Česko
4:5 (2:2, 2:1, 0:2)
USA
Středa 12.08.2015, 16:30Reprezentace do 17 let

Dalším soupeřem českého výběru bude Slovensku, a to ve čtvrtek od 15:30. (18:52:47)

Česká reprezentace svůj první zápas na turnaji nezačala špatně, v průběhu utkání ale dvakrát ztratila dvoubrankové vedení. Osudnými se jí staly také častá vyloučení.

59:57
    Posledním vyloučeným zápasu je Baker Shore (USA), který si odpyká menší trest za hrubost.

57:06
    Ke konci zápasu přibývá zákroků za hranicí pravidel. Za podražení si odpyká menší trest Connor Mayer.

55:27
    Další vyloučení na straně českého výběru. Za držení putuje na dvě minuty na trestnou lavici i Jan Kern.

52:14
    Tohle může český výběr hodně mrzet. Za vysokou hůl je na dvě minuty vyloučen Dalimil Mikyska.

51:42
    USA právě vstřelilo branku!
    Američané poprvé v zápase vedou! Po střele MICKA MESSNERA se rozvlnila síť za českým brankářem a tým USA otáčí skóre. Asistence: Jacob Tortora.

49:40
    Filip Zadina (CZE) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

47:46
    Za naražení zezadu si jde dvě minuty odpykat i Jan Kern (CZE), tým USA tak má další přesilovku.

44:44
    Jenže chvíli na to jsou to právě Američané, kteří jdou do čtyř. Vyloučen je za podražení Isaac Johnson.

42:31
    Američané znovu srovnávají krok. SASHA CHMELEVSKI po pouhých dvanácti sekundách využívá nabídnutou přesilovku. Asistence: Jack Rathbone.

42:19
    V úvodu závěrečné dvacetiminutovky putuje na trestnou lavici Filip Chytil (CZE) za podražení.

40:01

I ve druhé třetině se rozvlnila nejprve síť za americkým brankářem, a to rovnou dvakrát po střelách Martina Kauta a Filipa Zadiny. Američané ale stihli ještě snížit po zásahu Jacka Rathbonea.

40:00

36:37
    Znovu se otevírají dvířka na trestnou lavici Američanů. Ivan Lodnia si odsedí dvě minuty za podražení.

32:46
    Joey Keane (USA) si odpyká menší trest za krosček.

28:52
    Početní výhodu si zkusí i Američané. Matyáš Zelingr je vyloučen na dvě minuty za hrubost.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 10. Chytil (Král), 10. Svoboda, 22. Kaut (Nečas), 27. Zadina (Machala) – 15. McManus (Chmelevski), 18. Tortora, 28. Rathbone (Johnson, Lodnia), 43. Chmelevski (Rathbone), 52. Messner (Tortora)

Česko: Vomáčka (Škarek) – Bednář, Galvas, Mikyska, Kvasnička, Král, Šalda, Gaspar, Zelingr – M. Svoboda, Škvrně, Safin – Kern, Nečas (C), Kaut – Machala, Chytil, Zadina – J. Svoboda, Hladonik, Dvořák.
    USA: Primeau (Girard) – Mayer, Miller, Phillips, Keane, Mirageas, Walsh, Rathbone – Bongiovanni, Messner, Johnson – McManus, Shore, Walker – DeFriest, Chmelevski (C), Lodnia – Tortora, McGrew

Rozhodčí: Kohler, Oggier – Rüegg, Tschenett