81:74 (22:23, 34:40, 61:64)
Česko
Pondělí 10.08.2015, 15:00ME do 16 let - muži (divize B) • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezký den všem sportovním fanouškům. V dnešním online přenosu vám přiblížíme zápas ME do 16 let mužů divize B, ve kterém se potkají basketbalisté Rakouska a Česka.

Rakousko: Brajkovič, Szkutta, Cermak, Ersek, Svinger, John, Ringhofer, Dvorani, Leydolf, Kasparet, Wonisch, Köppel.

Česko: Výcha, Karlovský, Krejčí, Sigmund, Slavík, Pluhař, Farský, Bzonek, Mráz, Kačer, Havlík, Mikyska.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:19
    Farský s Havlíkem nedokázali úspěšně zakončit úvodní český útok. (0:0)

00:36
    Na druhé straně palubovky se nedařilo ani Brajkovičovi. (0:0)

01:04
    A právě po faulu Brajkoviče se ke dvěma šestkám dostává Výcha. (0:0)

01:04
    Proměnil jeden trestný hod. (0:1)

01:17
    Rakušané ztratili míč a rychlý protiútok zakončil Farský. (0:3)

01:35
    Szkutta střílí první rakouské body. (2:3)

02:07
    Češi se neprosadili a přichází úspěšná tříbodová střela Kaspareta! (5:3)

02:20
    Mráz srovnává stav po střele o desku. (5:5)

02:48
    Po faulu Szkutty úspěšně proměnil dvě šestky Farský. (5:7)

03:11
    Po ztrátě Rakušanů střílí další dva body po nájezdu na koš Havlík. Rakušané si berou oddechový čas. (5:9)

03:24
    Po krátké pauze Szkutta dvěma body snižuje. (7:9)

03:51
    Farský po faulu Brajkoviče proměnil dva trestné hody. (7:11)

04:37
    Několik neúspěšných útoků ukončil tříbodovou akcí za koš s faulem Szkutta! (10:11)

Rakušané po trojce Johna otáčejí stav! Rakousko tak využilo dvou neúspěšných střel Farského a Mráze. (13:11)

05:49
    Další dva body střílí nadvakrát Szkutta! Čechům se v posledních minutách nedaří zastavit příval rakouských bodů. (15:11)

06:19
    Výborně to udělal Mikyska! Byl faulován při střelbě, přičemž jeho střela skončila v obroučce. Navíc proměnil i bonusovou šestku. (15:14)

06:37
    Po ztrátě Johna se podařilo Slavíkovi proměnit rychlý nájezd do koše. (15:16)

07:17
    Ersek tříbodovou střelou vrací vedení na rakouskou stranu. Pěkná přestřelka mezi oběma týmy. (18:16)

07:33
    Mikyska srovnal stav. (18:18)

08:12
    Rakušan Kasparet se neprosadil a toho dokonale za tři body využil Slavík! (18:21)

08:27
    Dvorani okamžitě nachází tříbodovou odpověď! (21:21)

09:19
    Oba týmy si vyměnily ztráty i nepřesně zacílené střely. (21:21)

09:29
    Havlík fauloval Dvoraniho, který dokázal proměnit jednu šestku. (22:21)

09:53
    Slavík v útoku doskočil střelu Havlíka a zametl míč do koše. (22:23)

10:00
    První čtvrtina skončila. (22:23)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (22:23)

10:31
    Ve druhé čtvrtině na úvod Češi dlouze okupovali koš soupeře, ale nedokázali se nadvakrát prosadit. (22:23)

11:13
    Ani ne za minutu a čtvrt mají Češi na kontě tři týmové fauly. (22:23)

11:27
    Rakušané nedokázali zakončit v časovém limitu 24 vteřin. (22:23)

11:57
    Kasparet trojkou po přihrávce Dvoraniho vrací vedení na stranu Rakouska. (25:23)

12:55
    Rakušanům se po nájezdu Erseka daří odskočit. (27:23)

13:35
    Slavík byl faulován Köppelem a úspěšně proměnil jednu ze dvou šestek. (27:24)

14:08
    Rakušané nadvakrát dostaly míč do koše – trojkou se prezentoval Ringhofer. (30:24)

14:30
    Na druhé straně trojku neproměnil Výcha. (30:24)

14:50
    Avšak po útočném doskoku zůstali Češi u míče a Sigmund střelou přes hlavu dostal míč do obroučky. (30:26)

15:10
    Oddechový čas české reprezentace. (30:26)

15:28
    Szkutta dokázal zakončit nájezd do koše. (32:26)

15:59
    Farskému se podařilo snížit střelou ze střední vzdálenosti. (32:28)

16:20
    Farský fauloval Svingera, který ze dvou trestných hodů proměnil jeden. (33:28)

16:40
    Mráz napálil z dlouhé vzdálenosti a trefil trojku! (33:31)

17:27
    Oba týmy si vyměnily neúspěšné střely. (33:31)

18:06
    Delší pasáž bez bodu dokázal ukončit střelou o desku Výcha! (33:33)

18:06
    Rakousko si bere oddechový čas. (33:33)

18:28
    Ztráty Svingera využívá ke dvěma bodům Mikyska. (33:35)

18:58
    Szkuttovi se po faulu Mikysky podařilo proměnit trestný hod. (34:35)

19:11
    Mrázova trojka pomáhá českému týmu odskočit soupeřům. (34:38)

19:55
    Ersekův útok byl neúspěšný, na druhé straně v závěru uspěl Krejčí! (34:40)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (34:40)

Češti basketbalisté se ve druhé čtvrtině dostli z menší krize a otočili opět vývoj zápasu a do druhého poločasu půjdou za šestibodového vedení. Druhý poločas začne přibližně v 15:58.

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (34:40)

20:19
    Kasparet na úvod třetí desetiminutovky trefuje trojku! (37:40)

20:57
    Dvě tříbodové střely českých hráčů do koše nezapadly, po útočném doskoku Mikysky proměnil jednu šestku po faulu Kaspareta. (37:41)

22:03
    Kasparet trojkou dokázal snížit na rozdíl jediného bodu. Kasparet se dostal na 12 bodů. (40:41)

23:05
    Havlík proměnil střelu o desku. (40:43)

23:26
    John nedokázal přesně umístit trojku, čehož využívá dvěma body Slavík. (40:45)

23:51
    Trojka Erseka znamená snížení na pouhé dva body. (43:45)

23:59
    Mráz zakončil tříbodovou akci díky nájezdu na koš, který proměnil a následnému trestnému hodu. (43:48)

24:55
    Slavík střílí dva body – Rakousko si bere oddechový čas. (43:50)

25:24
    Po ztrátě Erseka dokázal využít soupeřova zaváhání Mráz. (43:52)

25:32
    Po Slavíkově koši český tým vede poprvé v utkání dvouciferným rozdílem! (43:54)

25:51
    Kasparet trojkou snižuje. (46:54)

25:58
    Velmi rychlou odpověď nachází Havlík. (46:56)

27:24
    Dlouhou pasáž bez přesného zakončení ukončil Rakušan Kasparet, který proměňuje střelu za tři body. (49:56)

27:41
    Slavík vzápětí kontruje a po asistenci Havlíka drží náskok Čechů. (49:58)

28:01
    Ovšem Rakušané se rozstříleli za tři body. Další trojku proměnil Cermak. (52:58)

28:36
    Rakušané jsou zpět! Kasparet se po další trojce dostal na 21 bodů! (55:58)

28:51
    Havlíkovi se též podařilo zaskórovat za tři body. (55:61)

29:05
    Po faulu Krejčího se k šestkám postavil Cermak, který vsítil jednu šestku. (56:61)

29:18
    Nájezd do koše Erseka byl úspěšný. (59:61)

29:24
    Důležitá trojka Havlíka, po níž Češi opět mohou mít více klidu. (59:64)

29:36
    Szkutta snižuje střelou o desku. (61:64)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (61:64)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (61:64)

30:51
    Závěrečná desetiminutovka se prozatím nese ve znamení nepřesných útoků a ztrát. (61:64)

31:36
    Szkutta tříbodovou střelou srovnává. (64:64)

32:01
    Krejčí po útočném doskoku Slavíka zakončuje útok dvěma body. (64:66)

32:33
    Wonisch srovnává střelou o desku. (66:66)

32:58
    Dvorani získává vedení pro Rakušany. (68:66)

33:16
    Slavík úspěšně srovnal a je na patnácti bodech. (68:68)

33:39
    Szkutta dokázal nájezdem na koš dát dva body. (70:68)

34:26
    Oba výběry si nedokázaly poradit se svými střelami. (70:68)

34:33
    Kasparet dokázal dvěma body po střele o desku navýšit rakouské vedení. (72:68)

34:48
    Po ztrátě Mráze si Češi berou time-out. (72:68)

35:07
    Nájezd na koš proměnil Szkutta, který překonal hranici dvaceti bodů. (74:68)

36:08
    Oba týmy si vyměnily několik neúspěšných útoků. (74:68)

36:44
    Svinger se dostává ke střelbě dvou šestek po faulu Farského. (74:68)

36:44
    Jednu proměňuje. (75:68)

36:53
    Mráz uvolnil Krejčího, který trojkou vykřesává naději pro český výběr. (75:71)

37:29
    A je tu další střela za tři body! Mráz dokázal využít volné pozice a Rakousko si bere oddechový čas. (75:74)

37:45
    Po pauze se dokázal prosadit Wonisch. (77:74)

38:42
    Drama pokračuje! Slavík svou střelu neproměnil a nezadařilo se ani na druhé straně Kasparetovi. Rakušané však zůstali u míče, jenže Wonisch ztrácí míč a do útoku mohou jít Češi. (77:74)

39:10
    Krejčí se neprosadil,to je velká škoda. (77:74)

39:28
    Szkutta úspěšně zacílil střelu za tři body! (80:74)

39:42
    A je hotovo! Slavík pokazil přihrávku, ztrácí míč a u míče bude Rakousko. (80:74)

39:49
    Mikyska fauloval Kaspareta, který úspěšně proměnil jednu šestku. (81:74)

Konec zápasu. (81:74)

Češi to zkusili ještě dvakrát za tři body, ale prosadit se nedokázali, takže se zápas již jen dohrál. Český tým tak zakončil základní skupinu s bilancí 2/3 a v osmifinálové skupině tak na český tým nečeká zrovna snadná situace ve snaze postoupit do čtvrtfinále.

S tímto se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek dne. (16:39:41)