Chomutov – HC Plzeň 0:1 (kon.) | Mountfield HK – Č. Budějovice 2:1 (1:0 po s.n.) | Tampa – Chomutov 3:6 (kon.)
HC Plzeň – Č. Budějovice 2:1 (kon.) | Mountfield HK – Tampa 4:2 (kon.)
Mountfield HK
4:2 (2:0, 2:1, 0:1)
Tampa Bay Lightning
Pátek 14.08.2015, 17:45 • SD ARÉNA, Chomutov • O pohár statutárního města Chomutov

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:45.

Mountfield HK: Dvořák (Novotný) – Duben, Junek, Klodner, Krištof, Kynčl, Martinec, Řehák, Voňka, Hladík, Jakubec, Morong, Pokorný, Poppel, Růta, M. Síla, V. Síla, Soukup, Šlaicher, Vaňát, Brejcha.

Tampa Bay Lightning: Bell (Korendorfer) – Schnapp, LaFrance, Sipperley, Collins, Wilbur, Morgan, Pickrum, Demiceli, Prospal, Thompson, Wadsworth, Reed, LaPort, Corrow, More, McDonnell, Mazur..

Tým Mountfieldu je na ledě, následován Tampu Bay – probíhá krátké rozbruslení.

00:01

00:36
    Tampa Bay se usadila v útočném pásmu.

00:45
    McDonnell stál sám před odkrytou klecí Mountfieldu, ale netrefil puk.

01:17
    Krátce po buly v útočném pásmu to nadvakrát zkoušel Popppel, ale Bella v brance Tampy nepřekonal.

01:45
    Zakázané uvolnění Mountfieldu.

02:40
    Tampa dobře napadá v útočném pásmu, Hradec se nemůže dostat z vlastního pásma.

03:33
    Ofsajd Tampy, vhazuje se ve středním pásmu.

04:00
    Schnapp nastřelil puk před bránu a Thompson dorážel do připraveného betonu hradeckého gólmana.

04:40
    Šlaicher ujel americké obraně, ale trefil jen hrudník Bella, jenž puk vyrazil před sebe a dal možnost dorážky Morongovi, který neskóroval.

05:02
    Po tlaku Hradce se vhazuje před Bellem.

06:25
    Thompson se ocitl sám před Dvořákem, nadvakrát ho však nepřekonal.

06:25
    Vyloučeni M. Síla a Schapp na jednu minutu za hrubost.

07:02
    Hradecký Hladík napadal v obranné třetině Tampy a fauloval kolenem.

07:14
    McDonnell střílel, ale jeden z jeho spoluhráčů stál v brankovišti.

07:35
    Oba týmy hrají v plném počtu.

07:55
    Hradec právě vstřelil branku!
    MORONG se po levém křídle prodral až před branku Tampy a překonal Bella dlouhým blafákem na vzdálenější tyč. Bez asistence.

08:25
    Duben dostává jednu minutu za faul loktem.

08:49
    Hradec se snažil dostat do pásma, ale Tampa úspěšně vyhazuje.

08:57
    Morgan dostává minutu za nedovolené bránění.

09:25
    Hradec hraje v plném počtu.

09:57
    Krátká přesilovka Hradce končí, Tampy je v plném počtu.

10:12
    Zakázané uvolnění Tampy, vhazuje se před Bellem.

10:35
    Samostatnou akci amerického Morgana zastavila mezi kruhy čtveřice bránících hráčů.

11:19
    Po zadovce Moronga vystřelil z levého kruhu Pokorný a těsně minul levou tyč branky Tampy.

12:17
    Další zakázané uvolnění Tampy, vhazuje se před Bellem.

12:56
    Hráč Tampy Bay McDonnell dostává minutu za faul loktem.

13:14
    Klodner pálil od modré, ale trefil jen obránce.

14:10
    Matěj Síla sám před Bellem nedal, odražený puk poslal za Bellova záda POKORNÝ. Asistence: Matěj Síla.

15:00

Hráči Tampy Bay byli aktivnější, přesto se po patnácti minutách hry dostal do dvougólového vedení Hradec Králové.

Hradečtí jsou na ledě opět první, následováni pruhovanými muži.

15:01

15:02
    Hradečtí vyhráli úvodní buly druhé třetiny.

15:21

15:57
    Tampa se usadila na chvilku v útočném pásmu, ale ztratila kotouč, čehož využil hradecký Šlaicher a zahájil útočnou akci.

16:02
    Vojtěch SÍLA se nejlépe zorientoval před brankou a dostal puk za Bellova záda. Bez asistence.

16:47
    Zakázané uvolnění Hradce.

17:14
    Se slabou střelou LaPorta si Dvořák bez problému poradil.

17:59
    Vyhození putovalo na Bella, který puk raději přikryl před dojíždějícím Jakubcem.

19:10
    Hra se přelévá ze strany na stranu, bez většího ohrožení branek.

20:27
    Vojtěch Síla přihrával od zadního mantinelu před branku, ale Bell jeho úmysl přečetl a u tyčky puk zastavil.

21:33
    Corrow zahájil útočnou akci a zavezl puk až do obranné třtiny Hradeckých.

21:58
    Demiceli střílel od modré, ale prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

22:40
    Tampa zatlačila Hradec v jeho třetině, Dvořák raději přikryl puk a přerušil hru.

23:11
    Po souboji v obranném pásmu Mountfieldu se puk dostal až za branku Tampy.

23:46
    Na trestnou lavici jde Reed. Dostává minutu za nedovolené bránění.

23:46
    Chvíli se nehrálo kvůli diskusi mezi trenérem Tampy a hlavním rozhodčím.

23:52
    Tampa se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

24:27
    Martincovu ránu Bell chytá a Hradec pokračuje v kombinaci.

24:40
    Východočeši jsou vykázáni do středního pásma kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti.

25:38
    Tapma se usadila v pásmu, ale ke střelu na branku se nedostala.

25:58
    Schnapp ujel hradecké obraně po krásném pasu z vlastní třetiny, ale sám před Dvořákem vysoko přestřelil.

26:11
    Tampa právě vstřelila branku!
    Akce Tampy pokračovala a ERIC THOMPSON prostřelil z těsné blízkosti Dvořáka.

27:38
    Po krásné akci Moronga se prosadil POKORNÝ, když dostal přihrávku před odkrytou branku. Asistence: Morong.

28:37

28:48
    LaPort střílel od modré, ale těsně minul Dvořákovu klec.

29:30
    Tampa dobře kombinovala, ale přihrávkou sama dostala puk za vlastní branku.

30:00

Hradečtí zvýšili ve druhé třetině díky gólům Síly a Pokorného svůj náskok, první gól Tampy vsítil Thompson.

30:01

30:24
    Corrow pálil od modré, ale jeho střelu bránící hráči ztečovali mimo.

31:09
    Matěj Síla to zkusil švihem z dálky, Bell byl pozorný a vyrazil puk do rohu.

31:48
    Duben nezachytil přihrávku a připravil Hradecké o útočné pásmo.

32:45
    Vyloučení na obou stranách. Na trestnou lavici odešli hradecký Jakubec a LaFrance oba za hrubost.

32:45
    Vhazuje se v obranném pásmu Východočechů, hraje se čtyři na čtyři.

33:13
    Hradecká obrana zaváhala, takže Morgan se už už dostával do samostatného úniku, ale Duben chybu spoluhráčů napravil dobrým obranným zákrokem.

33:45

34:25
    Morong nahodil zleva do brankoviště, Tampa si málem srazila puk do vlastní sítě.

34:38
    Thompson se v tísni dostal až před Dvořáka, bekhendovým blafákem netrefil branku.

34:55
    Hradečtí ujeli dva na jednoho, zleva střílel Jakubec a Bell lapačkou vytěsnil puk nad branku.

35:06
    Úmyslný ofsajd Hradeckých, hra se stěhuje před Dvořáka.

36:35
    Martinec napřáhl na modré, puk skončil vysoko v ochranné síti po teči jednoho z bránících hráčů.

37:03
    Hradečtí zahráli v útočném pásmu vysokou holí a rozhodčí vhazují ve středním pásmu.

37:55
    Vojtěch Síla zachytil puk mezi kruhy, jenže vystřelil slabě, takže bránící hráč stačil po puku skočit.

39:13
    Hradečtí jdou dva na jednoho. Pokorný přihrál mezi kruhy Růtovi, který puk netrefil ideálně a jeho pokus skončil mimo branku.

40:14
    Hra se přelévá ze strany na stranu, avšak ani jeden z týmů se nedostává ke střele.

41:27
    Na trestnou lavici jde za napadení Reed.

41:43
    Martincovo nahození končí po teči před brankou na zadním mantinelu.

42:19
    Hradec kombinuje, ale na branku Tampy nevystřelil.

42:27

42:50
    Reed se snažil obhodit posledního hráče hradecké obrany, který mu stál v cestě směrem ke Dvořákovi. Neuspěl a puk sbírají Východočeši.

43:40
    Vhazuje se po levé ruce Dvořáka.

43:46
    Morgan vyhrál buly pro JOSHE REEDA, který od modré vymetl pavučinu hradecké klece. Asistence: Peter Morgan.

Nejlepšími hráči se stávají za Tampu Bay Thompson a za Mountfield HK Pokorný.

Ve třetí třetině skórovala pouze Tampa, její gól už na vítězství Hradce nic nezměnil. (19:14:29)

Kateřina Kundertová

Branky a nahrávky: 8. Morong, 15. Pokorný (M. Síla), 17. Síla, 28. Pokorný (Morong) – 27. Thompson (Prospal), 44. Corrow (Morgan)