Blues – K. Vary 2:4 (kon.) | Vítkovice – Sparta 6:3 (kon.) | Minsk – Riga 7:1 (kon.)
CSKA Moskva – Třinec 9:2 (kon.) | All-stars – CSKA Moskva 2:8 (kon.)
CSKA Moskva
9:2 (2:1, 2:0, 5:1)
HC Oceláři Třinec
Neděle 09.08.2015, 11:30 • WERK ARENA • President Cup • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

CSKA Moskva
    Rusové včera opět stříleli jeden gól za druhým. Nejdříve rozdrtili Karlovy Vary vysokým poměrem 13:0. V semifinále pak Přehráli Vítkovice 6:0 a zajistili si tak postup do dnešního finále. Celkové skóre CSKA na tomto turnaji je neuvěřitelných 32:2, což jasně vypovídá o jejich kvalitě.

Oceláři včera nejprve porazili finský tým Espoo Blues vysoko 6:1 a zajistili si tak postup do semifinále, kde narazili na pražskou Spartu. Do té doby neporažené Sparťany dokázali Třinečtí přestřílet 5:2 a postoupit tak do finále.

Je před námi nejdůležitější utkání President Cupu. Týmy CSKA Moskva a HC Oceláři Třinec se za malou chvíli utkají o zlaté medaile a my se tak dozvíme celkového vítěze tohoto turnaje.

Ještě před utkáním proběhne na ledě WERK ARENY videomapping.

Před dnešním finále zazní státní hymny.

00:01

00:12
    Rusové se dostali do útočné třetiny, na Ochmana zatím ale nevystřelili.

00:54
    Oceláři se usadili v útočném pásmu a snaží se před Rybalkinem kombinovat.

01:38
    Dva hráči se srazili za ruskou brankou, CSKA díky tomu získalo kotouč.

02:13
    Patlevič pálil od modré čáry, jeho střelu ale Rybalkin vyrazil nad sebe.

02:47
    Tománek se dostal do samostatného úniku, ruského brankáře ale překonat nedokázal.

02:59
    Oceláři na Rybalkina vyslali další střelu, ten raději přerušil hru.

03:15
    V boji u mantinelu byli úspěšnější Oceláři a vydali se tak do útoku.

03:50
    Ochman po střele CSKA raději přerušil hru, Vhazuje se tak po jeho levici.

04:01
    Rusové se usadili v útočném pásmu a snaží se kombinovat.

04:34
    Mikler se snažil procpat do útočného pásma, za modrou čáru byl ale zastaven ruským bekem.

04:50
    Oceláři si vyzkoušejí první přesilovku. Gusarov si odsedí dvě minuty za podražení.

05:00
    Rybalkin po střele Ocelářů raději přerušil hru.

05:24
    Rusové posunuli hru do středního pásma a získali tak cenné sekundy.

05:36
    Rusové vyhazují do bezpečí, Oceláři se však ihned vrací do útočné třetiny.

06:09
    Michálek pálil od modré čáry, jeho rána šla ale mimo branku.

06:34
    Rusům se podařilo vyhodit puk na druhou stranu hřiště.

06:50
    CSKA v plném počtu.

07:35
    Krátce po tom, co se z trestné lavice vrátil Gusarov na ni zamíří jeho spoluhráč Byshrin, který si odsedí dvě minuty za podražení.

08:07
    Raška mohl dorážet odražený puk, bránu ale minul.

08:37
    Ruové se dostali do útoku ve vlastním oslabení, Ochman byl ale pozorný.

09:10
    CSKA teď dobře vyhazuje puky a nepustí Oceláře k ničemu většímu.

09:35

10:00
    Rusové se ihned po skončení přesilovky dostali do šance. Po přihrávce spoluhráče střílel Byshrin.

10:43
    Ochman raději přikryl nahozený puk do lapačky a přerušil hru.

11:02
    Kvasnica jel sám na brankáře Rybalkina, za jeho záda ale puk poslat nedokázal.

11:06
    Lebedev si odsedí dvě minuty za držení hole, Oceláři tak mají k dispozici již třetí přesilovou hru.

11:39
    Třinečtí drží puk na svých holích, žádnou větší šanci si ale zatím nedokázali vytvořit.

12:17
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Rusové se prosazují ve vlastním oslabení. Z protiútoku se dostali do přečíslení a NIKITA DOLGOPYATOV po nahrávce spoluhráče poslal puk za záda Ochmana. Asistence: Nikita Rtischev.

13:06

13:48
    Bilyaov zkoušel překonat Ochmana, to se mu ale tentokrát nepodařilo.

14:14
    Rusové se stále drží v útočné třetině a snaží se kombinovat.

14:29
    Zakázané uvolnění Rusů, hra se přesouvá před Rybalkina.

14:46
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři srovnávají skóre! MICHAL KVASNICA se dostal před Rybalkina, první dvě rány gólem neskončily, třetí dorážka už ale zamířila do ruské sítě. Asistence: Jonáš Peterek.

15:37
    Hra se přesouvá ze strany na stranu, ani jeden z týmů se nemůže usadit v útočné třetině.

16:22
    Rusové zkoušejí kombinovat v útočném pásmu, Oceláři zatím ale dobře brání.

17:07
    Přesilovku si vyzkoušejí také Rusové. Peterek si jde odsedět dvě minuty za podražení.

17:20
    Oceláři vyhodili puk do bezpečí a získávají tak cenné sekundy.

17:50
    Rusové už se usadili v útočném pásmu a snaží se kombinovat.

18:27
    Lebedev pálil od modré čáry, ale přestřelil.

18:37
    CSKA přece jen využívá přesilovou hru. Lebedev přihrál NIKITU RTISCHEVOVI do předbrankového prostoru a ten už neměl problém s vstřelením puku za Ochmanova záda. Asistence: Lebedev.

19:45
    Oceláři byli blízko vyrovnání, puk mířil do odkryté brány, Rybalkin jej ale nakonec stihl lapačkou vyrazit nad branku.

20:00

V první třetině jsme viděli velmi vyrovnané utkání, o něco lépe jsou na tom zatím Rusové, kteří se nejprve dokázali prosadit ve vlastním oslabení zásluhou Dolgopyatova. Třinecký Kvasnica poté dokázal vyrovnat, ale v poslední minutě vrátil Rtischev Rusům vedení.

Fanoušci Ocelářů, kteří dnes dorazili v hojném počtu, si mohou ve WERK ARENĚ kromě hokeje, užít také příjemné ochlazení.

20:01

20:08
    Oceláři se chopili kotouče a Kvasnica zkoušel vypálit na bránu. Jeho střela ale mířila mimo.

20:47
    Peterek společně s Kvasnicou doráželi skákavý puk před ruskou brankou. Rybalkina se jim ale překonat nepodařilo.

21:36
    Skrumáž před brankou Ochmana nerozhodila a puk za svá záda nepustil.

22:09
    Puk skončil až v hledišti.

22:39
    Rusové už se radovali. Puk se dostal za Ochmana, ale brankovou čáru naštěstí pro třinecké nepřešel.

23:18
    Rusové se usadili v útočné třetině, Oceláři ale zatím dobře brání a nepouštějí je do větších akcí.

24:04
    Ochman raději podržel nahozený puk a přerušil hru. Vhazuje se po jeho levici.

24:20
    Rusové vyhráli vhazování, puk se dostal k bekovi na modré čáře a ten skoušel pálit, Střela šla ale mimo.

24:56
    Ochman předvedl parádní zákrok lapačkou proti střele Dolgopyatova.

25:02
    Rusové zvyšují skóre. Před Ochmana se dostal pět NIKITA DOLGOPYATOV, kterému už tentokrát střela vyšla. Asistence: Komissarov.

26:16
    Indrst pálil od modré čáry, jeho střela šla ale pouze nad branku.

27:00
    Oceláři se snaží otočit hru a založit útok, to se jim ale moc nedaří. U puku jsou zase Rusové.

27:34
    Rtischev si obešel třinecké beky a jel sám na branku, k zakončení se ovšem nedostal.

28:05
    Oceláři se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

28:26
    Rusové jsou stále u puku a kombinují před třineckou brankou.

28:56
    Peterek jel sám na Rybalkina, jeho střela ale mířila nad branku. Ve stejné situaci byl o chvíli později i Kvasnica.

29:34
    Gusarov si odsedí dvě minuty za faul kolenem.

29:57
    U branky Rybalkina vznikla menší potyčka, za kterou se bude vylučovat.

29:57
    Rusové jdou do tří. Za vysokou hůl dostal dvě minuty hostující brankář, trest odpyká Bilyaov.

30:56
    Oceláři kombinují v útočném pásmu, překonat brankáře se jim ale zatím nepodařilo.

31:27
    Na ledě zůstal po souboji ležet třinecký Raška, který odjíždí s bolestivou grimasou na střídačku.

31:27
    Síly na ledě se srovnají, dvouminutový trest za napadení si odpyká Kvasnica.

31:57

31:59
    Ochman vychytal ránu Rtischeva přerušil hru.

33:00
    Rusové dlouho kombinovali v útočném pásmu, gól z toho ale nebyl.

33:27
    Oceláři jsou v plném počtu.

34:04
    Zakázané uvolnění CSKA, hra se přesouvá zpátky před Rybalkina.

34:37
    CSKA přidává čtvrtou branku. ARTEM KOMAROV střílel z levého kruhu a přesnou ranou dostal puk za záda Ochmana. Asistence: Bez asistence.

35:52
    Rusové byli v další šanci, naštěstí pro třinecké jim ale přihrávka před branku nevyšla.

36:39
    Rusové se dlouho drží v útočném pásmu a na Ochmana tak míří mnoho střel. Zatím si s nimi ale poradil.

37:03
    Rusové pálili ihned po vhazování, puk ale mířil pouze nad branku.

37:42
    Peterek pálil po přihrávce Kvasnici z levého kruhu střela ale byla sražena nad branku.

37:46
    Komissarov si odsedí dvě minuty za držení protihráče.

38:11
    Oceláři drží útočné pásmo a snaží se kombinovat.

38:48
    Kvasnica pálil z pravého kruhu, Rybalkin si ale s touto střelou poradil.

39:46

40:00

Zatímco první třetina byla vyrovnaná, v té druhé už jasně dominovali Rusové, kteří většinu zápasu kontrolovali puk a Oceláře skoro k ničemu většímu nepustili. V šesté minutě zvyšoval Dolgopyatov a pět minut před koncem druhé části se prosadil Komarov.

40:01

40:19
    Patlevič pouze odevzdal kotouč do útočného pásma, kde jej přebírají Rusové.

41:13
    Střelu Shklyaruka třinecký gólman neudržel, jeden z obránců ale dokázal dostat kotouč do bezpečí.

42:02
    CSKA je i nadále aktivnější a Oceláři se musí bránit.

42:34
    LEV KOMISSAROV se dostal před brankou k puku a dokázal jej poslat mezi betony Ochmana do sítě. Bez asistence.

42:44
    A ruský útočník, LEV KOMISSAROV přidává svůj druhý gól v dnešním utkání, když se před brankou dostal k odraženému kotouči. Asistence: Nikita Rtischev.

42:44
    Ochmana nahrazuje Maxim Kučera.

42:58
    A další rychlý gól do sítě Třince. Nového gólmana v brance překonal VLADIMIR KOTKOV. Bez asistence.

44:01
    Zakázané uvolnění vrátí hru před Kučeru.

44:44
    Filippov podrazil pronikajícího Kvasnicu a odpyká si tak dvě minuty.

45:33
    Do odkryté klece mohl střílet Raška, zakončit dle představ ale nedokázal.

46:31
    Nepozornost Rybalkina znamená gól pro Oceláře. Z vrcholku kruhů vystřelil JAKUB MICHÁLEK a kotouč propadl ruskému gólmanovi mezi betony. Asistence: Filip Indrst.

47:50
    Třinečtí mladíci předvádějí i přes nepříznivý výsledek sympatický výkon, což oceňují i fanoušci, kteří každou povedenou akci odmění bouřlivým potleskem.

49:14
    Oceláři se snažili dorazit kotouč do Rybalkinovy sítě, což se pochopitelně nelíbilo ruský obráncům a vznikla tak menší potyčka, za kterou si dvě minuty odpykají Mikler a Lebedev (oba za hrubost)

49:25
    Z mezikruží pálil nebezpečně, ovšem také nepřesně, Kvasnica.

50:15
    Do zajímavé šance se hnal Raška, obrana CSKA si ale dokázala poradit.

51:08
    Pokus Komarova vyrazil Kučera do rohu kluziště.

51:14
    Oba týmy jsou kompletní.

53:20
    Po ráně z mezikruží zvoní tyč třinecké branky.

54:19
    Třinecký gólman se dostal mimo svou branku a na dorážku ARTEMA KOMAROVA už tak nemohl reagovat.

54:45
    A další gól do třinecké sítě. Tentokrát jej tam poslal LEV KOMISSAROV a zkompletoval hattrick. Bez asistence.

55:45
    Kučera skočil po puku a přerušil hru.

56:36
    Do konce utkání zbývají necelé tři a půl minuty. O vítězi PRESIDENT CUPU je již jasno.

57:34
    Proti ráně od mantinelu se blýskla pohotová lapačka Rybalkina.

58:05
    Třinečtí fanoušci děkují mladým Ocelářům, kteří na tomto turnaji skončí na druhém místě.

58:49
    Oceláři si vytvořili několik dobrých šancí, snížit se jim ale nepodařilo.

CSKA zvítězilo a může se tak radovat ze zisku PRESIDENT CUPU.

Nejlepšími hráči jsou Adam Raška (Třinec) a Nikita Dolgopyatov (Moskva). (13:44:22)

Monika Návratová

Branky a nahrávky: 13. Dolgopyatov (Rtischev), 19. Rtischev (Lebedev), 26. Dolgopyatov (Komissarov), 35. Komarov, 43. Komissarov, 43. Komissarov (Rtischev), 43. Kotkov, 55. Komarov, 55. Komissarov – 15. Kvasnica (Peterek), 47. Michálek (Indrst)

CSKA Moskva: Rybalkin – Oparko, Lebedev, Gusarov, Davtyan, Byshrin, Kalinichenko, Komarov, Gubil – Koreshkov, Merkulov, Kotkov, Komissarov, Bilyalov, Rumyancev, Shklyaruk, Sorkin, Rtischev, Dolgopyatov, Garevskikh, Filippov
    HC Oceláři Třinec: Ochman (od 43. Kučera) – Adámek, Patlevič, Michálek, Srníček, Konderla, Homola, Radzienciak, Bulawa, O. Cienciala – Rybnikár, Čmiel, Plandor, Kvasnica, Indrst, Szmek, Pszczółka, J. Cienciala, Korčák, Peterek, Tománek, Marguš, Mikler, Raška