru, Charles Baldwin si odsedí 2 minuty za nedovolené bránění.

39:26
    Francouzští obránci se snaží obstřelovat domácí bránu, avšak mladý Klimeš předvádí skvělé zákroky.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli vyrovnání ze strany Třebíče, které zařídil Martin Čech. Za zmínku určitě stojí rozbité plexisklo za Klimešovou brankou, kvůli kterému jsme měli desetiminutovou herní odmlku. Ke konci třetiny jsme viděli spoustu jistých zákroku od Klimeše. Francie bude dohrávat přesilovou hru ve třetí třetině. Závěrečná část zápasu začne asi za 15 minut. Zůstaňte s námi!

40:01

40:01
    Francie vyhrála úvodní buly třetí třetiny a bude dohrávat ještě minutu své přesilovky.

40:42
    Francie využívá dvojnásobnou přesilovku a jde do vedení! Peter Valier nahrál z levého rohu do skvělé pozice před brankou, kde se nacházel FABIEN KAZARINE, který vystřelil a nemýlil se. Francie vede 2:1! Asistence: Peter Valier, Pierre Crinon.

41:33
    Třebíč ihned po rozehře odpovídá a vyrovnává! Do dobré pozice si najel SYLVESTER KUSKO a prostřelil bezmocného brankaře. Asistence: Dakota Klecha, Vojtěch Šik.

42:18
    Třebíč si zahraje přesilovku 5 na 3. Vyloučen je Bourgeois, 2 minuty – podražení.

43:04
    Francie je nyní pod velkým tlakem a nemůže se z něj vymanit. Třebíč obstřeluje Fouquerelovi bránu, ale ten předvádí velmi důležité zákroky!

43:47
    A další promarněná tutovka ze strany Horáků. Petr Polodna dostal parádní přihrávku do volného prostoru, avšak se mu nepovedlo usměrnit jeho střelu mezi tři tyče.

44:18

Dnešní utkání sleduje 560 diváků.

44:28
    Ihned po ubráněném oslabení se Francie dostala k zakončení, ale Klimeš předvádí další výtečný zákrok.

45:25
    Třebíč se rychle prosmýkla do útočného pásma a snažila se dotlačit puk za Fouquerela, ale bohužel pro Horáky vše vyústilo vyhozením Francie.

46:18
    Hra se vcelku uklidnila, bojuje se o puk ve středním pásmu.

47:18
    Petr Polodna vjel do útočné třetiny, ihned vystřelil, avšak trefil jen jednoho z obránců.

47:31
    Zakázané uvolnění Francie.

47:32
    Francie kombinuje ve svém obranném pásmu, Třebíčští vyčkávají.

48:07
    Opět si jde na trestnou lavici sednout Dakota Klecha. 2 minuty – sekání.

48:19
    Francie si nahrává puk z rohu do rohu, ale třebíčská obrana drží skvěle obranou formaci, a tak se hosté nemohou dostat ke střele.

49:09
    Dusseau nahazuje puk před bránu, Klimeš chvíli nevěděl kde má puk, ale následně se zorientoval a střelu vykryl!

50:15

50:32
    Puk končí mimo hřiště, vhazování po levici Fouquerela.

51:04
    Týmy bojují o puk v pravém rohu za Klimešem.

52:02
    Třebíč se řítí do útočného pásma, jenže po nepřesné přihrávce končí puk na holích hostů.

52:17

52:48
    Třebíč drží puk ve středním pásmu a vymýšlí, jak se dostat do obranného pásma Francie.

53:25
    Pierre Crinon předvedl svoji šikovnost, objel si dva hráče, poté vystřelil. Jeho střela však neměla potřebný důraz na to, aby ohrozila Klimeše.

54:16
    Jiří Roupec dostal parádní přihrávku přes dvě čáry, poté se řítil sám na gólmana, ale bohužel pro Třebíč hostující brankář skvěle zareagoval na jeho střelu.

55:02
    Třebíč se ujímá vedení! DAVID DOLNÍČEK si najel do skvělé pozice, následně dostal přesnou přihrávku od Mrázka a při zakončení se nemýlil! Třebíč vede 3:2. Asistence: Petr Mrázek.

55:49
    Třebíč si hned po vstřeleném gólu zahraje přesilovou hru, 2 minuty za sekání si odsedí Ville.

56:32
    Po závaru před Fouquerelovou brankou zůstal hostující brankář ležet na ledě a je ošetřován.

56:52
    S Fouquerelem to nevypadá vůbec dobře, dochází totiž ke střídání brankařů. Do hostující brány se postaví náhradník Ylonen.

58:00
    Probíhají poslední 2 minuty třetí třetiny.

58:37
    Třebíč drží puk a už se nikam nežene. Kombinuji ve středním pásmu.

59:13
    Francie nahazuje puk do levého rohu a žene se za pukem.

59:33
    Francie zkouší hru bez brankaře!

Třebíč v závěrečné části zápasu otočila utkání a slaví vítězství. Nicméně Francie byla více než vyrovnaným soupeřem a rozhodla o výsledku pouze jediná branka. Děkujeme za pozornost, u dalších onlajnů na počtenou! (19:54:34)

Branky a nahrávky: 21. Čech (Malena), 42. Kusko (Klecha, Šik), 56. Dolníček (Mrázek) – 4. Crinon (Ville, Valier), 41. Kazarine (Valier, Crinon)

Francie U23: Fouquerel (56. Ylonen) – Guillemain, Baazzi, Crinon, Llorca, Faure, Chakiachvili, Bourgeois, Dusseau, Bedin, Briand, Valier, Bouved, Lamboley, Ville, Gutierrez, Chapuis, Metais, Kazarine, Rech, Abramov