Slovensko
45:65 (5:20, 22:37, 32:50)
Portugalsko
sk Pátek 14.08.2015, 21:50ME do 16 let - ženy • Skupina B

Je dobojované. Slovensku dnešný zápas absolútne nevyšiel a svoju situáciu v B-skupine si tak poriadne komplikuje. Zápas prakticky rozhodla už prvá štvrtina, ktorú zverenky Petra Jankoviča prehrali o 15 bodov. Bohužiaľ, Portugalčanky vo zvyšných troch štvrtinách zápas kontrolovali a zaslúžene vyhrali o rovných 20 bodov. Najväčšiu zásluhu na triumfe Portugalska má Mariana Silvaová, ktorá v zápase nastrieľala 17 bodov. Pre dnešok je to z mojej strany všetko. Ďalší zápas Slovensko už zajtra proti Rusku o 19:30 hod. (23:35:04)

40:00
    Koniec zápasu. (45:65)

39:57
    Z poslednej akcie zápasu sa napokon presadzuje aj Alexandra Hudáková. (45:65)

39:25
    Mariana Silvaová korunuje svoj skvelý výkon presnou strelou za tri body. Na jej konte je ich už celkovo 17. (43:65)

39:10
    Jeden bod pre slovenské farby v závere pridáva Balážová. (43:62)

39:00
    Slovenky podcenili vyhodenú loptu z autu a Ramosová z jasnej pozície nezaváhala. Do konca duelu ostáva 60 sekúnd. (42:62)

38:54
    Zápas sa už len dohráva. Ana Ramosová síce na dvakrát v jasných pozíciach zlyhala, no napriek tomu si vybojovala aspoň faul. (42:60)

38:23
    Našťastie, Mariana Silvaová svoj pokus nepremenila. Naše tak majú šancu aspoň skorigovať nepriaznivý stav stretnutia. (42:60)

37:54
    To isté sa dá povedať aj v prípade Nikoly Kováčikovej. Slovensko sa v útoku nesmierne trápi o možno prehrá aj 20-bodovým rozdielom. (42:60)

37:23
    Viktórii Fehérovej v dnešnom zápase nemožno uprieť snahu, no streľba jej dnes príliš nevychádza. (42:60)

37:06
    Je rozhodnuté. Po koši Luany Alexandri Lopes Serranhovej je náskok domácej portugalského tímu už 18-bodový. Slovensko si ešte berie zúfalý oddychový čas. (42:60)

36:41
    Mariana Silvaová bola tou hráčkou čo sa postarala o portugalský náskok a teraz ho po rýchlom brejku len zvýrazňuje. (42:58)

35:58
    Zbytočné kroky v podaní Viktórie Fehérovej. (42:56)

35:43
    Portugalčankám teraz vypadli z koša dva trojkové pokusy. Dopredu tak postupujú Slovenky. (42:56)

35:13
    O niekoľko sekúnd neskôr to opäť skúšala Mikulášiková, ale tento raz nebola tak úspešná. (42:56)

34:41
    Rebeka Mikulášiková sa krásne zbavila pod košom súperky a jednoduchým dvojtaktom pridáva dva body pre slovenský výber. (42:56)

34:19
    Na druhej strane registrujeme veľmi nepresnú strelu spoza trojkového oblúka v podaní Nikoly Kováčikovej. (40:56)

33:48
    A ďalšie dva body pre portugalský tím. Ten okamžite otupuje črtajúci sa tlak Slovenska. Skórovala Beatriz Jordaová. (40:56)

33:13
    Bohužiaľ, veľmi rýchlo na druhej strane odpovedá Tess Karina Michalke Santosová . (40:54)

32:46
    Nádherná trojka v podaní Michaely Balážovej. Slovensko tak stráca už len 12 bodov. Žeby sme boli svedkami obratu? (40:52)

32:40
    Z veľmi ťažkej pozície zakončovala Balážová, no napriek tomu, že netrafila ostane Slovensko pri lopte. Portugalský kouč si zároveň berie oddychový čas. (37:52)

32:05
    Prvá trojka slovenského tímu v zápase. Postarala sa o ňu Viktória Fehérová. (37:52)

31:39
    Následne ale naše hráčky nevyužili 24-sekundový čas na útok. Dopredu idú domáce hráčky. (34:52)

31:15
    Nikola Kováčiková vybojovala po košom aspoň faul. Slovensko tak ostane pri lopte. (34:52)

30:44
    Na druhej strane odpovedá na presnú strelu Gajdošovej De Jesusová. (34:52)

30:19
    Prvé body poslednej časti hry zaznamená Vanessa Gajdošová. (34:50)

30:01
    Začala sa štvrtá štvrtina. (32:50)

30:00
    Tretia štvrtina sa skončila. (32:50)

29:56
    V samotnom závere si ešte vybojovala faul Ramosová a z čiary trestného bodu zaznamenáva jubilejný 50. portugalský bod. (32:50)

29:22
    Na druhej strane prichádza aj presná strela v podaní Chermitiovej. Nakoniec má jej ďaleká strela hodnotu len dvoch bodov. (32:49)

29:06
    Na začiatku poslednej minúty tretej štvrtiny sa pod košom najlepšie zorientovala Soňa Svetlíková. (32:47)

28:33
    Natália Martišková nepremieňa ani jeden trestný hod. Dnešný zápas Slovensku vôbec nevychádza. (30:47)

28:19
    A ďalšie dva body Portugalska. Rýchly brejk opäť zakončila presne Maryam Ramalho Chermitiová. Slovenský tréner si berie oddychový čas. (30:47)

27:55
    Maryam Ramalho Chermitiová sa po dlhej dobe presadzuje jednoduchou strelou spod koša. (30:45)

27:43
    Viktórii Fehérovej odpískali rozhodcovia kroky. Ďalšia zbytočná strata, ktorá nám braní v znižovaní portugalského náskoku. (30:43)

27:25
    Tentokrát ale Balážová faulovala prenikajúcu Jordaovú. Portugalčanky tak ostanú pri lopte. (30:43)

27:08
    Bilíková sa najprv síce nepresadila, no o niekoľko sekúnd bola faulovaná Michaela Balážová. Tá premenila oba trestné hody. (30:43)

26:30
    Ani portugalský tím nie je stopercentný. Na vlastnej polovici stratil loptu čo po peknej súhre využila Soňa Svetlíková. (28:43)

26:13
    Portugalčanky sú aj oveľa dôraznejšie. Potvrdila to Beatriz Jordaová, ktorá si loptu doskočila a bez problémov skóruje. (26:43)

25:37
    Lopes Serranhová bola úspešnejšia ako naša hráčka a pridáva ďalšie body na ukazovateli skóre. (26:41)

25:15
    Tak to je škoda. Vannesa Gajdošová bola úplne voľná, no jej strela spoza trojkového oblúka do koša nespadla. (26:39)

24:57
    Ana Ramosová nepremenila strelu za tri body. Môžeme tak opäť znížiť. (26:39)

24:28
    Veľmi pekná strela v podaní Vanessy Gajdošovej. Náskok domácich hráčok je stále komfortný. (26:39)

23:51
    Sofia Bilíková bola nekompromisne zblkovaná. Následne ale Slovenky zvýšili tempo v obrane, z čoho premenia portugalské chyby. (24:39)

23:21
    Bohužiaľ, Nikole Kováčikovej to do koša nespadlo. Jej strela z diaľky sa trepotala na obruči, no napokon skončila v aute. (24:39)

22:38
    Luana Alexandra Lopes Serranhová mohla zvýšiť náskok Portugalska, no našťastie mierila nepresne. (24:39)

22:02
    Bohužiaľ, náš súper opäť skóruje. Postarala sa o to pekným prienikom Ana Ramosová. (24:39)

21:38
    Veľká škoda. Slovenky dobre bránili, ale rýchla kontra tentokrát Balážovej nevyšla. (24:37)

21:19
    V časovej tiesni sa ocitla aj Michaela Balážová, no jej strela mierila presne do portugalského koša. (24:37)

20:46
    Na druhej strane príliš špekulovala Ramosová a nakoniec domácim hráčkam vypršal časový limit na útok. (22:37)

20:20
    Slovenky si v úvode druhého polčasu nerozumeli a ľahko strácajú loptu. (22:37)

20:01
    Začala sa tretia štvrtina. (22:37)

Máme za sebou prvých dvadsať minút duelu. Hodnotiť ich možno pomerne negatívne. Hlavne prvá časť hry Slovenkám absolútne nevyšla. Svoje pokusy vo väčšine prípadov minuli a súperky sa zásluhou premenených šestiek dostali do výrazného vedenia. Uvidíme či sa po polčasovej prestávke niečo zmení. Pripomínam, že sa hrá o každý bod, pretože nakoniec môže dôležitú rolu zohrať aj skóre.

20:00
    Druhá štvrtina sa skončila. (22:37)

19:58
    Poslednú akciu prvého polčasu mala Fehérová, no jej strela minula svoj cieľ. (22:37)

19:24
    Ďalšie dva body pre slovenské farby. Postarala sa o ne Nikola Kováčiková. Na jej konte je už 8 bodov. (22:37)

18:48
    Naše reprezentantky sa ale nechcú vzdať bez boja. Viktória Fehérová si vytvorila dobrú streleckú pozíciu a nemýlila sa . (20:37)

18:29
    Luana Alexandra Lopes Serranhová je pri chuti. V krátkom časovom úseku dáva svoj štvrtý bod a náskok Portugalska zveľaďuje na 19 bodov. (18:37)

17:45
    Pred chvíľou síce Kováčiková presne netrafila, no ďalší útok Portugalska dokázali naše hráčky ubrániť. (18:35)

17:13
    Zbytočná strata, rýchly brejk a následné dva jednoduché body v podaní Lopes Serranhovej. (18:35)

16:34
    Rýchla kontra na druhej strane. Dva body po peknej strele dosiahla Natália Martišková. (18:33)

16:11
    Slovenky pribrzďuje v rozlete presná trojka. Presnú mušku mala Luana Alexandra Lopes Serranhová. (16:33)

15:40
    Dôraz Nikoly Kováčikovej je príkladný. Slovenka najprv netrafila, loptu si ale doskočila a poľahky pridáva ďalšie 2 body. (16:30)

15:23
    Na druhej strane palubovky Slovenky dobre bránili a nedovolili Portugalčankám vypracovať si dobrú streleckú pozíciu. (14:30)

14:57
    Tak to je škoda. Namiesto faulu na Milukášikovú odpískali rozhodcovia našej hráčke kroky. (14:30)

14:21
    Onedlho sa peknou individuálnou akciou presadila aj Viktória Fehérová. (14:30)

14:07
    Dravý prienik Nikoly Kováčikovej slávil úspech. Konečne dalo Slovensko kôš a znižilo náskok súpera. (12:30)

13:40
    Rozdiel je už 20-bodový. Po presnom zakončení Mariany Silvaovej si slovenský tréner vyžiadal oddychový čas. (10:30)

13:09
    Ana Ramosová sa najlepšie zorientovala pod košom a skóruje. (10:28)

12:48
    Prvé body v zápase zaznamenáva presnou strelou z diaľky Nikola Kováčiková. (10:26)

12:37
    Mariana Silvaová sa rozstrieľala a na jej konte je už 10 bodov. (8:26)

12:03
    Kvalitný rýchly protiútok ale vedia zahrať aj Slovenky. Na konci akcie bola Sofia Bilíková. (8:24)

11:00
    Okamžitá strata znamenala rýchly brejk a náskok Portugalska už hrozivo narastá. (6:24)

10:47
    Na druhej strane mala presnú ruku pri zakončení Mariana Silvaová. (6:22)

10:26
    Len veľmi pomaly znižujeme náskok súpera. Michaela Balážová zaznamenáva 1 bod z trestného hodu. (6:20)

10:16
    Veľmi dobrá obrana Slovenska. Najväčšia hviezda súpera Cabralová sa po košom nepresadila. (5:20)

10:01
    Začala sa druhá štvrtina. (5:20)

10:00
    Prvá štvrtina sa skončila. (5:20)

9:59
    Mariana Silvaová síce pred chvíľou na čiare trestného hodu zlyhala, no je to práve ona kto ukončuje 2-bodovým košom prvú štvrtinu zápasu. (5:20)

9:53
    Slovenky mali teraz veľké šťastie. Po faule Fehérovej nepremenila ani jeden trestný hod Mariana Silvaová. (5:18)

9:26
    Ana Carolina De Jesusová je na palubovke len krátko na napriek tomu si pripisuje na svoje konto presnú strelu za 2 body. (5:18)

8:51
    Strela Majorošovej bola nepresná a dopredu opäť postupujú domáce basketbalistky. (5:16)

8:32
    Je to zlé. Portugalčanky sú jasne lepšie a po dôraze Beatriz Jordaovej vedú už dvojciferným rozdielom. (5:16)

8:11
    Vo veľmi ťažkej pozícii sa ocitla Fehérová, jej strela sa nedotkla ani obruče, a tak Slovenkám vypršal 24-sekundový časový limit. (5:14)

7:45
    Slovensko prehráva už o 9 bodov. Máme problémy s disciplínou. Portugalčanky väčšinu svojich bodov dosiahli vďaka trestným hodom. (5:14)

7:29
    Výborná obrana nášho tímu. Najprv Slovenky dobre zblokovali súperkynu strelu, ale na druhej stane bol pokus Kováčikovej príliš krátky. (5:12)

6:41
    Ďalší slovenský faul, znamená ďalšie lacné body pre súpera. Ana Ramosová nemala s trestnými hodmi žiadny problém. (5:12)

6:25
    Hra je veľmi rozkúskovaná. Faulovaná bola Natália Martišková a konečne premenila oba trestné hody. (5:10)

6:10
    Portugalčanka premenila obe ponúknuté šance. (3:10)

6:10
    Ďalšie zbytočné straty. Slovenky sa trápia a Beatriz Jordaová bude hádzať po taktickom faule trestné hody. (3:8)

5:43
    Na druhej strane znižuje náskok Portugalska o jeden bod Rebeka Mikulášiková. Bilancia trestných hodov Slovenska je 1/6. (3:8)

5:19
    Sériu nepresných striel ukončuje až Maryam Ramalho Chermitiová. (2:8)

4:57
    Oba tímy sa teraz v útoku veľmi trápia. Strelecké pokusy sú veľmi nepodarené. (2:6)

4:22
    No konečne. Prvé body nášho družstva zaznamenáva Michaela Balážová. (2:6)

3:47
    Našťastie sa na druhej strane nepresadila Beatriz Jordaová. (0:6)

3:29
    Následne ale Slovenky výborne ubránili a Martišková po dravom prieniku hádzala dva trestné hody. Opäť zlyhala. (0:6)

3:00
    Slovensko je stále bez bodu. Natália Martišková a o niekoľko sekúnd neskôr ani Rebeka Mikulášiková pod košom neuspeli. (0:6)

2:37
    Ďalší slovenský faul trestá jednou premenenou šestkou Beatriz Jordaová. (0:6)

2:23
    Ďalšia absolútne nepodarená strela, tentokrát v podaní Venessy Gajdošovej. Peter Jankovič si okamžite berie oddychový čas. (0:5)

2:02
    Beatriz Jordaová premieňa jeden trestný hod. Portugalsko tak vedie po dvoch minútach už 5-bodovým rozdielom. (0:5)

2:02
    Slovenky majú v úvode už tri fauly. Portugalsko bude hádzať 2 šestky. (0:4)

1:33
    Ani teraz naše reprezentantky nedosiahli prvé body. Viktória Fehérová nepremenila ani jeden trestný hod. (0:4)

1:17
    Bohužiaľ, Slovensko opäť inkasuje. Po zbytočnej strate v útoku zakončuje rýchly brejk Ana Ramosová. (0:4)

0:35
    Na druhej strane Portugalčanky skórujú. Z tesnej blízkosti sa nemýlila Maryam Ramalho Chermitiová. (0:2)

0:24
    Úvodný rozskok vyhrali naše hráčky, ale trojkový pokus Fehérovej netrafil ani zariadenie. Slovenky tak strácajú loptu. (0:0)

00:01
    Stretnutie sa práve začalo. (0:0)

Hráčky oboch reprezentácii sú už nastúpené na palubovke. Nasledujú štátne hymny. Prvá zaznie tá portugalská a následne bude nasledovať aj slovenská.

Úvodné zostavy:

Slovensko: Gajdošová, Bilíková, Majorošová, Ivanická, Sailerová, Balážová, Svetlíková, Hudáková, Fehérová, Martišková, Kováčiková, Mikulášiková.

Portugalsko: Ramosová, Jesus Lopesová, De Jesusová, Ramalho Chermitiová, Flores Goncalvesová, Silvaová, Cabralová, Afonso Vargasová, Michalke Santosová, Jordaová, Carvalheiraová, Lopes Serranhová.

Slovenské basketbalistky do 16 rokov dnes odohrajú na ME v portugalskom Matosinhose svoj druhý zápas. Ich súperkami budú domáce Portugalčanky, ktoré sú podľa papierových predpokladov v role mierneho favorita.

SLOVENSKO

Slovenky vstúpili do šampionátu víťazne. Včera síce prehrávali s rovesníčkami z Chorvátska po polčase o 9 bodov, no najmä fantastickom poslednou štvrtinou vybojovali mimoriadne cennú výhru 58:63. Hrdinkami zápasu boli najmä Michaela Balážová a Rebeka Mikulášiková. Kým prvá menovaná zaznamenala 19 bodov, Mikulášiková siahala po double-double, keď k 14 bodom pridala aj 9 doskokov. Po minuloročnom 12. mieste tak majú zverenkyne Petra Jankoviča veľkú šancu postúpiť do nadstavbovej časti turnaja. Pokiaľ by dnes zvíťazili, zajtra by sa dokonca s Ruskami stretli v boji o víťazstvo v B-skupine.

PORTUGALSKO

Krajina z Pyrenejského polostrova organizuje ME v basketbale hráčok do 16 rokov po dlhých 24 rokoch. Pred turnajom si jednoznačne trúfala na postup zo skupiny, no do šampionátu nevstúpila práve najlepšie. V súboji s Ruskami zlyhali domáce hráčky v ofenzíve, mali len 25% úspešnosť streľby a prehrali jednoznačne 45:59. Hlavnou hviezdou tímu by mala byť Eliana Cabralová, no tá v prvom zápase premenila len 3 z 13 striel z poľa. Portugalčanky sa so Slovenkami stretli aj minulý rok, no prehrali 62:65 po predĺžení. Svojim rovesníčkam tak majú čo vracať. Ich prvý duel sledovalo priamo v aréne 2000 divákov a podobná divácka kulisa sa očakáva aj dnes.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:45.